Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית עובש בדירה שכורה- יש מומחים בקהל?

babayaga
שימו לב! השרשור הזה בן 3408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי פורום,

נכסנו לדירה שכורה בקיץ האחרון שבדיוק סיימו לבנות אותה

אחרי סופת הגשמים שהייתה לפני כחודש וחצי גילינו סימני רטיבות בקירות שאחרי כשבועייםהפכו לעובש על החלונות ופינות חדרי המגורים

כתוצאה מזה חלק ניכר מהבגדים בארונות,נעליים והמזוודות שלנו התחילו להצמיח עובש (עד ששמנו לב לזה חלק מהבגדים והנעלייםכבר סיימו את חייהם..), המדפים בארון התחילו להתפרק וכד'

בת הזוג שלי התחילה לפתח קשיי נשימהוגם אני התחלתי להשתעל יותר מהרגיל אחרי כל העובש שנשמתי בתהליכי הצלת הדבריםשניתן לנסות להציל

בעל הדירה טוען שזה באחריות חברתהבנייה (פנה אליהם ושומר על קשר רציף איתם, לא שזה מועיל בינתיים..)

חברת הבנייה שלחה נציג שתחילה טעןשלא ראה כזה דבר בחיים בבניין חדש (??), לאחר מכן ניסה להאשים אותנו בזה ובסוף אמרשיזמין מומחה לנושא אבל זה יקח כמה שבועות/חודשים (?!). בינתיים עברו 3 שבועותוכלום לא זז.

עמדת בעל הדירה הינה פשוטה-"אם אתם רוצים לעזוב- לכו על זה"

התחלנו לחפש מקום חלופי, אבל למצואדירה מתאימה לוקח זמן, בטח שבחורף כששוק הדיור די רדום. חוץ מזה למעבר יש גםעלויות לא קטנות.

אין לנו ביטוח תכולת דירה (כי תכל'סאין לנו חפצי ערך ששווה לגנוב ולא העלנו על הדעת מצב כמו זה).

האם יש לנו קייס לשלם שכר דירה מופחת כי הדירה לא ראויה למגורים? (רואים את העובש ויזואלית בחדרים ומריחים באוויר)

האם ניתן לתבוע את חברת הבנייה/בעל הדירה עלהנזקים לבגדים ולריהוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הדירה לא ראויה למגורים, איך אתה מוכן לגור בה?

לפי מה שכתבת בעל הדירה מסייע לך בהתנהלות מול הקבלן ואף מסכים שתעזוב, אם אתה מוכן להישאר תמורת שכר דירה מופחת תציע זאת למשכיר ותנסו להגיע לעמק השווה, גם לו זה כדי מכיון שאיך שאתה מתאר את המצב הוא לא ימצא שוכר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי סופת הגשמים שהייתה לפני כחודש וחצי גילינו סימני רטיבות בקירות שאחרי כשבועייםהפכו לעובש על החלונות ופינות חדרי המגורים

מודגש.

אנחנו גם משכירים דירה, ישנה אומנם, שגם אחרי תקופת הגשמים הקשים שהיו בשנה שעברה או בזו שלפנייה. נוצר עובש, הרבה פחות נורא ממה שמתאר פות"ש, אצלנו הוא הופיע בעיקר באיזור החלונות בחדרים.

פניתי לבעלת הדירה והודעתי לה שזה פוגע לה בדירה וחבל. לאחר כשבוע, שלחה בעל מקצוע שאטם את איזור החלונות ועוד איזה חור חיצוני שנשאר מהתקנת מזגן עתיקה ועד עתה יבש.

מצטרף למגיבים הממליצים לעבור דירה.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבא תגלו קצת יותר עירנות. ברגע שמתגלה רטיבות צריך להודיע ולעקוב,

עובש בבגדים זה ממש כישרון יוצא דופן, או התעלמות מוחלטת מהריח המקדים.

לעבור דירה ויפה שעה אחת קודם. לא ראוי למגורים, לא משנה מה גיל הדירה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גבי לפי מה שקראתי ברשת, צריך לפתוח לאיוורור - לי זה עזר

אני גר בדירה די חדשה וזה קורה בחלון אחד בכל הבית, לי זה נראה כמו חלון דפוק שלא אטום כמו שצריך

אבל לפי חיפוש באינטרנט חלון שמזיע בחורף - אין הרבה פתרונות לצערי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יודע את מי אפשר לתבוע על הנזק לציוד? חברת הבנייה או בעל הדירה?

תסגרו עם בעל הדירה שאתם יוצאים, תקחו מוביל עם קבלה, תעלו הכל בכתב מול בעל הדירה ותעזבו כמה שיותר מהר.

בעל הדירה בתורו יוכל לתבוע את הקבלן על כל הנזקים שנגרמו לו עקב המצב.

אגב, אתם יכולים לשכור דירה פחות מתאימה לזמן קצר עד שיסיימו לתקן את הליקויים בדירה ואז תוכלו לחזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נראה שאתה "חם" לתבוע את בעל הדירה או הקבלן, לאט לך.

טעויות קורות וגם בדירה חדשה מתגלות תקלות מהבניה. הבעיה הראשונה שצצה פה היא הגילוי המאוד מאוחר של העובש, להגיע לרמה שהחולצה שלך מריחה כמו גבינת גורגונזולה זאת מומחיות.

כמו שהציעו לך, הייתי מתחפף בהקדם ומגבה כל הוצאה בקבלה ושומר אותה בצד, בסופו של הסיפור הייתי מתנהל מול הקבלן. מול בעל הדירה אין שום עילה לדעתי, הוא פנה לקבלן שאחראי על התקלה ומבחינתו עשה את מה שצריך.

רפואה שלמה, ופעם הבאה תהיו יותר ערניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של הסיפור הייתי מתנהל מול הקבלן. מול בעל הדירה אין שום עילה לדעתי, הוא פנה לקבלן שאחראי על התקלה ומבחינתו עשה את מה שצריך.

הפוך, גוטה, הפוך.

אין לו שום עילה מול הקבלן: הקבלן לא מכיר אותו, הוא לא לקוח של הקבלן, והקבלן לא ביצע עבורו שום עבודה. בעל הדירה הוא זה שהשכיר לו דירה שאינה תקינה (הסיבה ממש לא משנה), ובעל הדירה הוא זה שצריך לפצות אותו על הנזקים שנגרמו עקב חוסר התקינות הזו. בעל הדירה יוכל, בתורו, לתבוע את הקבלן על הנזקים שנגרמו לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודגש.

אנחנו גם משכירים דירה, ישנה אומנם, שגם אחרי תקופת הגשמים הקשים שהיו בשנה שעברה או בזו שלפנייה. נוצר עובש, הרבה פחות נורא ממה שמתאר פות"ש, אצלנו הוא הופיע בעיקר באיזור החלונות בחדרים.

פניתי לבעלת הדירה והודעתי לה שזה פוגע לה בדירה וחבל. לאחר כשבוע, שלחה בעל מקצוע שאטם את איזור החלונות ועוד איזה חור חיצוני שנשאר מהתקנת מזגן עתיקה ועד עתה יבש.

מצטרף למגיבים הממליצים לעבור דירה.

אנחנו השכרנו דירה בחיפה באזור הכרמל שבחדר שינה הקיר החיצוני בחורף נהיה רטוב ולאחר כמה זמן היה מופיע עובש. את העובש היינו מנקים עם אקונומיקה כל כמה שבועות, לאחר חצי שנה עזבנו.

מה שמענניין שבאותה תקופה לא ירד הרבה גשם אבל היה משחק בין קר בלילה לבין חם בצהריים. עדיין לא ברור לי איך המים חדרו כי סה"כ משחק בין הטמפ' קיים בכל דירה ובכל מקום בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...