Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[מחפש עורך דין] פיטורים שלא בצדק ושכר שלא שולם במלואו

שניר106
שימו לב! השרשור הזה בן 3415 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

תקציר של הבעיה:

אישתי עובדת במקום העבודה שלה 3 וחצי שנים, מקום העבודה הוא לא הכי יציב בעולם, ולפני כחצי שנה החליטה לעזוב וחיפשה עבודה.

כאשר מצאה עבודה בשכר גבוה משמעותית (בערך 4000 ש"ח יותר ממה שמרוויחה כרגע), פנתה למנהלים שלה, וסמנכ"ל החברה זימן אותה לשיחה, שבאותה שיחה הוא הבטיח לה שימור של שעות אם (09:00 - 15:30) , העלאה של 1000 ש"ח במשכורת והפציר בפניה שתישאר, ושאין סיכוי שתפוטר שכן היא העובדת הכי טובה שיש לו.

אישתי הסכימה ונשארה. התוספת למשכורת לא התווספה (בכל חודש היה תירוץ אחר, ובחודש נובמבר מסתבר שהם ניסו למשוך את זה עד ל ינואר 2015 כדי שיהיה בתקציב של שנה הבאה) , וכשישה חודשים היא לא קיבלה את התוספת. ואף החלו דיונים בסגנון של "אני לא בטוח שאוכל לתת לך את העלאה בסוף"

לפני שבועיים היא קיבלה אף מכתב שמאשר את ההעלאה אומר שבמשכורת פברואר 2015 היא תקבל את כל ההפרשים.

שבוע לאחר שקיבלה את המכתב הזה, היא קיבלה זימון לשימוע.

סיבות השימוע היו: חוסר הספק , אי עמידה בזמני מוקד, וחיסורים

בזמן השימוע נאמר בצורה חד משמעית על ידי מזמן השימוע (אותו סמנכ"ל ששכנע אותה להישאר) - שלא מדובר בחוסר הספק או באי עמידה בזמנים - אלא בסיבה יחידה והיא שהמוקד זקוק למישהי שתהיה עד 18:00 והיא לא יכולה להיות שם עד 18:00 אלא רק עד 15:30.

שאלתי היא - האם מלבד כל עניין הכספים שלא הגיעו (גם אם ינתנו, אני בטוח שאף אחד לא יטרח לתת את הפרשי הקרן השתלמות, ופנסיה, אלא רק את הסכום החודשי) האם יש על מה לתבוע כאן ? (הרעת תנאים ? פיטורים שלא כדין ?)

בנוסף האם מה שנאמר בשיחה עם אותו סמנכ"ל (תוספת לקה"ש וכו') שלבסוף לא קיבלה - תקפים ? האם ניתן לתבוע זאת גם כן ?

אשמח להמלצה לעו"ד שיוכל לשבת איתי ולהגדיר אם יש כאן קייס או אין.

העו"ד היחידי שדיברתי איתו בשלב זה - רוצה 1000 שקל מזומן (?) לפגישת יעוץ - אינני רוצה יעוץ, אני רוצה שמישהו יטפל בזה ויגיד - אפשר או אי אפשר.

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים מהניסיון המועט שלי

1. תבדוק טוב את הנושא של השימוע. שימוע לא תקין משמעותו פיצוי גבוה. אשתך הייתה צריכה לקבל מספיק זמן להתכונן לשימוע (מספר ימים), אחרי השימוע צריך היה לעבור מספיק זמן עד לפיטורים. והמעסיק צריך להראות שעשה כל שביכולתו לאפשר לה לשמור על המשרה. המעסיק צריך לנהל פרוטוקול של ישיבת השימוע !, תדרשו לקבל את הפרוטוקול - זו זכותכם !!!

2. כל מה שנאמר על ידי הסמנכ"ל בשיחות תקף, וניתן וכדאי לתבוע את זה. הכי טוב אם יש לכם את זה בכתב.

3. עורכי דין בתחום הזה, אם הם לא רואים מייד איפה הכסף בתביעה הם יתנערו ממנה מאד מהר. תנסה לשבת ולכמת בכסף כמה נזק כלכלי נגרם לה.

4. הכי חשוב, אם אתם בטוחים בצדקתכם אל תתיאשו גם אם עורכי הדין ינסו להוריד אתכם מהתביעה. אם הם לא רואים סכומים של 5 -6 ספרות הם בורחים.

מקרה אישי שלי בתביעה שהגשתי נגד מקום עבודה שפיטר אותי בצורה מכוערת שלא בצדק ובהליך שימוע לא תקין, החלטתי שאני הולך איתם עד הסוף !

ניגשתי לפגישה עם עורך דין אחד - ביקש שאשלח לו בהמשך מסמכים ונעלם לי אחר כך - לא ענה לטלפונים ולא חזר להודעות שהשארתי. הלכתי לעורך דין אחר, דרך המלצה של מישהו, שלח מכתב, לקח 1000 שקל על זה, קיבל תשובה מהחברה (דרך משרד עורכי הדין היוקרתי הרצוג פוקס נאמן) ונעלם לי גם הוא ! לא ענה לטלפונים ולא חזר להודעות. הייתי קרוב לייאוש !

דיברתי עם חבר שבדיוק סיים את התואר שלו במשפטים, הוא לא התרגש מהרצוג פוקס נאמן, ניסח כתב תביעה על סך של קרוב ל 100 אלף שקל, והגשתי את זה לבית הדין לעבודה. מפה הדברים נגמרו מאד מהר עורך דין יצר איתו קשר וביקש להתפשר בפשרה שהייתי מאד מרוצה ממנה :-). עמדתי על זה שששכר הטירחה שלו יתווסף לסכום הפשרה. מסקנה - אסור להתייאש, ולא לזלזל בעורכי דין צעירים וחסרי ניסיון. הם יעשו הרבה פעמים עבודה טובה יותר מעורכי הדין השבעים שלא יירצו להתאמץ יותר מידי

נקודה קריטית שהבנתי בדרך. חברות עובדות עם משרדי עורכי דין בריטיינר - ז"א הם משלמים תשלום חדשי קבוע למשרד עורכי דין כדי לקבל שירותי ייעוץ כשזה מתבקש, ללא תוספת תשלום. ז"א ייעוץ משפטי ומכתבים - אין בעייה. כל עוד לא הגשת תביעה כל ההתעסקות של עורכי הדין מסתכם בזה. לחברה זה לא עולה אקסטרה, אז אין להם בעייה למשוך אותך לנצח !.

ברגע שאתה מגיש תביעה הדברים חורגים מחוזה הריטיינר הסטנדרי המקובל - עורכי הדין צריכים לעבוד קשה יותר, צריכים להופיע בכבודם לדיונים בבית הדין, וכו. על זה הם כבר גובים מהחברה תשלום רגיל, וזה יכול בקלות להגיע לעשרות אלפי שקלים ובקלות לעבור גם למאות אלפי שקלים. במצב כזה נכונות החברה להגיע לפשרה תהיה הרבה יותר גבוהה . פשרה איתך תעלה להם פחות מהתשלום לעורכי הדין, וגם עורכי הדין מעדיפים את הפשרה, הם לא רוצים לעבוד קשה בשביל הסכומים האלה :-) .

מקווה שעזרתי.

עריכה אחרונה על ידי martines
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למגיב למעלה -

בתור מעסיק, הסעיף הראשון לא מדוייק. הזמן המינימלי מרגע מסירת מכתב זימון לשימוע עד לרגע השימוע עצמו הוא 24 שעות.

כן ולא, להבנתי אין ממש זמן שהוגדר מאחר ומדובר בפסיקה ולא בחוק. בית המשפט צריך להתרשם שהעובד קיבל מספיק זמן להתכונן. פחות מ 24 שעות בהחלט לא נשמע סביר, במיוחד אם העובד צריך להספיק לאסוף ראיות ,לחפש עורך דין להתייעץ איתו ולהכין את הטענות שלו בצורה מסודרת.

בכל מקרה המעסיק צריך לאפשר לעובד הארכת זמן למועד השימוע אם הוא מתבקש, אחרת זה עלול להראות לא טוב בבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

1. יהיה לך מאוד שקשה להוכיח שאכן הובטחה לה תוספת כי אתה מדבר לא רק על 3000 שקל הפרש בין ההצעה החדשה לנוכחית אלא גם על שנה של אי תשלום התוספת. כל אדם סביר שחיפש כבר מקום אחר היה חוזר לחפש משהו חלופי.

2. הטענה שהוא זקוק למישהו עד 18.00 היא טענה שבהחלט תתפוס כעילה מוצדקת. אם אני צריך עובד למשרה X והוא לא מסוגל לתת את ה X זו סיבה מוצדקת להחליפו. זה שקודם הייתי צריך משהו אחר לא מונע מהצרכים שלי להשתנות.

3. אם אשתך באמת החסירה אז הטענה לגיטימית והמעסיק יגיד בתגובה לשימוע שהחיסורים ושעות העבודה המצומצמות גורמים לאי עמידה ביעדי המוקד ובתפוקות. נכון שהמכתב לגבי ההעלאה קצת יפריע לו אבל הוא יטען שאחרי שקיבלה את המכתב התחילה לזלזל.

4. למרות כל זאת אני בכל זאת ממליץ להתחיל הליך של דרישת פיצוי (תוספת רקטרואקטיבית כולל כל התוספות, התראה מראש וכל מה שמגיע לה). גם אם לא מגיע עדיין בבית דין לעבודה היא תקבל משהו. מה שחשוב לדעת שזה כולל שריפת כל הגשרים ולפעמים צריך לקחת את זה בחשבון אם כדאי או לא.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים

כמה דברים:

1. יהיה לך מאוד שקשה להוכיח שאכן הובטחה לה תוספת כי אתה מדבר לא רק על 3000 שקל הפרש בין ההצעה החדשה לנוכחית אלא גם על שנה של אי תשלום התוספת. כל אדם סביר שחיפש כבר מקום אחר היה חוזר לחפש משהו חלופי.

לא יהיה קשה להוכיח, שכן גם דובר על כך עם אותו סמנכ"ל ובנוסף כמו שאמרתי - ישנו מכתב שמאשר קבלת התוספת החל מאותו תאריך שדובר.

2. הטענה שהוא זקוק למישהו עד 18.00 היא טענה שבהחלט תתפוס כעילה מוצדקת. אם אני צריך עובד למשרה X והוא לא מסוגל לתת את ה X זו סיבה מוצדקת להחליפו. זה שקודם הייתי צריך משהו אחר לא מונע מהצרכים שלי להשתנות.

לכן אני שואל. אבל כאשר הוא ביקש ממנה להישאר - הוא ציין במפורש שהיא תשמור על שעות העבודה שלה שהם עד 15:30 - זה היה אחד הסיבות העיקריות שהיא נשארה בגללן.

3. אם אשתך באמת החסירה אז הטענה לגיטימית והמעסיק יגיד בתגובה לשימוע שהחיסורים ושעות העבודה המצומצמות גורמים לאי עמידה ביעדי המוקד ובתפוקות. נכון שהמכתב לגבי ההעלאה קצת יפריע לו אבל הוא יטען שאחרי שקיבלה את המכתב התחילה לזלזל.

אישתי לא החסירה, עבדה מהבית כשהייתה חולה, ועשתה עבודה "של ארבעה בנות" (ציטוט דברי המנהלת שלה, שלהם הסכים לחלוטין אותו סמנכ"ל - ואף תשמח להעיד על כך), בנוסף בזמן השימוע הודה אותו סמנכ"ל שמדובר נטו בעניני שעות, ושהתפוקה של אישתי מעולה, כמו גם השירות, ושהיא נותנת את נשמתה. אין סיכוי שהוא יגיד שהיא התחילה לזלזל, כי המנהלת שלה תעיד אחרת, וגם הוא אמר זאת - כך שאם יעיד אחרת הוא ישקר.

4. למרות כל זאת אני בכל זאת ממליץ להתחיל הליך של דרישת פיצוי (תוספת רקטרואקטיבית כולל כל התוספות, התראה מראש וכל מה שמגיע לה). גם אם לא מגיע עדיין בבית דין לעבודה היא תקבל משהו. מה שחשוב לדעת שזה כולל שריפת כל הגשרים ולפעמים צריך לקחת את זה בחשבון אם כדאי או לא.

השאלה העיקרית היא - האם ניתן לפטר מישהו על כך שהוא לא יכול לעבוד X שעות, לאחר שהובטח לו שיעבוד Y שעות?

אם קיבלו אותי לעבודה של 09:00 עד 18:00 ופתאום מישהו מחליט שעובדים עד 23:00 - אז הוא יכול לפטר אותי במידה ואינני מסכים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים:

אתה מתעלם מהפרטים במקרה הזה.

1. בבית הדין לעבודה הוכחות עוזרות אבל לא מחוייבות. הכל תלוי בשכנוע של השופט ובהתרשמות שלו ממהלך הדברים. אם יש חוזה או משהו בכתב שמראה שהאשה עמדה להתחיל עבודה בשכר גבוה ב 4000 ש"ח ובסוף נשארה במקום העבודה הנוכחי, זו טענה סבירה לומר שהיא נשארה כי הובטח לה השוואת שכר.

2. העובדת עבדה שעות

(09:00 - 15:30) ופתאום המעסיק החליט שהוא צריך שתישאר עד 18:00 באופן קבוע ??? זו הפרה מהותית של תנאי העבודה שלה. בתנאים כאלה מותר לה אף להתפטר ולהחשב למפוטרת. שלא לדבר על זה שהמהלך הפתאומי הזה מסריח לאור התנהלות הדברים.

3. לטעון שאחרי שהיא קיבלה מכתב שמאשר לה העלאת שכר היא התחילה לזלזל ??? לא נשמע סביר, זה בדרך כלל בדיוק להיפך !. המוטיבציה רק גדלה אחרי שמקבלים העלאת שכר.

4. שריפת גשרים קיימת משני הצדדים - גם מהצד של החברה שפסק דין לרעתה שמפורסם יכול להזיק לה מאד ואף לעורר גל של תביעות עתידיות כנגדה. לשני הצדדים כדאי לנהוג בהגינות וביושר אחד כלפי השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניר נדמה לי שאתה קצת נאיבי

מנהלת שעובדת תעיד כנגד המעביד שלה?

אשתך פוטרה ?

האם היא רוצה לחזור לאותו מקום עבודה ?

הסיכוי שיחזירו אותה גם אם כן די קרוב לאפס

שבו עם נייר ועיפרון ותכמתו את מה שמגיע לה לפי דעתכם.

כימתתם יופי.

האם המעביד אמר לה , לא תקבלי את מה שמגיע לה?

האם דרשתם בכלל מהמעביד את המגיע לה?

אתה כבר רץ לחפש עורכי דין

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שאתה אומר לא מונע פיטורין. זה מחייב רק לתת את כל מה שמגיע למפוטר (הודעה מוקדמת ופיצויים).

זכותו של מעסיק לשנות תנאי עבודה עקב שינוי צרכיו. אם זה מתאים לעובד אז מעולה ואם לא אז נפרדים בלחיצת יד ואיחולי דרך תליחה כשהעובד מרבל כל מה שמגיע לו כמפוטר. אל תשכח שאתה מדבר על טווח של כשנה והרבה מאוד דברים משתנים בשנה.

לגבי שריפת גשרים, קח בחשבון שתמיד הקטן יותר נפגע יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שניר נדמה לי שאתה קצת נאיבי

מנהלת שעובדת תעיד כנגד המעביד שלה?

אשתך פוטרה ?

האם היא רוצה לחזור לאותו מקום עבודה ?

הסיכוי שיחזירו אותה גם אם כן די קרוב לאפס

שבו עם נייר ועיפרון ותכמתו את מה שמגיע לה לפי דעתכם.

כימתתם יופי.

האם המעביד אמר לה , לא תקבלי את מה שמגיע לה?

האם דרשתם בכלל מהמעביד את המגיע לה?

אתה כבר רץ לחפש עורכי דין

תעיד גם תעיד.

ולא היא לא מעונינת לחזור לעבוד שם, היא כבר מתחילה במקום חדש

ביקשנו את המגיע - נאמר שנקבל רק חלק (את העלויות שכר כן, תנאים לא, קה"ש וכו')

מה לגבי הלנת שכר של שישה חודשים ? שבהם אישתי שולחת באופן שבועי מייל לגבי תוספת לשכר ? האם פה לא מגיע ?

תבין שהשכר החדש הובטח ביוני , מה שאומר שביולי קרן ההשתלמות, וקרן הפנסיה של אישתי היו אמורות לקבל יותר כסף (כמו גם הובטח לה 80% תנאים לעומת 50% תנאים לקה"ש וכו') - כך שלא רק מדובר על הפרש תוספת שלא התקבל - אלא גם הפרש תנאים סוציאלים.

וכעת נאמר לה "תקבלי את ההפרש, אבל ללא התנאים הסוציאלים" - אחרי חצי שנה שלא קיבלה אותם. למיטב ידעתי זו הלנת שכר.

המעסיק לא מוכן לשלם את הפרשי הקה"ש והפנסיה - למרות שאלו היו אמורים להיות במידה ואישתי הייתה מקבלת בזמן את המגיע לה.

עכשיו - האם לקחת עו"ד או לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפניי שלוקחים עוד לך להסתדרות. הם יוציאו מכתב למעביד ורוב הסיכויים שיגיעו אתו להסכמות שהיא מקבלת כל מה שמגיע לה. אם לא הם כבר ינהלו את התביעה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכעת נאמר לה "תקבלי את ההפרש, אבל ללא התנאים הסוציאלים" - אחרי חצי שנה שלא קיבלה אותם. למיטב ידעתי זו הלנת שכר.

המעסיק לא מוכן לשלם את הפרשי הקה"ש והפנסיה - למרות שאלו היו אמורים להיות במידה ואישתי הייתה מקבלת בזמן את המגיע לה.

עכשיו - האם לקחת עו"ד או לא ?

חשוב שהכל יהיה כתוב ומתועד, זה יעזור לכם במשפט.

הצעד הראשון אמור להיות פנייה למעסיק בבקשה שישלם את החוב. לאפשר לו לעשות את זה.

תכינו מסמך מסודר עם כל מה שאתם חושבים שמגיע לה, תכתבו מכתב דרישה למעסיק - זה השלב הראשון, אולי הוא יסכים לשלם מה שמגיע לה,ותכתבו שאם לא ישלם או יגיב תוך שבועיים, תיאלצו לפתוח בהליכים משפטיים.

בזמן הזה תחפשו עורך דין, אפשרות נוספת היא לתבוע לבד, ולהיעזר בלשכות של ש"יל או במתמחים בבתי המשפט לייעוץ חינם. בהחלט מומלץ לדעתי בלי קשר.

סה"כ בתי המשפט לעבודה מאפשרים לעובד לתבוע בעצמו, ובמקרה כזה השופט אמור להיות הפרקליט של העובד בכובע אחד והשופט בכובע השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שאשתך כתבה מיילים חשוב

חשוב עוד יותר מה היו התשובות לאותם מיילים.

האם מה שאתם מבקשים נשלח בכתב למעביד

האם התשובה שלו מה הוא מוכן לשלם התקבלה בכתב או בשיחה בע"פ?

אתה צריך תיעוד מירבי.

שעות נוספות ימי חופשה ימי הבראה קה"ש פנסיה האם יש הסכם עבודה ? האם יש הסכם עבודה קיבוצי לסוג כזה של מעבידים.

לבקש הלנת שכר זה טוב לקבל זה קצת יותר מסובך, אבל לא מן הנמנע שבמקרה הזה אפשר גם לקבל.

בינתיים שמענו את גירסתך לא את גירסת המעביד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...