Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

standard 14 מי מכיר?

YYYUVAL B
שימו לב! השרשור הזה בן 7075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעל הרכב טוען שברשיון כתוב "פורד סטנדרד" 1946

ראיתי על המנוע הבלטה,"standard 14"

אחרי ברור באתר http://www.standardmotorclub.org.uk/index.htm

גיליתי שהיה יצרן בשם standard שלא קשור לפורד

מנהל האתר הציע לי לא לנגוע ברכב,כי קשה להשיג חלקים - אפילו באנגליה

בגדול-חוץ ממנוע,שאסי,דלתות ומע" היגוי כל השאר חסר(הכי מפריע-שחסר 2 כנפיים קדמיות,

גריל ומכסה מנוע)

יש עוד כאלה בארץ?

אפשר להשיג חלקים?

יובל

right side.JPG

engine.JPG

rear1.JPG

side.JPG

נותן ולוקח עזרה/חלקים למשפצי

לנד רובר סדרה LAND ROVER SERIES1

1948-1953

יובל 0543975612

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לחלקים, אין מה שכרטיס אשראי בין לאומי לא יכול להשיג לך, שאלה של מחיר.

אפשרות שנייה היא כמובן שתייצר לעצמך את החסר.

אצא לי השוקה / להקת "ברוז"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כמובן שום קשר בין Ford ל-Standard. טעויות כאלו ברשיונות הרכב היו מאד נפוצות בשנות החמישים והשישים.

Standard Motor Company היתה חברת רכב בריטית שקנתה את טריומף בשנות החמישים, ואח"כ התמזגה לתוך British Layland. החברה ויתרה על המותג Standard ונשארה רק עם טריומף, משום שהיה קצת קשה למכור מכונית שהשם שלה מעיד שהיא "סטנדרטית".

המכונית האומללה הזו ניראית כמו Flying Standard 14HP מסוף שנות הארבעים - ראה תמונות להשוואה. זכורה לי במעורפל מכונית כזו (או אולי 12HP) בשנות השמונים בת"א. כדאי לבדוק ברישומים של מועדון החמש.

לעניות דעתי המצב שלה הוא טרמינלי - מציאת כל החלקים החסרים, או שחזורם יעלה הון תועפות - מעל ומעבר לשווי של מכונית כזו. כנראה שהדבר הכי "שווה" במכונית הזו הם הניירות שלה...

BA4428.jpg

frontside.jpg

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שיש קשר, אבל יש יצרן רכב בהודו שקרוי STANDARD וקיים משנת 1948.

http://www.austin-rover.co.uk/index.htm?standardindexf.htm

הם מייצstandard_06.jpgרים בזיכיון של אוסטין/רובר/טריומף דגמים מיושנים של יצרנים אלה.

standardindex_01.jpg

akaindex_26.jpg

עמית

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזכור שמכוניות סטנדרד היו הראשונות שהורכבו בארץ הקודש....הרבה לפני שאילין בנה את מפעלו.

כתבתי על זה לפני המון זמן ב"טורבו"

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי (כתגובה לידידי קובי) אם רכב "מדבר" אל בנאדם ו\או "נכנס לו ללב" כדאי לקחת אותו ולשלם כול מחיר כי הסיפוק וההנאה של בנאדם לא נמדד בכסף. צריך להעריך הנאה אישית כמעלה ראשונה ולא את הערך הכספי.

אני בקושי נכנס לפה. אפשר למצוא אותי בפייס ביוזר:

Moshe Azulay

משה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה כי יעלה המון כסף לשפץ גרוטאה כזאת.

אבל אין ספק שלראות אותה בכבישי ישראל יעלה חיוך להמון אנשים (גם לאבא שלי).

אני אישית, ממליץ לשפצה בכל מחיר אם זה מה שעולה ברוחך.

תלוי כמה אתה רוצה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטנדרט 14 יש וקיים במועדון , בצפון , של מוסך התאומים ,

לדעתי הכי נכון לעשות זה לשדך אליו את הרכב הזה שיהיו לו כמה חלפים רזרויים .

הינה תמונה של הסטנדרט :

st46.jpg

standart.jpg

מוריס 10 שנת 1939

רובר P2 16 1947 (בתהליך שיפוץ)

וסרשטיין דרור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי (כתגובה לידידי קובי) אם רכב "מדבר" אל בנאדם ו\או "נכנס לו ללב" כדאי לקחת אותו ולשלם כול מחיר כי הסיפוק וההנאה של בנאדם לא נמדד בכסף. צריך להעריך הנאה אישית כמעלה ראשונה ולא את הערך הכספי.
למשה, קצת "הגיגים" לפני השינה:

אני מסכים לחלוטין שללא סיפוק, הנאה ורגש אי אפשר להתעסק בתחביב שלנו. בלעדיהם זה יהיה "ביזנס", לא תחביב. הנסיון מלמד שכמעט ללא יוצא מן הכלל, העלויות הכוללות של השיפוץ גבוהות הרבה יותר מהסכום שניתן לקבל עבור הרכב הגמור. זה נכון גם לפני שנכניס את ה"עלות האלטרנטיבית" של מאות שעות הפנאי שמושקעות בפרוייקט. אגב, הכלל הזה נכון גם לארצות נאורות שבהן יש מחירונים מסודרים לקלאסיות, וגודל שוק שמאפשר את קיומה של עקומת ביקוש/היצע נורמלית.

אבל – צריך גם להעמיד את הענין במבחן סבירות אלמנטרי. בדוגמא שלפנינו מדובר כנראה בהשקעה כבירה של כסף וזמן. יתכן שבמשאבים האלו אפשר "להרים" שיפוץ של יגואר ספורטיבית ומפוארת משנות החמישים – האם גם אז יעדיף יובל ללכת על ה- Standard הזו? יתכן שזה הדגם ש"עושה לו" את זה. אם כן, אין כמעט שום טיעון לוגי שיעמוד בפניו, וזה מה שיפה בכל תחביב. אבל גם אז, הייתי ממליץ ליבא מכונית כזו במצב 5 לפני שיפוץ, שכוללת את רוב החלקים הדרושים. זה כנראה יעלה ליובל הרבה פחות מאשר האיתור של כל מה שחסר בגרוטאה שראינו, וגם יאפשר לו שלא לוותר על ההנאה מביצוע הפרוייקט. נכון שאז זה לא יהיה רכב שבאמת נסע בכבישי המולדת לפני 50 שנה, אבל עד כמה זה באמת משנה? אני חושב שבמקרה הנ"ל חובתנו כחברים לעזור ליובל להבין את גודל המשימה שעומדת בפניו, וזה מה שניסיתי לעשות. לפעמים שווה לוותר על חלומות שהם כמעט לא מעשיים, לחסוך אכזבות וכאבי-לב (שגם כך הם חלק מכל שיפוץ...), וללכת על "חלום בר-הגשמה", אחרת, זה רק נשאר חלום....

בברכה,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין כזה גדול בשיפוץ רכב קלאסי, אבל הייתי מציע לך לא להתעסק איתה, זה ירושש אותך ואולי לא תיהיה מרוצה.

ממליץ לך לחפש פרויקט שיפוץ שיש יותר חלקים זמינים והרכב נראה יותר טוב מזה

הלוגו של רוב מכוניות העל הוא חיית בר. יגואר, למבורגיני, פרארי, רק פג'ו האגדית יש לה אריה, בגלל זה פג'ו בעייני היא מכונית על.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7075 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...