Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הצעות לצמיגים 165/65/14 לטיפו

dorysan
שימו לב! השרשור הזה בן 3475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

הגיע החורף ואיתו הגשם, נסעתי לי וגיליתי שאני משחק Need for speed באמצע כביש 4 ונכנס לתת היגוי זורק תחת ולא אוחז בכביש,

הצמיגים שלי כבר בני 4 מסוג פולדה אקו קונטרול במידה 165/65/14 אין טענות אליהם כרגע.

מחפש איזה משהו בסיגנון (כמובן יותר טובים אם יש) באזור השרון (זכרון יעקב עד עמק חפר והסביבה).

הצעות?:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לחשוב על זה שכל מה שמחזיק אותי על הכביש זה ה4 פיסות גומי הללו אפשר לתת השקעה חד פעמית (שתחזיק כ4 שנים+-).

מה מחיר הצמיגים שציינת והאם הם קיימים במידה שאני צריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא היה קיים במידות לא הייתי אומר :wink:

אבל זה לא אומר שקיים פיזית במלאי של הצמיגיות.

הגודייר לפי אתר טיירס4יו נמכר סביב 300 ש"ח לצמיג: http://tires4u.co.il/default.asp?Compare=1&Id=841635&AreaId=0&ManfCountry=%E0%F8%F5%20%E9%F6%E5%F8%20%EE%F7%E5%F8:%20%E0%F8%E4%22%E1

את היוקוהמה לא מצאתי באתרים השכיחים שאני מסתכל בהם (Tires4u, TireClub, TireDeal), אבל עדין יש אפשרות שקיימים בצמיגיה זו או אחרת.

אתה יכול להוסיף לרשימת הלא נודעים את ה-Toyo NE03, שאין לי מושג אם בכלל מייבאים אותו ארצה.

ישנם עוד מספר צמיגים טובים יחסית למידה זו אבל דירוג החסכון בדלק שלהם נמוך מעט מאלו שציינתי קודם.

כמובן שאפשר לשקול שינוי מידה כללי של הצמיגים. לפי שרשור שינוי המידות ניתן לעלות עד למידה 195/50R15.

אני מעריך שמעבר כזה יהיה דרמטי יחסית, וכמובן יכרוך עלות נוספת של חישוקים כמו גם מחיר צמיגים קצת יותר יקר כנראה.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם ניתן לאשר צמיגים כאלה.

ברשיון מופיע 165/65/14 אם זה ניתן לביצוע כמובן שעדיף יותר שטח מגע של גומי-כביש.

גם אם השינוי יהיה יקר (אפילו פי 2) על בטיחות לא מתפשרים.

מה לדעתך תהיה העלות והאם מבחינת חוקיות יהיה ניתן לאשר זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליה בשטח המגע לא תורמת בהכרח לאחיזה עדיפה. מה שכן במידה הגדולה יותר יש בדר"כ צמיגים מתרכובות אוחזות יותר.

למעשה, בתנאי כביש רטוב או חלק (שלג) בהכללה גסה ניתן לומר שדווקא צמיג צר יותר עדיף.

מאחר ואני לא יודע אם השתנה משהו בבסיס הנתונים של בוחני הרישוי מאז 2006 (תאריך ההודעה שצירפתי), אני מציע לך לגשת למכון הרישוי הקרוב לביתך ולברר מולם. אם המידה קיימת בבסיס הנתונים (זו או כל אחת אחרת לצורך הענין) אין בעיה לאשר אותה באופן חוקי.

אם החלטת לשנות את המידה, אתה ניגש ורוכש חישוקים וצמיגים תואמים וחוזר למכון לבצע את השינוי.

עלות השינוי (במכון הרישוי) ברשיון הרכב עומדת על עלות סמלית של כ-30 ש"ח. במועד השינוי תקבל ספח שמעיד על האישור, ועם חידוש הרשיון הבא, במידה המעודכנת תודפס כבר על החדש.

אני מעריך ששינוי כזה יפגע מעט בצריכת הדלק ומעט בנוחות הנסיעה.

לעוד שינויים שעשויים לחול אני מציע לעשות חיפוש בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיג גדול יותר יתרום גם לבלימה טובה יותר אם אני לא טועה.

מה מחיר חישוק 15' כרגע? יש מקומות טובים ומומלצים לרכוש אחד?

והאמת כבר מחר אפשר לקפוץ למכון רישוי (עובד בשישי?) ולעשות את זה, ממש קרוב לבית. אעדכן מחר מה המידות שמאושרות.

אגב אם תאושר מידה גדולה יותר לא תהיה בעיה לנסוע עם מידה קטנה יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה טיפו יש לך?מנוע?שנה?

במידה והאוטו 1.6 היתי הולך על 185*60*14 מידה פופלרית די זולה ומבחר גדול.

http://www.virtutyre.co.uk/tyre-sizes-by-car/fiat/tipo/hatchback/i/1.6/?p=10099

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המידה הנ"ל מאושרת זו בהחלט אפשרות טובה שגם תחסוך לך כנראה קניית חישוקים אחרים.

אם אני לא טועה, מרווח החורים אצלך הוא 4X98. איני בטוח לגבי קדח מרכזי ואופסט (כנראה 58.1 ו-35 בהתאמה).

זהו מרווח חורים נפוץ מאוד של איטלקיות כך שיש סיכוי גם למצוא אולי חישוקים מיד שניה או מפירוק (יש לוודא תקינות ושאינם עקומים).

הנה דוגמאות לכמה חישוקים:

http://gmportal.co.il/home/SearchWheels1/32?ScrewNum=4&ScrewDis=98.00&Diameter=15

אני חושב שעדיף לבצע רכישה (אחרי וידוא המידות המאושרות) ורק לאחר מכן לאשר באופן קבוע את המידה. קצת מסורבל אבל חד פעמי.

אגב, אם במקרה אין הגה כוח ברכב, הייתי שוקל שנית אם להגדיל את הצמיגים :wink:

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מסכים שמידה 185/60R14 היא טובה לצרכיך.

יש בה מבחר לא רע של צמיגים עדין במחירים שפויים. וגם זה יחסוך ממך את הקניה של חישוקים חדשים.

במידה "15 נפתחות כמה אפשרויות ספורטיביות יותר, אם מתעקשים. לא משהו שיחזיק בהכרח 4 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטיביות? רכב בן 20 עם 70 כ"ס? :lol:

אני מתכנן להחזיק אותו ולהפוך אותו לאספנות עם הזמן, ובתקווה לא למצוא את עצמי מנשק איזה תחת של פורשה...

אז היום בבוקר אגש למכון הרישוי לבדוק את הנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

חזרתי ממכון הרישוי, המידות שמאושרות הן:

165/70/14

175/65/14

185/60/14

185/55/15

195/50/15

מה שכן, הייתי בפנצ'ריה והתקשרתי לעוד אחת, בוא נגיד ככה, מלאי זה לא הצד החזק שלהם.

באחת הציעו לי GoodYear ב1300 (לרביעיה) בלי לציין דגם והמקום נראה גם לא משהו אמין במיוחד.

יש מקום רציני באזור שלי שמחזיק בצמיגים טובים במחיר הגיוני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...