Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייבוא רכב, החלפת מנוע ושינויי צמיגים (נערכה כותרת ריקנית)

greendude
שימו לב! השרשור הזה בן 3482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי.

אני חדש בתחום רכבי האספנות, ויש לי לא מעט שאלות לשאול, רובן די טכניות או שאלות משרד-רישוי-מותר/אסור וכו'.

חיפשתי בפורום ועד כה אני לא מוצא דיונים על מה שאני מחפש, וגרוע מזה - כשנסיתי לברר עם אנשים מקצועים קיבלתי כמה תשובות שונות, שלא לדבר על כך שנראה רוב חומר ה"ראסמי" שמצאתי באינטרט כנראה לא עדכני (למשל תקופת צינון של 3 שנים לרכב אספנות באתר שד הרישוי) הייתי שמח לדבר עם ח'ברה שיוכלו לתת לי תשובות בדוקות מנסיון, לפני שאני זורק סתם כסף...

תודה מראש

אסף

a fairmount, a fairmont. my kingdom for a 2-door sedan V8 1978 fairmount!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

סבבה, אז היכונו לחפירה:

1. הבנתי שאם אני מייבא רכב ורוצה להחליף מנוע, אז אם אני פונה לייבואן הוא יכוללהביא לי רק מנוע "חדש" הוא בעצם מנוע משומש מחו"ל,שער שם שיפוץ.

מצד שני מוסכניק אמר לי שאני יכול לקנות בחו"ל מנוע חדש באמת ולייבאבעצמי, ושאפשר לשים ברכב כל מנוע שהגיע ברכב במקור. ז"א שאם הרכב הגיע במקורעם 5 ווריאציות, כל אחת עם מנוע שונה, אני יכול לשים כל אחד מהמנועים האלה.

במקום אחר קראתי ששינו איזו תקנה וכל עוד אני מחליף למנוע חדש, באותו נפח, ושלאותו יצרן, אז זה מותר.

מה מכל זה נכון ומה לא?

בנוסף, אם אני מביא מכתב מהייצרן (נגיד שברולט) שהמנוע הזה-והזה מתוצרתם מתאיםלרכב כזה וכזה, יאשרו לי לשים אותו ברכב? זה בהנחה שאני רוצה לשים מנוע מודרני יותר ברכב.

2. לגבי הסבות של מכלולים:

אדם אחד אומר שאסור לשנות כלום ברכב. איש מקצוע אחר אומר ששינויים שמשפרים בטיחותמותר.

אני מדבר בעיקר על מתלים ובולמי זעזועים מודרניים והסבה לבולמי-דיסק מודרנייםבמקום תופיים או סידק מיושנים. עם תיבת הילוכים הבנתי שבכל מקרה לא צריך אישוריםמיוחדים.

3. יש מצב לקנות רכב בחו"ל, שישימו לי בו מנוע חדש (ומתאים), להביא אותו לארץו"להעביר" אותו לפי השווי ששילמתי במקור לפני ההחלפה? ישימו בכלל לבלזה? כנ"ל לגבי מכלולים אחרים.

4. בהנחה שאני זה שעושה את העבודה, מה יעלה יותר: להזמין חלקים מחו"ל (לאמנוע/גיר, דברים קטנים) או שיתקינו בחו"ל ואני אסתכן בזה שהערכת השווי לצורךמכס תעלה? (הבנתי שיש עם זה הרבה בעיות, או לפחות היו פעם).

5. מה שמוביל לשאלה הבאה: כשאני מייבא רכב מחו"ל, אני צריך לחתום על זה שהרכבלא עבר שינויים. אבל ברכבים האלה הרבה פעמים עושים שינויים כמו החלפת סרן אחורי אוהסבה לבלמי דיסק. יעשו בעיות עם רכב כזה? זה בכלל שמהוא שמישהוא ישים לב אליו בעמדה 1?

6. אחרון לבנתיים ואחד החשובים:

אם אני רוצה לשנות מידת צמיג. הבנתי שיש כל מני אופציות לשנות מידת צמיגים ברכביםשאין עליהם מידע באוטו-דאטה – ורוב הרכבים ששווה לייבא הם כאלה שמעולם לא יובאולארץ ואין עליהם שום מידע מסודר...

מקום אחד אומר שאם אני מביא מכתב מהייצרן שאומר שאפשר להשתמש במידה הזו, ופוניםלאדם הנכון, זה מסתדר.

במקומות אחרים קראתי על פתרונות אחרים כמו"השיטה שמשתמשים בה למשל כשמשנים ברישיון צמיג 33" על סמוראי.." (אםמישהוא ירצה אני יכול לשלוח לינק)

מה באמת המצב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חופר אמיתי

אני הזהרתי מראש.

כלאחד מהדברים האלה הוא קריטי לי לדעת לפני שאני קונה את הרכב, בעיקר כי אני מחפש דברים מאד ספציפיים, ולא בא לי לזרוק עשרות אלפי שקלים לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא בצל קורתינו.

אני מזמין אותך לאחד ממפגשי מועדון החמש בסביבת מגוריך שם תפגוש אנשים ותוכל לקבל תשובות מפורטות.

ב 17 לחודש מתקיים המפגש השנתי של מועדון החמש בפארק הלאומי ברמת גן, לשם צפויים להגיע כ 250 מכוניות אספנות ויהיה גם מקום בו תשב נציגות המועדון. כמובן שנשמח אם תרשם כחבר.

ספר לנו מהיכן אתה בארץ ונפנה אותך למפגש באזורך.

בחיפה המפגש בימי שישי בשעה 16 עד 19 בקפה גרג בחוצות המפרץ,

בתל אביב מתקיים המפגש ליד היכל נוקיה.

יש עוד מפגש בשפלה ומפגשים נוספים.

בשבת הקרובה יש מפגש בצומת יד מרדכי ובצומת רופין.

חג שמח

עריכה אחרונה על ידי oldcar

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת הקרובה הכוונה ל-11? נשתדל להגיע, כי ב-17 אני כבר "מוזמן מראש"...

מתי המפגש שליד נוקיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא , למחלה... בכל מקרה זה נכון, עדיף שתשאל מה שיותר וכך סביר שתטעה פחות. חשוב לציין יש פה אנשים , מדהימים בעלי ידע רב , אמיתי . תנסה לכוון יותר את השאלות, דגם ספציפי, מודל, ומה הכוונה הסופית .

אבל ואבל גדול באספנות אין ערובה לכלום ותמיד נכון לך הפתעות. אם זה נידת משרד התחבורה, שמתעקשת איתך בצעקות שלו וספה סופר שנת 66 צריך להיות וינקרים. ואתה מתחנן ומסביר שלא היה.....

אם זה לפעמים הרכב מתעייף ונח לו בצידי הדרך. ואם זה הבוחן במשרד הרישוי שבודק לך גזים כאשר בכלל הרכב שנת 69. ככה שזה כיף אבל מנסיון תבוא בגישה חיובית עם המון סבלנות המון. ותהנה כי זה ממש כיף. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לענות בפורום, ובמיוחד בפורום פתוח במיוחד שרוב השאלות שלך נוגעות לשטח האפור או אפילו קצת יותר כהה מזה אבל...

בעקרון אתה אמור להביא רכב שהוא matching number , כלומר , אם לרכב במקור יש מנוע קטן טורי , ואתה מחליט לשתול בו big block V8 , רוב הסיכויים שזה לא יעבור.

אם תביא למשל חיפושית עם מנוע V8 מקדימה , לא יעבור.

אבל אם יש לך רכב אמריקאי עם V8 , ותשים V8 דומה , (אותו דגם ) יעבור בקלות

לגבי שיפורים בחול, בעקרון לפי החוק אתה אמור לדווח גם על שיפורים שבוצעו ברכב לאחר הרכישה , והם אמורים להכלל במס. אתה גם חותם ומצהיר על זה כחלק מהבקשה

מה תעשה בפועל , אני לא יועץ ולא איש משטרה , תחליט לבד , וכמו שאמר פעם אל קפונה ,if you can't do the time ' don't do the crime

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה את ההודעה הבאה שהתפרסמה היום:

שלום רב,

המפגש המרכזי של מועדון החמש בנוקיה תל אביב מתבטל ביום שישי 10.10 עקב הופעות לילדים בהיכל נוקיה .

החברים יכולים להגיע ביום זה לרחבה הסמוכה לאיצטדיון רמת גן.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת קשה לענות בפורום, ובמיוחד בפורום פתוח במיוחד שרוב השאלות שלך נוגעות לשטח האפור או אפילו קצת יותר כהה מזה אבל...

בעקרון אתה אמור להביא רכב שהוא matching number , כלומר , אם לרכב במקור יש מנוע קטן טורי , ואתה מחליט לשתול בו big block V8 , רוב הסיכויים שזה לא יעבור.

אם תביא למשל חיפושית עם מנוע V8 מקדימה , לא יעבור.

אבל אם יש לך רכב אמריקאי עם V8 , ותשים V8 דומה , (אותו דגם ) יעבור בקלות

לגבי שיפורים בחול, בעקרון לפי החוק אתה אמור לדווח גם על שיפורים שבוצעו ברכב לאחר הרכישה , והם אמורים להכלל במס. אתה גם חותם ומצהיר על זה כחלק מהבקשה

מה תעשה בפועל , אני לא יועץ ולא איש משטרה , תחליט לבד , וכמו שאמר פעם אל קפונה ,if you can't do the time ' don't do the crime

זה בדיוק מה שאני שואל... כי אני לא רוצה להגיע לתחומים הכהים האלה.

אני יודע שאפר לשים מנוע מהסוג שהיה ברכב במקור, ואפילו יותר מזה, כיוון ש(למשל בפיירמאונט או מוסטנג) אותו דגם הגיע לשוק עם 4-5 מנועים שונים, ומבחינה חוקית, מותר לי להתקין כל אחד מסוגי המנועים ה"מקוריים" של הדגם.

זה די ברור.

מבחינת כל המסביב (שזה יותר קריטי מבינתי) - לא הצלחתי להוציא תשובה ברורה האם באופן עקרוני אסור להחליף מכלולים כגון מתלים ובלמים למודרניים ובטייחותיים יותר? אחד אמר "אסור" השני אומר "בטח שמותר! זה רק עושה את הרכב ליותר בטיחותי!".

לגבי מידות צמיגים החלק הבעייתי הוא שאין איזו "מידה רשמית" לדברים האלה בארץ, אז בפועל לא ברור לי כ"כ איך קובעים מה המידה שתהיה ברשיון? שלא יגיע מצב שרכב יגיע לי עם מידת צמיג שאין בארץ, וזה מה שיקבע ברשיון ואח"כ אין לי מאיפה להביא צמיגים. (או מהצד השני - אם אכן ככה קובעים את מידת הצמיגים במקרים שאין שום-דבר באוטו-דאטה אז אני פשוט יכול להביא את הרכב לארץ מראש עם גלגלים מהמידות שאני רוצה)

בקצור - השאלות שלי הן כדי להבן איך הבירוקרטיה עובדת, כדי לקבל את מה שאני רוצה בסופו של דבר. סך הכל יש לי בראש תמונה של מה שאני רוצה שתהיה התוצאה הסופית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שאני שואל... כי אני לא רוצה להגיע לתחומים הכהים האלה.

אני יודע שאפר לשים מנוע מהסוג שהיה ברכב במקור, ואפילו יותר מזה, כיוון ש(למשל בפיירמאונט או מוסטנג) אותו דגם הגיע לשוק עם 4-5 מנועים שונים, ומבחינה חוקית, מותר לי להתקין כל אחד מסוגי המנועים ה"מקוריים" של הדגם.

זה די ברור.

מבחינת כל המסביב (שזה יותר קריטי מבינתי) - לא הצלחתי להוציא תשובה ברורה האם באופן עקרוני אסור להחליף מכלולים כגון מתלים ובלמים למודרניים ובטייחותיים יותר? אחד אמר "אסור" השני אומר "בטח שמותר! זה רק עושה את הרכב ליותר בטיחותי!".

לגבי מידות צמיגים החלק הבעייתי הוא שאין איזו "מידה רשמית" לדברים האלה בארץ, איזו מידה אז בפועל לא ברור לי כ"כ איך קובעים מה המידה שתהיה ברשיון? יש טבלאות השוואה ויש גם פתרונות חוקיים לגבי קביעת מידות צמיג שלא יגיע מצב שרכב יגיע לי עם מידת צמיג שאין בארץ, וזה מה שיקבע ברשיון ואח"כ אין לי מאיפה להביא צמיגים. אבל, היה נבון לרכוש צמיג חדש ולהרכיב אותו ברכה לפני המשלוח לארץ (או מהצד השני - אם אכן ככה קובעים את מידת הצמיגים במקרים שאין שום-דבר באוטו-דאטה אז אני פשוט יכול להביא את הרכב לארץ מראש עם גלגלים מהמידות שאני רוצה)

בקצור - השאלות שלי הן כדי להבן איך הבירוקרטיה עובדת, לא ניתן להבין איך הבירוקרטיה פועלת היא עם DNA משתנה כדי לקבל את מה שאני רוצה בסופו של דבר. סך הכל יש לי בראש תמונה של מה שאני רוצה . שתהיה התוצאה הסופית.אם תספר לנו מה אתה רוצה יכול להיות שלמשיהו מהקוראים תהיה תשובה עם נסיון.

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו מידה? - אין כרגע מידה ספציפית. השאלות הן בכללי. הרכב הראשון שאני ארצה להביא הוא פיירמאונט סדאן מהדגם של 1978. ניסיתי למצוא מה המידה "המקורית" של הצמיגים לרכב הזה מהייצרן, ולא מצאתי. מה שכן מצאתי זה הרבה מאד מידות שונות של ג'אנטים וצמיגים שמיוצרים עבור הרכב הזה, כולל צמיגי 15" (לא צויינה מידה ספציפית) ועד ג'אנטים 20X10 למשל. אז השאלה היא מה המידה שסופו של דבר נכונה מבחינת משרד הרישוי?

יש טבלאות ופתרונות - אפשר לראות את הטבלאות? מה הפתרונות החוקיים? זה בדיוק הדברים שאני רוצה לדעת...

להרכיב צמיגים חדשים בחו"ל - זה פתרון זמני, כי בסופו של דבר בארץ יהיה צורך להחליף צמיגים.

מה אני רוצה? - אני רוצה לקנות רכב (או יותר) ישנים, לא במטרה לעשות שחזור נאמן למקור אלא בכיוון של רכב יום-יומי יותר - כולל עדכון מכלולים כדי שהרכב יתאים לסטנדרטים של רכב מודרני יותר. אז לצורך העניין, אני מבין שצמיגים ומנוע זה החלקים הבעייתיים. (אף אחד לא העיר שום דבר לגבי מכלולים אחרים שדיברתי עליהם, אז אני מניח ששם כנראה אין בעיה).

מנוע - אני לא מחפש לשים מנועי מפלצת או משהוא כזה. ברוב הרכבים שמצאו חן בעיניי אי-פעם יש כבר מנועים עם מספיק כח. מה שמשאיר את נושא הצמיגים. בהנחה שאני רוצה צמיגים (מידה ודגם) מודרניים יותר (כי התקדמנו כבר 40 עד 60 שנים מאז שתוכנן הרכב) אני רוצה לדעת מה אפשרי מבחינת הרשויות בארץ ואיך מחליטים שם.

תוספת:

הבעיה עם המידת צמיגים במקרה הזה היא שלרכב יש מנוע +220 כח"ס. לצורך בלימה שפויה צריך לשים בלמי דיסק בגודל מתאים, מה שכנראה לא יכנס מאחורי ג'אנט 15 או 16. בלי בלמי דיסק אין מה לדבר על הרכב, ולכן יש חשיבות בשבילי לדעת את זה מראש.

עריכה אחרונה על ידי greendude

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני רוצה? - אני רוצה לקנות רכב (או יותר) ישנים, לא במטרה לעשות שחזור נאמן למקור אלא בכיוון של רכב יום-יומי יותר - כולל עדכון מכלולים כדי שהרכב יתאים לסטנדרטים של רכב מודרני יותר.

אין לי הרבה סימפטיה לרצון שלך כי הוא תחילת המדרון החלקלק אליו ידרדר המושג רכב אספנות - וכבר היו דברים מעולם.

בארץ בה המדינה היא קניין האזרחים היא לא מתערבת בסוגי השינויים שהם עורכים ברכבם. במדינה בה האזרחים הם קניין המדינה, מין צמיתים, והיא בטוחה שהם תמיד הולכים להונות אותה במיסים ובהטלים, היא אינה מתירה להם לערוך שינויים כלשהם ברכושם (התואנה: בטיחות). מכיון שעל רכב חדש יש מיסוי ענק התלוי גם בגודל המנוע המדינה עצבנית מאד בנושא ולא תתן שיתפתח בה מסלול עקיפה לתקנות תחת איצטלת רכב אספנות. המחיר שאנו יכולים לשלם הוא ביטול מסלול היבוא הזה כליל.

לגבי כל שינוי אחר ברכב התקנה קובעת שאסור לבצעו ללא היתר בכתב מן היצרן, וכפוף לבדיקת מעבדה מוסמכת. גם כאן, אם אתה זומם ליצור דרך בורמה המחיר שכולנו נשלם יכול להיות גבוה.

איכשהו ניסו להגיד את זה לפני יותר בעדינות ולא הבנת.

שאלות כאלה, אם בכלל, שאל בעל פה ולא בפורום.

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3482 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...