Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה התאריך הקובע לצורך הרישום ברישיון רכב? היציאה מהמכס? המסירה ללקוח? משהו אחר?

user4576
שימו לב! השרשור הזה בן 3470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשעה טובה הזמנתי רכב חדש, רציתי קודם כל להגיד תודה על כל הייעוץ שקיבלתי פה בפורום, זה עזר מאוד!

הרכב אמור להגיע לארץ בסוף נובמבר ואז אני אמור לקבל אותו באמצע דצמבר. השאלה היא אם אני אבקש לדחות את הקבלה שלו עד ה 1 לינואר האם אני יכול לקבל את הרכב עם רישום "ינואר 2015" בסעיף עלייה על הכביש (מה שאני מניח שיעזור במכירה בעוד מספר שנים), או שזה בכל מקרה יהיה "נובמבר 2014" כי זה התאריך שהוא הגיע לארץ? איך זה הולך? (אם זה לא משפיע על הרישום אז אין לי סיבה לדחות את הקבלה כי אני בינתיים משלם על רכב מהשכרה, אז אני לא רוצה לדחות סתם)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שהרכב מגיע לארץ הוא יושב במחסני ערובה של היבואן בנמל, ברגע שאתה משלם היבואן משלם מיסים ומשחרר את הרכב ורושם את הרכב עם התאריך של השחרור. הרכב יכול לחנות שם עד שנה ולהמכר כיד ראשונה.

יש לציין שיכול להיות שמינואר המיסים של הרכב יעלו ותצטרך להוסיף איזה סכום. בגלל שינוי קבוצת זיהום.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(מה שאני מניח שיעזור במכירה בעוד מספר שנים)

אתה טועה, ותסלח לי, קצת חי בעבר...

עד שנת 2007-8 היה דבר כזה שנקרא "מודל", מה שאפשר לרכב לעלות לכביש בשנה מסויימת, אבל להיות "מודל" של השנה שאחריה. הרכב שלי למשל הוא מודל 2008 ועלה לכביש ביולי 2007.

בשיטה הזאת הייתה חשיבות למתי תקבל את הרכב, כי אם היית מחכה עוד כמה ימים, בתקופת המעבר בין מודל למודל, היית מקבל רכב "מודל" מתקדם יותר.

כיום השיטה הזו לא קיימת, יש גורם אחד והוא תאריך העלייה לכביש. הרכב שלך לא יהיה שווה יותר אם הוא יהיה מודל 2015, אבל מן הסתם, על ינואר 2015 תקבל עוד כמה לירות יותר מעל נובמבר 2014.

אבל אין לזה סוף, ואם תמיד תחכה לאוטו היותר חדש, לא תקנה רכב אף פעם...

עצתי לך- לך שחרר את הרכב, תהנה ממנו ואל תחשוב מה יהיה ברגע המכירה עוד לפני שקיבלת אותו :roll:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם כיום (מאז השינוי, נדמה לי ב-2008 ) המחירון (לפחות לוי יצחק) נקבע לפי חודש עליה לכביש ולא לפי שנתון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה, ותסלח לי, קצת חי בעבר...

בהחלט ייתכן! זה ממש לא התחום שלי.

אבל מן הסתם, על ינואר 2015 תקבל עוד כמה לירות יותר מעל נובמבר 2014.

אבל אין לזה סוף, ואם תמיד תחכה לאוטו היותר חדש, לא תקנה רכב אף פעם..

זהו, אז כמובן שתמיד אפשר לחכות עוד ועוד, אבל אם זה סך הכל שבועיים...?

כלומר, אני מבין שעכשיו בעיקרון אמורים להתייחס לחודש ולא לשנה, אבל האם זה באמת ככה בשוק? האם ההבדל בין דצמבר 14 לינואר 15 זה סתם הבדל של חודש, כמו שהיה ההבדל בין נובמבר לדצמבר או בין ינואר לפברואר, נגיד, או שבכל זאת זה שמדובר על שנה אחרת שווה יותר? לא מבחינת מחירון, אלא מבחינת מה שקורה בפועל.

אני חושב על זה ככה (שוב, בתור אחד שלא מבין): לפני שהחלטתי לקנות רכב חדש, הסתכלתי על משומשים. אז בחיפוש ביד 2 הכנסתי 2010-2013. אם היה רכב מדצמבר 2009 בכלל לא הייתי רואה אותו, ואולי בסוף קונה רכב מינואר 2010 רק בגלל זה...(אולי זה כי אני טמבל, לא יודע).

אני היחיד שזה נשמע לו הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שיכול להיות שמינואר המיסים של הרכב יעלו ותצטרך להוסיף איזה סכום. בגלל שינוי קבוצת זיהום.

תודה! זה פרט מידע קריטי ביותר שלא ידעתי!

איפה אני יכול לראות את פרטי השינוי הצפוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהאם ההבדל בין דצמבר 14 לינואר 15 זה סתם הבדל של חודש, כמו שהיה ההבדל בין נובמבר לדצמבר או בין ינואר לפברואר, נגיד, או שבכל זאת זה שמדובר על שנה אחרת שווה יותר? לא מבחינת מחירון, אלא מבחינת מה שקורה בפועל.

הדבל של חודש, ותו לא

ושוב- חבל לחשוב עכשיו על רגע המכירה... :roll:

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל זאת קיים הבדל פסיכולוגי. הרבה אנשים לא הפנימו עדיין את תאריך העליה לכביש לפי חודש ותמיד 2015 נשמע טוב יותר מ 2014. אני הייתי מחכה שבועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1.

גם אני הייתי מחכה שבועיים, זה שאנחנו מודעים לשיטה החדשה ולמחירון המדורג לפי חודשים לא עוזר לצערי.

הרוב עדיין תקועים בשנות המודל וגרוע מכך גם בטרייד אין לא תמיד מקבלים מחיר לפי חודש העלייה לכביש ולכן אני אישית הייתי מחכה שבועיים וזה גם מה שאני ממליץ לפותח השרשור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש

- בדוק בכלל אם יש לך את האפשרות לשחרר אותו בשנה הבאה. במיוחד אם קנית במסגרת מבצע או הסדר. בחלק מהמקרים האלה, התנאי לרכישה הוא מסירה ב2014.

- אם יש לך אפשרות לדחות, במצב רגיל אני מאלה שאומרים "חכה לינואר", אך ורק בגלל ההשפעה הפסיכולוגית שכבר הזכירו פה. המצב שלך שונה, אתה משלם שכירות וזה יכול לקזז לך את כל ה"רווח" ואף יותר.

- אפקט אחר של "הבדל דצמבר-ינואר" זה שבפילטר של לוחות מודעות יש רק שנים, לא חודשים. אתה בטח מבין מה זה אומר. אף אחד לא מונע ממך לפרסם רכב דצמבר 2011 בתור 2012, אבל תיאורטית אפשר לדווח על המודעה שלך (יש כפתור). אולי יורידו, אולי לא, אולי זה יעצבן אנשים ואולי זה צעד לגיטימי להגביר חשיפה. שיקול שלך.

-יום אחד אני מקווה שאני אהיה מאנשי ה"חודשים" לפי המחירון, אבל נכון להיום אני מאמין שרכב שעלה לכביש בינואר השנה, יותר סחיר ברמה לא זניחה, מרכב מדצמבר שנה שעברה (בהנחה שכל השאר זהה).

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- בדוק בכלל אם יש לך את האפשרות לשחרר אותו בשנה הבאה. במיוחד אם קנית במסגרת מבצע או הסדר. בחלק מהמקרים האלה, התנאי לרכישה הוא מסירה ב2014.

אוקיי, על זה עוד לא שמעתי. למה זה אכפת להם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...