Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה באמת מורל שווים!

poko
שימו לב! השרשור הזה בן 7722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בזמן האחרון , כמנהג הרבה פורומים התחילה התלהבות עצומה סביב מותג מסויים - במקרה שלנו מורל. כנהוג מהר מאוד יצאה ההתלהבות מכל פרופורציה ולפי ההודעות בפורום ניתן לחשוב שמי שקונה סט של Hybrid קונה את אחד הסטים הטובים בעולם.

אני אישית מאוד מעריך את מורל כחברה אך ברצוני להוסיף קצת גיוון ולהביא דברים על דיוקם.

להלן מספר מבחנים לרמקולים 6.5" מ Auto HI-FI, מגזין אודיו לרכב גרמני אשר הנו הנמכר ביותר באירופה ובין הנחשבים בעולם. שימו לב ,הציון המקסימלי הוא 100 כאשר הרמקול בעל הציון הגבוה ביותר שנבחן היה ה Rainbow Reference שעולה 5000 יורו

לסט ואשר קיבל ציון של 84.

להלן ציונים לדוגמה:

MB Quart QSD 216 - 75

Focal Utopia 165W - 73

Boston Z6 - 71

Boston Pro - 70

Infinity Kappa Perfert - 66

Focal 165K2 - 66

Focal 165v2 - 65

Focal 165V - 63

Rockford Fosgate FNX2614 - 62

Pioneer PRS-Kompo - 62

DLS UP6a - 60

DLS C6 - 58

Morel Hybrid 6 - 58

DLS ps6 -54

Focal 165-h - 51

Infinity reference 655cs - 49

lanzar cs61 - 43

MB quart dkd 116 - 42

כמובן שזה חלק קטן מהרשימה , אבל זה נותן תמונה כללית טובה מאוד.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כאגב , סדרת הקלאסיק של DLS שקיבלה ציון זהה לזה של המורל עולה באירופה 200 יורו בעוד המורל עולה שם כ 650 יורו. אצלנו היא גם עולה כחצי מהמורל.

גם סדרת הפוקל אקסס קיבלה ציון זהה למורל, גם היא משמעותית יותר זולה.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומנם יש סטים טובים בהרבה ממורל הייבריד, אבל ללקוח הישראלי המצוי זהו הסט הטוב ביותר ביחס של מחיר לעומת איכות צליל ... ועוד משהו DLS C6 עם ציון כמו של HYBRID זוהי אחת הסדרות הנמוכות של DLS ... איפה ה-MAGNEZIUM נעלמו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגנזיום לא נבחנו עדיין ע"י המגזין , אבל אם תשים לב ל UP שהיא סדרה מעל המגנזיום , היא ממוקמת גם בנתונים שאני נתתי מעל המורל.

ואיך אתה יכול להגיד יחס עלות/תועלת הכי גבוה נמצא במורל שסדרת DLS שעולה חצי ממנו קיבלה את אותו הציון.

לא מדובר כאן באיזה מגזין קיקיוני ... אלא במגזין המכובד ביותר באירופה עם תפוצה של כמיליון עותקים.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מה-DLS כל הסטים בעלי מחיר גבוהה מאוד. דרך אגב, לפי התוצאות הנ"ל משתמע ש-DLS זאת הקנייה הטובה ביותר ביחס למחיר/איכות. למגזין יש אתר ? אני גם לא רואה פה את DLS UR שהיא סדרה גבוהה יותר מה-UP ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה UR לא נבחן עדיין גם הוא דרך אגב. ולא , לא רק DLS זה אופציה , סדרת ה Fanatic X של רוקפורד עולה גם היא פחות מהמורל וקיבלה ציון יותר גבוה ויש עוד הרבה דוגמאות. אני הכנסתי רק חלק קטן מהטבלה , זו טבלה שמשתרעת על ארבעה עמודים (רק הרמקולים).

אני גם לא יודע כמה ה Kappa Perfect עולים בארץ אבל להערכתי זה באיזור של המורל והם קיבלו ציון הרבה יותר גבוה.

בהזדמנות אני אכניס גם קצת נתונים על מגברים.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל למשל חובב אודיו ביתי מושבע כמה חשיבות הוא מייחס לביקורות של העיתונים והוא יענה לך שמעט מאוד. הביקורות נעשו ע"י אנשים, בדיוק כמו שיש אנשים שיעדיפו סט אחר לעומת השני כך יש אנשים שיעדיפו בדיוק ההפך לכן אי אפשר להסתמך לחלוטין על הביקורות האלו. מה גם שיש עיתונים שנהנים מפרסומים של חברות מסויימות ומעניין למה MBQ הגרמנית קיבלה את הציון הגבוהה ביותר מעיתון גרמני, כמובן שיכול להיות שהכל כשר.

שנינו מכירים את קליפטון קפלינגר שעבר מMBQ סדרה QSD למורל הייבריד וטוען שהם הרמקולים הטובים ביותר שהוא שמע ושנינו יודעים שהוא שמע הרבה סטים ושמורל אפילו לא ספונסרים שלו ככה שהוא לא משוחד.

אני מכיר גם בחור בשם אשרף שאבודין שהיה מנהל הפורום ELITECARAUDIO שהעדיף את ההייבריד גם על הסט היקר ביותר של DYNAUDIO.

לכן הכל עניין של טעם.

וכמו כן גם מיקום, איך נבחנו הרמקולים? אולי בON-AXIS כאשר רמקולים אחרים עדיפים בOFF-AXIS.

בקיצור מרמה מסויימת זה עניין של העדפה אישית כי לכל רמקול יש גוון שונה של צליל ואנשים רבים בעולם ששמעו את כל הסטים הכי נחשבים מעדיפים את מורל בדיוק כמו שאחרים מעדיפים את FOCAL למשל. אף סט אינו נופל מהשני הם פשוט נשמעים שונה.

ואכן ההייבריד נחשב לאחד הסטים הטובים ביותר ואם מוצא חן בעינייך צלילו אז הוא גם הקניה הכדאית ביותר בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשאל למשל חובב אודיו ביתי מושבע כמה חשיבות הוא מייחס לביקורות של העיתונים והוא יענה לך שמעט מאוד. הביקורות נעשו ע"י אנשים, בדיוק כמו שיש אנשים שיעדיפו סט אחר לעומת השני כך יש אנשים שיעדיפו בדיוק ההפך לכן אי אפשר להסתמך לחלוטין על הביקורות האלו. מה גם שיש עיתונים שנהנים מפרסומים של חברות מסויימות ומעניין למה MBQ הגרמנית קיבלה את הציון הגבוהה ביותר מעיתון גרמני, כמובן שיכול להיות שהכל כשר.

שנינו מכירים את קליפטון קפלינגר שעבר מMBQ סדרה QSD למורל הייבריד וטוען שהם הרמקולים הטובים ביותר שהוא שמע ושנינו יודעים שהוא שמע הרבה סטים ושמורל אפילו לא ספונסרים שלו ככה שהוא לא משוחד.

אני מכיר גם בחור בשם אשרף שאבודין שהיה מנהל הפורום ELITECARAUDIO שהעדיף את ההייבריד גם על הסט היקר ביותר של DYNAUDIO.

לכן הכל עניין של טעם.

וכמו כן גם מיקום, איך נבחנו הרמקולים? אולי בON-AXIS כאשר רמקולים אחרים עדיפים בOFF-AXIS.

בקיצור מרמה מסויימת זה עניין של העדפה אישית כי לכל רמקול יש גוון שונה של צליל ואנשים רבים בעולם ששמעו את כל הסטים הכי נחשבים מעדיפים את מורל בדיוק כמו שאחרים מעדיפים את FOCAL למשל. אף סט אינו נופל מהשני הם פשוט נשמעים שונה.

ואכן ההייבריד נחשב לאחד הסטים הטובים ביותר ואם מוצא חן בעינייך צלילו אז הוא גם הקניה הכדאית ביותר בארץ.

אייל, מדהים אותי איך אתה לוקח את קליפטון , שהוא בחור נחמד אבל בוודאי לא אוטוריטה שם אותו מול אחד מהעיתונים הנחשבים בעולם ובשתי שניות מכריע לטובתו כי ככה נראה לך.

מה שיש לי כאן הוא רק הניקוד , אם ניקח לדוגמה שתי בחינות בעיתון שיש לי אז הם בודקים הענות ON-Axis , וכן בשלושים מעלות OFF AXIS. כמו כן הם בודקים את עוצמת הרמקול והם בודקים אותו במבחן שמיעה ברכב.

לגבי מי ניצח ... כולם מפרסמים בעיתון הזה , החל מ Quart וכלה בפיוניר ודומיהם. את המקום הראשון לקח דרך אגב ה Rainbow Reference. ובציונים גבוהים מאוד ניתן גם למצוא את בוסטון , VDO, אינפיניטי ועוד חברות אחרות שאינן גרמניות.

אתה יכול להמשיך ולפסול כל עובדה שלא מוצאת חן בעינייך, אתה גם בוודאי יכול להביא עוד הרבה דוגמאות אישיות של אנשים שהעדיפו אותו על סטים יקרים בהרבה. אני גם חושב שהוא מעולה ... אבל יש גם הרבה טובים אחרים.

ול Dragonflight... אני אעלה סקירת מגברים בהמשך שייתפנה לי קצת זמן.

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כאגב , סדרת הקלאסיק של DLS שקיבלה ציון זהה לזה של המורל עולה באירופה 200 יורו בעוד המורל עולה שם כ 650 יורו. אצלנו היא גם עולה כחצי מהמורל.

גם סדרת הפוקל אקסס קיבלה ציון זהה למורל, גם היא משמעותית יותר זולה.

פוקאל אקסס?!

לי יש אותה.. מחיר מדויק בגרמניה (למען הדיוק - מיינץ) - 129 יורו.

זו קיבלה ציון שווה להייבריד ששוה 650 יורו?!?

:shock::shock::shock:

ראלימן,

אם כן אני מרוצה, מאד.

קורס 154 RESTEPA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריאל לא ציפיתי ממך לפרסם סקר כזה, כולם יודעים שברמות הגבוהות הכל עניין של טעם בלבד. לדוגמא לאייל ההייבריד ישמעו הכי טובים ולך הDLS, אני לדוגמא לא ייגע ברוקפורד גם אם תגיד לי שזה הסט הטוב בעולם. (לא אוהב את הסאונד שלהם), עם כל הכבוד לגרמנים "שבמקרה" אוהבים מוצר גרמני (MBQ) כל הסקרים האלה לפחות בשבילי לא פונקציה.

אם אני לא טועה מוראל היתה מייצרת רמקולים לDYNAUDIO,DLS,PHONEIX GOLD ושאר חברות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריאל ממש לא לקחתי את קליפטון בתור אוטוריטה, נתתי לך דוגמא של בן אדם שמתחרה והחליף את הסט QSD שהיה לו למורל הייבריד כי לדעתו זה נשמע טוב יותר, זו הייתה כל כוונתי ועוד ציינתי שהוא קנה את המורל במיטב כספו כי הם לא ספונסרים שלו. בנוסף אליו נתתי דוגמא של בן אדם נוסף שדרך אגב הוא אחד הבעלים של AMPMAN.COM (לפחות הוא היה אי לא יודע מה קורה איתו היום) ככה שלא ניתן להגיד שאין ציוד משובח שעובר תחת ידיו, שגם משתמש בהייבריד והעדיף אותם על סט של DYNAUDIO.

אני מכיר גם למשל מישהו שאומר שDLS זה זבל רציני (יותר מאחד) ולעומת זאת אנשים שמשבחים אותם מאוד.

כל מה שאמרתי שאין לקחת את המבחן הזה ברצינות יתר על המידה שכן גם לבוחנים אותו יש טעם אישי. דרך אגב למשל לדעתי הפוקאל והMBQ מאופיינים באותו הצליל, צליל שאני לא אוהב והם קיבלו ציוני גבוהים ככה שזה יכול גם להצביע על הטעם של הבוחנים.

אני אתן לך דוגמא נוספת, מי שמתעניין קצת באודיו ביתי יודע שהטיטוס של טריאנגל הם שם חם במוניטורים, ורבים טוענים שזה המוניטורים הטובים ביותר שניתן לרכוש בסכום של עד 10K למרות שהם עולים 3K, אני שמעתי אותם ולדעתי הם פשוט נוראיים, אז מה זה אומר שהם טובים או לא? מי צדק? אין נכון או לא נכון זה הכל טעם אישי.

מבחינת המחיר מורל עולים כמו הסטים היקרים של שאר החברות, מבחינת תמורה אני קורא כל פיפס קטן שאפשר למצוא על ההייבריד ברשת ועוד לא קראתי על מישהו ששמע אותם והתאכזב. להפך אני קורא רק על אנשים שהחליפו את הMBQ שלהם ושאר הסטים למורל. האם זה אומר שמורל טובים יותר מMBQ? לא, זה אומר שאותם אנשים העדיפו את גוון הצליל של המורל.

בקשר לעובדות שלא מוצאות חן בעיניי, לא הבאת כאלה. אם למשל הרמקולים החביבים עליי היו של רד סאונד מצידי היית יכול להביא ביקורות בעיתונים שקוטלות אותם אבל ברגע שבאוזניי זה מצא חן זה לא משנה לי, כנ"ל במקרה הזה.

וכתבה בעיתון היא אינה עובדה, היא סך הכל דעה של בן אדם. מה הופך את מי שבחן אותם למאזין טוב יותר מקליפטון למשל? אם קליפטון היה כותב את הכתבה נגיד והיה טוען שסט של הייבריד הכי טוב והDLS שאתה קונה הכי גרוע, אז מה זה היה אומר שזה באמת ככה?

התשובה היא שוב, לא.

מורל היא עוד אופציה טובה מיני רבות אף אחד לא טען שהיא הטובה ביותר או הגרועה ביותר היא פשוט עוד אופציה טובה, איזה רמקול הבן אדם יקנה הוא יחליט על פי טעמו ואם זה יהיה פירלס, שיהנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7722 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...