Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכונת כביסה ומייבש על אותו קו כוח

מרטין מקפליי
שימו לב! השרשור הזה בן 3475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן להפעיל בו זמנית מכונת כביסה ומייבש על אותו קו חשמל ? החוטים הם 2.5 והפיוז של 16 אמפר

האם הם אמורים לעבוד בלי בעיה או שהפיוז צפוי לקפוץ מעומס יתר בפיקים ?

אין מפצל שמתחבר לשקע, הפיצול מתבצע באמצעות שקע גוויס כפול בתוך הקיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רשום לך על גב המכשיר, מה ההספק שלו. אם אין גישה תבדוק בספר הוראות שקבלת עם המכשירים.

בפעולה רגילה של המכונת כביסה (ללא חימום) + פעולת מייבש, הכבלים/נתיך יעמדו בעומס, בפעולת חימום המים במכונת כביסה + פעולת המייבש אני דיי בטוח שהממ"ט "יקפוץ".

כאמור נתונים וודאים רק כאשר רואים מה נתוני ההספק של כל מכשיר, בכל מקרה גם אם הם גבוליים, לא הייתי מפעיל את שני המכשירים בו זמנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ניתן להעביר בצורה תקנית שני קווי חשמל ללוח בתוך צינור עשרים אחד ?

כמובן שאני לא אנסה לבצע זאת בעצמי אלא אשאיר זאת לחשמלאי, אני פשוט רוצה לדעת מה האופציות העומדות בפני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר אסור.

תבדוק בבקשה מה ההספק המירבי של כל מכשיר, בהתאם להספק יהיה ניתן לדעת עם המוליכים יעמדו בעומס או שניתן להחליף אותם למוליכים יותר עבים + החלפת המא"ז, כל זה בתלות כמובן במא"ז הראשי שיש לך בלוח.

אני הייתי נמנע מכל המהלכים הנ"ל, כמה פעמים אתה כבר חייב להפעיל שתי מכונות ברצף תוך כדי הפעלת המייבש.

במקרה כזה בכל מקרה הייתי מתייעץ עם חשמלאי שיבוא בפועל לדירה, אולי יש לך שקע (קו) נוסף מאחורי הקיר לדוגמא, שאפשר לנצל אותו לצורך הפעלת אחד מהמכשירים.

כך או כך ברגע שהדבר קשור לעבודה בלוח חשמל, אזי רק חשמלאי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדירה לאחר שיפוץ כללי, היו אמורים להיות קווי כוח נפרדים למכונה ולמייבש אבל בגלל טעות אחד מהצינורות לא חובר ללוח

יש חשמלאי -בשיפוץ הוחלפה כל מערכת החשמל בדירה - שאמר שאפשר לטפל בבעיה על ידי העלאת הפיוז מ 16 ל 20. החשמל בדירה יהיה תלת פאזי של 25 אמפר בכל פאזה (ממתין לביקורת חברת חשמל).

השאלה היא האם העלאת הפיוז מ 16 ל 20 על קווי חשמל של 2.5 ממ ייתן פתרון טוב בטוח ותקני ?

המכונה היא בוש WAQ24440BY

וחוברת ההוראות שלה היא

http://bosch-home.co.il/Files/Bosch/Il/il/Document/User%20Manuals/washingmachine/WAQ24440BY.pdf

המייבש הוא בוש WTE84123

וחוברת ההוראות שלו היא

http://www.bosch-home.co.il/Files/Bosch/Il/il/Document/User%20Manuals/WTE84123BY.pdf

גם המכונה וגם המייבש ארוזים כרגע ואין לי גישה לחלק האחורי שלהם

ולגבי כמה יוצא לנו להפעיל גם וגם - בדירה הקודמת בכל סופ"ש היינו עושים מרתון כביסות של הרצת כמה מכונות ומייבשים במקביל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפתרון התקני שייתן פתרון לבעיה הזו ? האם השחלת חוטים עבים יותר תפתור את הבעיה בצורה תקנית ?

האם הבנת מההוראות שצרפתי איזה אמפר צריך בשביל לסחוב את שני המכשירים במקביל על אותו קו ללא בעיות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדירה לאחר שיפוץ כללי, היו אמורים להיות קווי כוח נפרדים למכונה ולמייבש אבל בגלל טעות אחד מהצינורות לא חובר ללוח

יש חשמלאי -בשיפוץ הוחלפה כל מערכת החשמל בדירה - שאמר שאפשר לטפל בבעיה על ידי העלאת הפיוז מ 16 ל 20. החשמל בדירה יהיה תלת פאזי של 25 אמפר בכל פאזה (ממתין לביקורת חברת חשמל).

השאלה היא האם העלאת הפיוז מ 16 ל 20 על קווי חשמל של 2.5 ממ ייתן פתרון טוב בטוח ותקני ?

תקני, זה לא. אבל זה יעבוד.

אם זאת אשמה של החשמלאי, הייתי מבקש פתרון תקני, אפשר להחליף החוטים ל4 מ"מ ואז להחליף המא"ז ל20 אמפר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הפתרון התקני שייתן פתרון לבעיה הזו ? האם השחלת חוטים עבים יותר תפתור את הבעיה בצורה תקנית ?

האם הבנת מההוראות שצרפתי איזה אמפר צריך בשביל לסחוב את שני המכשירים במקביל על אותו קו ללא בעיות ?

המכונת כביסה צורכת כ 1.1-2 קילוואט כתלות בתוכנית שבחרת, משמעו כ 5-9 אמפר.

המכונת יבוש צורכת כ 3-4.4 קילוואט כתלות בתוכנית שבחרת, משמעו כ 13-19 אמפר.

המשמעות היא, שאם תבחר בשתי המכונות את התוכניות הבזבניות ביותר, אין שום סיכוי שבעולם שהמוליכים/מא"ז יעמדו בעומס.

אם אתה רוצה לשים מא"ז של 20 אמפר תגדיל גם את חתך המוליכים ל 4 מ"מ, הנ"ל ייתן לך פתרון למירב התוכניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך ניסיון:

פקק 16A, חיווט 2.5 ממ"ר, מייבש ומכונת כביסה עובדים בו זמנית - באיזשהו שלב הפקק קופץ (ברגע שהגוף חימום של המכונה יכנס לעבודה).

פקק 20A, חיווט 2.5 ממ"ר - לא תיקני - אבל (כמו שאמר כבר סאמי) יעבוד.

מה רמת הסיכון בדבר ? אין לי מושג. זה לא שהחוטים מתלהטים מעוד 3-4 אמפר עליהם (ובכל מקרה העומס עליהם הוא זמני ולפרקי זמן קצרים יחסית), ובחלק מהמקומות יש דברים כאלה לא תיקניים שעובדים בלי בעיה, אבל מישהו קבע איזה תקן, לא ברור לי (אישית) על מה בדיוק הוא הסתמך, אבל כנראה שהיו לו סיבות טובות לזה - או שהוא לקח מקדמי בטחון מפגרים לגמרי.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב הבעיה של חימום היא לא בפלסטיק של החוט עצמו, אלא בחיבורים.

שים לב גם שהחוטים במפצלים הם בדכ 1.5 ממ.

הפתרון שלי- תפעיל מכונה היא תסתיים ותכניס אותה למייבש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתרון לבעיה של פות"ש:

למיטב הבנתי, אחת הבעיות עם 2 פאזות באותו הקו\צינור זה שבמקרה של ניתוק פאזה אחת מתוך השתיים, בקו (בצינור) עלול להישאר חוט אחד חי.

אממה, למיטב ידיעתי יש "פרצה בחוק" החשמל שאומרת שעל מנת לשים 2 פאזות (כולל 2 אפסים והארקה) בלוח חד פאזי על אותו הצינור, צריך בסה"כ מפסק חצי אוטומטי דו-פול (זה כמו חצי אוטומט תלת פאזי, אבל רק של 2 פאזות).

במקרה כזה, אם צריך לנתק קו או שיש קצר או כל דבר אחר - החצי אוטומטי הכפול (דו-פול) ינתק את 2 הפאזות בו זמנית - ואז הקו (הצינור) מנוטרל לחלוטין מפאזות פעילות.

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/2504-%D7%9E%D7%A4%D7%A1%D7%A7-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%95%D7%9E%D7%98%D7%99-%D7%96%D7%A2%D7%99%D7%A8-16A-%D7%90%D7%9E%D7%A4%D7%A8-%D7%9E%D7%90%D7%96-Type-C-%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%AA-SASSIN-%D7%93%D7%92%D7%9D-

(בתמונה למטה, השני משמאל)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לא צריך לחלק את נתון הצריכה מהחוברת במשך זמן התוכנית ?

על פי הבנתי (ואני ממש לא מבין גדול) הצריכה של המייבש ב 4.4 קילו וואט שעה הינה הצריכה המצטברת במשך כל פעילות התוכנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...