Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת פורד פוקוס 2007 לגז

דב קרדו
שימו לב! השרשור הזה בן 3438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אחרי שהבנתי שהרנו מגאן מגיעה מוכנה להסבה לגז על ידי היצרן, אני מציע ללקוחות לרכוש אך ורק מכוניות כאלה אם הם רוצים לעשות הסבה לגז.

מישהו ידע להחכים אותי אם הפוקוס מוכנה להסבה לגז?

תודה, דב

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אחרי שהבנתי שהרנו מגאן מגיעה מוכנה להסבה לגז על ידי היצרן, אני מציע ללקוחות לרכוש אך ורק מכוניות כאלה אם הם רוצים לעשות הסבה לגז.

מישהו ידע להחכים אותי אם הפוקוס מוכנה להסבה לגז?

תודה, דב[/quote

חד משמעית לא!

מנסיוני בתחום.. ,היום בעידן המערכות המודרניות לא צריך שום הכנה לגז! כל מנוע בנזין ממוצע יכול להסתדר מעולה עם גז ,ובעומסים גבוהיים בהם הגז לא נשרף כולו המערכת מזהה לבד ומזריקה טיפה בנזין ,כך שלא נוצר חום ולחץ חזק על השסתומים ,ישנם רכבים מועטים שעדיף שיוסיפו משמנת כדי להיות בראש שקט

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הראש מנוע צריך להיות מותאם, יותר נכון צריכים להיות שסתומים ותושבות שסתומים חזקים יותר.

אם המנוע רגיל, הראש מנוע ילך כל 80 אלף בערך, מסיבה שהשסתומים נמסים

ציטוט מאתר של פורד:

This engine can be ordered with a compressed natural gas/liquefied petroleum gas (CNG/LPG) Gaseous Engine Prep Package that makes it capable of conversion to CNG/LPG fuel systems.** This package includes hardened intake valves and valve seats

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, תודה.

מישהו יודע אם יש עוד מכוניות שמגיעות כמו המגאן, מוכנות להסבה לגז?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע שהמנועים האמריקאי GM של רכבים המחסריים יכולים לעבוד טוב גפ"מ

חוץ מזה לא נראה שיש בארץ מכוניות שמותאמות במיוחד לזה, אך אפשר לבדוק מול מי שמתקין את המערכות האלה

מי הם הרכבים ש"מסתדרים טוב" עם ההסבה, הרי זה לא תמיד רק הראש מנוע. יש עוד כמה דברים מסביב שצריכים להיות לא רגישים להסבה.

המחיר של שיפוץ ראש מנוע בתדירות גבוהה יותר, הוא זניח יחסית לעלות הדלק של רכב ממוצע בארץ

אתה עדיין חוסך את העשרות אחוזים בהוצאות דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואללה, תודה.

מישהו יודע אם יש עוד מכוניות שמגיעות כמו המגאן, מוכנות להסבה לגז?

אין כזה דבר בישראל,הרכב האחרון שנכנס לכאן (2009)מותאם ברמת היצרן לגפ"מ היה סובארו.רכבים ששורדים גז ללא צורך במשמנת כמו המגאן והאמריקאיות פשוט מצוידים במרימים הידראולים לשסתומים ולכן יכולים לסבול שקיעת שסתומים .רכבים בעלי נפח מנוע גדול הם בד"כ בעלי יחס דחיסה נמוך ולכן טמפ' הבעירה שם נמוכות יותר והם עובדים מצויין על גז. בשנים האחרונות נכנסו המשמנות האלקטרוניות שמצליחות לפתור את בעית שקיעת שסתומי הפליטה כמעט בכול רכב ולכן היום גם פוקוס שהיה בעבר שורד 50K ק"מ על גז ישרוד מאות אלפים כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועם כול המשמנות האלקטרונית וההבטחות שהמנוע עמיד ומתאים והמערכת משוכללת ומתקדמת וכו וכו ועדיין אני רואה נזקים בגלל גז

נזקים עדיין קיימים זה נכון אבל הרבה פחות מבעבר,רכבים שפעם לא היינו מעיזים להסב מסוגלים היום לשרוד בהתקנה כיול ושימון נכונים לפחות 200K ק"מ מה שבהחלט כדאי כלכלית ללקוחות וגם מעבר לאחריות היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דרך להסתכל על זה:

נגיד ואתה זקוק לשפץ ראש כל 80 אלף ק"מ, אם במהלכם חסכת בדלק מספיק כדי לתקן את הראש(+ עודף).

אז זה עדיין משתלם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזקים עדיין קיימים זה נכון אבל הרבה פחות מבעבר,רכבים שפעם לא היינו מעיזים להסב מסוגלים היום לשרוד בהתקנה כיול ושימון נכונים לפחות 200K ק"מ מה שבהחלט כדאי כלכלית ללקוחות וגם מעבר לאחריות היבואן.

אני מחזק את דברך ,ברכבים שראיתי במו עיניי ,שהחזיקו גם אחרי ה300 אלף קילומטר בלי לגעת במנוע! חלקם ללא משמנת כלל ,לכן הדגשתי בהתחלה שישנם רכבים שעובדים ממש יפה עם הגז בלי שום בעיה וללא משמנת (בעיקר אמרקאיות וארופאיות) ואפ' כמה דגמים יפנים ,כמו למשל מיצובישי לנסר ,ומאזדה 6 ,שלא זקוקים למשמנת ומחזיקים ונוסעים מעולה עם הגז

שורה סופית כמו שאמרו פה הרבה.. ,השיקול הכלכלי גובר על הכל ,כי בוא נלך הכי רחוק ונאמר שבממוצע של 100.000 קילומטר ,(שזה וודאי מחזיק ללא שיפוץ ),חוסכים לפחות 36000 שקל ברכב סטנדרתי. אז ראש מנוע זוהי הוצאה שולית ביחס לחסכון! אפ' מנוע קומלפט זה עדיין בדיחה

בהצלחה לכולם ושכל אחד יעשה את חישובו לבד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לשאלה.

לגבי מיצוישי לנסר 2008(צורה של 2007) 1600 סמ"ק 98 כ"ס. (לצורך זיהוי הרכב).

האם יש למישהו מידע אם רכב זה זמין לגז?- הצריכת דלק שלו היא 1/9.5 ואני חושב שכדאי לי לעשות גז. האם הוא מתאים לכך??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...