Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה ההבדל בין סיאט לאון SC לסיאט לאון 5DR?

liberfarb
שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

SC אלו דגמי ה-3 דלתות. 5DR אלו דגמי ה-3 דלתות.

רק חבל על הבלבול, אחת 3 דלתות והשנייה 5.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמרו - 3 דלתות ב-SC מול 5 ב"רגילה", ושלדה מקוצרת ב-SC. יש הבדל גם במנוע. ה-SC מגיעה עם מנוע 1.4 טורבו וגיר ידני או מנוע 1.8 טורבו ותיבה רובוטית כפולת מצמדים (DSG), בעוד שגרסת 5 הדלתות מגיעה עם מנוע 1.2 טורבו עם גיר ידני או רובוטי, ומנוע 1.8 עם גיר רובוטי (כמו ב-3 דלתות).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן מה שמבאס שאין לאון 1.4 5 דלתות עם אבזור FR, רק מי שרוצה את ה 180 כ"ס מקבל את חבילת האבזור הנרחבת.

לעומת זאת יש לאון 3 דלתות עם אבזור FR ב 120K.

אוטו-מאניה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן מה שמבאס שאין לאון 1.4 5 דלתות עם אבזור FR, רק מי שרוצה את ה 180 כ"ס מקבל את חבילת האבזור הנרחבת.

לעומת זאת יש לאון 3 דלתות עם אבזור FR ב 120K.

גם אני תוהה למה הם עשו את זה ? כרגע אני לא יכול לקנות את הרכב הזה גם ככה למרות שכן הייתי רוצה . דבר נוסף שמבאס זה שזה רכב לערסים וזה הורס את הדמית של סיאט :\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני תוהה למה הם עשו את זה ? כרגע אני לא יכול לקנות את הרכב הזה גם ככה למרות שכן הייתי רוצה . דבר נוסף שמבאס זה שזה רכב לערסים וזה הורס את הדמית של סיאט :\

אני יכול לשער, על הרכב גולף שמעת ? אם סיאט היו מוציאים fr עם 5 דלתות במנוע 1.4 אוטומטית/ידנית, גולף 1 לא הייתה נמכרת בישראל, הלאון יותר יפה, יותר מאובזרת, איכות חומרים כמו בגולף, ויותר זולה...זה היה מחסל את המכירות של הגולף בארץ, עשו דגם ביניים למי שרוצה להרגיש קצת "FR״ אבל לקבוצת אנשים מסויימת, שאוהבים ידני ואוהבים 3 דלתות, אני לא רואה סיבה אחרת.

בגלל זה 5 הדלתות Fr עם המנוע 1.8 היא רק במחיר של 20 אלף מעל הגולף, כדי לא לפגוע במכירות שלה (אגב זה הרכב שלי לאון fr 1.8 עם 5 דלתות).

ובקשר לשאלה שלך בראש השרשור, sc= ספורט קופה, הכוונה ל 3 דלתות שנמכרת ב2 גירסאות, מנוע 1.4 tsi ומנוע 1.8 tsi ב 1.8 יש אפשרות לבחירה בין 3 ל 5 דלתות רק עם גיר dsg, ב 1.4 יש רק אופציה אחת, 3 דלתות ידנית.

ה 5d מסמן את מספר הדלתות (4 פלוס תא מטען) והיא נמכרת ב 2 גירסאות, 1.2 tsi ידני או אוטומט, וכמו שרשמתי למעלה ב 1.8 tsi עם תיבת הילוכים כפולת מצמד dsg.

הערה נוספת, רמת גימור fr נמכרת רק במנוע 1.4 ו 1.8 tsi, מנוע 1.2 tsi נקרא רמת גימור סטייל.

עריכה אחרונה על ידי IdoCuper
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לשער, על הרכב גולף שמעת ? אם סיאט היו מוציאים fr עם 5 דלתות במנוע 1.4 אוטומטית/ידנית, גולף 1 לא הייתה נמכרת בישראל, הלאון יותר יפה, יותר מאובזרת, איכות חומרים כמו בגולף, ויותר זולה...זה היה מחסל את המכירות של הגולף בארץ, עשו דגם ביניים למי שרוצה להרגיש קצת "FR״ אבל לקבוצת אנשים מסויימת, שאוהבים ידני ואוהבים 3 דלתות, אני לא רואה סיבה אחרת.

בגלל זה 5 הדלתות Fr עם המנוע 1.8 היא רק במחיר של 20 אלף מעל הגולף, כדי לא לפגוע במכירות שלה (אגב זה הרכב שלי לאון fr 1.8 עם 5 דלתות).

ובקשר לשאלה שלך בראש השרשור, sc= ספורט קופה, הכוונה ל 3 דלתות שנמכרת ב2 גירסאות, מנוע 1.4 tsi ומנוע 1.8 tsi ב 1.8 יש אפשרות לבחירה בין 3 ל 5 דלתות רק עם גיר dsg, ב 1.4 יש רק אופציה אחת, 3 דלתות ידנית.

ה 5d מסמן את מספר הדלתות (4 פלוס תא מטען) והיא נמכרת ב 2 גירסאות, 1.2 tsi ידני או אוטומט, וכמו שרשמתי למעלה ב 1.8 tsi עם תיבת הילוכים כפולת מצמד dsg.

הערה נוספת, רמת גימור fr נמכרת רק במנוע 1.4 ו 1.8 tsi, מנוע 1.2 tsi נקרא רמת גימור סטייל.

תודה רבה על המידע : ) תוכל לספר קצת על החוויה עם הרכב ? ואם עשית סיקור אשמח לקרוא אותו . מודה לך !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על המידע : ) תוכל לספר קצת על החוויה עם הרכב ? ואם עשית סיקור אשמח לקרוא אותו . מודה לך !

אין על מה, בכיף !

את הרכב הזמנתי (ושילמתי את מלוא הסכום) והוא אמור להגיע בין 10 ל 15 לינואר עפ סוכנת המכירות.

מחכה בקוצר סבלנות, ומבטיח לכתוב איזה סיקור קצר אחרי ה 1000-2000 קמ הראשונים עם הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שפירטו, גרסת ה-SC מכויילת ״ספורטיבי״ יותר מה-5DR, בסיס גלגלים קצר יותר לפלפטפורמת ה-MQB, מתלים קשיחים יותר והיא יושבת נמוך יותר וכל זה על גבי גרסת ה-FR שהיא בכל מקרה קשיחה יותר, עם מהלך הגה קצר יותר וכוללת בלמים שונים מהגרסה הרגילה ומתלה רב-חיבורי בגרסת ה-180.

עריכה אחרונה על ידי LeonMaster
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לדייק - כל גרסאות ה-1.8 (בכל הקונצרן) כוללות מתלה אחורי רב חיבורי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...