Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגי מקסיס MAZ3 - שאלה למומחים

4Runner
שימו לב! השרשור הזה בן 3468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים.

יש לי רכב עם צמיגים בחתך נמוך 195-45-15, מידה שאין בה מבחר רב.

כיום נוסע על טויו T1R , אבל הם מאד מרעישים לאחר תקופת שימוש קצרה

הצמיג בכותרת קיים בארץ, מי יוכל לתת לי חוות דעת לגבי אחיזה ורעש (אורך חיים וכ"ו לא מעניין)

ליאור

166034_10150978294688486_405440820_n.jpg?oh=c4a8cf97fc312918093e86e4557bf5a9&oe=54C04CCE

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עושה רושם שה-Z3 הוא צמיג חדש שיצא רק במרץ השנה ואולי רק עכשיו מגיע לארץ.

אפילו בחו"ל כמעט ואין ביקורות עליו.

אולי תמצא ביקורת על ה-Z1 שגם אמור להיות במידה הזו.

הקונטי במידה הזו הוא ספורט-קונטקט 2.

עוד אלטרנטיבות (יקרות יותר) הן היוקוהמה S.Drive, מישלין PE2. ואומנם לא מופיע באתרי הצמיגים בארץ למיניהם אבל גודייר F1 אסימטריק 2 (עריכה - עכשיו אני רואה באתר של גודייר שהם מציינים שבמידה זו הוא נקרא GS-D3 ושהמאפיינים שלו דומים לאסימטריק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 5 סנט שלי - בזמנו עברתי מה T1R ל Goodyear efficient Grip Performance, צמיג שלפי המדבקה האירופית החדשה צריך להיות די שקט, משהו כמו 3DB פחות מה T1R אאל"ט. אז כן, עם אוזניים של שועל הצלחתי להבחין בשינוי ברעש שעלה מהצמיגים, אבל הם עדיין רועשים. בידוד רעשים ברכב מורכב בעיקר ממה שהגיע מהמפעל ופחות מושפע מהצמיגים.

בידוד הרעשים ברכב כמו ה C1 שתוכנן להיות קל, זול ומיועד לתנועה עירונית יהיה אפסי, אין צורך ולא משתלם ליצרן להשקיע בבידוד אקוסטי, יש שם את המינימום הנדרש וזהו. החלפה לצמיגים שקטים יותר תפחית במעט מאוד את הרעש שעולה מהצמיגים וזה "שיפור" לא משתלם.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים

הרכב אכן חסר בידוד מינימלי, ויחד עם המידה הרחבה ב 25-30% מהמקור, ובשילוב זה שאני נוסע רק בינעירוני, הרעש מעצבן לאורך זמן, ולכן, חיפשתי צמיג שקט, הבנתי גם שאלו עם כיוון הנסיעה, רועשים יותר מהצמיגים המסומנים in/out בדופן, דרך אגב, 3db ברעש, זה בדיוק חצי , וזה בהחלט שיפור, אשמח לעוד המלצות

ליאור,

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בידוד רעשים ברכב מורכב בעיקר ממה שהגיע מהמפעל ופחות מושפע מהצמיגים.

איתמר

הרשה לי שלא להסכים איתך, ברכב הקודם ׁ(אלפא 147) הרכבתי צמיגים של יוקו S.DRIVE במידה 215.45.17, ולפני כמה חודשים החלפתי את הרכב ל156, במקור הייתה עם צמיג 205.60.15 אם אני לא טועה הזוג הקדמי היה של דנלופ SP490 והאחוריים היו של מישלן אנרג'י, ונסעתי ככה כמה זמן עד שהחלפתי לג'אנטים ולצמיגים שהיו על ה147, ואני יכול להגיד חד משמעית שעל אותם קטעי כביש, הצמיגים שהיו על הרכב כשקניתי אותו היו הרבה יותר שקטים לעומת היוקו (אני יודע שזה לא חכמה בגלל מידות וייעוד שונים). אגב, הרעש של צמיגי היוקו, נשמע דומה ובעל אותה עוצמה גם ב147 וגם ב156, ותסכים איתי שפלחי השוק, והתכנון של הרכבים שונה, ולצמיגים יש השפעה לא זניחה בכלל בתחום הרעש.

לפותח השרשור, לא יצא לי להתנסות עם צמיגי המקסיס, אם כי לפי הרשת רמת הרעש שלהם היא 71DB שזה בערך מה שמייצרים הS.DRIVE.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה אני לא אתפלא, ה SP490 הם אולי הצמיגים הגרועים ביותר שאפשר לקנות.

אבל עדיין, הפערים מזעריים ולא הופכים רכב רועש לרכב שקט. אני ממש התאמצתי (או דמיינתי) לשמוע הבדלים בין ה T1R ל GOODYEAR, באותו הרכב ובאותה המידה (ולכל פרמטר שאתה משנה בצמיג יש השפעה והבדלים, לעיתים מאוד משמעותיים. ניתן לראות את זה בתוויות האנרגיה של אותו דגם צמיג במידות שונות).

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה קובע שהפערים מזעריים? אתה לא ישבת אצלי ברכב ונהגת/נסעת בו על סט-אפ אחד, ואז על סט-אפ שונה.

לטעמי ההבדל היה מוחשי ביותר.

שם לב שגם אמרתי שרמת הרעש מהצמיגים הייתה זהה הן על ה147, והן על ה156, ושתיהן שונות ביכולת הבידוד שלהן.

לא רק זאת, לפני קניית ה156, היא נעלה צמיגים של טויו T1SPORT במידה 225.45.17, ובנסיעת המבחן הם עדיין היו יותר שקטים מהיוקו, ובמידה ניכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפערים מזעריים כי אם אתה זוכר את הסטארלט זצ"ל שלי, גם לאחר הוספת יותר מ 30 קילו של חומרי בידוד אקוסטי הרכב נשאר רועש. אין דרך פשוטה לקחת רכב רועש ולהשתיק אותו, ובטח שלא הצמיגים הם אלה שיעשו את ההבדל ברכב שנבנה מראש תוך חסכון מינימלי בנושא בידוד הרעשים. זה כמו לשים צ'יפ לרכב אטמוספרי. יכול להיות שיהיה הבדל אבל הוא מזערי ולא שווה את התמורה.

וחוץ מזה אתה משווה תפוחים לגזרים, פותח השרשור מדבר על C1 ספרטני ואתה על רכב אירופאי קצת יותר מפנק. מין הסתם ברגע שהרכב יותר שקט במקור - כל שיפור הוא מוחשי יותר, ושים לב, אני לא טוען שאין שיפור, אני טוען שהוא מזערי ולא שווה את ההשקעה.

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מקפיץ...

האם הMAZ3 צמיגים שמקבילים לספורטבי או לא?

אני מצלבט בין T1R לS.Drive להונדה טורבו

בס"ד

זה אחד החלומות שלי מאזדה 6, כי הוא גם אמין, יפה ממש (על גבול הפוזה אם לא עבר אותו) וגם יש לו כוח לא חסר..
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3468 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...