Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות אישית - לקסוס IS300h: האם מבעד לחבילה ההיברידית מסתתר רכב ספורטיבי קרבי?

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 3462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התרשמות אישית - לקסוס IS300h:

האם מבעד לחבילה ההיברידית והחסכונית מסתתר רכב ספורטיבי קרבי?

לאחרונה חברת "לקסוס" קיבלה את התואר הנכסף, כשמגזין הצרכנות האמריקאי "קונסיומר ריפורטס" הכתיר אותה כרכב האמין ביותר מבין רבים אחרים שנבדקו. אנחנו, בניגוד למגזין, נבדוק היום דווקא את נושא הביצועים והאבזור: האם ייתכן שמתחת לחבילה ההיברידית מסתתר רכב ספורטיבי קרבי? ובכלל, מה הוא בעצם נותן מבעד למעטה היוקרה?

יום שבת, נורת הליבון 100W בחדר דולקת, ואיתה גם נורת השולחן שמוסיפה עוד 40W להספק. על השולחן מונח קלסר עם חומר בכלכלה, שמדבר על מחירים ומונופול. לפתע, הטלפון מצפצף ועל הצג מופיעה הודעה: "בא לך לעשות סיבוב על לקסוס IS300h"?

אז עם כל הכבוד ללימודים האקדמאיים, הקלסר עף לתוך התיק, משקפי השמש נאספו, והמפתח של הסקודה נחטף ממקום המחבוא בלילות בדרכנו לנקודת המפגש.

> לקסוס IS300h: אז מי את בכלל?

הלקסוס IS300h מתאפיינת במחיר הנמוך שלה יחסית לדגמים האחרים של החברה: רק 250,000 ש"ח יפרידו בניכם לבין רכישת הרכב. עם זאת, הרכב אינו מרגיש זול בכלל. המושבים מצופים עור ובעלי תמיכה צידית לגב, הדשבורד כולו עשוי מחומר נעים למגע, על ההגה כפתורי מערכת השמע וכפתורי ההילוכים, הפנסים בעלי תאורת DRL מסוג LED, לוח השעונים בעל תאורה שעובדת גם כשנורות החזית כבויים, המסך בקונסולה המרכזית ברור ומכיל מידע גם אורות המערכת ההיברידית, ובכלל - צבע הטיטניום ברכב המבחן נראה מרשים ויוקרתי למדי.

מנועים ותיבת הילוכים? תודה ששאלתם. מתחת למכסה המנוע מסתתר מנוע בנזין בנפח 2.5 ליטרים ומנוע חשמלי - אלו מספקים יחדיו 223 כ"ס. תיבת ההילוכים של הרכב היא אוטומטית רציפה, המשמעות היא שאין יחסי העברה (הילוכים) אלא מהלך קבוע, אך ניתן לתפעל אותה גם במצב ידני.

תצורת המרכב היא סדאן 4 דלתות, כולל חלון חשמלי בגג.

> על הכביש: יש תמורה בעד האגרה?

נכנסים לרכב. לחיצה קלה על כפתור ההתנעה, והסטה של בורר המצבים למצב ספורטיבי, בניגוד למצב החסכוני שהיה קודם. תצוגת הסל"ד משתנה, וכעת ניתן לראות בבירור את סקאלת סיבובי המנוע, כמו גם התחום האדום (בתמונה). בלם היד מותקן משמאל, ולמעשה מגיע בתצורת דוושת רגל ולא מנוף יד.

בנהיגה עירונית הרכב שקט. שקט מידי. לקסוס התקינה רמקול בתוך הרכב, שאחראי מצידו על השמעת רעשי מנוע - אנחנו בחרנו לכבות אותו, כמו גם את הרדיו.

על הכביש הבין עירוני הרכב משייט בשקט ושלווה, כאילו אנחנו יושבים על הספה בסלון. השעמום הזה לא נמשך יותר מידי זמן, כששלט אדום ועליו כתובת "סיבובים מסוכנים" מגיח לפנינו.

לוחצים על הגז, לוחצים עוד. המנוע מתעורר ולמעשה נותן את כל מה שיש לו - ויש לו: 223 כ"ס מטיסים את מד המהירות צפונה מהרגיל, ולמעשה תוך 8.3 שניות אנחנו כבר ב- 100 קמ"ש. בסיבובים הרכב אוחז מצוין, צמיגי ה- 17 אינץ' דבוקים לכביש והבלמים חזקים. רעשי המנוע נשמעים עוד ועוד, גלגל ההגה מסתובב בהתאם לסיבובים בקלות אך חסר כל תחושה, ואילו העוברים והשבים מסתכלים על הרכב שמושך מאוד תשומת לב ובוחנים אותו בקפידה. המהירות עולה - הרכב יציב. נהג BMW שמגיע מלפנים מאט וסוקר את הרכב, כמוהו גם נהג מרצדס שמגיע בהמשך.

מסיימים את הירידה המפותלת. אבל רגע: אפשר להסתובב ולחזור את הקטע בעלייה! סיבוב קצר ואנחנו בכיוון ההפוך. בעליה הרכב בשרני יותר, המנוע נשמע יותר חזק, והכיף עולה. שוב ושוב בולמים לפני הסיבוב ולוחצים על הגז אחריו, עד שנהג סוזוקי ליאנה שמופיע לפנינו במהירות זחילה יורד על הבלמים ומאלץ אותנו לסיים את קטע הנהיגה במצב חסכוני - כי קו לבן הוא כמו קיר, ואותו לא חוצים.

לאחר כמה עשרות קילומטרים אפשר לסכם: הרכב הקלאסי לאיש העסקים המצוי: חזק, יוקרתי, מושך תשומת לב ואפילו מהנה לנהיגה ספורטיבית - אבל דוושת הקלאץ' חסרה. כנראה שאין תחליף לגירים הידניים שכולנו אוהבים.

> נתונים נוספים:

צריכת דלק משולבת: 22.7 ק"מ/ליטר.

הנעה: אחורית.

מהירות מירבית: 200 קמ"ש.

בטיחות: 5 כוכבים בריסוק.

מסך: מולטימדיה 7 אינץ'.

אבזור נוסף: התנעה ללא מפתח, חיישני גשם, חיישני חניה אחוריים, מצלמה אחורית, פנסי קסנון עם מערכת שטיפת פנסים, מראות מתכהות אוטומטית בעת סינוור, פנסי לד אחוריים, 8 כריות אוויר, צמיגי ראן פלאט.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסיקור ! אהבתי גם את הכתיבה.

(רק לא הבנתי, אם לדעתך לפחות, הרכב הוא קרבי באמת, או סתם נמר מתורבת ? :wink: השאלה רצינית למרות הסמיילי)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג לקרוא.

רק שאלה, אין מתפעלים גיר רציף בצורה ידנית?

מה בדיוק קורה שם בפועל.

מתפעלים כמו כל תיבה אוטומטית אחרת. מסיטים את ידית ההילוכים כשהיא על D, ואז יש "+" כדי להעלות הילוך, כמו גם "-" להוריד הילוך.

במצב כזה התיבה יותר מהנה לנהיגה, במצב האוטומטי הרגיל שלה היא משעממת מאוד. יש גם מנופים לשליטה מההגה על ההילוכים.

תודה על הסיקור ! אהבתי גם את הכתיבה.

(רק לא הבנתי, אם לדעתך לפחות, הרכב הוא קרבי באמת, או סתם נמר מתורבת ? :wink: השאלה רצינית למרות הסמיילי)

כתבתי כמה פעמים שהרכב מושך תשומת לב, אז לדעתי הרכב קרבי חיצונית, לפחות בכל הנוגע לעיצוב.

יחד עם זאת, בכל הנוגע לנהיגה ספורטיבית אפשר להנות איתו ונהנתי איתו, אבל הגיר מעצבן נורא - עדיף לשלוט על הגיר במצב הידני באמצעות המנופים על ההגה. בכל הנוגע למנוע הוא מספיק חזק אבל שקט מידי.

בכל מקרה קהל היעד של הרכב הזה הם לא נהגים ספורטיבים, מדובר ברכב סדאן 4 דלתות מרווח, תא מטען ענק ועניין הכוח זה רק בונוס.

מתאים לאנשי עסקים ומנהלים מבוססים עם משפחה.

נמנית על הסדאן המעטות שמצליחות לסובב לי את הראש, בכל פעם מחדש. תודה על הסיקור.

בכיף :)

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני מכיר, וגם ברכב שלי יש אפשרות לתפעול ידני של הגיר האוטומטי.

אבל אצלי יש גיר פלנטרי בעל 4 הילוכים והתפעול הידני מחליף בין ההילוכים האלו.

במקרה הזה צויין שזה גיר רציף ללא יחסי העברה, פה אני לא מבין איך מתפעלים ידנית גיר ללא יחסי העברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על הכתיבה והשיתוף!

גם לי יצא לקחת את הרכב ליום שלם לכיוון דרום וחזרה למרכז, הרכב באמת מאוד מעניין, מרגיש שהוא פונה יותר לקהל האירופאי, איכות חומרים, כיול, התנהגות...

מה שכן הרכב צפוף ובהחלט ישנו חוסר מורגש בכוח אך כפי שצויין הוא לא באמת פונה לקהל היעד הנ''ל...

אני חושב שבמחיר הנ''ל כדי לבחון את האינפיניטי המקבילה Q50 עם מנוע ה2.0 ליטר טורבו של מרצדס..לדעתי היא גם תהיה מעניינת יותר לנהג הדינאמי, אך טרם נהגתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת התאכזבתי מהקשר שבין הכותרת לתוכן - בוא תמלא את החסר:

הנעה אחורית...

ביטול שומרי ראש אלקטרוניים...

עמידות הברקסים בעומס...

מכונית כזו אין לה מה להציע ידני. בארץ...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לתחום הטכני של הגיר הרציף בתפעול הידני אני לא יודע איך זה בדיוק עובד - אני כן יכול לשער שמדובר בהגדרת מחשב מוקדמת להענקת תחושה ידנית, כי זה מה שזה מרגיש - בקיצור מסכים עם ALÞћÃ.

שי: בחרתי בכוונה שלא להתייחס ליתרונות והחסרונות של ההנעה האחורית בשלב הזה:

1. זה לא רכב שלי - לא "התעללתי" ברכב - זה רכב של 250 אלף שקל וצריך להפעיל שיקול דעת.

2. הכבישים היו רטובים, ירדו פה 35.5 מ"מ גשם.

3. בוץ וחצץ נסחפו מהשוליים לכביש.

4. לא כיביתי בקרות אלקטרוניות.

לא היו בעיות עם הברקסים והם נשארו חזקים כמו בעת ההתנעה. אם היו בעיות כמובן שהייתי מציין זאת, אם לא ציינתי אז מן הסתם הכל היה תקין :). הם מרגישים הרבה יותר חזקים משלי.

עריכה אחרונה על ידי stio
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור.

חטיבת הכוח - מנוע וגיר. בד"כ גיר רציף נוטה להשמיע יבבה. איך כאן? איך הגמישות. המומנט לא הורס על הנייר.

מכונית די מעניינת.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מכונית שמצויידת בגיר רציף משמיעה צלילים שונים, למעט אולי האודי שמצויידות במולטיטרוניק, ובכולן הסל"ד נשאר "תקוע" ולכן התחושה המוזרה.

חבל שכיביתם את המערכת, הפסדתם איכות סאונד ברמה גבוהה מאד.

תודה על הסקירה !

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על הרכב הנ"ל והאמת לא הרגשתי שאני נוהג על רכב של 250k . הרכב ממש נמוך מאד צפוף מאחור כניראה בעיקר גובה ראש. יש הרבה אלקטרוניקה שזה יפה אבל זה לא זה. והכי מצחיק ואולי עצוב שאין לו gps . יש אבל בתוספת מחיר של 7k אם אני זוכר נכון. הרכב ניראה מבחוץ ממש יפה. בסכום כזה היתי הולך על רכב גרמני כניראה. אבל זו רק דעתי.

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את זה אני מכיר, וגם ברכב שלי יש אפשרות לתפעול ידני של הגיר האוטומטי.

אבל אצלי יש גיר פלנטרי בעל 4 הילוכים והתפעול הידני מחליף בין ההילוכים האלו.

במקרה הזה צויין שזה גיר רציף ללא יחסי העברה, פה אני לא מבין איך מתפעלים ידנית גיר ללא יחסי העברה.

זה קיים גם בפונטו ספייס 2006 של בת הזוג שלי. לגיר הרציף יש מצב "טיפטרוניק" שבו אפשר לעבור ידנית בין 6 יחסי העברה קבועים שמתוכנתים בגיר. שימושי מאוד בירידות ארוכות. אני לא משתמש בו לנהיגה ספורטיבית כי צריך לדחוף את מוט ההילוכים בשביל להעלות הילוך ולמשוך בשביל להוריד, ואני רגיל לליהפך :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה והכל, אבל מד טמפ' נוזל קירור יש?

ה-IS מכונית מאוד מעניינת, במיוחד בהתחשב בתג המחיר המאוד מאוד מפתה שלה. אבל הביצועים לא הולכים בקנה אחד עם העיצוב. היא מרגישה "פרווה" מדי על כבישים מעניינים ולמרות שההנעה היא אחורית היא ממש לא מרגישה ככה ומנהגת בצורה מאוד נייטרלית.

קצת חסר מקום מאחורה אבל לא משהו נורא.

בגדול מכונית מעולה, והיא עדיין נמצאת בטופ 5 של המכוניות שנהגתי בהן בשנה האחרונה, והיו שם כמה קונטדריות חזקות מאוד. היא פשוט לא ספורטיבית בכלל. אחרי סשן וחצי של 15 ק"מ בערך בכבישי הצפון הבלמים דעכו משמעותית.

לגבי הגיר - תאר לעצמך מערכת הילוכים של אופני הרים (על הגלגל האחורי), רק במקום גלגלי שיניים יש קונוס אחד רציף עליו זזה רצועה למעלה ולמטה באופן חופשי יחסית. התפעול הידני של הגיר הרציף מתאפשר ע"י קביעה מראש של יחסי העברה קבועים (נקודות על הקונוס המדובר) ומעבר ביניהם.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...