Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין קיה ריו/קיה סיד / יונדאי i20

מאיר רוזן
שימו לב! השרשור הזה בן 3437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נראה כי אני בישורת האחרונה לפני קניית רכב יד ראשונה, התקציב הוא עד 50K.

אשמח לעצה איזה מבין שלושת הרכבים הנ"ל עדיף קיה ריו 2011/קיה סיד 2010/11 / יונדאי i20 שנתון 2010/11.

למרות שלפי מה שכתוב באוטו כל אחד מהמכוניות בקטגוריה שונה: i20 - סופר מיני, ריו - מיני משפחתית, סיד - משפחתית, אני בכל זאת מנסה להשוואות בינהם.

אנחנו זוג + 1 (חמודה) אז המיני מחוץ לתמונה.

השימוש שלנו ברכב הוא בעיקר נסיעות בין עירוניות. נסיעה של כ-90 ק"מ (מסלול הלוך וחזור). עושים בין 20-25 אלף ק"מ בשנה.

אנחנו גרים בשומרון אז בחזור יש עליות מכובדות, מה שגוזר מנוע סביר +. היום יש לנו מנוע עם נפח של 1.4 ו- 87 כ"ס, והוא עושה את העליות באופן סביר.

אין אפשרות לגיר ידני .

אנחנו מחפשים מבין שלושתם את הכי חסכונית (עם נסיעה רגועה כמובן) הכי אמינה ובלי טיפולים יקרים.

ממה שאמרו לי ל-i20 יש שרשת טימינג ולא רצועה, טוענים שזה עדיף, האם זה נכון גם לגבי הסיד והריו? אחרי הכל יונדאי וקיה איכשהו קשורים אחד לשני

בטיחות זה חשוב, ואם הבנתי נכון שלושתם עם אותו דרגת בטיחות.

תא מטען זה חשוב, אבל זה יותר מותרות כרגע.

עקב אילוץ התקציב מסתמן שנפנה לקניה מליסינג. איזה רכב עדיף רכב שהיה בהשכרה או רכב שהיה בליסינג? איזה מבין השתים עבר פחות התעללות (מניח שזה לא מדע מדויק אבל יש הנחות יסוד) וטיפולים יותר סדירים.

תודה מראש :)

ואחלה יום

עריכה אחרונה על ידי מאיר רוזן
הוספת שנתון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה הרבה מזל. יש רכבים בהיו בליסינג ושחטו אותם כי נהגו עליהם ילדים בני 17 ששחטו אותם וזה תלוי בתחזוקה של חברת הליסינג עצמה (יש כאלו שלא מתחזקות כלל ויש כאלו שמתחזקות בצורה סבירה יחסית) ולעומת זאת רכבים פחות מבוקשים שהיו בהשכרה ובגלל שהם לא מבוקשים לא נסעו הרבה ק"מ ויחסית שמורים (אחי הגדול למשל קנה פורד SMAX מאלדן עם ק"מ נמוך, הרכב היה בהשכרה אבל הביקוש לא גבוהה, הרכב נוסע כמו חדש וניראה כמו חדש, יש היסטוריית טיפולים מלאה במוסך מורשה פורד עם חלקים מקוריים....ובנוסף קיבל אחריות על הרכב).

לי יש יונדאי I20 שנת 2009 מנוע 1.4 אוטומט, היא בסדר מבחינת כוח, גם מבחינת דלק צריכת הדלק אצלי עומדת על 1:15 - 1:16 כאשר 70% מהנסיעה מחוץ לעיר וחלק מהדרך הררית ומפותלת, עם מזגן דלוק (מה שמשפיע על צריכת הדלק).

מבחינת טיפולים צריך לטפל ברכב טוב כמו כל רכב, צריך לבדוק שכל הכפתורים והמכלולים עובדים, שיש היסטוריית טיפולים מלאה ומתי הטיפול הבא, הרכב מאוד מאובזר, יחסית נוח ומרווח.

מגיע עם 6 כריות אויר ומערכות בטיחות. קיבלה 5 כוכבי בטיחות במבחן ריסוק ע"י ארגון EuroNcap .

בהצלחה,

איתמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחר בחינה של שלושתם, אני בחרתי בסיד.

כולן סובבות סביב אותו מחיר (הסיד טיפה יקרה יותר), אבל הסיד חזקה יותר משמעותית ולמרות זאת לא נופלת בחסכון דלק (ואולי אפילו עדיפה).

בנוסף, בגרסאת הליסינג תהיה זו הסיד שתהיה מאובזרת יותר.

לא לוותר על נסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מאיר,

אני אנסה לעשות לך קצת סדר בדברים ברשותך.

קיה סיד 2010-2011 מכונית מצוינת, מקבילה פחות או יותר ל-i30 של יונדאי. אבל אם אתה מדבר על רכישה של רכב מליסינג או השכרה, אז זה יהיה קצת בעייתי כי כמעט ואין סיד מהשכרות או ליסינג, בטח לעומת ה-i30 שיש המון ממנה בליסינג. אם הסיד מתאימה לך אז כדאי לך לשקול גם את היונדאי.

ביונדאי i20 אכן לא צריך להחליף את הרצועת תזמון, מה שאומר שעלויות הטיפולים שלה יותר נמוכות. בקיה ריו מהצורה הישנה (עד 2011 כולל) כן יש צורך להחליף רצועת טיימינג, מה שלא צריך לעשות בריו מהצורה החדשה (מ-2012 כולל).

נראה לי שמבין שלושת הרכבים שציינת יונדאי i20 תהיה אופציה טובה בסך הכל, גם כזאת שתענה לך על הדרישות וגם כזאת שקל יחסית למצוא במחירים טובים. אני הייתי מציע לך להוסיף לרשימה גם את הניסאן טידה. מכונית אמינה מאוד, עם עלויות אחזקה נמוכות (אין צורך בהחלפת טיימינג), עם מנוע 1.6 ליטר חזק וזריז אבל צריכת דלק נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המענה!

איתמר, דיברתי עם יועץ של חברת אוטו והוא אמר לי את שדווקא ליסינג עדיף בגלל שבהשכרה עושים יותר טיפולים, ובליסניג הטיפולים היו בזמן. אבל אני מניח שכמו שאמרת זה עניין של מזל.

זיו,אתה יודע כמה בערך את הצריכה של הסיד? מה דעתך על הרכב עצמו?

יש משהוא מסוים לעשות בנסיעת מבחן? משהוא לשים לב אליו?

תודה קרסו, הבעיה של הניסן היא באמת צריכת הדלק, גורם מאוד משפיעה.

אני חייב להגיד ששמעתי עליה דברים טובים, אחי הגדול ממש אוהב אותה. ולאחותי יש את האלמרה (האחות הזקנה של הטידה) והיא גם מאוד מרוצה.

נראה לי שאני אתמקד ביונדאי i20 ובקיה סיד ,מה שיתן גמישות מבחינת תא מטען והתרחבות המשפחה ;) .

יש לי שאלה נוספת באתרים של חברות הליסניג לפעמים מפורסם מחיר של לוי יצחק ומחיר "מבצע". אני לקחתי את הפרטים של שני רכבים ועשיתי בדיקה קודם במחירון יד 2 ואז גם בבדיקות מחירון לוי יצחק (באתר win win)ויצא לי בארבעת הבדיקות שהמחיר מחירון יותר קרוב למחיר מבצע. האם חסר לי משהוא?

שוב תודה מראש!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי שלי נוסעת קצת מעל 100 ק"מ ביום. לדעתי, ובדיעבד למרות שצריכת הדלק יחסית בסדר עבורי- אם אתה נוסע 90 ק"מ ביום- כדאי לשקול רכישה של רכב דיזל/היברידי וזה יחסוך לך עוד קצת כסף בהוצאות של הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-I20 מאוד אמינה, אבל קח בחשבון שהמנוע ותיבת ההילוכים שלה מאוד מיושנים, מה שהופך אותה לאיטית וכבדה, ולא חסכונית בעליל. אותו דבר הריו. הסיד חזקה וטובה משתיהן בהרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי לא איטית ומבחינת דלק היא בסדר, לא הכי חסכונית ולא בזבזנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. תוכל גם להיכנס לאתר של יונדאי או להריץ בגוגל חיפוש ולראות שגרת טיפולים.

עריכה:

להלן הקישור המדובר:

http://www.hyundaimotors.co.il/service/maintenance/

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, אתה מכיר רכבים כאלה במסגרת תקציב של 50 אלף? יש בכלל דיזל אוטומט?

שימי,מה הגדרה שלך ללמנוע וגיר ישנים? להבנתי חידשו את המנוע ואת הגיר ב-i20? הרי זה שדרוג לעומת הגטס.

סיד lx, זה סטישן או האצ'באק? ממה שאני רואה בגוגל זה שם לשניהם, לעומת זאת בחברות ליסינג ראה שזה סטיישן והם לא מציינים כאילו זה מובן מאליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מצרף לך אולי עוד שיקול שכדאי לך להכניס, הסיד מגיעה עם 7 שנות אחריות וה-i20 עם 3. אם תקנה נניח רכב 2011, ב-i20 כבר לא תהיה לך אחריות ובסיד תהיה לך אחריות לעוד 4 שנים, שזה המון ואצלי היווה שיקול מכריע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שלי עם הסיד שאני לא מצליח למצוא ביד שתיים אחת האצ'באק בתקציב.

בחברות הליסינג כולם סטיישן ללא אחריות.

למרות שמאוד התלהבתי מהסיד ייתכן ואני אלך על ה-i20.

או שאולי הריו בגלל התקציב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק מצרף לך אולי עוד שיקול שכדאי לך להכניס, הסיד מגיעה עם 7 שנות אחריות וה-i20 עם 3. אם תקנה נניח רכב 2011, ב-i20 כבר לא תהיה לך אחריות ובסיד תהיה לך אחריות לעוד 4 שנים, שזה המון ואצלי היווה שיקול מכריע...

4 שנים נוספות על מנוע, גיר וציריות בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...