Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס!

Fkl0ster
שימו לב! השרשור הזה בן 7071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כזכור, אני על סף רכישת רכב משומש, בסכום כולל של עד 60K. שני דגמים העונים לקריטריונים שהצבתי ואשר אני שוקל לרכוש אחד מהם כיום, הם הסקודה פאביה והטויוטה יאריס; לאחר מחקר די מעמיק, הגעתי למסקנה שאחת מהן תהיה הבחירה שלי בתור הרכב הראשון! מהר מאד הסתבר לי כי שני הרכבים קשים למציאה - הפאביה מפני שהיא נדירה יחסית והיאריס בגלל שהיא נחשקת יחסית.

לאחרונה, נתקלתי במודעה בה נמכרת יאריס שנת 2000 אוטומטית, עם 83K קילומטרים (יד ראשונה, פרטי). מדובר כאן במנוע ה-1.0 ל' החכם: 4 צל', גל זיזים עילי כפול - 16 שסתומים בעלי תזמון משתנה - והכל מתרגם לכדי 68 כ"ס הנסחטים מנפח כה קטן, אם כי בסל"ד די גבוה (לשם השוואה, פאביה מקבילה עם תצורת המנוע המיושנת נזקקת לתוספת של כ-400 סמ"ק כדי להגיע להספק זהה)

לחבילה מצורפת תיבה אוטומטית - אך לפי מיטב ידיעתי מדובר בתיבה 'חצי-אוטומטית' שהוצעה בדגם הנ"ל. האם אני צודק - או שמא יוצרו, הובאו ושווקו לכאן יחידות בודדות עם תיבה אוטומטית ל"מהדרין"?

אם אכן מדובר בתיבה 'חצי אוטומטית', האם הכוונה היא לידית בורר הילוכים בעלת תפעול ידני כך שעלי לשנות את מיקומה הפיזי על גבי המסילה בעת מעבר בין הילוכים? או במילים אחרות - זוהי תיבה ידנית למראה, כאשר גם העברת ההילוכים מתבצעת בדרך דומה לתיבה ידנית, רק ללא צורך בפעולת מצמד?

בשורה התחתונה מדובר ברכב אמין מאד, סחיר בצורה בלתי רגילה, חסכוני ביותר ונחשב לבין הטובים בקבוצתו. שאלתי המכרעת היא, האם גם הדגם הנ"ל זוכה לתשבוחות שהורעפו על היאריס מדגמים "מתקדמים" יותר? האם גם דגם זה מיישר קו עם מה שהיאריס מייצגת ומשקפת בצורה כל כך טובה?

דרך אגב, המחיר המבוקש הינו 50K. הארות, הערות, שאלות ושאר ירקות יתקבלו ללא היסוס... :wink:

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היאריס נחשבת לאחת הטובות שבקטנות,אבל מושלמת היא לא.היאריס 1.0 היא בעלת תיבת הילוכים חצי אוטומטית,ולא רובוטית כנהוג היום.ההבדל היחיד בינה לבין הידנית,הינו העדר דוושת מצמד.המצמד הוא אוטומטי,ומופעל בנגיעה בידית ההילוכים,ולא נעשה שימוש בממיר מומנט.סידור דומה היה גם ברנו טווינגו שנקרא "איזי".בקשר להספק,אין ארוחות חינם,לפחות לא במנועים אטמוספריים.כשההספק גבוה,המומנט מגיע בסל"ד גבוה יחסית.למרות זאת ביצועיה של היאריס משביעי רצון.הבעייה העיקרית שלה היא העדר תא מטען,מה שלפי הבנתי לא אמור להפריע לך.בין השניים,כידניות,הפאבייה עדיפה במקצת.בנוסף,מיכלול המצמד ביאריס החצי אוטומטית לא גילה אמינות מפליגה,והא יקר מאד לתיקון.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך חן...

עוד שאלות שהתעוררו אצלי: האם היו מספר רמות גימור\איבזור עבור הדגם הנ"ל?

האם הגיע רק בתצורת 3 דלתות או גם זכה לתצורת 5 דלתות - אני כמובן מדבר על הדגם הספציפי הזה?

יש לכם המלצה מסוימת על מכון בדיקה מקצועי ואובייקטיבי ככל האפשר באיזור הרצליה?

טיפים\עצות\הערות נוספות שעלי להיות מודע להם בבואי לבצע נסיעת מבחן כמו גם בדיקה במכון לאקזמפלר המדובר?

מהן "נקודות התורפה" של היאריס הזו שמוטב לי לבדוק היטב לפני רכישה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לך חן...

עוד שאלות שהתעוררו אצלי: האם היו מספר רמות גימור\איבזור עבור הדגם הנ"ל?

האם הגיע רק בתצורת 3 דלתות או גם זכה לתצורת 5 דלתות - אני כמובן מדבר על הדגם הספציפי הזה?

יש לכם המלצה מסוימת על מכון בדיקה מקצועי ואובייקטיבי ככל האפשר באיזור הרצליה?

טיפים\עצות\הערות נוספות שעלי להיות מודע להם בבואי לבצע נסיעת מבחן כמו גם בדיקה במכון לאקזמפלר המדובר?

מהן "נקודות התורפה" של היאריס הזו שמוטב לי לבדוק היטב לפני רכישה?

למיטב ידיעתי יש שתי רמות איבזור, אחת פשוטה מאוד עם מנוע 1.0 ואחת מאובזרת עם מנוע 1.3. אני לא יודע אם ניתן היה להשיג את המאובזרת גם עם ה-1.0 ולהיפך.

הוא הגיע רק ב-5 דלתות למיטב זכרוני חוץ מה-T ספורט.

אין ליאריס ממש נקודות תורפה.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה דעתכם על המחיר? אם אכן יתברר שהרכב נקי מתאונות ובמצב טוב, האם המחיר הולם, מוגזם, או נשמע חשוד?

יש לי מכר עליו אני יכול לסמוך ב-100%. הוא היה בעברו מנהל מוסך במשך 10 שנים באחד הקיבוצים בצפון. האם מספיק לי לתת לו לבדוק את הרכב בעצמו במקום (ללא ציוד עזר וכו') ולוותר על בדיקה?

אם לאו - על איזה מכון בדיקה מקצועי אתם ממליצים באיזור הרצליה?

תודה וסליחה על ההקפצה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

as a proud owner of a 200o Yaris 1.0 with a manual gear box I can contribute the followings:

1. 2000 was the first year model the Yaris arrived to israel.

2. In 2000, it came from japan (today- from Toyota plant in France)

3. it came only in 5 doors and a single trim ("Sol").

4. the 2000 "automatic" version is actually a semi-automatic and there was no full automatic version that year, and actually neither until today in the 1.0 engine option.

.5 It's a GREAT car:

mine did 80,000km already with out even a single problem(!), it's really still "as-new", everything is Original!

It's economical (I measured 15km/liter on long time average in all types of .

.driving) and big FUN to drive, and has all safety features built in.

The 1.0 liter engine is small but smart- it's a real little "diamond"

which won prizes when it was first revealed by Toyota.

6.Prefer the manual option- much more fun and reliable than the semi-automatic. The Skoda is not even close to the Yaris in the fun and technology.

the Baggage area is indeed small (200cm^3), but 7.

you can shift the rear seat forward to get up to ~300, and then if you still lack room for moving the apartment - you can always fold down parts or all of the back seat.

To sum- find a good Yaris and go for it, you'll probably not regret!

ps- I write in English only because I have a temporary problem with my computer,

the experience described is from the holy land...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי דרור - קודם כל תודה על שהקדשת מזמנך, אני מעריך זאת!

אתה מחזק את ה"חשש" שלי מהתיבה החצי-אוטומטית הזו. כל מקור שאני נתקל בו (בארץ לפחות), ממליץ להתרחק... לי זה דווקא נשמע כשילוב הטוב בשני העולמות (יתרונות של ידני ואוטומטי בחבילה אחת!) אך מדבריך עולה שאין כך הדבר. מצד שני, הבעלים טוען שהוא לא נתקל בבעיות עם התיבה הזו, אבל את זה רק בדיקה תוכל לאשר. עם זאת, עדיין לא מובן לי לחלוטין האם הדגם שברשותך הוא הידני או החצי אוט'?

מה בנוגע לעלויות ביטוח? האם הוא יקר בצורה משמעותית מהמתחרים שלה או מרכבים זולים יותר? (למשל בתחום ה-30K)

רב תודות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מכם יכול לענות על השאלות, בבקשה? אפילו אם בתמצית - זה יעזור...

אני חושש שאם אתמהמה יותר מידי, המכירה הזו כבר לא תהיה אקטואלית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח הוא יחסי לנהג, לא לרכב עצמו (אני מדבר על המקיף כמובן)

אמא שלי משלמת למעלה מ 3000 ש"ח על יאריס 1000 סמ"ק ידנית 2001, אבל זה בגלל שאחי נהג מתחת לגיל 24. לדעתי חברות הביטוח הישיר יכלו לתת מחיר נמוך יותר (אבל היא נאמנה לסוכן הביטוח שלה).

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אידיוט אני, איחרתי את המועד - הרכב נמכר!! :evil:

דיברתי איתו ביום שישי. אחרי כן בתחילת השבוע רציתי לבוא להתרשם אבל משהו צץ ולא היה לי זמן. מעבר לכך האקזמפלר ממוקם מעל 100 ק"מ ממני אך הייתי יותר ממוכן להגיע ולהתרשם... כמה חבל!

אין סיכוי שאני אמצא עוד אקזמפלר כזה: קילומטראז' ממוצע, ללא תאונות(!), טיפולים לפי הספר, בעלים מבוגר (לא עשה שטויות עם הרכב), מחיר טוב. עוד דבר שולי אבל יש מקום לציינו: ייצור יפני (בניגוד למעבר לייצור בצרפת בשנתונים הבאים) כמו גם שנת דגם ראשונה = היאריס הכי זולה...

הייתי צריך בו ביום לבטל הכל ולעוט על היאריס כמו על טרף עסיסי...

god damn it!!

:x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7071 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...