Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת מולטימדיה שמציעים עם קיה פיקנטו + שאלה על מערכת השמע

user4576
שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כנראה הולך לקנות ביומיים הקרובים קיה פיקנטו אוטומטית EX במבצע שיש עכשיו בהוט. המחיר הוא 73900 (לא כולל אגרה), והם מציעים להוסיף מערכת מולטימדיה "במחיר עלות" של 2000 ש"ח (בטלפון טענו שהמחיר הרגיל הוא 5500, נשמע לי מפוקפק). זאת לעומת ה"מבצע "ציבור הרחב" בו המחיר הוא 78900 (מחירון) ומקבלים את מערכת המולטימדיה במתנה.

אף פעם לא הייתה לי מערכת מולטימדיה בעבר. נראה לי קצת מוזר שיש DVD במיקום כזה כי אני שואל את עצמי - מתי ייצא לי לראות סרט באוטו?

אבל כן נראה לי נוח שיש waze על מסך גדול ובלי להתעסק עם הטלפון, ואני מתכוון לחבר לזה מצלמת רוורס ואז כבר יש מסך שזה נוח.

(יש עוד שימושים למערכת שפספסתי?)

עניין נוסף הוא שאני מאוד לא מרוצה מאיכות הסאונד של מערכת הסטריאו של הרכב.

השאלות שלי:

1.האם מערכת המולטימדיה הזו טובה? האם יש אלטרנטיבות עדיפות במחיר דומה שאני יכול להתקין לאחר הקנייה של הרכב?

2.האם יש קשר בין ההוספה של מערכת מולטימדיה לבין איכות הסאונד? (כי הרי המערכת מולטימדיה מחליפה את הרדיו-דיסק)? בהנחה שאני בכל מקרה מעוניין לשדרג את הסאונד ברכב, האם הבחירה לקחת מערכת מולטימדיה חוסכת לי משהו בשלב שיפור הסאונד (כלומר במקום להחליף גם את הרדיו דיסק וגם את הרמקולים אצטרך להחליף רק את הרמקולים?) או שזה בכל מקרה רק החלפת רמקולים ואין קשר בין הדברים?

3.כמה אמור לעלות לי לשדרג לאיכות סאונד טובה, בהנחה שאני משתמש "סביר" בלי דרישות מאוד גבוהות, שלא באמת מבדיל בין מערכת "סבבה לגמרי" למערכת "הכי טובה בשוק", אלא רק שם לב שהמערכת של הפיקנטו ממש גרועה ורוצה משהו פחות גרוע.

תודה מראש!

עריכה אחרונה על ידי user4576
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחתי כבר את הרכב מהשכרה ונסעתי עליו כמה ימים, אז אני יודע שהסאונד לא מספק אותי (אלא אם כן הם שינו משהו בשנה האחרונה מאז שנמכר הרכב שנהגתי עליו).

כמה כן אמורה לעלות מערכת מולטימדיה? או לחילופין איזו מערכת מתאימה עדיפה אפשר לקנות באותו מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת מולטימדיה בסיסית מחברה מוכרת תעלה כ-1400 ש"ח (לצורך הענין פיוניר AVH-X2650BT).

קח בחשבון צורך במתאם פלסטיקה כדי להכניס אותה בדשבורד. אלא אם כן תשכנע את היבואן לתת לך אותו בלי המערכת שהם דוחפים.

בנוסף תזדקק לכבל שיחבר בין הטלפון שברשותך למערכת.

יש לך דרך לברר איזו מערכת הם מספקים (דגם מדויק)?

מעבר לכך, בצע חיפוש בפורום תחת 'פיקנטו'. יש כל כך הרבה שרשורים שעוסקים ברכב הזה, כולל התקנות.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת מולטימדיה שהותקנה לי לפני 5 חודשים היא משהו סיני עלום שם - מבוססת win ce ועם מגע של פעם שצריך ממש ללחוץ.

היא גם לא מוכנה לשמור את רדיוס בזכרון משום מה [emoji23]

סה"כ עושה את העבודה למי שאין יותר מדיי דרישות.

אבל לא, ב2000 הייתי מתקין משהו של יצרן בעל שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם קרוב לוודאי שמתקינים מערכת מקומית ולא מקורית עם מערכת הפעלה win ce ולא אנדרואיד שרוב הסיכויים שהיא לא משהו. ניתן להתקין בד"כ עליהן waze, אבל בגרסה ישנה ונחותה שיש הרבה שרשורים על הבעיות שיש איתה. בד"כ המערכות האלה באות עם תוכנת ניווט של igo או של איתורן.

וויז גם דורש חיבור לאינטרנט אם אתה רוצה לנצל דיווחי תנועה ועדכון של המפה ולא כל המערכות יודעות לקבל כרטיס סים או אינטרנט אלחוטי מהטלפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקיה יש הסדר עם פלאפון. אז המערכת מגיעה מחוברת למודם וסים לשנה.

הבעיה שלהקליד כתובת במסך מגע רסיסטיבי זה פשוט בלתי נסבל. אני פשוט שם בטלפון וזהו.

מה שכן הדיבורית עובדת סבבה והשליטה מההגה מגיבה סביר.

במילים אחרות - בחינם בכייף, ב1000 אולי, ב2000 אין סיכוי.

עריכה אחרונה על ידי ron5054
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לכך, בצע חיפוש בפורום תחת 'פיקנטו'. יש כל כך הרבה שרשורים שעוסקים ברכב הזה, כולל התקנות.

יש דרך שאני יכול לחפש ספציפית רק בפורום אודיאו ומולטימדיה? כי כשניסיתי לחפש קיבלתי מלא תוצאות לא קשורות מהפורומים האחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב.

לא מכיר יותר מדי מערכות מולטימדיה, אבל נראה לי בהחלט שעדיף להשקיע את הכסף במכשיר תוצרת פיוניר, קנווד או משהו בסגנון מאשר ללכת על תוצרת סינית באיכות עלובה.

HU:OEM+Genesis series 3 high level adapor AMP:Phoenix Gold RX 400.4 COMP:Morel Virtus 602 SUB: Sundown Audio E8

https://www.youtube.com/watch?v=jtQs-1_TH-Q

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון צורך במתאם פלסטיקה כדי להכניס אותה בדשבורד. אלא אם כן תשכנע את היבואן לתת לך אותו בלי המערכת שהם דוחפים.

תוכל להסביר לי את הנקודה הזו יותר בפירוט? אני מניח שיש מקום למו"מ בשלב הקנייה אבל אני לא מבין מה בדיוק אני אמור לבקש.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל להסביר לי את הנקודה הזו יותר בפירוט? אני מניח שיש מקום למו"מ בשלב הקנייה אבל אני לא מבין מה בדיוק אני אמור לבקש.

תודה.

המערכת המקורית שבאה עם הרכב היא לא בשקע סטנדרט של 2din.

בעברית זה אומר שכדי לשים שם מערכת מולטימדיה אתה צריך מתאם פלסטיק שלא מגיע עם הרכב. אין לך מה לדרוש אותו, קיה שולחים התקנות לאדי מערכות והם לא יתקינו לך רק מסגרת בלי המערכת

בכל מקרה לקנות את המתאם הזה בנפרד יעלה לך סביבות 200 שקל.

עוד 200 שקל בערך תצתרך לשלם על מתאם לשליטה מההגה.

200 שקל למתקין

1400 למערכת של פיוניר

סה"כ 2000 ויש לך מערכת של יצרן מוכר.

אגב לדעתי אין לך הרבה מקום למו"מ.

הרכב מבוקש, אתה מקבל הנחה מקבילה למועדון חבר. בטח ייתנו מרימי חלונות ואולי חיישני רוורס.

תכלס לא צריך יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

הרדיו המקורי מגיע כך:

11621d1338367496-kia-picanto-2012-radio-mute-wire-kia_radiopanel.jpg

כאשר הפלסטיק אליו אני מתייחס מוקף באדום.

לגבי המערכות מולטימדיה "המקוריות" (בהתקנה מקומית), בדר"כ הן מגיעות עם הפלסטיקה הזו כיחידה אחת כמו פה:

radio-original-dvd-gps-kia-picanto-ion-20122013-1361-MCO3539573633_122012-F.jpg

איני יודע להגיד אם מה שמתקינים בארץ מגיע כך ואם ניתן להפריד בין המערכת לפלסטיק. וגם אם כן, אם זה יתאים בגודל ובצורה לכל מערכת אחרת.

במידה ותחליט לרכוש מערכת מולטימדיה אפטרמרקט, תזדקק לחלק הפלסטי המדובר כמו זה:

48528325.jpg

מחירו בארץ כ-500 ש"ח בחנויות. ובחו"ל סביב שווה ערך ל-300 ש"ח (לא כולל משלוח/מיסים).

בקשר ל"למה לבקש?", האמת, לא יודע אם מישהו יבין אותך שם גם אם תבקש. אולי ron5054 יוכל להעלות תמונה של המערכת אצלו ואז נדע יותר טוב. ובהמשך למה שרון אמר, אולי ניתן להכניס במו"מ מתאם כזה, שרק יתנו לך, בלי התקנה.

אהה, רון, הוא שאל אותי! :wink:

בכל אופן בחלק מהמכשירים החדשים יש מתאם שליטה מההגה מובנה (פיוניר 2650 הוא בעל פונקציה כזו). אז חסכת.

מצד שני הפלסטיקה כנראה יקרה יותר. אז זה מתאזן.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת שאדי מתקינים בפיקנטו היא 2din סטנדרטי עם המתאם שבתמונה האחרונה של תום.

לצורך העניין אני יכול לשלוף אותה ולשים במקומה פיוניר או כל מותג אחר.

אם אתה צריך תמונה תגיד אני אצלם מחר בבוקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...