Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקניית רכב עם פגיעה בשלדה

eynat
שימו לב! השרשור הזה בן 7075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני עומדת לפני קנייה של רכב ומודאגת לגבי תוצאות הבדיקה במכון הרישוי,הבודק אמר שהרכב במצב מכני טוב למרות הפגיעה בשלדה, אני מודאגת רק מהעניין הבטיחותי ולא מירידת ערך .

בבדיקה נכתב: "פגיעה תיקון והחלפה קורה אורכית שלדה אחורית,

פגיעה ותיקון ברצפה אחורית בחלק הסמוך לקו ציר רוחב האופניים,

תיקון והחלפה עמודים- אמצעי-אחורי ימין, סימנים למתיחות מרכב תחתון,

החלפה פח אחורי, החלפה כנף אחורית מולחמת ימין. "

בנוסף יש החלפה של מכסה תא המטען.

מה שנאמר לי ע"י הבודק הוא שהנזק לא משמעותי מבחינה בטיחותית

אלא רק מבחינת ירידת ערך האם זה נכון? לי זה נשמע די רציני מאחר

ויש החלפה של קורה אורכית אבל מצד שני אני לא ממש מבינה לגמרי

את כל הדוח הזה ,אני מדגישה שמה שמדאיג אותי זה לא ירידת הערך אלא הצד הבטיחותי מאחר ואני

ממש לא מסתמכת על שמירת ערך של הרכב .

אשמח לפרשנות של הממצאים ולעצות בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את צריכה להתרחק ומהר.

במקרה שלך אינך צריכה בכלל לחשוב על הרכב הנ"ל. כל מכה בשילדה גורמת לנזק כמעט בלתי ניתן לתיקון ובעל השפעה גדולה מאוד הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת ערכית. חריג אחד לכל זה הוא מכה בקצה שילדה שלרוב אינה משפיעה על התנהגות הרכב, אבל זה ודאי אינו המקרה שלך. במקרה שאת מציינת כמעט כל שילדת הרכב עברה תיקון או החלפה, משמע הרכב במצב רחוק מאוד מהמצב בו הוא יצא מהמפעל. זה גורם לסטייה של הגלגלים בנסיעה, לחולשה בעמידות הרכב במקרה של תאונה ועוד. נראה כאילו הרכב עבר תאונה קשה מאוד והוחזר לכביש.

מי מנסה לתת לך רכב כזה? לפי דברי הבודק, אם אלה הן תוצאות הבדיקה וחוות הדעת שלו סותרת אותן לחלוטין זה נשמע כאילו הוא ובעל הרכב עשו יד אחת.

אל תחשבי פעמיים ותברחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את צריכה להתרחק ומהר.

במקרה שלך אינך צריכה בכלל לחשוב על הרכב הנ"ל. כל מכה בשילדה גורמת לנזק כמעט בלתי ניתן לתיקון ובעל השפעה גדולה מאוד הן מבחינה בטיחותית והן מבחינת ערכית. חריג אחד לכל זה הוא מכה בקצה שילדה שלרוב אינה משפיעה על התנהגות הרכב, אבל זה ודאי אינו המקרה שלך. במקרה שאת מציינת כמעט כל שילדת הרכב עברה תיקון או החלפה, משמע הרכב במצב רחוק מאוד מהמצב בו הוא יצא מהמפעל. זה גורם לסטייה של הגלגלים בנסיעה, לחולשה בעמידות הרכב במקרה של תאונה ועוד. נראה כאילו הרכב עבר תאונה קשה מאוד והוחזר לכביש.

מי מנסה לתת לך רכב כזה? לפי דברי הבודק, אם אלה הן תוצאות הבדיקה וחוות הדעת שלו סותרת אותן לחלוטין זה נשמע כאילו הוא ובעל הרכב עשו יד אחת.

אל תחשבי פעמיים ותברחי.

את באמת צריכה לברוח מהר.... מ"הגאון - ספר הזוהר - הקורא בכוכבים - המופלא" שמצוטט פה לעיל...

כל מה שהוא כתב זה שטויות.

הייתי שמח לשמוע במה הוא עוסק ומה ניסיונו ברכב שהוא מעביר ביקורת כה חריפה ודבילית על בוחן רכב מוסמך.

נכון, יכול להיות שבוחן הרכב משקר - אבל אני לא מכיר אותו ולכן לא אתייחס.

ולעניין, רוב מכות השלדה אינן משמעותיות לבטיחות הרכב אם תוקנו כראוי ולכן מאושר הרכב לחזור לכביש. אם לא ניתן להביאו למצב בטיחותי מושלם - לא יחזור הרכב לכביש (אלא בקומבינות שהיום הן הולכות ומתמעטות - זה פשוט פשע). הדעה (והיא לא יותר מדעה - בטח לא חוות דעת מקצועית!!!) של חברי המלומד שקדם לי - נובעת מבורות של רוב האנשים בנוגע לעניין זה.

מהתיאור שצרפת - אם אכן נעשה תיקון טוב - לא צריכה להיות בעייה בטיחותית.

מדובר כפי הנראה במכה חזקה יחסית מאחורה והצד שכללה כיפוף משמעותי של הכנף האחורית ימנית כולל הקורה שמתחת לתא המטען וכיפוף קל בקורות העולות לגג. הדרך הנכונה בד"כ לתקן את זה היא לחתוך ולהלחים/לרתך חדש כי זה הרבה יותר עבודה ליישר את הקיים וגם פחות בטיחותי. גם קורות הרכב אינן באות ביציקה אחת אלא מחוברות בריתוכים מיוחדים - למוסך מקצועי יש הידע והמכשירים לתקן שלדות כאלו. שימי לב כי כתוב שהפגיעה הגיעה בסמוך לציר האופנים אולם לא מצויין כי ציר הגלגלים נפגע - דבר שהיה משמעותי יותר. להחלפת מכסה תא המטען ולפח האחורי אין משמעות בטיחותית בכלל, גם לא לישור הרצפה בתא המטען. החלפת הקורה ויישור הקורה האחורית והאמצעית הן משמעותיות ביותר - אבל בייחוד מבחינת הערך!!!! גם אם היו מחליפים את כל הגג עם הקורות לא הייתה לכך משמעות בטיחותית ובלבד שהדבר נעשה לפי הוראות היצרן - ואכן יש הוראות יצרן לתיקון כל מרכב ושלדה.

אם לא אכפת לך מירידת הערך שבמקרה הרכב שלך צריכה להיות משמעותית (תקני בזול - תמכרי בזול) ואת סומכת על מכון הבדיקה שזה אכן מצב הרכב (הבוחן טוען שאין משמעות בטיחותית - צריך לוודא אולי בבדיקה במקום אחר שאכן זה כל הנזק ואין משהו שמסתירים בנוסף) - את יכולה להיות רגועה!

מה שבטוח - בגלל שהראשון שהגיב פה הגיב כמו רוב ה"ציבור הנאור", קחי בחשבון שלמכור את הרכב בעתיד, לא יהיה לך קל כלל ועיקר.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את באמת צריכה לברוח מהר.... מ"הגאון - ספר הזוהר - הקורא בכוכבים - המופלא" שמצוטט פה לעיל...

כל מה שהוא כתב זה שטויות.

הייתי שמח לשמוע במה הוא עוסק ומה ניסיונו ברכב שהוא מעביר ביקורת כה חריפה ודבילית על בוחן רכב מוסמך.

נכון, יכול להיות שבוחן הרכב משקר - אבל אני לא מכיר אותו ולכן לא אתייחס.

ולעניין, רוב מכות השלדה אינן משמעותיות לבטיחות הרכב אם תוקנו כראוי ולכן מאושר הרכב לחזור לכביש. אם לא ניתן להביאו למצב בטיחותי מושלם - לא יחזור הרכב לכביש (אלא בקומבינות שהיום הן הולכות ומתמעטות - זה פשוט פשע). הדעה (והיא לא יותר מדעה - בטח לא חוות דעת מקצועית!!!) של חברי המלומד שקדם לי - נובעת מבורות של רוב האנשים בנוגע לעניין זה.

מהתיאור שצרפת - אם אכן נעשה תיקון טוב - לא צריכה להיות בעייה בטיחותית.

מדובר כפי הנראה במכה חזקה יחסית מאחורה והצד שכללה כיפוף משמעותי של הכנף האחורית ימנית כולל הקורה שמתחת לתא המטען וכיפוף קל בקורות העולות לגג. הדרך הנכונה בד"כ לתקן את זה היא לחתוך ולהלחים/לרתך חדש כי זה הרבה יותר עבודה ליישר את הקיים וגם פחות בטיחותי. גם קורות הרכב אינן באות ביציקה אחת אלא מחוברות בריתוכים מיוחדים - למוסך מקצועי יש הידע והמכשירים לתקן שלדות כאלו. שימי לב כי כתוב שהפגיעה הגיעה בסמוך לציר האופנים אולם לא מצויין כי ציר הגלגלים נפגע - דבר שהיה משמעותי יותר. להחלפת מכסה תא המטען ולפח האחורי אין משמעות בטיחותית בכלל, גם לא לישור הרצפה בתא המטען. החלפת הקורה ויישור הקורה האחורית והאמצעית הן משמעותיות ביותר - אבל בייחוד מבחינת הערך!!!! גם אם היו מחליפים את כל הגג עם הקורות לא הייתה לכך משמעות בטיחותית ובלבד שהדבר נעשה לפי הוראות היצרן - ואכן יש הוראות יצרן לתיקון כל מרכב ושלדה.

אם לא אכפת לך מירידת הערך שבמקרה הרכב שלך צריכה להיות משמעותית (תקני בזול - תמכרי בזול) ואת סומכת על מכון הבדיקה שזה אכן מצב הרכב (הבוחן טוען שאין משמעות בטיחותית - צריך לוודא אולי בבדיקה במקום אחר שאכן זה כל הנזק ואין משהו שמסתירים בנוסף) - את יכולה להיות רגועה!

מה שבטוח - בגלל שהראשון שהגיב פה הגיב כמו רוב ה"ציבור הנאור", קחי בחשבון שלמכור את הרכב בעתיד, לא יהיה לך קל כלל ועיקר.

אלון

ידידי המלומד,

ראשית, חבל שאתה משתמש במילים קשות, מבלי להכיר את הכותב. גם אתה חולק על דעתי, וזו זכותך כמובן, קיימת דרך להעביר ביקורת בצורה נכונה יותר. אולי זה הסמל המופיע ליד שמי שגרם לך להגיב כך? תבדוק את עצמך.

ייתכן שחלק מהדברים שכתבתי לא היו מדוייקים, ובקריאה שנייה הייתי משנה חלק מהם, אבל מפה ועד "כל מה שהוא כתב זה שטויות" קיים מרחק גדול.

אתה מייעץ לגברת שמודה בכך שאינה מתמחה בכלי-רכב, וזה ניכר בכך שהיא אך מציינת שהבר היחיד שמעניין אותה הוא הצד הבטיחותי, לקחת רכב שעבר פגיעה קשה ותיקונים משמעותיים בשילדה. שוק המשומשות מלא בכלי-רכב אחרים שלא עברו פגיעות קשות כאלה, אך אתה מוצא לנכון להמליץ לה מכל הלב על רכב שעל פניו היית בעצמך מתרחק ממנו. לצערנו, בארצנו מלאת החאפרים, להניח כי הרכב עבר "תיקון מקצועי", או שהדבר נעשה עפ"י "הוראות היצרן", הוא להוליך את הגברת שולל, גם אם כל שנתכוונת הוא לסתור לחלוטין את דעתי במקום להמליץ על הרכב.

זאת ועוד, להמליץ על רכב שתוצאות הבדיקה שלו הן חמורות כאלה, בלי שראית אותו במו עיניך או את המוכר הוא מעשה בלתי-אחראי בעליל. אם הרכב המדובר היה האחרון בשוק והיחיד שהגברת יכולה לרכוש בעולם, אולי היה שווה לחשוב על כך. היות וזה אינו המצב, מן הראוי שהגברת תחפש לך רכב אחר.

דרך אגב, הכלל שהזכרת "לקנות בזול - למכור בזול", בדרך כלל מסתיים ב-"לקנות בזול ולשלם ביוקר".

שבוע טוב וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקה נכתב: "פגיעה תיקון והחלפה קורה אורכית שלדה אחורית,

פגיעה ותיקון ברצפה אחורית בחלק הסמוך לקו ציר רוחב האופניים,

תיקון והחלפה עמודים- אמצעי-אחורי ימין, סימנים למתיחות מרכב תחתון,

החלפה פח אחורי, החלפה כנף אחורית מולחמת ימין. "

אל תגעי ברכב. נקודה!

כל השאר זו סתם התפלספות!

אפשר להכביר כאן בפרטים והסברים, אבל לא נראה לי שזה מה שמעניין אותך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...