Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הייתם מחליפים ברקסים בגלל רעשים אך ברקסים תקינים לחלוטין?

אושריקו
שימו לב! השרשור הזה בן 3488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר איזה שנתיים שהברקסים שלנו מרעישים (טויוטה קורולה 99, לא מקוריים). חייב לומר שהיא "אוכלת" ברקסים נורמלי לחלוטין והכל בסדר, כולל העצירה. העניין הוא שיש רעשים כל כך נוראיים ומציקים שרק לאחרונה, עוד כמה אלפים בודדים על הדרך טיפול צריך להיות, התחיל להפריע לי נורא. לדוגמה, רעשים של שריקה איומה ורעשים של רעידות וווווווווווו...במהירויות מסויימות. הברקסים תקינים כמו שאמרתי.

עכשיו השאלה שלי היא האם אתם הייתם מחליפים ברקסים למרות שהם מבחינת האפקטיוביות תקינים לחלוטין אך מרעישים ? נאמר לי שהחברה הזו "עושה רעשים" ברכבי טויוטה.

אני שואל כי זה עוד כסף ולא 50 או 200 שקל.

יש לציין שאני מבין מה זה קליפרים ורפידות ודיסקים וגם בלמי תוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי. יש לטויוטה בעיה שאם לא שמים ברקסים לרוב מקוריים זה עושה רעשים בשלב מסויים. יש לזה פיתרון פשוט. קוראים לזה wd40.

לפני שירגמו אותי באבנים כי שמן ובקרסים לא הולך בייחד. תריץ חיפוש בגוגל לצירוף של בעיה בברקסים רעשים והפיתרון(באגלית)....אתה תמצא את זה כבר.

רמז: מתיזים שמן על החיבור של הרפידה עם הקליפר אבל על הצד של הקליפר לא על הצד שנוגע בעת הבלימה. והופ.קסם...אין כבר רעש. עכשיו אם אתה רוצה שידרוג של העניין אז יש שמן שהוא שמן גריז.

אנשים לא מודעים לעניין והולכים ומחליפים סטים חדשים לעיתים גם מקוריים שמרעישים, אבל הרעש לא נעלם הוא חוזר בשלב מסויים מה שמביא לתסכול, ובמוסכים כמובן שלא יאמרו לך כלום אלה ימציאו סיבות של זה חומר כזה וזה חומר אחר, זה יותר איכותי וזה פחות איכותי, כשמחליפים חדש הכל שקט לחלוטין כי הכל יושב במקום ברגע שישנה שחיקה אז מתחיל הרעשים.בכל אופן שיהיה לך בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהרפידות בסדר, אבל הצלחות עקומות/ מחורצות לא סימטרי (או אחת מהן), ומכאן רעשי הרעידות (זה רק רעש או רעידות אמיתיות?). האפשרות הזו נבדקה?

זה שאתה "מרגיש" שהבלימה תקינה לא אומר שהבלמים תקינים. בלנטיס שלנו, בטיפול האחרון, התגלה שהרפידות האחוריות היו אכולות כמעט עד סופן, וגם הקדמיות היו במצב דומה. ממש עוד קצת והן כבר היו חורצות לעומק את הצלחות. הרכב בלם בצורה שנראתה לנו נפלאה עד לרגע שנכנס למוסך.

התופעות שאתה מתאר הן לא תקינות בשום קנה מידה, וראוי לבדוק את תקינות הבלמים במוסך שלא משתמש בחיסכון כתירוץ לחוסר מקצועיות. בלמים ש"מרעישים" רק על רכב מסויים זו המצאה נהדרת, ממש חלקי חילוף עם בינה מלאכותית.

זה אמנם תלוי בנסועה של הרכב, אבל שנתיים על בלמים זה בד"כ פרק הזמן שבו מחליפים רפידות וחורטים או מחליפים צלחות (תלוי בעוביין ובמצבן).

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם המשפט האחרון שכתבת, אולי ברכבים שלך אתה מחליף כל שנתיים ברקסים, אני כבר 4 שנים על ברקסים שלא החלפתי לא צלחות ולא רפידות, 50 אלף ק"מ, ועדיין לצלחות אין מדרגה והרפידות עם בשר, דווקא בטויוטה הברקסים מחזיקים הרבה זמן, גם בטויוטה הקודמת פעם ב 6 שנים הייתי מחליף או חורט צלחות, וזה עוד שאשתי נהגה עליה.

כשיש רעשים טיפה שמן והעניין חוזר לשקט מופתי.

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעש זה בד"כ אומרים בגלל שהברקסים לא מקוריים, אבל אפשר לחיות עם זה

אם מדובר ברעידות זה אומר שמשהו לא תקין או שהצלחות עקומות זה כבר דבר שהייתי מעדיף להחליף או לתקן

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעשים מגיעים בעיקר מקדימה, איפה שיש דיסק. לא שמעתי שום רעש מאחורה (ממש אפשר לשמוע שזה מהגלגלים הקדמיים).

הברקסים כמובן נבדקים כל הזמן, האוטו עבר טסט ויש לרפידות הרבה בשר. גם הדיסק נראה בסדר גמור. אבל בהחלט הרעש מוציא אותי מדעתי, במיוחד ברכב ישן שבו הכל כבר רגיש ואני אחד שאם יש יותר מדי רעשים באוטו אני מסוגל לזרוק אותו לזבל וזה מרגיז. אני מרגיש שריקה ורעשים של וווווווו...(מצטער, תנסו לעשות את זה בקול ותבינו אין לי איך להסביר) בעיקר מבלימה במהירות מסויימת.

מיקה, האוטו מטופל בסדר גמור כל החיים ולא נחסך ממנו שום דבר, (אולי בגלל שאני הוצאתי רשיון והיא יקרה לליבי:lol:) אבל ברצינות.

הסיבה שנאמרה על ברקסים שמרעישים היא שאותם ברקסים נמצאו גם בקורולה מסויימת מודרנית יותר ורועשים גם.

אולי זה לא רעידות אני פשוט לא יכול לתאר את זה בכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעידות זה לא מהצלחות, אם זה היה מהצלחות אז ההגה היה רועד לך גם כן, הרעידות זה בגלל שיש רווח מסויים בין הרפידה לקאליפר שנובע משחיקה, ומתי שלוחצים בבלמים, זה נלחץ אבל עדיין יש רווח של משהו וזה גורם לכאילו רעידות, או יותר נכון רעש של רעידות כי זה לא באמת רועד, קצת שמן בין הרפידה לקליפר גם מהחלק הפנימי והעניין נסגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ההתלבטות, להחליף רפידות מקדימה לגמרי(את זה כבר למדתי במוסך אבל לא אעשה לבד) או לחפש פתרונות. הרי אם הברקסים ימשיכו להיות תקינים מבחינת בשר גם לקראת הטיפול הבא אז לא יודע אם כדאי לשלם עוד איזה 400 שקל ומצד אחד הרעשים מרגיזים..

והאמת שבמוסך יצא לי לרסס ספריי קרטבוטר על הדיסק בשביל ניקוי מהשמן וכו', אבל לא ראיתי שמשתמשים בשמן בין הרפידה לקליפר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השמן שהוא מתכוון אליו הוא בעצם גריז נחושת שעמיד בטמפרטורות גבוהות, כי סתם WD40 יתאדה מהר.

צר לי לשמוע שלא משתמשים בזה במוסך שאתה עובד בו.

אשמח להשאיל לך קצת גריז אם תוכל להגיע לאזור השרון.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המובילים ברור שמגרזים (אני בעצמי עשיתי את זה). האמת שאני לא עובד יותר במוסך הזה (הודיעו לי שמחפשים מישהו בעל נסיון ואין עבודה תוך כדי שאני בחופשה, איזה יופי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המובילים מגרזים בגריז סיליקון, ואת הרפידות בגריז נחושת. הנה דוגמא מהחלפה שביצעתי אצלי:

wuwmninygodm.jpg

כמובן שאפשר להגדיל ראש ולמרוח גם את גב הרפידה.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאני לא זוכר אבל לא יצא לי לראות את זה שמגרזים את הרפידה ב2 המוסכים שעבדתי. אבל את המובילים, כמובן שכן.

בכל מקרה לעניינו. האם הפתרונות האלו הם זמניים או שהם יכולים לסדר את זה ? אם אני אפתח גלגלים ואשב על זה עם מכונאי יש טעם בכלל או כבר להחליף?

זה פשוט מעצבן ולא יותר.

אגב, לא אמרתי שאני מחליף ברקסים כל שנתיים. לא סופר כי היא לא אוכלת ברקסים או משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה להפסיד, תפרק את הרפידות, תנקה היטב את התושבות שלהם, ותמרח גריז נחושת גם בנקודה שבתמונה שהעליתי, וגם על גב הרפידה.

צריך לבדוק גם שהפחית שמאחורי הצלחת לא נוגעת בה וגורמת לרעשים בנסיעה.

אצלי בגטס כרגע מורכבות צלחות סיניות ורפידות חליפיות קוריאניות ואין שום רעשים.

שוב, אם אתה מאזור השרון אשמח לעזור לך עם זה.

עריכה: לגבי החלפת ברקסים כל שנתיים, subaru_loyale הגיב בעצם למיקה בלשון זכר, למרות שהיא נקבה.

זה מה שיצר את הבלבול.

עריכה אחרונה על ידי asafasaf

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3488 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...