Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר: אחריות יצרן מול אחריות שכונה

elior77
שימו לב! השרשור הזה בן 3480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי מצבר וורטא B31 בן שנתיים, הוא נמכר עם 20 חודשי אחריות, היצרן מציין 4 שנים.

המצבר מת ואני בתחושה שהוא באחריות.

מישהו יכול לשפוך אור על הנושא ?

תודה

אליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צא מהשכונה ואל תחוש יותר מידי

חלק ממחיר המצבר שאותה קונה הוא האחריות כך שאותו מצבר בדיוק יכול להמכר ביותר כסף אבל עם יותר אחריות אז האחריות שיש לך על המצבר היא מה שרשום לך בתעודת האחריות שקבלת ברכישה אל על הקבלה

מצד שני יכול להיות שיבואן וורטא יעניק לך אחריות של רצון טוב אז נסה לצור איתם קשר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתעודת האחריות רשום כמה אחריות יש על המצבר. אם רשום 20 חודש זה מה שהיבואן צריך לכבד, בלי קשר לכמה אחריות היצרן נותן. שנתיים זה קצת מהר מדי למצבר איכותי כמו ורטה והשאלה היא איזה אופי שימוש הוא עבר אצלך. נסה לפנות ליבואן ולשמוע מה התיחסותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מדובר ברכב ספורט שעושה כ5000ק"מ בשנה.

רוב הזמן הוא נייח ואחרי כשבועיים ללא תזוזה המצבר פורק ואני מטעין אותו עצמאית.

פניתי ליבואן וענתה איזו "נחמדה" אחת, לא אמרה כלום חדש מעבר לאחריות המקסימלית של 20 חודשים.

אני מחפש מצבר איכותי - חשבתי על אופטימה.

המלצות ?

נ.ב. המצבר עכשיו בטעינה בבית, בסיום הטעינה אני מתכוון לנתק את המטען ולחבר רב-מודד, אני מניח שאם אני אראה פחות מ12V(כמובן אחרי זמן) זה אומר שהמצבר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גש עם המצבר לחשמלאי שיבדוק את המצב שלו תחת עומס. זה מדד הרבה יותר טוב מסתם לחבר מולטימטר.

כבר ראיתי מצבר שהמולטימטר הראה 12V אבל עם טיפה עומס זה ירד מיידית ל 9V

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיקה הזאת גם טובה בשביל התרשמות ראשונית כי אם אחרי הטעינה מלאה ואיטית והמתנה של כמה שעות מתח מצבר יהיה נמוך מ 12.4 וולט זה אומר שהמצבר הזה פקקט אם מתתח המצבר גבוה יותר ויציב אז באמת נדרשת בדיקות יותר מתקדמות

במצב כמו שאתה מתאר של רכב שעומד יותר מאשר נוסע אני מציע לרכוש מצבר רגיל ולא אופטימה אבל לנתק מצבר כאשר הרכב חונה ואם יש לך מטען איטי להשתמש בו ואחת לחודשיים לבצע טעינה איטית של 24 שעות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי את ההפרש בין מחירי המצברים תשקיע במטען טוב, CTEK לדוגמא.

אם יש לך שקע חשמל בקרבת הרכב, טוב יהיה אם תחברו למטען, אפילו באופן קבוע כאשר הרכב לא בתנועה.

המצב דומה מאוד אצלי, רק שהרכב או אופנוע ספורט ולא ארבע-גלגלי, המטען מחובר באופן קבוע בסיום הרכיבה עד לפעם הבאה - מאריך את חיי המצבר משמעותית.

ברכישת המטען אתה מקבל גם קיט לחיבור/ניתוק מהיר של המטען, בכדי לא להשתמש בקליפסים, פטנט נח ומהיר.

Simplicity is the ultimate sophistication" - Leonardo da Vinci"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר היה בטעינה (CTEK) כיממה+, כשניתקתי את המטען, מתח המצבר היה 11.92, בזמן שאני מסתכל על הרב מודד הוא ירד ל 11.44, נתתי לו קצת להיות עם עצמו וחזרתי אחרי כמה שעות ל10.4

Optima REDTOP here I come.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי CTEK, רק שזו חניה בבניין ואין לי שקע קרוב... צריך להריץ 30 מטר מאריך :\

הזמנתי בינתיים מנתק מהיר למצבר.

לזה יש פיתרון פשוט - פאנל סולארי עם מווסת מתח קטן למצברים - אפשר למצא בסביבות 100 ש"ח לשניהם באיביי. זה ישמור לך על המצבר טעון. אם תרצה אני אוכל להפנות אותך למקומות המתאימים באיביי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3480 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...