Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: אודי S1 - כי דברים טובים באים באריזות קטנות, וה-S1 קטנה מאוד

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נדיר מאוד שנופלת לידנו מכונית שלא רק מדרבנת אותנו לצאת לנסיעה קצרה באמצע הלילה, אלא מדרבנת אותנו באמת לנהוג לאורך כל הלילה.

אודי S1, ה-Pocket Rocket החדש של אודי, היא בדיוק המכונית הזאת.

תיזהרו, היא כבר שרפה לפבל לילה מהחיים ואם תקנו אותה היא כנראה תשרוף לכם עוד לילות רבים.

אודי S1 - מבחן דרך

(צילום: פבל צ'רניצקי)

%D7%90%D7%90%D7%95%D7%93%D7%99-S1-2014-30.jpg

%D7%90%D7%90%D7%95%D7%93%D7%99-S1-2014-16.jpg

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

היה לי העונג לבלות בחברת ה"יתוש טורבו" הזה ואני נוטה להסכים עם הביקורת של פבל.

רכב כיף טהור שכל הזמן רוצה להנהג על הקצה אחרת הוא מרגיש קצת משעמם ולא מספק חווית פרמיום שאמורה להגיע עם תג מחיר כזה.

ניסיתי לדמיין שאני רווק עם רבע מליון ש"ח בעו"ש שלא אכפת לו להראות ברכב קצת נשי מבחוץ עם העדר סלון מפנק מבפנים, לא הצלחתי לשכנע את עצמי שזה מה שאני צריך.

היתרון המוחץ שלה שאין שום דבר בסגמנט הזה שמתנהג ככה והוא חוקי לכביש. מנוע+גיר+האלדקס (דור שלוש) יעילים ביותר ובעזרת שלדה וכיול סטרילים כמו שרק אאודי יודעים לארגן. זו פשוט פלטפורמה שתהיה להיט אצל הטיונרים ברגע שהרכבים האלה ישוחררו לכביש כיד שנייה (עדיין לא הבנתי מי תהיה היד הראשונה).

Para comer bien hay que saber manejar

"Dona Rosa"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יצא לנהוג על המפלצון ובשורה התחתונה - מאד הופתעתי מהכתבה המקבילה, עם זמני המסלול (האיטיים מאד, יחסית כמובן) שלה. כל הכביש היא מרגישה מהירה מאד, חסרת כל מאמץ, כמעט כל-יכולה (ביחס לסגמנט, כמובן. לא R8 ).

ההגה מאד מדויק, ההאלדקס עובד יופי, המנוע מושך כמו קטר (אני די בטוח שנתון ההספק "מסודר" כלפי מטה, בטח לצורך נתוני זיהום אוויר או שקר כלשהו אחר). ה-S1 משרה המון בטחון ומהר, אולי אפילו יותר מדי ומהר מדי. זויות הגלגול שלה מאד מרוסנות ובכלל, המתלים נהדרים - היא נוחה במידה ולא מענישה בנסיעה מנהלתית, ומצוינת מבחינת זויות גלגול וכו'. גם פרובוקציות חריפות ומכוונות לא עושות עליה רושם. הבלמים, כרגיל ב-VAGינות, נהדרים - חזקים ולא דועכים. צריכת הדלק נהדרת, לא פחות. סביב ה-9.5 ק"מ לליטר בנהיגה נמרצת זה חלום.

מן הסתם, אי אפשר כל הזמן פלוסים, אז יש גם מינוסים. נכון, היא נראית יותר טוב מה-A1, אבל זה בערך הדבר הטוב היחיד שאפשר לומר על העיצוב שלה. אולי לא מכוערת ממש, אבל בוודאי לא יפה ודי מאולצת. הג'אנים נראים כאילו נקנו באוטו-דיפו במבצע 4 ב-1000, כולל צמיגים. עיצוב הפנים פשוט וגם החומרים לא משהו להתעלף ממנו. המרווח מאחור וירטואלי, כמו גם תא המטען. אני בהחלט מתחבר להרגשה שהיא לא מספקת תחושת פרימיום. מצד שני, A45 מספקת אפילו פחות ב-400K ש"ח...

עוד נקודה - אולי הזדקנתי, אבל ממש היה חסר לי DSG באוטו הזה. האופי שלו התאים מאד לגיר רובוטי דו-מצמדי טוב, כמו גם קצב הנסיעה. גם ביום-יום זה היה משפר את החוויה, ואפילו את צריכת הדלק הטובה ממילא.

לסיכום - מכונת כביש נהדרת, עם קהל יעד לא ברור. חובבי יוקרה לא צריכים אותה, שכן A1 נותנת להם אותו הדבר ועולה פחות. חובבי ביצועים נהנים מאלטרנטיבות רבות - גולף GTI מבית, ג'ולייטה QV מבחוץ, פוקוס ומגאן באגף הקיצוני, מיני כמתחרה הישירה ביותר, כנראה. למסלול (שאין בארץ) היא כנראה לא מספיק טובה, שם קשה להחביא 150 קילו מיותרים. כמכונית כביש יד שניה ושלישית היא נהדרת, לרכישה כחדשה היא לא ברורה, וחבל - בהחלט נהנתי במחיצתה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קהל היעד דווקא די מתגבש, יש חבר'ה שרוצים רכב ספורטיבי בגודל הזה, שגולף / פוקוס מרגישה להם גדולה מדי (ונכון שיש פה טעות אופטית והרכב הזה שוקל כמו S3) ומיני נראית להם צעצועית. וכמובן תמיד יש את העו"ד המכובד מרמת אביב שקונה לאשתו רכב עירוני קטן אחרי שהיא דפקה את ה-Q5 קצת יותר מדי פעמים ומבקש בסוכנות "תנו לי A1, אבל את הכי יקרה שיש לכם". ל-S1 יש גם גרסת ספורטבק ואולי זו תהיה קצת יותר פופולרית בקטגוריה השניה.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכמובן תמיד יש את העו"ד המכובד מרמת אביב שקונה לאשתו רכב עירוני קטן אחרי שהיא דפקה את ה-Q5 קצת יותר מדי פעמים ומבקש בסוכנות "תנו לי A1, אבל את הכי יקרה שיש לכם".

בקטע הזה היא סובלת מעודף דוושות.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפער בביצועי מסלול באמת מוזר, כי יש כאן דעה די אחידה לגביה אצל כל מי שנהג בה.

מצד שני, זה קצת אולי מתחבר למה שכתבתי בשרשור על הגולייטה ועל זה שהתחושות הסובייקטיביות שלנו כנהגים לאו דווקא תמיד משקפות את מה שהרכב באמת יכול או לא יכול לעשות.

שוב, בסכומים האלו, ובתנאי שאני לא צריך משפחתית בגודל מלא, הייתי מעדיף את הקופר אס ובעודף טס לעוד איזה יומיים ברינג :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחושות לא תמיד משקפות את המציאות. קח את אותה ג'ולייטה, שבעיני כולם (כולל אותי!) הייתה פחות מהירה על הכביש - והנה הגרסא הקודמת שלה נתנה ל-S1 11 שניות ברינג, והחדשה טובה משמעותית!

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב שתהיה מדבקת "איך הנהיגה". אפשר להתקשר למוקד ולהשאיר להם הודעה "הנהג ב-S1 בולם מוקדם מדי, וגם נוטה לפספס את האייפקס".

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם, אי אפשר כל הזמן פלוסים, אז יש גם מינוסים. נכון, היא נראית יותר טוב מה-A1, אבל זה בערך הדבר הטוב היחיד שאפשר לומר על העיצוב שלה. אולי לא מכוערת ממש, אבל בוודאי לא יפה ודי מאולצת. הג'אנים נראים כאילו נקנו באוטו-דיפו במבצע 4 ב-1000, כולל צמיגים. עיצוב הפנים פשוט וגם החומרים לא משהו להתעלף ממנו. המרווח מאחור וירטואלי, כמו גם תא המטען. אני בהחלט מתחבר להרגשה שהיא לא מספקת תחושת פרימיום. מצד שני, A45 מספקת אפילו פחות ב-400K ש"ח...

.

פעם הבאה אני אדאג לעדכן את המעצבים של אודי לפי הטעם שלך ככה שגם לא יהיו מינוסים. כדי שיהיה אפשר לקחת את הביקורת שלך טיפה יותר ברצינות, כשמגיעים לחלק שמביעים ביקורת על עיצוב משתמשים בפתיחת הפסקה במילה אחת שעושה שינוי גדול - "לדעתי" .

הנה תראה : לדעתי , הS1 נראית הרבה יותר טוב מהאלפא ג'ולייטה מכל זווית , כולל האינטריור.

לפבל הכתב - ח"ח על ביקורת שכיף לקרוא, היו כמה קטעים שגיחכתי לעצי בקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפער בביצועי מסלול באמת מוזר, כי יש כאן דעה די אחידה לגביה אצל כל מי שנהג בה.

מצד שני, זה קצת אולי מתחבר למה שכתבתי בשרשור על הגולייטה ועל זה שהתחושות הסובייקטיביות שלנו כנהגים לאו דווקא תמיד משקפות את מה שהרכב באמת יכול או לא יכול לעשות.

שוב, בסכומים האלו, ובתנאי שאני לא צריך משפחתית בגודל מלא, הייתי מעדיף את הקופר אס ובעודף טס לעוד איזה יומיים ברינג :)

התחושות הסובייקטיביות של כל מי שנהג על ה-S1, ועל אחת כמה וכמה של אלה שנהגו עליה ועל הג'ולייטה, לטעמי רק ממחישות עד כמה היכולות של המכוניות הללו עוברות באלפי קילומטרים את היכולות שלנו כנהגים (לי הג'ויילטה הרגישה מהירה באותה מידה, אם כי העדפתי את התזזיתיות של ה-S1 יותר) או את האומץ שלנו לקחת אותן יותר רחוק בכבישים ציבוריים.

למען האמת, לא יפתיע אותי אם אפילו גולף GTI תהיה מהירה מהאאודי ברינג או במסלול כזה או אחר (ואם לא בסטוק אז עם חבילת הביצועים או איך שלא קוראים לה), אבל מבחינת תחושות שהיא מעבירה לנהג? אין מה לדבר בכלל.

רומן, לגבי הדוושה המיותרת כבר אמרתי לך, אפשר יופי יופי להתחיל נסיעה בשלישי ולהגיע ל-120 בלי להחליף פעם אחת. זה אפילו עובד לא רע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...