Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה סיד קטנה/ריו קטנה/סוזוקי SX4/הונדה ג'אז

alex00
שימו לב! השרשור הזה בן 3432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אני מתכוון לקנות רכב, שיהיה רכב שני למשפחה.

מחפש משהו בסביבות 70K-75K ש"ח, נסיעות בין עירוניות (בית-משרד), מקום לשני כיסאות ילדים קטנים מאחור.

כמובן בטיחות חשובה, נוחות ישיבה.

רכב יד 2, אוטומטי, החל מ-2011.

מבין האופציות הנ"ל על מה אתם ממליצים?

הקיה ריו והסיד מדובר על הדגמים הקטנים . הסוזוקי מדובר על הדגם בלי התחת. או הונדה ג'אז.

תודה,

אלכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היו התלבטויות דומות לשלך, בסוף קניתי קיה ריו סדאן ( עם בגאז') בגלל שחשוב לי מקום לעגלת תינוק, ובלי הבגאז' היה קצת צפוף מדי. קניתי את הדגם EX, משנת 2013 - הצורה החדשה - אוטומטי ( 4הילוכים), מנוע 1400, מספק בנסיעות עירוניות ובין עירוניות ( למרות שבעליות הוא סוחב טיפה פחות).

התלבטתי גם לגבי הג'אז - רכב שהיה בבעלותינו לפני כשנה והלך טוטאל-לוס לצערי - מרווח ונוח, חסכוני ( גם ללא גירסת ההיבריד) ואמין מאוד - רק המחיר קצת יקר ולדעתי לא מוצדק. שני הרכבים בטוחים מאוד, בריו 6 כריות אוויר, בגאז' נדמה לי גם. נוחות הישיבה בריו דווקא הרבה יותר נוחה מאשר שהיתה בהונדה בעיקר בנסיעות בין-עירוניות. יש אפשרות לכוון את המושב לגובה, ואת ההגה לעומק ולגובה בריו - יתרון חשוב.

הסיד תהיה לך יותר יקרה, היא כבר יותר "משפחתית" מאשר הריו. אני ממליץ לך לחפש ריו מפרטי, התקציב שלך אמור להספיק, אולי למתוח קצת.

לגבי הג'אז - אני חושב שקשה למצוא בתקציב שלך משהו טוב, אבל שווה לנסות.

בשני הרכבים - ריו וג'אז יש מספיק מקום לכיסאות ילדים מאחורה, בג'אז יש מרווח טוב גם בבגאז', בריו עדיף הגרסת סדאן לדעתי ( למרות שהיא פחות יפה).

הריו פחות חסכונית בדלק מהג'אז ( בריו - 8-8.5 ליטר ל100 קמ, בג'אז 6-7 ליטר ל100 קמ בנסיעות משולבות)

מקווה שעזרתי קצת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום אלכס,

מבחינת גודל, כל הרכבים שציינת יוכלו להתאים למשפחה עם שני ילדים, במיוחד אם שניהם עברו את הגיל בו צריך עגלות. אבל אם מדובר על רכב שצריך לעשות גם נסיעות בין עירוניות רבות, אז ההמלצה שלי היא לבחור דווקא במשפחתיות עם מנועי ה-1,600 סמ"ק ולא במכוניות הקטנות יותר. לא בגלל שקיה ריו או הונדה ג'אז עם מנוע 1,400 סמ"ק לא יכולות לנסוע בכבישים בין עירוניים, אבל בגלל שמכוניות עם מנוע 1,600 סמ"ק לרוב ירגישו שם זריזות וחזקות יותר.

במקרה שלך בהחלט הייתי מציעה לך לבדוק את הקיה סיד או את האחות שלה, יונדאי i30. גם סוזוקי SX4 האצ'בק יכולה להתאים, תנוחת הנהיגה בה מעט גבוהה יותר משל הקיה והיונדאי אבל היא גם קצת פחות בטוחה. לדגם הזה יש רק 4 כוכבי בטיחות לעומת 5 אצל יונדאי או קיה.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שלום לכולם

אני מתכוון לקנות רכב, שיהיה רכב שני למשפחה.

מחפש משהו בסביבות 70K-75K ש"ח, נסיעות בין עירוניות (בית-משרד), מקום לשני כיסאות ילדים קטנים מאחור.

כמובן בטיחות חשובה, נוחות ישיבה.

רכב יד 2, אוטומטי, החל מ-2011.

מבין האופציות הנ"ל על מה אתם ממליצים?

הקיה ריו והסיד מדובר על הדגמים הקטנים . הסוזוקי מדובר על הדגם בלי התחת. או הונדה ג'אז.

תודה,

אלכס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שלפי מה שאתה מתאר דווקא הסיד והג'אז פחות מתאימות.

הייתי הולך לנסות במקומך את הריו בדגם 1.2. היא תספק אותך מבחינת מקום לדעתי.

ישנה גם האופציה של דגמים בעלי נפח יותר גדול כמו הסדאן והגירסה של 1.4 דיזל אבל אני לא מכיר אותה מספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...