Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שכר טרחת עורך דין בגיב חוב. על מי מוטל לשלמו?

SuperBamba
שימו לב! השרשור הזה בן 3433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

היום אחותי יידעה אותי בבעיה שקצת מוזרה לי.

במשך תקופה ארוכה הייתי מנוי בחברת פלאפון (שומר נפשו ירחק) וערב סירובם לקבל ממני אמצעי תשלום נוצר שם חוב. מרגע שנוצר חוב החברה אצה רצה לעורכי הדין שלי ושם יצרו איתי קשר ואמרו לי שיש חוב. לאחר דין ודברים שנמשך זמן מה סיכמנו בינינו את עניין התשלום והתחלתי לשלם. החודש הוא החודש השלישי בו אצטרך לשלם.

היום אחותי דיברה איתי (שכן אני נמצא בברלין) ואמרה שהחוב תפח פי כמה מכיוון שמסיבה לא ברורה החברים במשרד עורכי הדין שיגרו כמה וכמה מכתבים אליי (והרי שאין להם צורך לשלוח מכתבים כי אני משלם בזמן) ודורשים שכר טרחה על כל מכתב של 800 שקל. בלי קשר לכך הם החליטו לנקוט גישה אטרקטיבית (אף על פי שאני משלם!!) ולפנות להוצאה לפועל לבקשת צו עיכוב יציאה מהארץ וכו׳

הייתי שמח אם מישהו היה יכול לייעץ לי איך אני זורק את כדור הקפטילזים החזירי הזה בחזרה אל מי ששלח אותו? מעבר לעובדה שמנסים לדרוס אותי כלכלית (וכמובן להרוס לי את העתיד לחלוטין כי אני רק בן 22) מכעיסה אותי העובדה שעורך הדין מחליט לגזור על חשבוני קופון ולעשות לביתו כשלי בקושי יש כסף לממן את עצמי.

תודה מראש על כל עזרה

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנה לתוכנית הרדיו 'יהיה בסדר ' בגלי צהל. הם אוהבים מקרים כאלה ולדעתי יעזרו לך יותר מהר ויותר יעיל מכל תהליך בירוקרטי אחר, נכון וצודק ככל שיהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל הם לא עורכי הדין שלך אז הם צריכים לבקש את התשלום ממי ששכר אותם או מי שהם עובדים בשבילו.

אתה יכול ללכת להתייעץ עם עורך דין באחת הלשכות של ש.י.ל באיזור מגוריך.

ואל תתרגש יותר מידי מהוצאה לפועל. עומדת לך הזכות לשטוח טענותיך לפניהם לפני שהם מתחילים לעקל או לזרוק צוים לכל עבר.

ותמיד אתה יכול לפנות בתביעה לבית המשפט לתביעות קטנות ולדרוש פיצוי על נזקים שגרם משרד עורכים הדין (איבוד יום עבודה בגין המשפט למשל)

ועוד דבר - תבדוק באתר של לשכת עורכי הדין - נדמה לי שכתוב שם שעורך הדין אסור לו לדרוש את שכרו מהצד השני - רק בית המשפט מוסמך לקבוע הוצאות שכר עורכי דין.

אתה בכל מקרה יכול גם להתלונן על עורך הדין אצל לשכת עורכי הדין.

עריכה אחרונה על ידי martines
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקרא טוב את החוזה שלך מול פלאפון. רוב הסיכויים שמופיע שם סעיף לגבי זה שאתה תישא בהוצאות הגבייה במקרה של פיגור (לא יודע היום אבל עד לפני כמה שנים היה להם סעיף שכל החזרת הרשאה לחיוב אפילו אם זה טכני גוררת תשלום קנס מוסכם של 1000 שקלים).

לדעתי אתה צריך יעוץ משפטי.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הגישו נגדך בקשה לעיקול בהוצאה לפועל, יש לך 30 יום למיטב זכרוני להגיש בקשת רשות להתגונן, כולל האסמכתאות על כך שאתה משלם בזמן לפי הסיכום. בהנחה ותתקבל בקשתך, ולא רואה סיבה שלא בהנחה ודבריך נכונים, לא יוכלו לעקל או לעכב כלום, וההליך יעבור לבית משפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...