Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה זה המשכנתא הזאת שלקחתי? טובה/גרועה כדאי למחזר?

koka

פוסטים מומלצים

בהמשך לרכישת הדירה שלנו, הייתי שמח לשמוע את דעתכם לגבי תהיות שיש לי ולאישתי

כאמור הדירה במחיר למשתכן, שווי חוזה 1.7 שווי שוק 1.8 (דירות של 1.5 הוערכו גם כן ב 1.8 ).

התהיה שלנו היא שכדאי בקבלת טופס 4 (עוד שנתיים) לבצע מחזור למשכנתא ולהוריד את אחוז המימון מ 65 ל 60 בטענה שהריבית שנקבל יכולה להיות טובה יותר.

בשביל למנוע קנס גדול בקלצ, אנחנו תוהים אם כדאי לקחת סכום גבוהה יותר במשתנה.

אני חושב בסיטואציה הזו(שהציעו לנו ריביות טובות באופן יחסי) אני מעדיף ציפור אחת ביד מ 2 על העץ.

א. אי אפשר לדעת מה יהיו הריביות בעוד שנתיים.

ב. אי אפשר לדעת מה יהיה מצב השוק בעוד שנתיים

כרגע הריבית שהוצעה לנו ל 20 שנים נמוכה מהממוצע הריביות של בנק ישראל לאותה תקופה ככה שבסיטואציה הזו ניראה שדמי ההיוון לא יהיו גדולים כך או כך.

יש דיעות למה לרדת מעץ/לנסות לחשוב על זה ברצינות?

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתב זה מלפני רוב הסיכויים שהריבית בעוד שנתיים תהיה גבוהה יותר לכן לא יהיה קנס אבל

מה לי ולקנס אם בעוד שנתיים הריבית תהיה גבוהה יותר למה לי למחזר.

לכן בנה תמהיל סולידי ומבטיח אותך מעליות הריבית בעתיד.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מההתחלה

תצטרך שכל ההלוואות תהיינה בבנק אחד למרות שניתן תיאורטית ששני בנקים יחזיקו במשכנתא באותה דרגה (פרי פסו) כלומר לשניהם אותה זכות במקרה של הפרת הסכם ההלוואה והצורך במימוש הנכס.

בנק הפועלים מערבב אותך

אכן מדובר בהלוואה חדשה מבחינתו ככזו אתה רשאי למחזר את ההלוואה הנוכחית לאיזה מסלולים שאתה רוצה ובלבד שאם היית במסלול קל"צ למשל אתה לא מחוייב רק למסלול קל"צ אלא אתה רשאי גם לקחת שליש בפריים ( משכנתא חדשה אמר הפקיד )

במקרה קיצוני שבו כל המסלול היה בפריים ( היה מותר לפני מספר שנים ) והיום כמובן לא יעלה על שליש , למרות זאת בהעברה לבנק אחר אתה רשאי בבנק אחר להישאר בפריים מלא.

ועל הגידול במשכנתא אתה שוב בהלוואה חדשה וגם שם מותר לך לקחת שליש בפריים.

תודה שוב.

ברשותך, אני רוצה להעלות לדיון את המשכנתא שלקחתי לפני 3 שנים. הריבית ירדה ועכשיו יש קנס של כ 16K שח על הפירעון.

כמובן שבאותו זמן לא הייתה לי דרך לנחש את זה, אבל במבחן התוצאה נדמה שזו הייתה טעות.

מה הדרך הנכונה להתמודד עם המשכנתא הקרובה, תוך התחשבות בכך שהריביות גם עלולות לרדת, ולא רק לעלות?

מה גם שהריבית שהבנק נותן על קלצים לסכומים גדולים או שנים ארוכות, גבוהה מאוד, ומספיק שאחרי שנה אחת מעוניינים למחזר וכבר עלולים להתקל בריבית נמוכה משמעותית שתגרור קנס.

ולעניין הראשון:

הייתי בפגישה גם באוצר. בסניף שבו מתנהל החשבון שלי, וממנו לקחתי את המשכנתא הקודמת.

בניגוד לפגישה בפועלים, פה כבר היא ידעה עלי הכל: הכנסות, עו"ש וכו'

הגברת נשמעה די לעניין, נתנה לי הצעה למה שביקשתי, אבל גם נתנה לי הצעה אחרת שלדעתה תהיה כדאית יותר.

כמובן גם אמרה בעל פה שהיא יכולה לקצץ במסלולה הזה והזה באחוזים, והתחייבה לתת ריבית נמוכה מכל הצעה שאקבל מבנק אחר.

אני מצרף את התדפיסים שלהם:

אוצר2.JPGאוצר1.JPG

אפשר לראות שהכניסה בהצעה גם את המיחזור, והיא מציעה למחזר שליש לפריים.

כמובן שאפשר עוד ללטש את זה ולנסות להוזיל ריביות. אבל בסה"כ ההצעה שמביאה החזר של 6628 שח נראית לי לא ראה בכלל.

בעניין השווי, התעיינתי מה קורה אצל השכנים. אחד מהם בונה בית בעל מאפיינים די דומים לשלי. המרתף שלו קטן ב 40 מ"ר, זה ההבדל העיקרי.

שמאי העריך לו את הפרוייקט ב 2.45 מליון.

לפי הנ"ל, כנראה שאת שלי יעריכו ב 2.5-2.55 קשה לי להאמין שנגיע באמת ל 2.6. אבל מי יודע.

במקרה שיעריכו נמוך, מה עדיף? לבקש 60 אחוז ממה שהעריכו ובמקרה הצורך לחפש מאיפה להשלים את החסר. או שמא לעלות באחוזי מימון מההתחלה ולהסתכן בריביות גבוהות?

תודה מראש על תשומת הלב והסבלנות.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלתה בי תהיה,

מכיוון שאני לא יודע כלל מה הסכום אותו אני צריך, ואני בפועל חושב שאני זקוק להרבה פחות מהמסגרת שאני מנסה לשריין לעצמי. ובגלל שלאחר סיום הבניה הנכס בדרך כלל שווה סכום גבוה יותר מאשר במהלך הבניה.

האם לא יהיה נכון יותר לקחת את כל המשכנתא כרגע במסלול גמיש מאוד שיאפשר לי בעוד שנה לבצע מחזור?

מצד אחד אני מסתכן שהריביות יעלו, מצד שני אחוז המימון הנדרש כנראה יהיה נמוך יותר.

אודה לעצתכם.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

יש לי בית, בשווי כ900000 ש"ח.

יש עליו יתרת משכנתא של 360 אלש"ח, שמורכבת מ272 אלשח במסלול קל"צ 3.6 לעוד 15.5 שנים, ו89 אלש"ח לעוד 20.5 שנים.

סה"כ החזר חודשי של 2320 ש"ח.

עלתה הצעה, שאני די מתפתה לה, להצטרף לקבוצת רכישה ביישוב השכן, לטובת רכישת נכס להשקעה.

נידרש להשקיע כ700 אלש"ח

מהי הדרך הטובה והנכונה לעשות זאת?

מבחינת יכולת החזר מניח שנוכל להחזיר עד 5000 ש"ח לחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

יש לי בית, בשווי כ900000 ש"ח.

יש עליו יתרת משכנתא של 360 אלש"ח, שמורכבת מ272 אלשח במסלול קל"צ 3.6 לעוד 15.5 שנים, ו89 אלש"ח לעוד 20.5 שנים.

סה"כ החזר חודשי של 2320 ש"ח.

עלתה הצעה, שאני די מתפתה לה, להצטרף לקבוצת רכישה ביישוב השכן, לטובת רכישת נכס להשקעה.

נידרש להשקיע כ700 אלש"ח

מהי הדרך הטובה והנכונה לעשות זאת?

מבחינת יכולת החזר מניח שנוכל להחזיר עד 5000 ש"ח לחודש.

כמה הון עצמי יש לך לרתק להשקעה הזו?

מה צפי השכירות שתקבל לאחר שהבית יהיה מוכן?

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה

נניח ש ה 700 יישאר 700 ולא יתנפח כפי שרגיל בקבוצת רכישה.

על הבית הנוכחי תוכל לקבל משכנתא נוספת בשיעורי ריבית גבוהים יותר בסכום של 90 אלף ש"ח 50 אחוז מ 900 אלף ( בהנחה שהשמאי של הבנק אכן כך יעריך ) פחות המשכנתא נוכחית

על קבוצת הרכישה תוכל לקבל 50 אחוז מ 700 אלף שהם 350 אלף

350 ועוד 90 ועוד 100 = 540 אלף חסר כבר עכשיו על הנייר 160 אלף .

רד מזה.

ואשה חכמה יש לך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה

נניח ש ה 700 יישאר 700 ולא יתנפח כפי שרגיל בקבוצת רכישה.

על הבית הנוכחי תוכל לקבל משכנתא נוספת בשיעורי ריבית גבוהים יותר בסכום של 90 אלף ש"ח 50 אחוז מ 900 אלף ( בהנחה שהשמאי של הבנק אכן כך יעריך ) פחות המשכנתא נוכחית

על קבוצת הרכישה תוכל לקבל 50 אחוז מ 700 אלף שהם 350 אלף

350 ועוד 90 ועוד 100 = 540 אלף חסר כבר עכשיו על הנייר 160 אלף .

רד מזה.

ואשה חכמה יש לך

ובהנחה שאוכל לגרד את ה160? נניח מהלוואות כנגד הפנסיה ,קרנות השתלמות וכו'?

עדיין התשובה כ"כ ברורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך 100 אלף

רכשת , עוד לא אמרת ג'ק כבר כחלון מכניס את היד לכיס ולקוח לך 56 אלף מס רכישה.

וה 700 כאמור לא יישאר 700.

ראה את האותיות הקטנות למטה בהסכם בעמוד 54.

מאמין שיגדל העוד 50-100 אלף

הלוואות

360 אלף יש נדרש מימון נוסף של 700 -750 אלף הגענו לכ 1000-1100K

זמן מוערך לבניה שנתיים שלוש בלי אגורה הכנסה משכ"ד.

כמה יחידות הולכות להיבנות? האם יהיה ביקוש מספיק?

2000 ש"ח להשקעה של 800K לא לא ליגה. זה 3 אחוז על הנייר.

ומתחת עצמך עד למקסימום אם לא יותר מכך

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
כפי שכתב זה מלפני רוב הסיכויים שהריבית בעוד שנתיים תהיה גבוהה יותר לכן לא יהיה קנס אבל

מה לי ולקנס אם בעוד שנתיים הריבית תהיה גבוהה יותר למה לי למחזר.

לכן בנה תמהיל סולידי ומבטיח אותך מעליות הריבית בעתיד.

תודה על התשובה.

מעדכן תמהיל לפני סגירה (66% מימון)

פריים: 396k, ריבית p-0.5 ל 30 שנים

קל"צ: 670k, ריבית 3.00 ל 20 שנים

משתנה כל 5, צמודה: 124k ריבית 1.900 ל 30 שנים

החזר חודשי: 5487, 25% מהשכר הפנוי.

הערות:

* מתכננים לשמור כ 25k ולפרוע מיידית מהמשתנה (שתילקח בעוד שנתיים), לצורך קיצור המסלול לכיוון 20 שנים. בנוסף, מניחים שיתאפשר אבל אי אפשר לדעת ב 100%, מתכננים לפרוע את כל המסלול המשתנה לאחר 5 שנים.

* זו דירה במחיר למשתכן שהשווי שוק שלה גבוה מ 1.8. אם התנאים יבשילו וסיביבת הריבית תמשיך להישאר נמוכה, שוקלים מחזור בעוד שנתיים-שלוש וירידה לאחוז מימון של סביבות 55%.

אני מרגיש שאין יותר מדיי לאיפה לרדת עם הריביות. דעתכם?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון כולם עושים קצת שרירים על הפריים בגלל שמביאים לנו קל"צ נמוך (באופן יחסי לאחוז מימון והתקופה).

איך "לתקוף" את הבנק מהנקודה הזו?

קיבלנו הצעות מ 4 בנקים.

הבנק שלי הביא הצעה דומה מאוד להצעה שכאן (תמהיל מעט שונה, ריביות יקרות יותר במעט) וכרגע הבנק של אשתי אפשר לומר שיפר את ההצעה במעט (עם תמהיל שונה, היה עוד 20k במשתנה במקום בקלצ).

אני אנסה לדבר מחר עם הבנק שלי שוב לראות לאן יירדו.

בגדול, זה גם מה שאנחנו חשבנו שהפריים יכול היה להיות נמוך יותר, אבל השאלה כמה ללכת רחוק על ה 0.1 הזה (או שמה לצפות ליותר?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...