Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג תפעולי ( רכב מהעבודה ) או רכישת רכב יד שנייה

kobi1969
שימו לב! השרשור הזה בן 3450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום !

אני בהתלבטות , יש ברשותי רכב ישן ששוויו בשוק במידה ומצליחים למכור אותו הוא 10000 ש"ח , והרכב מתחיל כבר להראות סימני התיישנות ( החלפתי מצערת , רדיאטור פעמיים ,משאבת מים ראש מנוע , בורר מצב מזגן לא עובד ואין משב רוח בתריסים לכיוון חלל הרכב רק לכיוון הרגליים והשמשה , כפתורי הבקרה של החלונות מגמגמים , וכל הדשבורד שבור ).

שאלתי היא כזו :

1. לקחת הלוואה של 80000 ש"ח ל 6 שנים ולרכוש רכב ( יפני , דרום קוראני שנת 2011-2012 ) ?

2. לקחת רכב חברה שעלותו החודשית ( בדוק ) 3450 ש"ח לחודש נטו ( כולל הכל הכל הכל ) .

אני מתדלק היום ב 1000-1200 ש"ח דלק

ביטוחים וטסט 70% אני מקבל חזרה במשכורת היום .

תודה מראש !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אתה יכול לעשות את החישובים המדוייקים שלך אבל אנסה לחשב יחד איתך עלויות אמיתיות.

האם בדקת כדאיות במחשבונים ברשת?

מה הנסועה השנתית שלך?

זהו פרמטר שישפיע על עלות רכיב הטיפולים.

ההוצאה החודשית השוטפת שלך תהייה דלק+ביטוח (יחסי)+רישוי (יחסי)+טיפולים+אובדן ערך.

לכל זה יש צורך להוסיף את סכום החזר ההלוואה.

בסוף התקופה יהיה לך ביד רכב בערך מסוים.

כמה תשלם בפועל?

• מבדיקה במספר מחשבונים, הלוואה של 80K ש"ח לאורך 72 חודשים תעלה לך בהחזר של בין 1180 ש"ח ו-1325 ש"ח בחודש (נניח 1250 ש"ח).
  • ביטוחים ורישוי יעלו לך כ- 4000+1500 ש"ח בשנה, שמהם תשלם 30% (ציינת החזר של 70%), משמע תשלום חודשי של כ-140 ש"ח.
  • דלק - 1000-1200 ש"ח כפי שציינת.
  • טיפולים הם סוג של נעלם אך נניח החלפה של 4 צמיגים (1500 ש"ח) ומצבר (500 ש"ח) ב-3 שנים וכן טיפול תקופתי אחד בשנה (1000 ש"ח לטיפול) ותקבל 140 ש"ח בחודש. אין כל כל התייחסות לבלת"מים.
  • אובדן ערך תלוי בסוג הרכב ובמחיר הרכישה והמכירה - בהינתן אובדן ערך ממוצע של 15% למשך כל התקופה, מחיר הרכב יעמוד על כ-35K ש"ח אחרי 6 שנים (מקביל לתקופת ההלואה) שמגלם אובדן ערך חודשי של כ-620 ש"ח.

סך הכל ביחד שווה להוצאה חודשית של 1250+140+1100+140+620 משמע 3250 ש"ח.

שים לב שבמקרה זה אתה נשאר עם רכב של כ-35K ש"ח בסוף התקופה ואם תמכור אותו במחיר זה, תגלם החזר של כ-500 ש"ח בחודש ולכן העלות האמיתית תהייה 2750 ש"ח.

שים לב שהתשלום החודשי שתשלם בפועל לא מאוד רחוק מעלות הליסינג אך בסוף התקופה תשאר עם רכב שאותו תוכל למכור.

טוב או לא? מתאים או פחות?

רק אתה יכול לענות...

אם תכוון לרכב בשנתונים אלו אך זול יותר (פחות מבוקש, קטן יותר או כל אפשרות אחרת) תעלה את הכדאיות ברכישת רכב פרטי.

בהצלחה,

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נוסעים 18000 ק"מ לשנה לערך .

היום למכור אוטו זה לא פשוט , בנתיים כל מי ששאלתי אותו על חווית מכירת האוטו שלו , הוא הוריד מעבר למחיר המחירון הרבה , ורק ככה הצליח למכור את הרכב , משמעו שה 35000 ש"ח שהדגשת & הם לפי דעתי פחות יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eli R ח"ח על ההשקעה אבל יש לך טועות בחישוב:

אתה לא יכול להוסיף את תשלומי ההלוואה וירידת הערך בעת ובעונה אחת כמרכיבים של העלויות השוטפות.

אם התשלום ע"ח החזר ההלוואה הוא כן חלק מההוצאה השוטפת אז זה אומר שאין שום ירידת ערך כי הערך ההתחלתי הוא 0.

אם לחילופין מתייחסים להלוואה כהונית אז כן יש ירידת ערך וגם עלות הרכב בסוף התקופה לא רלוונטית כי זה שוב מרכיב הוני ולא עלות שוטפת. מה שכן במקרה הזה צריך להוסיף לעלות השוטפת את מרכיב הריבית בהלוואה.

כך או כך ההוצאה החודשית במקרה הנ"ל הינה בסביבות 2100 – 2200 ₪.

ברור כי היא הרבה יותר נמוכה מעלות הליסינג וזה הגיוני: ההשוואות האלה כלומר רכב ליסינג מול רכב חדש נעשו אלפי פעמים ולפי הנסועה של פ"ש ההוצאה החודשית לרכב חדש ל- 3-4 שנים תהיה בסביבות 2800 ₪ וזה כבר עדיף על הליסינג. ברור שאם קונים רכב משומש וגם ההוצאות על טסט/ביטוח משולמות חלקית ע"י המעביד אז העניין בכלל לא בר השוואה.

רק דבר אחד הוא לטובת הליסינג וזה השקט הנפשי והנוחות.

עריכה אחרונה על ידי נומד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לגמרי צודק בהערה לגבי ירידת הערך אל מול ההלוואה.

הורדה של רכיב זה (620 ש"ח) קובעת את ההוצאה החודשית לכ-2650 ש"ח בחודש.

כמובן שההוצאה גדולה מהעלות בפועל מכיוון שבסוף התקופה הוא יישאר עם רכב בשווי משוער של 35K ש"ח ביד, מה ששווה ערך לכ-500 ש"ח נוספים כל חודש של 'חיסכון' (בתום התקופה).

ד"א, אני התלבטתי לאחרונה בדיוק בנושא זה ולאחר סימולציות שונות עם רואה חשבון, הגעתי למסקנה שלא משתלם לי ל-'קבל' רכב ליסינג ממקום העבודה.

תודה על ההערה.

אלי

פורד פיאסטה, 1.25 ידנית Trend, שנת 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך אם אני ישווה את העסקאות : רכב חדש מהנילונים , בליסינג ( רכב חברה ) מקבלים דגם 2015 , אז השוואה צריכה להיות בהתאם , גם הרכב שקונים יהייה 2015 , אז איפה פה ההבדלים בין שני האפשרויות ?

ומעבר לכך , צריך להיות ראלי אם מחירון לוי יצחק למכירה בפועל , ה35000 ש"ח שאתם מדברים עליו שנשאר ביד , זה חלום ששייך לשנות השמונים המאוחרות , שרכב היה נכס , היום לא ניתן למכור רכב במחירון ..

אני אומנם במצב של שכנוע עצמי , אך אני חייב לציין שאנחנו מנענו מעצמנו נוהג של טייולים עקב כך שלא סמכנו על הרכב שהיה לנו ( מתחמם בעליות ) כבר 3 שנים , ועם רכב חברה אנחנו יכולים לטייל יותר ללא חשש כלל .

עריכה אחרונה על ידי kobi1969
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההון העצמי שיש לך ביד כיום להחלפת הרכב?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי לך חשבון מקורב לפי הנתונים שהצגת.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1i_vlkd6XH9TzdZNpcg6BfBj82aCx1wccbAMQJcOij_U/edit#gid=371088617

על פניו נראה שגם אם מניחים WORST CASE SCENARIO שאומר :

- ירידת ערך שנתית של 17% (שזה הרבה)

- עלייה בקילומטרז' ל-25K שנתי לעומת 20K בערך שאתה עושה היום (לפי עלות הדלק שציינת והנחת צריכה של 1 ל-10)

- עלות של 3K שנתי במוסך (מעל הממוצע לרכב חדיש יחסית).

אתה עדיין מגיע רק ל-2900 ש"ח חודשי כולל הכל. אם אחת מההנחות האלה לא תתקיים (סביר להניח), יעלה לך פחות.

נקודת האיזון שבה מתחיל להשתלם לך ליסינג זה סביב קילומטרז' שנתי של 35K.

מצד שני יכולות להיות 'קטסטרופות' במוסך שיכולות לעלות הרבה כסף, כמו מנוע שהולך, שיפוץ גיר וכו', וגם תאונות שיגרמו לירידת ערך משמעותית יותר.

אגב - כשאתה אומר שהעלות של רכב חברה היא 3450 ש"ח נטו, אני מניח שאתה מתכוון נטו בתלוש, בלי לקחת בחשבון הפסד של הפרשות סוציאליות והטבות כמו קרן השתלמות וכו'. מאחר וכל אלה מחושבים לפי השכר ברוטו שלך, והשכר ברוטו שלך יורד בשיעור של כמה אלפי שקלים (עלות הליסינג), אז החלק היחסי מההפרשות האלה גם נחשב הפסד. אמנם פחות נראה לעין, אבל הוא משמעותי וצריך לקחת אותו בחשבון, משהו כמו 18% מעלות הליסינג (סדר גודל של 700 ש"ח נוספים כל חודש, מתוכם כ-300 ש"ח זה אובדן הפרשה לקרן השתלמות מהמעסיק, שזה ממש כסף שתרגיש בחסרונו גם לפני הפנסיה).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא תסובב את זה, ליסינג במתכונת של "ליסינג לעובד" (בשונה מליסינג לצרכי עבודה שמגולם במלואו או בחלקו ע"י המעביד), תמיד יעלה לך יותר.

אין מתנות חינם, וקח בחשבון שמי שעושה את זה גם חייב להרוויח היטב עליך. חברת הליסינג מרויחה עלייך הרבה כסף על הנוחות והשרות הזה.

תחשוב שאתה נוסע על רכב 2015 ומשלם 3500 ש"ח בחודש , הווה אומר 42,000 ש"ח בשנה , כלומר 126,000 בשלוש שנים. נכון שזה כולל הכל או כמעט הכל.

אבל בסוף הזמן אתה נשאר בלי כלום. ועוד לא דיברנו כמובן אם הסכום הזה כולל את איבוד ההפרשות הסוציאליות שהוא מאד מאד משמעותי כי הברוטו לצורך ההפרשה נקבע לארר ירידת התשלום של הרכב.וכמו שאמרת יש פה מרכיבי ביטוח שהיום המעסיק משלם לך, ונסיעות שלא תקבל יותר. לא יודע מה לקחת בחשבון ומה לא.

אני אגיד לך מה אני עושה כבר כמה וכמה שנים , ואני יכול לקחת רכב מהעבודה וכמובן לא מממש את זה.

אתה יכול לקנות היום ב50 - 60 אלף, אחלה רכב משנתוני 2011 ואולי אפילו 2012 (אם תוסיף עוד קצת) , רכב כזה הוא כבר ממש מודרני וחדש , תטייל, תיסע, ותהננה ללא חשש , זה לא רכב ישן ב10,000 ש"ח, תקפל גם אחריות של שנה ושקט נפשי אם תקנה מחברת ליס גדולה ומוכרת.

תשלם דלק וביטוחים לפי הנסועה שלך ולפי צרכיך. צריך להבין שהיום ליסינג לעובד הוא מאד בעייתי ופחות ופחות משתלם אם המעסיק לא מגלם חלק ממנו, או שהשכר שלך מאד גבוה, אז "שווה" לך לשלם 3500 בשביל לא להתעסק עם רכב פרטי כבייכול....

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3450 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...