Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס 2008, בעיה בתיבת הילוכים (הרכב רועד, ההילוך "בורח" בין מעברי הילוכים)

itsik1231995
שימו לב! השרשור הזה בן 3408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ..

יש ברשותי פורד פוקוס שנת 2008 .(לפני מתיחת פנים) שעשתה עד היום 139 אלף קילומטרים

מדובר בדגם טראנד עם ה 1.6 ליטר והתיבת 4 הילוכים האוטומטית הסטנדרטית ...

אז קודם כול ...

מאז שקניתי אותו, היה נראה שהמעברי הילוכים קצת "גסים" בטורים נמוכים ... ברגע שנתונים גז ההילוכים עוברים חלק ... אבל בטורים נמוכים הם לא הכי חלקים ... בזמנו ביררתי קצת והבנתי שזאת אינה בעיה ככול הנראה ושהם כולם כאלה

לארונה התחילו תופעות קצת מוזרות,

קרה לי שלוש פעמים כבר, שהייתי ב 60קמ"ש בערך (הילוך רביעי, ממיר מומנט משוחרר) ונתתי גז, והרכב התחיל לרעוד ... רעד הולך וגובר ככול שאני מחזיק את הרגל על הגז ( כ- 50-60% גז) הרגיש כמו צנטריפוגה שמאבדת שליטה ... אחרי שאני מוריד את הרגל מהגז לחלוטין, הרעד מפסיק מיד .. וכשאני מחזיר את הרגל לדוושת הגז הרכב כבר מתפקד כרגיל בלי שום בעיה

דבר נוסף שקרה לי מספר פעמים הוא שבמעברים בין הילוכים, ההילוך "בורח", כלומר ... בסוף ההילוך כאשר הגיר עומד להעביר הילוך, יש קפיצת טורים מוזרה ןולא מורגשת מבחינת נהיגה,( ניתן רק לראות את המחוג של הטורים קופץ ולשמוע את המנוע) של כ - 300-200 RPM ואז רק משולב ההילוך הבא ... עכשיו זה היה קורה דיי הרבה כשהרכב קר וכמעט ולא קורה כשהוא חם .. לכן לא ייחסתי לזה הרבה חשיבות

אך לפני כמה ימים, באמצע פקק .. כאשר הייתי במהירות של 40 קמ"ש בערך ... לחצתי על הגז, המנוע הגיעה ל 3000 RPM בה להחליף הילוך וקפץ (כאילו היה בניוטרל) ל 4000RPM לפני שהכניס להילוך הבא וירד ל2400 בערך ... זה היה מלווה במכה שבאה כשהתחלתי ללחוץ על הגז ... פה התחלתי לחשוד שאולי יש בעיה איפה שהוא ..

משהוא יודע מה גורם לתופעות האלה ?

האם זה שווה בדיקה מעמיקה יותר ?

האם אלו תקלות ידועות ?

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

לדעתי המדובר הוא בתקלה באחד הסולנואידים שבמוח הגיר כמובן שבאמצעות בדיקה במחשב ניתן לאבחן זאת. אני ממליץ על בדיקה במוסך מורשה יבואן.בברכה שמעון

0532707333

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לאחותי בדיוק את הדגם הזה כבר מספר שנים והיא נוסעת יום יום עם הרכב (יוקנעם כפר סבא). אני מתחזק לה את הרכב - אין שום בעיה עם העברת ההילוכים בדגם הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי יותר מכוון לתוך הגיר ופחות לכיוון הסולנואידים.

בכל אופן, אם אתה מעוניין תרים טלפון ונתאם בדיקה (ללא עלות, כמובן).

ספי

053-3868964

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

יש עדכון

הלכתי למוסך, והמוסכניק החליף את צינור הוואקום שמחבר בין המנוע לבין המאגר של הוואקום

הצינור היה מעוך לגמרה

זה שינה לטובה הרבה דברים (הברקסים הרבה יותר חזקים, ההילוכים עוברים הרבה יותר חלק בטורים נמוכים והרבה יותר מהר) וחשבתי שהבעיה נפטרה ... אבל לא

שבוע לאחר מכן (היום למעשה)

התקלה חזרה על עצמה

אני נוסע בעליה .... לא נותן הרבה גז והרכב מוריד הילוך ... אחרי זה אני נותן גז והטורים עולים אבל אני נשאר ב 60 ... כאילו אני לא בהילוך (למרות שהטורים עלו לאט יחסית ולא קפצו ... כאילו כן הייתי בהילוך)

זה עלה ככה עד 4000, הורדתי את הרגל מהגז, החזרתי, קרה שוב, חיכיתי כמה שניות והחזרתי את הרגל לגז והרכב שילב הילוך במכה ונשאר בהילוך הזה ... מכאן הוא תיפקד שוב כרגיל

אני לא יודע ...

מה אתם חושבים ? המוסכניק היה בטוח שזאת הבעיה ... ואחרי השיפור ביצועים של הרכב ( שהיה ממש משמעותי) שהרגשתי גם אני הייתי משוכנע ...

נראה שאין מנוס מלפתוח את הגיר ... :p

שווה להכנס לזה ? מישהוא כאן יכול לשים את האצבע שלו אולי על משהוא אחר שיכול לגרום לזה חוץ מהגיר עצמו ? שכן הצינור גומי הזה השפיעה המון על ביצועי הגיר אז אולי עוד משהוא כזה צריך להחליף .....

תודה על העזרה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב רגיל ההילוכים עוברים חלק, ללא מכות ?

לא שאני מבין גדול, אבל אם התשובה היא כן אז אין מה לפתוח את הגיר.

לדעתי הבעיה היא באחד החיישנים ש-"משדרים" לגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב רגיל ההילוכים עוברים מצוין

הייתי היום אצל פורד והם חיברו את הרכב למחשב .... ולא מצאו כלום

אמרו לי שפעם הבאה לבוא ישר אחרי שזה קורה ושיכול להיות שהמחשב כתב על זה כי נסעתי הרבה אחרי

אבל זה לא המקרה

זה קרה לי בחמישי האחרון, בחמישי נסעתי קצת ... שישי ושבת לא נסעתי בכלל והיום בבוקר חיברנו למחשב ( לא יותר מ 10 קילומטרים לדעתי)

אז כמו שזה נראה לי ... המחשב של הרכב לא תופס את התקלה ( מה שמסביר את זה שהוא גם לא מדליק מנורה או רושם את הקוד של התקלה כשזה קורה)

הבחור בפורד אמר שזאת כנראה תקלה מכאנית ... ובכול מקרה כשזה קורה שוב לבוא ולנסות לתפוס את זה

ככה שדיי הגעתי למבוי סתום ..

למישהוא יש רעיון ?

אני מניח שהמחשב היה מראה אם אחד החיישנים היה לא תקין ... לא ?

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב שומר קודי תקלה למשך 30 או יותר התנעות, לאחר התקלה, עד למחיקת רישום התקלות אם הן לא חוזרות. אם אני לא טועה.

לקרוא קודי תקלה זה לא באמת נקרא "בדיקה". אני בטוח שיש דיאגנוסטיקה קצת יותר מתקדמת לתיבת ההילוכים גם בעמידה וגם בנסיעה.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...