Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך משפיע לחץ האוויר בצמיג על אחיזה ביצועים וצריכת דלק?

yaari30
שימו לב! השרשור הזה בן 3480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מדובר על האלרו מדובר בסך הכל על שברולט ספארק סדאן מהמבצע של ה80K , אפשר לעשות את הניסוי הזה אני בספק כמה הוא יחסוך מאחר והנסיעה היא בערך 10 דק' נסיעה לכיוון ביום, יקחו שבועיים עד שיגמר רק המיכל הראשון :wink:

יש המון מידע בקישורים שהבאת לי אני כבר אעבור עליהם מחר, שוב תודה ונחמד ללמוד את כל הדברים הקטנים האלו שמשפיעים המון אבל נהגים לא חובבי נהיגה בכלל לא מודעים אליהם ויסעו עם לחץ עם אוויר של 20PSI (כי הצמיגים הגיעו עם אוויר כשהרכב נקנה חדש והם לא טרחו למלא מעולם)

עריכה אחרונה על ידי yaari30

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום לא בורח לשום מקום :wink:

הנה עוד קצת חומר קריאה:

1) בהקשר לשרשור בערך באמצע העמוד: http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg3.html

2) בהקשר לשרשור לקראת סוף העמוד (לפני הסיכום): http://www.autospeed.com/cms/article.html?popularArticle&A=108915

* עשית לך טריק והזזתי את ההודעה שלי, כי חשבתי שתפספס אותה.

* נשלח לאותם נהגים את רונן שירביץ בהם תורה! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתלבט אם אתה שואל ברצינות או כדי להוכיח טענה כזו או אחרת שלך.

בכל אופן, לחץ אוויר נמוך יותר מגדיל את שטח המגע בין הצמיג לכביש.

בסיטואציות מסויימות זה עשוי לסייע להגדיל את האחיזה, באחרות, לא.

כבר בהודעתי הראשונה כתבתי שיש איזון ופשרה בין מספר משתנים.

כמובן שלחץ אוויר נמוך מדי מביס את המטרה.

האם קראת לפחות אחד מהלינקים שצירפתי במלואו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נוסע בשטח מומלץ להוריד אוויר כדי לתפוס שטח יותר גדול

אם אתה מוריד לחץ אוויר בכביש הדפנות של הצמיג נעשות שטוחות אבל מרכז הצמיג לא תופס את כל הכביש

ראה תמונות שצרפתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נהג שטח, אבל הורדת לחץ אוויר נעשית רק בתנאי שאתה עלול לשקוע במשטח עליו אתה נוסע (חול לדוגמה). ע"י כך אתה מגדיל את שטח המגע ומוריד למעשה את הלחץ על פני שטח נתון.

תמונות גם אני יודע לצרף, הנה:

footprint.jpg

אני רואה שהצמיג שומר על מגע לרוחב כל הצמיג. התמונה שצירפת מוגזמת על מנת להמחיש את המצב בצורה ברורה יותר. אסייג את עצמי ואומר שהמצב שמתואר בתמונה שלך עשויה לקרות בצמיג בעל מבנה מסויים ו/או תת לחץ חריג כזה או אחר.

בקיצור, הוכחת שכל מה שמענין אותך זה להצדיק את עצמך והתשובות שלך ולא לנהל דיון פורה. אי לכך, סיימתי את ההתכתבות מולך בשלב זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי מספיק להיטפל לקטנות? גם בשרשור הזה וגם בכמעט כל שרשור אחר שאתה מגיב בו.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר לפעמים שאין מה להגיב עדיף לא להגיב.

הבחור שאל אם מורידים לחץ אוויר בצמיגים האחיזה נעשת יותר טובה ?

התמונות שאני סיפקתי הם ממשרד התחבורה.

כנראה שאף אחד במשרד התחבורה לא יודע דבר ורק אתה יודע

עריכה אחרונה על ידי רונן שחפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יערי - בהמשך למאמר שתירגם/כתב מוטי (שאני מקווה שקראת גם את המשך השרשור עם שאלות ותשובות שם שמאוד רלוונטיות), הנה עוד מאמר קצר. שים דגש על שלושת הפסקאות האחרונות (אין צורך בחשבון בפייסבוק כדי לקרוא):

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור שאל אם מורידים לחץ אוויר בצמיגים האחיזה נעשת יותר טובה ?

איורים הם לא תמיד מדוייקים, בטח לא כאשר מוצג איור משורבט להמחשת תופעה ואין בו כל פרט טכני, קנה מידה או כל ספיפיקציה אחרת.

קרא את מה שטום רשם בתגובה 21, אופן התנהגות הצמיג משתנה בין צמיג אחד למישנהו ולא כל הצמיגים מתנהגים בדיוק אותו דבר.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם איורים של משרד התחבורה הם לא תמיד מדוייקים.

אז אני מפקפק גם בתמונות ובהסברים מאתרים בחול

עריכה אחרונה על ידי רונן שחפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...