Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

להחליף את הטראנו לסוזוקי גימיני?

zilbersh
שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוטוטו אני חוגג 10 שנות נישואין יחד עם הטראנו 96 ארוך בנזין 2400 הילוכים שלי.

התחלנו כשהיינו מעט צעירים יותר שנינו, הוא היה הראשון שלי, מהגיפים, וגדלנו יחד,

והוספתי לו נעילה אחורית אוטומטית והגבהה קלה וחיזוק לזרוע, ויחד עלינו במאמץ את ורדית

ובקלת את עשוש, ויחד וצלחנו את סכיני דימונה, ועוד, והכול טוב, אבל השנים נותנות את אותותיהן על שנינו,

אז חשבתי להתקדם בשנתון ולקנות גימיני קטן וחדיש יותר.

אז מה יהיה שונה בחוויה אני שואל? והאם הגימיני קשוח מספיק לטיולים שכאלו...?

אשמח לקבל תובנות מעניינות...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

לשאלתך השנייה יש תשובה קלה מאוד - הגימני יעשה עם שיפור קל את כל מה שעשית עם הטראנו.

השאלה הראשונה - מספיק להסתכל על הגימני לצד הטראנו ולראות מה יהיה השינוי - צפוף מאוד. אם יש לך משפחה אז לדעתי לא רלונטי בשבילך אלא אם הרכב בשבילך בלבד.

מצד שני הגימני יהיה יותר חסכוני, יותר אמין, יותר נמרץ על הכביש ויותר מודרני.

ממליץ לעשות סיבוב על אחד לפני שאתה ממשיך בכיוון הזה.

עופר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מטייל לבד או בזוג, ביומיום הקילומטראז שלי לא גבוה, זה רכב שני במשפחה, כך שההבדל הברור בממדים לא מהווה בעיה.

האם יש סיבה מיוחדת שאתה ממליץ כאן על סיבוב או כי זה נכון תמיד?

אשמח לשמוע רשמים ממי שבר מהפך שכזה... :-)

כמו כן האם יש שרשור עם הסברים לגבי שנתונים ודגמים וטיפים לתשומת לב לפני קנית גימיני ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשלב זה אין ברירה אלא להפנות אותך לאתר ייעודי - גיפולוג.

תתחיל בזה - http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1532-jeepolog-archive

ותמשיך בלעשות חיפוש בפורומים השונים.

אגב אני עשיתי מהלך הפוך - מסמוראי (הקודם הספרטני של הגימני) עברתי לספורטאג (דור ראשון).

אם אתה מטייל לבד או זוג - אני הייתי שוקל ברצינות גימני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור רווק מהולל, שאהב רכבי ספורט/ כביש, לפני כחודש ביצעתי "מעבר חד" וקניתי לי ג'ימני 2005, ידני. (נדיר מאוד הידניים ששווה לקנות בכלל).

אני יכול להעיד על עצמי שאני מרוצה מעל הגג.

כמה שאמרו שהרכב צפוף, לא נוח, התנהגות כביש גרועה ועוד המון. אני חושב אחרת מכולם.

אני חושב שזה הג'יפון הכי מומלץ למי שהתנאים שהוא מציב מתאימים לו.

אין לו מתחרים לדעתי. במיוחד לא בשטח ובמחירי אחזקה.

בהצלחה!

The difference between a man and a boy is the price of the toy.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ג'ימני זה הרכב המושלם לזוג צעיר + גג ילד אחד.

זול להחזקה חסכוני בדלק ובאגרת רישוי.

אין סוף מקום לשיפורים.

אין סוף יכולות שטח.

לגבי נוחות אפשר להשקיע על 4 בולמי FOX והמציאות משתנה מסלע לחמאה.

הגבהה כמו שצריך (בהתאם לבולי הFOX)

נעילה אחורית(כדאי אבל לא חובה).

וזהו יש לך RUBICON ברבע מחיר,מפלצת שטח רעבה לסלעים!

ובעיר זה משמש כמו רכב רגיל לכל דבר.

מבחינת מקום הוא בסדר גמור כמובן שלא גדול כמו פורד מונדאו אבל מתרגלים אליו ומפתחים חוש העמסה נכונה.

אני מוכן בשביל הספורט לעשות התערבות שאני מכניס לג'ימני יותר ציוד מכל רכב פרטי אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי איך אתה מכניס לג'ימיני עם ספסל פתוח עגלת תינוק ממוצעת ותיק חיתולים, ואקנה לך ג'ימיני.

אגב, לשים פוקס על ג'ימיני זה אחד מהרעיונות הכי טובים ששמעתי לבזבז כסף על שטות. ישר כוח על המקוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה לי איך אתה מכניס לג'ימיני עם ספסל פתוח עגלת תינוק ממוצעת ותיק חיתולים, ואקנה לך ג'ימיני.

אגב, לשים פוקס על ג'ימיני זה אחד מהרעיונות הכי טובים ששמעתי לבזבז כסף על שטות. ישר כוח על המקוריות.

למה עם ספסל פתוח? בשביל מה יש אפשרות לקפל מושב אחד? בדיוק בשביל זה.

זוג צעיר עם ילד אחד מסתדר יופי בג'ימני.

ולשים פוקסים לג'ימני לדעתך זה שטות? זכותך לחשוב ככה.

אני לא סתם רשמתי על הפוקסים אני מדבר מניסיון, FOX זו השלמות של הנוחות כשמדובר על בולמים,שוב מניסיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בהתאם לצרכים.

ספר לי מה צרכיך ומי אתה ואומר לך אם הג'ימני מתאים לך.

בשורה התחתונה- אם אתה רווק, או עם בת זוג ולא מעבר לזה, וזה רכב שני בבית גם כך, תפרק את הספסל האחורי ויש לך אחלה מקום לטיולים.

את השטח שהטראנו שלך עשה, ג'ימני סטנדרטי יוכל לעשות גם כן.

ממליץ כמו שאמרו מעלי להחליף לבולמים טובים יותר, לאו דווקא פוקס.

אני השתחררתי מהצבא וקניתי ג'ימני, ועבורי הוא היה מושלם.

המון שטח, לאו דווקא טכני, אבל לא נעצרתי איתו בחיים...

מאוד מאוד מאוד קל לאחזקה, כל הטיפולים בבית בגרושים(לא שטראנו ממודל כזה הוא מסובך מדי לאחזקה)

יחסית בסדר בדלק(היה לי אוטומט)

ממליץ מאוד לחפש אחד ידני שמור כי זה עולם אחר מהאוטומט.

עשיתי על הג'ימני 30 אלף ק"מ בשנה שהוא היה אצלי , אשמח לענות על שאלות נוספות..

אלון.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עם ספסל פתוח? בשביל מה יש אפשרות לקפל מושב אחד? בדיוק בשביל זה.

זוג צעיר עם ילד אחד מסתדר יופי בג'ימני.

ולשים פוקסים לג'ימני לדעתך זה שטות? זכותך לחשוב ככה.

אני לא סתם רשמתי על הפוקסים אני מדבר מניסיון, FOX זו השלמות של הנוחות כשמדובר על בולמים,שוב מניסיון.

יושב? שב, שב, אני הולך להפיל אותך מהרגליים.

ג'ימיני הוא לא הרכב הטוב בעולם, רחוק שנות אור משם. נכון, הוא פשרה טובה יחסית, אבל למשפחה עם תינוק הוא לא מתאים. מה לעשות.

אני מבין, גם מהשרשור הדומה השני, שאתה מהסוג שחייב לחשוב שיש לו הכי גדול, ומנסה להוכיח זאת לכולם, אבל מה לעשות. אולי בפייסבוק זה יעבוד, קהל היעד שלך שם.

אגב, אתה תדפוק סלטה בורג הרבה לפני שתסיים לנצל חצי מהיכולות של הפוקסים שלך. לא משהו שמונרו או קוני, איאפאס או חבריהם, לא יתמודדו איתו בגבורה. פוקס, זה בולם מעולה, אוברקיל שטותי בשביל ג'ימיני. ועכשיו תקרא את הפסקה הקודמת. רלוונטית גם פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שג'ימני זה הרכב הכי טוב בעולם.

אז אתה מבין לא נכון,אני ממש לא מסוג האנשים שחייבים לחשוב שיש לו הכי גדול.

כשאתה תסע תקופה עם בולמים טובים אחרים אתה תרגיש כאבי גב נוראיים אחרי טיולים אינטנסיביים ולאחר מעבר לבולמי FOX אתה גם תחווה נסיעה נעימה יותר וגם לא תחוש כאבי גב כלל,ותבין שזה ממש לא מיותר.

ובנוסף אפשר לשפץ אותם במקרה הצורך מה שלא ניתן לעשות עם שום בולם אחר, אחרי שנוזלים חייב להחליף.

אתה מבין אותי לא נכון ולוקח את הדברים שלי קשה מדי, אני מדבר מניסיון ומשתף את דעתי בכל הנושא.

זכותך לחשוב מה שאתה רוצה אני מציג את עמדתי וכדאי שתבין אותי,אני לא מתכוון לריב עם אף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בוא נפריך את הטיעונים שלך אחד אחד.

1. בנסיעת שבילים רגועה, על אחת כמה וכמה עבירות, מה ההבדל בין פוקס לבולם אחר שמכויל לאותה דרגת קשיחות?

2. מה עושה את בולמי פוקס לנוחים כל כך ביחס לאחרים?

3. כמה עולה בולם פוקס מול מקבילו מהחברות הבינוניות? כמה עולה שיפוץ של פוקס? כמה זמן יחזיק בולם בינוני? מתי הפוקס יצטרך שיפוץ? מה יותר כלכלי, פר קילומטר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עזרה בתשובות? אין בעיה.

1. אין הבדל. בולם פשוט שמכוייל נכון יעבוד בדיוק אותו דבר כמו בולם יקר שמכויל בצורה זהה, עד קצה גבול היכולת שלו. ההבדל בין הבולמים, הוא בדיוק, בזה. מתי הבולם יתחמם ויתחיל להוריד מביצועיו? אם אתה נוהג מהר, ומאמץ את הבולם, יש הצדקה לפוקס. אם אתה עושה זאת בג'ימיני, על אחת כמה וכמה מוגבה כל כך, חצית את הגבול הדק שבין טיפשות לגאונות.

2. פשוט. הכיול. אם היה לך בולם פשוט ומכויל, לא היו לך לא כאבי גב ולא זיוני שכל.

3. פוקס על ג'ימיני רחוק מלהשתלם כלכלית. בולם שעולה שליש יחזיק בכיף שנתיים שלוש, וזה בלי לדבר על עלויות השיפוץ של הפוקס.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...