Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניסאן מייקרה ידנית לאחר מתחית פנים 2014 - התרשמות קצרה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל, קצת פרטים עלי לקבלת נק' ייחוס:

גובה 180, וותק נהיגה כ 700.000 ק"מ. נוהג ביום - יום על סיטרואן ברלינגו HDI75 ידנית.

הזדמן לי לנהוג במשך יום שלם על ניסאן מייקרה 1.2 ידנית 80 כ"ס, דגם 2014 לאחר מתיחת פנים. רכב השכרה אבל יחסית חדש עם 7500 ק"מ על השעון.

נתחיל בעיצוב - לדעתי מייקרה נוכחית (גם לפני וגם אחרי מתיחת פנים) נראית פחות טוב ממייקרה דור שני שהגיעה לארץ בשנת 2006-7. הקודמת הייתה יותר הרמונית ומיוחדת. הנוכחית היא מעין שיפור עיצוב של ההיא, שלא כ"כ הצליח לטעמי. נראית סביר ולא משהו יוצא דופן לרעה. במתיחת פנים יש פנסים קידמיים חדשים שמוסיפים עוד טיפה למראה.

החלק האחורי לא השתנה.

מרווח פנימי - מייקרה נמצאת על הגבול שבין מכוניות מיני כמו אלטו ופיקנטו לבין מכוניות סופר מיני כמו פיאסטה וכו'. יותר קרובה למכוניות מיני. מרווח פנימי די דומה למרווח בפיקאנטו וב i10. אולי יש עוד 2-3 ס"מ לרוחב. אבל יש משמעותית יותר מרווח ראש, האוטו יותר גבוה. וגם תא מטען הרבה יותר גדול.

כיוונתי את מושב הנהג לתנוחה הנוחה לי וניסיתי לשבת "מאחורי עצמי" במושב האחורי - בסדר גמור, יש מקום סביר לרגליים בזכות שקע בגב המושב הקידמי. לא צפוף יותר על המידה.

איבזור - יש שקעי USB ו AUX ליד תא הכפפות. יש דיבורית BT. יש פיצ'ר נחמד - נעילה כפולה: לחיצה ראשונה על השלט פותחת רק את דלת נהג, לחיצה נוספת פותחת את כל הדלתות. אין כיוון גובה מושב נהג. חלונות מאחורה ידניים. רק חלון נהג אוטומטי ורק בפתיחה. מזגן מכאני עם 3 בוררים פשוטים, מדף שמעביר מסירקולציה פנימית למצב יניקת אוויר מבחוץ הוא מדף מכאני עם מנוף כמו שהיה בסובארו ג'אסטי. הזזת המנוף הזה דורשת הפעלת כוח מוגזם. מזגן מקרר טוב אם כי עכשיו כבר לא חם וזה לא חוכמה.

לוח שעונים (לדעתי הוחלף לחדש במתיחת פנים) כולל שעון סל"ד קטן ולא קריא, שעון מהירות גדול וברור וצג קטן שמרכז את תצוגת מחשב דרך ומד דלק במיכל. ספרות בתצוגה זו מעט קטנות לטעמי. יש shift light - חץ שמראה מתי צריך לעלות הילוך. הוא מאוד קטן ולא בולט או מציק, כך שאפשר להתעלם ממנו אם רוצים.

מנוע וביצועים -

מדובר במנוע 3 צילינדרים. אז כן, בהחלט יש ויברציה בסרק. ללא מזגן היא מורגשת הייטב. הפעלת מזגן מעלה את סיבובי הסרק לאיזור 1000 סל"ד וזה מפחית משמעותית את הוויברציה. אבל לא מעלים אותה לגמרי.

טוב, הגענו לנקודה שבעצם גרמה לי לכתוב את הסקירה הזו:

האוטו סוחב!!! כלומר באמת סוחב ברמה שלא ציפיתי לקבל ממנוע 1.2.

לא רואה ממטר מכוניות כמו אופל קורסה וקיה ריו 1.2 ידניות, פונטו 1.2 60 כ"ס, פיקאנטו אוט' וכו'.

ממש מרגישים שיש כאן מנוע ויש עם מי לדבר. במפתיע הילוכים יחסית ארוכים - הילוך 3 מגיע ל 100 קמ"ש באיזור 4500 סל"ד, 100 קמ"ש בהילוך חמישי שווים ל 2600 סל"ד נמוכים מאוד למכוניות מסוג זה.

ושוב - תאוצה בשלושת ההילוכים הראשונים ממש לא רעה. אין בכלל את ההרגשה של "עגלה" שקיימת בכל המכוניות האחרות שפירטתי, האוטו מרגיש קליל וזריז. חסרה גמישות מנוע בתחום הנמוך - בעליה קלה + מהירות איטית בהילוך שני מתחילות רעידות ונדרשת הורדה לראשון.

צריכת דלק 16.2 ק"מ לליטר בממוצע לפי מחשב דרך. לא איפסתי את המחשב בתחילת הנסיעה ולכן זה כולל גם את הנהגים הקודמים. לא ידוע לי כמובן מה היה אופי הנסיעה שלהם.

מה עוד - שדה ראיה החוצה טוב, כולל דרך המראה המרכזית. מעמדת הנהג רואים את הבליטה על מכסה המנוע - נדיר היום ועוזר מעט בתמרונים.

סיכום - מכונית זריזה מהממוצע וכנראה חסכונית מאוד. אבל קטנה וקרובה מידי בממדיה למכוניות מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הופתעתי ממנועי ה 1.2,מנוע דומה יש בספייס שלפי מגזיני רכב אפילו זריזה יותר.

מעניין לשמוע דעתך לעומת הספייס אם יצא לך לנסוע.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה,

אגב מה הקטע עם כיוונון גובה מושב נהג? ממה שזכור לי בסוכנות ישבתי בדגם VISIA הבסיסי ויש שם כיוונון גובה מושב וגם כך מופיע במפרט, מה הסיכוי שחברת ליסינג לקחה דגם מופחת אבזור כדי לחסוך כל שקל אפשרי?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגדולה של המיקרה ידנית היא יחס תמורה מחיר

65000 ש"ח , חדשה 0 ק"מ בחברות הליסינג כולל אגרות

70.000 ש"ח חדשה אצלך היבואן לפני אגרות

מרצדס 350SL שנת 1972 W107

מרצדס SLC שנת 1980 W107

מרצדס 250C קופה 1972 W114

מרצדס 230E שנת 1982 W123

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה לא רחוקה במחירים מהמיקרה ועדיפה עליה בכל פרמטר מלבד צריכת דלק.

בעצם כל סופרמיני שעולה לי לראש תיהיה עדיפה.

נהגתי ברכב הזה והרגשתי כאילו חזרתי לשרייד 97 שהייתה לי.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לא מזמן היית לי מיקרה מהעבודה במשך מעל שנה, בנוסף יש לנו פיאסטה פרטית.

למיקרה אני יכול לזקוף 3 נקודות חיוביות- 1.מנוע נמרץ שסוחב טוב בכל סיטואציה, האמת טוב יותר מזה של הפיאסטה. 2. הידית ליד שמחוברת למושב- אביזר כלכך שולי שמדהים כמה הוא חסר לי. 3. צריכת דלק מצויינת.

מלבד אלו המיקרה מאוד קטנה מבפנים ובאמת נחותה מכל סופר מיני מתחרה, לא רואה סיבה לרכוש אותה באופן פרטי, בעיקר את הגרסה האוטומטית שסבלה ממחירון מנופח.

רכב לא רע, כרכב חברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה נקודות:

1. לדעתי אין כ"כ הבדל בסחיבה בין ריו 1.2 ידנית למיקרה 1.2 ידנית - אולי בתחילת נסיעה בגלל שהמיקרה קלה בכ200 קילו. יתכן שזאת רק הרגשה שנובעת מכך שהמייקרה הרבה יותר רועשת מהריו.

2. אכן תמורה מעולה למחיר - רק לעדכן: 62 לליסינג 0ק"מ, היה מבצע של 60 ליד 0 מהיבואן!, בלי המבצע נמכרה ב68 על הכביש (כלומר קצת מתחת ל67).

*אני מחזיק בריו ידנית 2014, בת זוגי במייקרה ידנית 2013. יש לי הרבה ניסיון עם שתיהן.

** במייקרה של בת זוגי (כלומר ידנית ברמת הגימור הנמוכה) יש גם קיפול חשמלי של מראות וחימום מושבים :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yev הזכרת לי את החימום מושבים, בפעמים הראשונים שזה נלחץ לי בטעות היה לי הרגשה כאילו ברח לי משהו במכנסיים. אני חושב שחימום מושבים זה דבר מצויין בארצות קרות, לא מוצא לזה כמעט טעם בישראל, אבל עוד פיצ׳ר שאין למתחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הפיצר הכי לא שימושי שיש בארץ.

עדיף הי ו שמים כיוונון גובה היה מועיל יותר או מערכת מולטימדיה במקום זה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כיוונון גובה יש לפי הקטלוג ולפי הרכב בתצוגה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, תיקון טעות.

נהגתי על המייקרה בחו"ל, לא בארץ.

לפני שפירסמתי את ההודעה, השוותי את המפרט של המייקרה "שלי" למפרט של מייקרה "ישראלית" והתרשמתי שרמת האיבזור זהה 1:1.

בבחינה יותר מעמיקה ראיתי שיש 3 הבדלים - כייון גובה הגה, כיוון גובה מושב וכיוון מראות חשמלי - ב"ישראלית" יש, בזו שנהגתי עליה לא היו.

עמכם הסליחה [emoji3].

לגבי רמת ביצועים בהשוואה לקיה ריו 1.2 - לפי התרשמותי יתרון ברור למייקרה.

165d2601288874fe98d038d60929b9a0.jpg

2c51bbb7de1f1b29ebad93fa49a65a08.jpg

c097aa6e843e485b9ffddcf63fbd9e25.jpg

3e6ef0127c1031c18ef742d9e1ebe888.jpg

5f000f561c467c1a45b741752a9b1552.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 2005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...