Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות על ציפוי ננו-קרמי

שימו לב! השרשור הזה בן 3410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוכש בקרוב רכב חדש ורוצה לצפות אותו. אני רוצה להשיג את המטרות הבאות:

א. סינון קרינה וחום בכל השמשות

ב. הגנה משריטות ולכלוכים (למשל ניקוי קל של לשלשת)

ג. חיסכון בצורך לעשות כל מיני וקסים וציפויים בכל שטיפה. אני עצלן בקטע של שטיפות ומודע לזה ולכן רוצה שהציפוי ימזער את הנזק לאורך זמן. מתכוון בערך כל שבועיים לעשות שטיפה רגילה, בלי כל התכשירים המיוחדים שאתם נוהגים להשתמש בהם (אולי פעם ב)

השאלות שלי:

1. האם קיים ציפוי שעונה על כל זה? או שיידרש ציפוי שונה לשמשות ולמרכב

2. מה טווח מחירים משוער לעבודה כזו על כל הרכב? (ולוסטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב ננו?

בד"כ יש ציפויים שונים לשמשות ולפח.

סוגי ציפויים

- ציפוי קראמיק פרו משהו משהו שעושים בכרמיאל ועולה 1000 ש"ח לשכבה (וממליצים על 4 שכבות ואני חושב שזה כולל פוליש), עמיד לא יודע לכמה זמן, מגן משריטות קלות ועושה את שאר הדברים שאתה רוצה

- wolf's chemicals - יש ציפוי לשמשות שמשלב חומר ניקוי וגם סוג של פילר שסוגר שריטות קלות וגם נותן הגנה לדי הרבה זמן (שנתיים נראה לי, לא זוכר עכשו בדיוק), ויש ציפוי לפח (נקרא הארד בודי ויש אחד חדש בשם בודיגארד שאמור להיות שיפור של ההארד בודי) שמגן משריטות קלות ונותן ברק וכו' וכו' (ממליצים על 2 שכבות). שני האוטמים+ שמפו שמגן על הציפוי+ קויק דיטיילר שמחדש את השכבות ובשימוש אחרי כל שטיפה או שתיים יתן לציפוי עמידות של שנתיים יעלו כ-500 ש"ח, כולל משלוח.

- יש לג'יטכניק ציפוי לשמשות ולפח, לפח החומר יעלה בערך 250 ש"ח לשכבה (ורצוי שתי שכבות בתאכלס), חומר מגביר גלוס (לא שהחומר, שנקרא C1 אגב, הוא בלי גלוס כשלעצמו) יעלה עוד איזה 250 ש"ח. ציפוי לשמשות עולה בערך 100 ש"ח כולל משלוח. הציפויים שלהם נחשבים הכי טובים בשוק באופן כללי חוץ מהאופטי קוט

-אופטי-קוט של חברת אופטימום: הכי עמיד, פחות גלוס וכאלה ביחס לג'יטכניק (לפי ביקורות שקראתי לפחות), נחשב לבעייתי לישום עצמי ובד"כ רצוי שדיטיילר יעשה. תלוי במצב של הרכב אבל יכול לעלות מ2000 ש"ח עד 4000 אצל דיטיילר (החומר עולה באזור ה250 ש"ח)

קח בחשבון שלפני היישום של האופטי-קוט הוולף והג'יטכניק צריך לעשות הכנת פני שטח עם פסטלינה, פוליש (לפחות מעבר אחד כי אחרת סתם תתקע עם סוירלים מתחת לציפוי וזה לא יראה יפה) וניקוי עם חומר רציני (לא סתם IPA), כמו הפאנל וויפ של ג'יטכניק, פרים ליים של דודו ג'וס או משהו בסגנון שיעלה עוד איזה 100 ש"ח (כולל משלוח וכאלה)

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הפירוט, אבל יש שני דברים שבעייתיים לי. האחד זה שלא הבנתי מזה שזה משיג את מה שאני רוצה (בעיקר סינון קרינה וחום בשמשות ברמת יעילות של ננו-קרמי), והשני זה שאני לא מעוניין לעשות בעצמי כלום עם חוסר נסיון וחוש טכני לא מפותח במיוחד :)

לכן מחפש פיתרון שיבוצע ע"י דיטיילר על רכב חדש סמוך מאוד למועד קריעת הניילונים. ראיתי גם כמה מקומות במרכז שעושים ננו כמו באשדוד ובתל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דיטיילרים שעושים (תעשה חיפוש בפורום, היו מלא המלצות על מקומות) אבל שאלת איזה מוצרים יש- ובגדול זה המבחר, כל דיטיילר מתעסק עם חומרים שונים, כשתיצור קשר עם אחד תשאל אותו עם מה הוא עובד. אמור לעלות 2000-3000 ש"ח לכל הסיפור (גם רכב חדש צריך הכנה של פוליש לפחות חד שלבי. תבקש שלא ישטפו לך את הרכב בסוכנות, בד"כ עושים סתם נזק)

אם אתה רוצה לסנן קרינה וחום בשמשות- צריך ציפוי יעודי לזה (אני מכיר שיש, לא יודע איזה. יכול להיות שיש שמשות מיוחדות ולא ממש ציפויים)

הציפויים לפח מסננים קרינה ברמה שמורידה את הפגיעה בצבע (דוהה לאט יותר), לא את הקרינה שעוברת לנוסעים

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמשות אתה יכול להתקין פילם,זה מסנן קרינה,לא יוריד בהרבה את החום.

לצבע,לגנטים,יש ציפויים שיחזיקו לך גם שנים,וגם יתנו הגנה מכימיקלים וזיהומים אחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...