Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות ליום כלשהו: פיאסטה 1.25 ידנית נגד קלאו 0.9 נגד יונדאי איי 10 ידנית (יאפ...)

mightybear
שימו לב! השרשור הזה בן 3378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני בן 31 - הולך לנהוג כל יום דרך עירונית של כ-25 ק"מ ובנוסף עוד נסיעות מזדמנות.

אני מחפש רכב (חדש) ש:

1. נראה טוב

2. אמין

3. צריכת דלק טובה

4. קטן וזריז

לאחר המון בדיקות בפורומים ונסיעות מבחן שונות נסגרתי על 3 דגמים: פורד פיאסטה 1.25, קליאו 0.9T ידנית, איביזה 1.2TSI AM5 (במבצע). מהאיביזה ירדתי מאוד מהר בגלל: היבואן, לא הצלחתי לקבל נסיעת מבחן, דגם על הכביש מ-2008 שעומד להתחלף, אבזור יחסית דל, גיר רובוטי המעלה ספקות לגבי אמינותו (מקריאה פה בפורום, זה עוד בלשון המעטה מה שאמרו על ה DSG7).

אתמול לקחתי את הקלאו לנסיעת מבחן. היא נראת מעולה, לגבי האמינות קשה לדעת - 0.9 תקלות בשנה מה שהצלחתי להבין מאחת הכתבות שהתפרסמו - לא אמינות צרפתית טיפוסית למרות שאי אפשר לדעת ביינתים. הצריכת דלק שלה בהחלט טובה, אם אין לך רגל כבדה על הגז. מאוד זריזה. גם מבחינת האבזור - אין מה לדבר - המון פלוסים (מוזר שאין דיסק - רק USB או בלוטוט').

היום לקחתי את הפורד פיאסטה לנסיעת מבחן. מרגישה בהרבה יותר... בוגרת מהקליאו, איכות הרכבה גבוה, מרגישה טוב על הכביש, מגיעה עם מצלמת רוורס. אין לדגם הזה מחשב רכב (Ambience) ומאחורה חלונות מכניים - אך 2 הדברים הללו קצת פחות קריטים עבור. מה שכן מורגש פה זה המנוע - אין כוח זמין, וצריך להוריד הילוך בעקיפות בכביש ראשי.

לגבי המחיר - קלאו על הכביש (כולל אגרת רכב) ותוספות של קודנית ועלוקה - 85,350 ש"ח.

פיאסטה על הכביש - במחיר מבצע שנגמר השבוע (כלומר היום) כולל קודנית, עלוקה ומלמת רוורס - 70,019 ש"ח.

בקרסו לא הסכימו להתפשר על המחיר... אז ירדתי מהקלאו.

בעקבות המלצות של חבר, ובחינה חוזרת של הצרכים שלי (נסיעה שבעיקרה תהיה עירונית, כמעט 80 אחוז) הומלץ לי לבדוק קטגוריה אחת מתחת - את היונדאי I10. בהתחלה חששתי, כי ציפית לרכב קטן שמרגישים פה את החסכון הכספי באבזור ובתחושה הכללית - והופתעתי לטובה! מבפנים ומבחוץ הוא נראה מצויין! סלון רכב יפה עם צבע ביינים המתאים לצבע הרכב. אמנם אין מערכת מולטימדיה מפנקת כמו בפורד, אבל יש פה מחשב דרך, שליטה מההגה, USB AUX. בקיצור - נסעתי לנסיעת מבחן וקיבלתי הצעת מחיר:

1.0 ידני INSIGHT (חלונות אחוריים מכניים, מראות צד מכניות) - תוספת של דיבורית בלוטוט', קודנית ועלוקה וחיישני רוורס - כולל אגרת רכב - 61,119 ש"ח.

עכשיו - ההתלבטות לשבת שלי. פורד - יונדאי.

פורד יתרונות: מיוצר בגרמניה (מול טורקיה), מערכת מולטימדיה, הרגשה של רכב בוגר יותר, יותר מקום מאחור, חיצונית נראה קצת יותר טוב.

איי-10 יתרונות: מחיר (10 אלק פחות), קטן יותר נוח להשתלב בעיר וחנייה, חסכוני יותר (במעט), סלון נראה יותר צעיר, סחירות.

בנוסף ליונדאי יש את האפשרות לרכוש את הרכב ממך לאחר 3 שנים. אני לא הולך לעבור את ה20K בשנה, ככה שזה בהחלט אופציה נחמד, חוסך כאב ראש עתידי במכירת הרכב.

לאחר החפירה פה :) אשמח לשמוע דעות לפה או לשם שיעזרו לי להגיע לשבוע הבא עם החלטה. אני מאוד מעוניין כבר לרכוש את הרכב לפני 2015 מפני עלייה צפויה של מחירים בעקבות שער הדולר והמיסוי הירוק. נכון, אי אפשר לדעת בוודאות כי המחירים יקפצו - אך לדעתי יש סבירות גבוה שזה יקרה.

תודה מראש למגיבים!

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היי,

הייתי ממליץ לך לראות את הריו מנוע גדול יותר 109 כוח סוס גיר 6 הילוכים מגיעה עם איבזור מלא(4 חלונות חשמל מראות חשמליות aux usb וכו וכו) ממליץ לך לבדוק אותה עולה 90 אלף (עלתה לי 80 במבצע של חבר) אבל הפלסטיקה קצת פשוטה(אבל מורכבת היטב) והנסיעה נוקשה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההצעה של הריו - אבל המחיר גבוה עבורי (אין לי הנחה של חבר).

גם אני אני מסתכל על הדגם הידני במחיר הנמוך יותר - מחירו זהה למחירה של הקלאו (וממנה ירדתי בגלל המחיר), הוא מגיע עם 87 כ"ס (דומה לפורד עם 82 כ"ס). הריו בשלב זה לא רלבנטית עבורי.

היום: Fiat Bravo Tjet

בעבר: Ford Focus Mk3 2.0 Titanium, BMW Z4 E85 3.0, BMW 118i F20
בעבר הרחוק: האיטלקיה האדומה - Fiat Punto Evo MultiAir Turbo 135 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המערכת מולטימדיה של הפיאסטה אל תצפה ליותר מידי היא די עלובה.

אתה יכול לקרוא עליה כאן:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?537922-מישהו-מכיר-את-המערכת-המקומית-שמגיעה-עם-הפיאסטה

לגבי הזריזות אף אחד מהרכבים האלה הוא לא רכב מרוץ, אבל לא שמתי לב לבעיה מיוחדת של כוח בפיאסטה, לא בעקיפות בעליה לירושלים ולא בכביש 6 ובעיר.

אם אתה כלכך אוהב את הקליאו, אתה בטוח שמיצית את כל האופציות להנחות ?

בד"כ הם אומרים שאין מצב להנחה ואז אם אתה מגיע שוב לסוכנות ואומר שאתה היום סוגר עסקה אם יורידו לך קצת הם לרוב מתגמשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מציע את ה108 עם מנוע 1.2 היא צריכה להיות זריזה משמעותית מהיונדאי ומהפורד שווה בדיקה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היחידה של הפיאסטה שהיא לא זריזה, חוץ מזה לדעתי אתה מקבל את הרכב הכי איכותי בקטגוריה.

ה-i10 קטנה מדי לעומת הפיאסטה, אם כבר אז ללכת על i20.

הקליאו ממש לא נוחה אבל אכן נראית טוב.

המערכת מולטימדיה בפיאסטה היא יחסית "זבל סיני" אבל לצרכים בסיסיים היא עושה את העבודה בצורה טובה מאוד.

אני בעלים גאה של הפיאסטה והיא גורמת לי להיות מרוצה ממנה כל יום מחדש.

נוחה, נעימה, נסיעה חלקה, חסכונית בדלק...1:14 בממוצע, לפעמים 15 ולפעמים 13, ללא מזגן ובנסיעה רגועה. אני יודע שקשה להאמין אבל מה האינטרס שלי לשקר? בידוד רעשים מצוין, מהנה מאוד.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היחידה של הפיאסטה שהיא לא זריזה, חוץ מזה לדעתי אתה מקבל את הרכב הכי איכותי בקטגוריה.

ה-i10 קטנה מדי לעומת הפיאסטה, אם כבר אז ללכת על i20.

הקליאו ממש לא נוחה אבל אכן נראית טוב.

המערכת מולטימדיה בפיאסטה היא יחסית "זבל סיני" אבל לצרכים בסיסיים היא עושה את העבודה בצורה טובה מאוד.

אני בעלים גאה של הפיאסטה והיא גורמת לי להיות מרוצה ממנה כל יום מחדש.

נוחה, נעימה, נסיעה חלקה, חסכונית בדלק...1:14 בממוצע, לפעמים 15 ולפעמים 13, ללא מזגן ובנסיעה רגועה. אני יודע שקשה להאמין אבל מה האינטרס שלי לשקר? בידוד רעשים מצוין, מהנה מאוד.

מה שאני נורא לא אוהב בפיאסטה, זה שמראות צד קטנות ויושבות מאוד נמוך. זה נורא לא נוח לטעמי. הדבר היחיד שאני מאוד אוהב בפיאסטה זה אחיזת כביש ויציבות יוצאת מן הכלל. המנוע בינוני מטה, אבזור בינוני גם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פיאסטה מסכים עם כל מילה של אוהד.

לא יודע מה יש לך עם המראות צד, אבל אם הסתדרת עם כל המגרעות בi10 אני בטוח שתסתדר עם המראות בפיאסטה.

על הסוניק אין לו מה להסתכל, הוא מחפש רכב קטן שנראה טוב ועם צריכת דלק טובה, אילו כל הדברים שהסוניק לא.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של פיאסטה מסכים עם כל מילה של אוהד.

לא יודע מה יש לך עם המראות צד, אבל אם הסתדרת עם כל המגרעות בi10 אני בטוח שתסתדר עם המראות בפיאסטה.

על הסוניק אין לו מה להסתכל, הוא מחפש רכב קטן שנראה טוב ועם צריכת דלק טובה, אילו כל הדברים שהסוניק לא.

תתפלא, אבל לסוניק 1400 יש צריכת דלק טובה יחסית לגודלו. רכבי מיני למיניהם הם פשוט אילוץ ופשרה. מראות צד של פיאסטה מוקמו בצורה דבילית, רק כדי "לחדש" משהו (ולחסוך בפלסטיק). גם יצרנים אחרים נגררו אחרי האופנה המטומטמת הזאות (קיה ריו וחבריה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע על מה אתה מדבר כי המראות צד של הפיאסטה היו איתה החל מהדגם השביעי משנת 2008.

לא רואה בהן שום בעיה ואף פעם לא הייתה לי בעיה של שדה ראיה לקוי איתן.

אכן רכבי מיני הם פשרה, ואני לא רואה שום סיבה לרכוש פיקנטו או i10 כאשר יש פיאסטה ב70 אלף.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עוד נשארו i20

ידניות אני מניח שתוכל להוציא אחת מהיבואן בפחות מ70k אפילו,

כשהיה מבצע של חבר לפני כמה חודשים היא כבר הוצעה ב68 עד כמה שזכור וכרגע הi20 החדשה כבר עוד מעט בשערי הנמל ככה שינסו להיפטר מכל מה שנשאר מהדגם הקודם.

לדעתי שווה לך לבדוק את האופציה הזו.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3378 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...