Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופר מיני או משפחתית קטנה משנתון יותר ישן? - תקציב 65K

krembo18
שימו לב! השרשור הזה בן 3439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אנחנו זוג צעיר שהתחתן לא מזמן, ילדים לא אמורים להיות בשנתיים הקרובות אבל בעוד 3-4 יש צפי גבוה

לא מחזיקים רכב נכון להיום

נסיעה יומית ממוצעת של כ20 ק"מ בעיר (כולל עליות - חיפה)

בסופי שבוע נוסעים למרכז.

בתחילה חשבנו על סופר מיני מיד שנייה, אבל ממה שראיתי (לפחות בסוכנויות כמו אלדן ובמחירונים), כבר משתלם למתוח את התקציב ולקנות חדשה.

דרישות:

1. רק אוטומטית (האישה)

2. תחזוקה זולה

3. ביטוח זול (סיאט איביזה למשל ומכוניות גניבות אחרות הביטוח גבוה משמעותית מרכבים אחרים בקטגוריה)

צריכת דלק בנסועה שלנו לא כזאת קריטית ואני מעריך שהיא לא תירד מ1-10 בנסיעה משולבת לא משנה לאיזה רכב.

השאלה היא אם לכוון למכוניות כמו פיקאנטו, I10 חדשות שהן בערך במסגרת התקציב. או לחפש רכב מודל 2012-2011 נגיד כמו I20 או I25 שיהיה עם תא מטען יותר גדול. פשוט חבל לקנות רכב חדש לדעתי רק כדי למכור אותו אחרי שהוא ספג את הירידת ערך הגדולה שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי חפשו רכב עם תא ממטען גדול יותר למרות שגם ליונדאי תכנס עגלה אבל היא תתפוס את כול המקום.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיבה לחפש פיקנטו או i10 לזוג נשוי בטח ובטח שבעוד 3 שנים ירצו ילדים, לא רק בשביל התא מטען אלא גם בשביל המרווח האישי.

ה-i20 תהיה מצוינת בשבילכם או ללכת על רכב קצת גדול יותר כמו סוניק סדאן שנחשב כסופרמיני גדולה.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא הולכים ללכת פיל או כלב ים. הם הולכים להביא עוד 3 שנים (שזה מלא זמן) תינוק קטנטן.

בתקציב שלכם יש פיקנטו חדשות לגמרי, עם 0 ק"מ - נמכרות בחברת AVIS ב-69K, אבא שלי קנה אחת שלשום. המרווח האישי מעולה ומרגיש כמו אוטו גדול בהרבה.

עוד 4 אלף ש"ח ויש לכם רכב חדש, בלי צרות, עם אחריות מפגוש לפגוש 3 שנים - כשתביאו ילד, תקנו עגלה שמתאימה לתא המטען של הפיקנטו ובא לציון גואל.

אין סיבה לקנות משומש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שזה עוד המון זמן אבל נניח שבעוד 3 שנים לא יהיה להם תקציב להחליף רכב והם יצטרכו להחליף מכיוון שבתא מטען של הפיקנטו לא נכנסת עגלה ביחד עם קניות מהסופר ועוד כל מיני קשקושים לתינוק שתופסים לא מעט מקום.

אבל רק למקרה שאני טועה...לפות"ש, קח פיקנטו של חבר/דוד/שכן לחנות למוצרי תינוקות ותבדוק. אני יודע שאני מקדים את זמני אבל שווה להיות מוכן גם אם זה עוד כמה שנים, אלא אם כן לא תהיה לך בעיה להחליף רכב.

ל-i10 יש תא מטען יותר גדול לכן יכול להתאים יותר מהפיקנטו.

עוד חודשיים היא מגיעה...IBANEZ S5521Q PRESTIGE :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחי, קודם כל מזל טוב :) אל תקחו פיקנטו כי היא תהיה לכם קטנה כשתתרחבו במשפחה. גם עגלה מאחורה, גם כיסא ילד במושב האחורי... אתה צריך רכב גדול יותר. תשקול i20 או ריו (שאומרים שהביצועים שלה טובים יותר והיא גם פחות שותה) ותעשה עליהן נסיעות מבחן. לגבי הוספת כסף בשביל רכב חדש, אני אישית הייתי עושה את זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי I20 או פיאט גראנדה פונטו יספיקו בהחלט. אם לא מתכננים ילדים בקרוב, אין טעם להחזיק משפחתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אוקי אז לאחר מספר בדיקות, בגלל שאנחנו מתכננים להחזיק את הרכב לפחות ב5 השנים הקרובות, החלטנו ללכת משפחתית קטנה

אנחנו מתלבטים בין I25 ל קיה ריו

הבנתי שהI25 מעט יותר חזקה (במיוחד עם מנוע של 1.6), עם תא מטען קצת יותר גדול (460 לעומת 390 בריו).

הצריכת דלק של שתיהן זהה.

ההתלבטות היא כדילקמן:

לקיה ריו בוצעה מתיחת פנים ב2012, ולכן כדאי לקנות רכב מהשנתון הזה, ביונדאי זה בוצע כבר ב2011 ולכן יהיה יותר קל להשיג רכב זול יותר עם ביצועים זהים.

היתרון של הקיה - 4 שנות אחריות למנוע ולגיר, אומנם צריך לטפל במורשים אבל זה מקנה שקט נפשי

היתרון של היונדאי - אוטו חזק יותר, קל יותר בחניות (מסקירות הבנתי שלקיה חלון אחורי לתצוגה בלבד), ואפשר להשיג משנת 2011

רציתי לדעת דבר ראשון אם פספסתי משהו (אולי דגם מומלץ אחר)

ודבר שני אם קיה שנרכשת ממגרש כמו אלדן/AVIS (בעלת עבר של ליסינג למשל) עדיין תהיה זכאית לאחריות על המנוע והגיר?

ודבר אחרון האם יונדאי מדגם מנוע של 1.6 היה נפוץ בציי ליסינג בשנים 2011-2012

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי ה1.4 זהים,ה1.6 כבר יותר חזק.

אישית הייתי מעדיף את הריו,המושבים תומכים יותר,איכות חומרים טובה יותר,מאחור היא מרווחת יותר באזור הבירכים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי אז לאחר מספר בדיקות, בגלל שאנחנו מתכננים להחזיק את הרכב לפחות ב5 השנים הקרובות, החלטנו ללכת משפחתית קטנה

אנחנו מתלבטים בין I25 ל קיה ריו

הבנתי שהI25 מעט יותר חזקה (במיוחד עם מנוע של 1.6), עם תא מטען קצת יותר גדול (460 לעומת 390 בריו).

הצריכת דלק של שתיהן זהה.

ההתלבטות היא כדילקמן:

לקיה ריו בוצעה מתיחת פנים ב2012, ולכן כדאי לקנות רכב מהשנתון הזה, ביונדאי זה בוצע כבר ב2011 ולכן יהיה יותר קל להשיג רכב זול יותר עם ביצועים זהים.

היתרון של הקיה - 4 שנות אחריות למנוע ולגיר, אומנם צריך לטפל במורשים אבל זה מקנה שקט נפשי

היתרון של היונדאי - אוטו חזק יותר, קל יותר בחניות (מסקירות הבנתי שלקיה חלון אחורי לתצוגה בלבד), ואפשר להשיג משנת 2011

רציתי לדעת דבר ראשון אם פספסתי משהו (אולי דגם מומלץ אחר)

ודבר שני אם קיה שנרכשת ממגרש כמו אלדן/AVIS (בעלת עבר של ליסינג למשל) עדיין תהיה זכאית לאחריות על המנוע והגיר?

ודבר אחרון האם יונדאי מדגם מנוע של 1.6 היה נפוץ בציי ליסינג בשנים 2011-2012

תודה מראש

קודם כל אני חושב ששתי הבחירות לגמרי סבבה לצרכים שלך כך שבכל מקרה לא תיפול כאן. לדעתי הפיקנטו היא יותר מיני טהורה וה i25 היא יותר משפחתית קטנה שזה קצת מעבר למה שנחוץ לכם כרגע.

סך הכל גם נראה שיש לך את רוב המידע כבר. אולי בקטנה אפשר להוסיף שלרעת i25 יש תחושה יותר צפופה בחלק האחורי ולטובת הפיקנטו שיותר קל למכור אותה אח"כ, אבל כמו שאמרתי יש לכם כבר את רוב הנתונים, זה עכשיו יותר קטע של חיבור והעדפה אישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב אז אחרי לבטים כאלו ואחרים, החלטתי טיפה לשנות כיוון, כרגע המחשבה היא על פיאט בראבו 2009-2011

הבנתי מקריאה לא מועטה בפורום שזה אוטו די מוצלח, ושאפילו הגיר לא כל כך בעייתי, והעלות שלו היא באיזור ה40-45K

ומקבלים אוטו שיש לו כוח, תא מטען יותר גדול ממרבית הסופר מיני (360 ליטר), אין בעיה לבטל כרית אוויר של הנוסע (בשביל ילדים, למרות שייקח 2-3 שנים עד שיהיה רלוונטי)

השוק למכירה פחות מפריע לי כי אני מתכנן להחזיק את הרכב לפחות 5 שנים , אבל מכל מקום אני שומע "אל תיגע בפיאט"

בסיטרואן למשל שגם אמרו לי להמנע הבנתי שהיו בעיות חשמל וגיר בלא מעט מכוניות, אבל מה הבעיות בדגמים של פיאט שהמחירון שלהן כל כך נמוך ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה נעוצה במחירון בלבד.

רוב רכבי הבראבו שאני מכיר כמעת ללא תקלות ובטח אין משהו כרוני.

כמו כן ישנה קהילה יפה של בעלי בראבו ששם תוכל לקבל המון מידע.

יפעע..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...