Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיז'ו 407 שנת 2009 - מרווח טיפול טיימינג ושגרת טיפולים בגיר AL4

ברמונדו
שימו לב! השרשור הזה בן 3492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אז היום התחדשתי בפיז'ו 407, מודל 2009. על מד האוץ: 87,200 ק"מ.

דגם מנוע: RFJ

הרכב במצב די טוב, אך יש לבצע טיפול "יישור קו"

כמה שאלות בהקשר הזה:

1. מהו מרווח הטיימינג המומלץ לרכב הזה? שמעתי הרבה דעות וסיפורים. ב"ספר" כתוב פעם ב 10 שנים ו 180000 ק"מ. היום נציג ממוסך מורשה אמר שזה לא הגיוני ומציאותי. נאמר לי:" מומלץ לעשות כל 3 או 5 שנים או 90,000"

מישהו יודע מהו מרווח בין החלפות הטיימינג המומלץ עבור הרכב/מנוע הזה? בהתחשב בתנאי מזג האויר בארץ. הרכב מעולם לא עבר החלפת טיימינג.

2. טיפול מונע ב AL4 - החלפת שמן גיר. בבדיקת הרכישה במוסך מורשה פיז'ו נאמר כי הגיר במצב טוב בהתחשב בק"מ שהוא עבר. הרכב היה בצפון, לא בחיפה בידיים הקודמות.

האם כדאי לי להחליף שמן גיר, בתור טיפול מונע?

שמעתי המון דעות - לכאן ולכאן:

- במוסך המורשה אמרו כי הם ממליצים על טיפול של החלפת שמן גיר פעם ב 100000 ק"מ\

- מוסכניק שמכיר היטב רכבי פיז'ו אמר כי הוא ממליץ על החלפת שמן גיר לכל הפחות כל 60000, אבל רצוי כל 30000

- גורו צרפתיות טען כי לא כדאי להחליף את השמן בשום פנים ואופן. החלפה כזו תשנה את מאפייני הצמיגות של הגיר (שהמוח שלו התרגל אליו), ידליק נורת תקלה ואף עלול להזיק. כאשר הגיר ימות - לשפץ אותו ולא להתחכם לפני כן.

מישהו יכול לעזור/לייעץ בנושא ולשפוך מעט אור?

איך כדאי לי לפעול, בהתחשב בכך שלעולם לא הוחלף שמן גיר ברכב שלי עד כה?

3. יש עוד "טיפולים מונעים" שמומלץ לבצע כדיי להמנע מצרות מיותרות בעתיד?

תודה מראש לעוזרים,

יואב

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תתחדש!

לגבי הטיימינג, מדובר באותו מנוע שיש לך ב-206. אני לא יודע בדיוק לגבי ה-407, אבל אני חושב שכל ההמלצות נעות סביב 90-120 ק"מ ו 4-6 שנים. כדאי לברר המלצת יצרן מדוייקת (וכמובן קיט מקורי).

לגבי השמן: אתה תמשיך לשמוע דעות לכאן ולכאן. היצרן ממליץ לא להחליף. אני מחזיק בסיטרואן הרביעית שחצתה את קו ה-200,000KM (האחרונה חצתה את קו ה-300) מרבית הנסועה לא אצלי, אבל אני עדיין יודע על העבר. אף אחד מהגירים לא עבר שיפוץ מקיף, בחלק כן הוסף/הוחלף שמן ושסתומים.

בכל מקרה, כאשר מחליפים שמן חשוב להשתמש בשמן תואם לתקן, ולעדכן את המחשב שהשמן הוחלף מכיוון שהמחשב מתחשב בשמן שאיבד מתכונותיו עם הזמן.

(שורה תחתונה ההמלצה של איציק היא להחליף כל 30K, מצד שני איציק נהנה להחליף את השמן בעצמו. אני הייתי מחכה לבעיות בשסתום וויסות ועושה הכל יחד)

3. כמובן שמן סינטתי כל 10K יחד עם מסנן מקורי, והחלפת נוזל הקרור כצעד ראשון. מסנן אוויר בהתאם למצבו, מסנן דלק וגם פלאגים הייתי מחליף על הדרך.

והכי חשוב: להסתכל על מצב הברקסים (נסה בלי לפרק גלגל, וודא שכבל ההתרעה מחובר מלפנים) והצנרות (בלימה, קרור) ובדוק מפלסים.

עריכה אחרונה על ידי Eily
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

התזמון לא מחזיק לפי הוראות יצרן והרבה עקשנים " אכלו אותה " בתיקון ראש מנוע ושילמו אלפים במקום להחליף תזמון ולחיות בשקט.ההמלצה שלנו -אחרי 5 שנים תחליף תזמון. הגורו לא צודק. החלפת שמן גיר שמתבצעת נכון לא יכולה לגרום לשום נזק,ההפך.ההמלצה שלנו- החלף שמן גיר (למקורי) וכך תאריך את חייו.

מוסך גבע -איבחון תקלות ע"י טכנאי מומחה פיג'ו-סיטרואן ללא תשלום

אתר הבית שלנו | פייסבוק | שרשור חוות דעת ב-CarsForum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי שמן גיר - שמנים סיטטיים מודרניים שומרים על התכנות שלהם לאורך זמן רב מאוד ובמצב אידיאלי באמת אפשר לא לבצע החלפה יזומה.

אבל גיר אוטומטי לא עובד במצב אידיאלי, הוא נשחק עם הזמן.

כל עוד הגיר יחסית חדש, כל דיסקיות החיכוך וכל שאר החלקים לא בלויים, לחץ שמן בגיר תקין והכל עובד טוב - הלכלוכים הקטנים שבשמן נעצרים בפילטר ושמן נשאר די נקי, אין צורך בהחלפה.

אבל עם צבירת הקילומטרז' (אחרי נניח 100.000 ק"מ, אבל יכול להיות גם לפני) חלקי דיסקיות החיכוך ואבק שמתפורר מהן מתחילים לטייל בתוך השמן ולזהם אותו.

וגם סותמים את הסולונאוידים ואת בלוק השסתומים.

במצב זה החלפה יזומה כל X זמן עוזרת לשמור על שמן נקי ומונעת תקלות.

אם הגיר כבר ממש בלוי, שמן שרוף, לחץ שמן נמוך, דיסקיות חיכוך שחוקות "עד הברזל", החלקות וכו' - במצב זה החלפה לשמן חדש יכולה לגרום להחמרת המצב - האוטו לא יסע ויהיה צורך בשיפוץ גיר.

למה - השמן הישן והמזוהם עושה שני דברים: גורם להגברת החיכוך בדיסקיות השחוקות וגורם ללחץ שמן גבוה יותר.

ולכן שמן נקי חדש ודליל יכול לגרום להחמרת המצב.

אבל שוב, זה יכול לקות רק אם הגיר כבר ממש ממש שחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלף שמן גיר כל 60000 ק"מ לפי התקן המומלץ ע"י היצרן, זה חוסך הרבה כסף, מנסיון.

גם אנחנו יודעים מנסיון שיש להחליף מערכת תיזמון כל 100000 ק"מ או חמש שנים מה שבא קודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים.

אקח את הערותיכם בטיפול הקרוב שאעשה ברכב.

לגבי נושא השמן, אני עדיין חושב על זה - למרות שרוב ההמלצות כאן הן בעד.

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נושא השמן, אני עדיין חושב על זה - למרות שרוב ההמלצות כאן הן בעד.

קודם כל תתחדש!

אין מה לחשוב כאשר עושים יישור קו אחרי קניה. החלפת שמן זה סיפור לא יקר, אבל חשוב.

כי בעל C5 עם אותו מנוע וגיר ממליץ בחום מוסכים מהמגיבים קודם.

CITROEN C5 X7 2013

CITROEN C5 II 2006

OUTLANDER 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיימינג - לעשות. 5 שנים זה מספיק לחלוטין.

שמן גיר - כדאי להחליף כל 30K ק"מ.

טיפולים שוטפים: אחת לשנה שמן מנוע ומסנן (12 חודשים או 15-20 אלף קמ מקסימום). 5W40.

פלאגים כל 30K קמ לא יותר (עדיף כל 20-25 אלף קמ)

מסנן אויר למזגן - עדיף כל שנה לקראת הקיץ.

אתה מחנה אותה על רחוב העצמאות ? אם כן, אני בא לחרוט "תתחדש" ;-)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך המליץ לי להחליף רצועה לפני 120000 והחלפתי ב 103000 ליתר בטחון. לגבי הגיר ממליץ לבדוק את פעולת ממיר המומנט לפני קניה,

כלומר לשלב לD וללחוץ על דושת הדלק ולשים לב לשעון הסל"ד צריך להגיע ל 2200 סל"ד.לגבי שמן במוסך טוענים שהשמן לא צריך להיות מוחלף אבל הדיעות חלוקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3492 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...