Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן השוואתי: סקודה אוקטביה סטיישן מול קיה סיד סטיישן ומול טויוטה אוריס סטיישן

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת מצחיק לחשוב על זה, אבל שלושת רכבי הסטיישן המשפחתיים המובילים בישראל הם בכלל לא רכבי סטיישן. לפחות לא לפי היבואנים...

סקודה אוקטביה סטיישן היא בכלל אוקטביה ספייס, טויוטה אוריס סטיישן היא בכלל אוריס TS (איפה היא ואיפה היאריס TS) וקיה סיד סטיישן? היא בכלל Sportwagen. הס מלהזכיר את המילה סטיישן, אי אפשר לשווק את זה בישראל.

לקחנו ביחד עם ידיעות אחרונות את שלושת רכבי הסטיישן המובילים למבחן השוואתי. מראש אנחנו מתנצלים, אין מנצחת ברורה. כולן טובות, השאלה היא מי מספקת את החבילה השלמה ביותר וכאן, כנראה, שיש הפתעה.

מבחן השוואתי - סקודה אוקטביה סטיישן מול קיה סיד סטיישן ומול טויוטה אוריס סטיישן

%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%93-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A1-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%91%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-5.JPG

%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%93-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A1-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%91%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-9.JPG

%D7%A7%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%99%D7%93-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A1-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%98%D7%91%D7%99%D7%94-%D7%A1%D7%98%D7%99%D7%99%D7%A9%D7%9F-8.JPG

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז זהו שלא חייבים אוקביה, יש את לאון סטיישן שהיא אותו רכב עם יותר אבזור (במיוחד בחבילת השקה גג נפתח וכד') וגם יותר זולה ונמכרת במחיר של סיד.

לדעתי באם לאון החדשה הייתה נבחנת במקום אוטביה היא הייתה הבחירה של של המבחן, רק חבל שאחריות על DSG הורדה לשנתיים וזה יפגע במכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיד סטיישן מצויינת מניסיון. לגבי האצה נתון יצרן הוא 11.1 ולא 11.7 ובפועל היא עושה גם פחות כמה מאיות.

מבחינת נושא הדלק ההשוואה פה מול רכב עם מנוע בנפח קטן מוגדש ורכב היברידי ולכן אין מקום לצפות לנתונים דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שקודה עם מראה הכי אלגנטי מבין ה3.

מהתרשמות שלי, אוריס די צפופה במושב האחורי, עד כדי כך שאם מזיזים את הכיסא הקדמי הרבה אחורה, כימעט ואי אפשר להכנס.

חסרה בהשוואה אופל אסטרה.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט בחירה קשה. אני אישית הייתי מתלבט בין האוקטביה והסיד.

אם היה את האוקטביה ב-1.4TSI (יש?), מבחינתי זה היה נוק אאוט, גם תמורת כמה זוזים יותר.

עריכה:

יש ב-1.4TSI, לדעתי שווה להוסיף עוד 8K.

עריכה אחרונה על ידי שומאכר

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה מתמודדים באופן מרשים בליגה של הגדולים.

ההתרשמות מהגיר שלה בהשוואה ל DSG מעניינת מאוד.

אני מניח שהיא נהנית מאחריות של 7 שנים... ממש לא הולך ברגל.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, למען האמת... אהיה כנה. נהגתי גם על ה-DSG הנ"ל בחו"ל, ואני מתנייד ביום יום עם אותו DCT שיש לקיה.

אז 2 תובנות:

א - ה-DSG מעביר הילוכים מהר יותר, וכנראה בנהיגה אגרסיבית יגיב מעט יותר טוב.

ב - ה-DCT מצד שני יותר חלק ועובד יותר טוב ביום יום, במיוחד בנסיעה בפקקים.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא אהבתי מה שרשמתם על הטויוטה, יש לי אותה בבית(כן כן בגירסאת הסטיישן היברידי) וזה רכב מעולה.

שכחתם לציין שיש עוד שקע חשמל בתא מטען ואני לא יודע על מה אתם מדברים אני לקחתי אותה לקצה ורק חיוך היה לי על הפנים.

בלמים מעולים והesp אחד הטובים אם לא הטוב ביותר שיצא לי לראות באוטו ולהרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שומאכר - הבדלי האיכויות בין ה DCT ל DSG כנראה כבר שוליים לעומת עניין הבטחון בגב שנותנים לך... וזה לטעמי כרגע עניין משמעותי. בוודאי לבעלים פרטיים. בליסינג זה סיפור שונה...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אתך לחלוטין, אני רק כתבתי מה ההבדלים שאני הרגשתי בין הגירים, שהם לא בשמיים כלל וכלל. ובהחלט 7 שנים אחריות מהווה שיקול מאוד נכבד ברכישת רכב, כשלשני יש שנתיים.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת נושא הדלק ההשוואה פה מול רכב עם מנוע בנפח קטן מוגדש ורכב היברידי ולכן אין מקום לצפות לנתונים דומים.

לפי המפרטים של שניהם ההבדלים לא ממש גדולים - אפשר גם לצמצם את זה אם הולכים על הדיזל TDI :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל זה מעולה, אבל מאוד יקר. חוץ מרנו, שאר דיזלים עולים לפחות על שליש מחיר יותר ממשפחתית בנזין.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא אהבתי מה שרשמתם על הטויוטה, יש לי אותה בבית(כן כן בגירסאת הסטיישן היברידי) וזה רכב מעולה.

שכחתם לציין שיש עוד שקע חשמל בתא מטען ואני לא יודע על מה אתם מדברים אני לקחתי אותה לקצה ורק חיוך היה לי על הפנים.

בלמים מעולים והesp אחד הטובים אם לא הטוב ביותר שיצא לי לראות באוטו ולהרגיש.

ובאילו מכוניות אחרות נהגת כדי להרביץ פה כאלה קביעות חד משמעותיות?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, למען האמת... אהיה כנה. נהגתי גם על ה-DSG הנ"ל בחו"ל, ואני מתנייד ביום יום עם אותו DCT שיש לקיה.

אז 2 תובנות:

א - ה-DSG מעביר הילוכים מהר יותר, וכנראה בנהיגה אגרסיבית יגיב מעט יותר טוב.

ב - ה-DCT מצד שני יותר חלק ועובד יותר טוב ביום יום, במיוחד בנסיעה בפקקים.

+1

זאת גם ההבחנה שלי - ביום-יום, הגיר של קיה/יונדאי עדיף בהתנהגותו על ה-DSG, ובכלל הסיד הנוכחית נותנת פייט חזק מאד לנבחרת VAG כאשר החסרון המהותי היחיד שלה הוא המנוע (טוב למדי אך נחות מהטורבונים). יש לה שלדה/מתלים עם רמת ליטוש הנדסי מהגבוהות בקטגוריה הבאים לידי ביטוי בהתנהגות כביש מצויינת בשילוב נוחות נסיעה מעולה. כמו כן איכות תא הנוסעים שלה ברמה גבוהה מאד (עם פאק מעצבן אחד בדמות התאורה האדומה המזעזעת בלוח המחוונים).

הטויוטה נכשלת בסעיף המרווח במושב האחורי (מעבר לעובדה שהשלדה שלה נחותה מהשתיים האחרות). אופציה נוספת לנהג החסכן (בדלק) היא המגאן סטיישן.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...