Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוות דעת על בסיס שמיעה ראשונית - ARC AUDIO ARC10 SUBWOOFER

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 3050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

ביקרתי היום את יוסי בסדנא שלו - ECA והיתה לי האפשרות להתקין ברכבי סאב וופר מבית ARC AUDIO מסדרת הביניים - סדרת ARC

אבל לפני שאתן את הביקורת אומר כי אני הולך לעשות משהו קצת מוזר וזה סוג של השוואה בין תפוחים לתפוזים - דבר שאנחנו בדרך כלל מאוד לא אוהבים לראות כאן - אז מדוע?

כי כשאני חושב על זה - תפוז הוא לא תפוח ותפוח הוא לא תפוז.

ובכל זאת אנו קוראים לתפוז "תפוח זהב"

אז איפשהוא בראש שלנו תפוז, נתפס כסוג של תפוח!

ובסופו של דבר - מה הטעם לעשות השוואה בין שני דברים, אם הם שווים?

הרי כל המטרה היא לעמוד על ההבדלים מלחתכילה!

בהמשך הסקירה תבינו את מטרת הקדימון.

לגבי הARC10 - המוצר עצמו:

מדובר בסאב וופר בעל שני סלילים 2 אוהם המוצהר לספוג עד 250 וואט RMS

עומק התקנה קטן יחסית - לא סאב שטוח זה בטוח אבל עומק התקנה קטן (יצא לי חרוז :-P )

התיבה שמתאימה לו כאטומה הינה בנפח העומד על כ19 ליטרים בערך או 0.6CF

שמונה ברגים, מחבר חיווט להתנגדות סופית 4 אוהם - מחבר לתיבה ומתקין ברכב.

איך הוא נשמע?

חיוך גדול על הפנים מהרגע הראשון. באמת - סאב SQ בכל מובן - סאב טוב!

הוא לא חזק מאוד אבל הוא רחוק שנות אור מלהיות חלש.

הוא עדין מצד אחד - יורד נמוך מאוד זה בטוח.

בו זמנית - יש לו פאנץ' מדוייק - מאוד מדוייק! מאוד! - אמרתי מאוד! אומר זאת שוב.

בשביל סאב בתחום ה300 וואט - זה ללא ספק הפאנצ' הכי טוב ששמעתי בסאב וופר עדין ובאמת - הוא עדיין בתחום הסאב וופרים העדינים.

לא ציפיתי להספק כזה מסאב וופר בתיבה כל כך קטנה.

לא ציפיתי לפאנץ' כזה מסאב וופר שסה"כ ההספק הכולל שלו עדיין עדין.

כן ציפיתי שהוא ירד נמוך והוא עושה זאת טוב מאוד.

הרצתי טרק אחרי טרק - ונהניתי מכל רגע.

מחיר הARC10 באתר היצרן הוא כ220 דולרים סה"כ - זה עדיין נחשב סאב זול יחסית.

ואז חזרתי לסאב שלי - 8W7 מבית JL אודיו

ה8 אינטש הזה:

א. חזק פי שתיים מהARC ביכולת הספיגה שלו - 500 וואט במקום 250

ב. נמצא בתיבה בנפח כמעט כפול! וזה משמעותי כשמדברים על עוצמה - הARC בתיבה 18-19 ליטר בעוד הJL בתיבה כ35 ליטרים - בקיצור כפול.

ג. הJL בהתנגדות 3 אוהם ולכן סוחט יותר הספק מהמגבר פר תדר.

ד. הJL גם עולה כפול! מהARC10 כ500 דולר! אפילו יותר מכפול - זה כבר סאב יקר!

ה. עומק ההתקנה של הJL הוא כמעט - ניחשתם נכון, כפול!

רק שטח הממברנה קטן יותר - אבל הפרוססור שלי חותך גם ככה בין 30 ל60 הרץ - אז אפשר לאמר שזה עדיין בסדר.

הופתעתי לגלות שעד כמה שהJL חזק יותר גם בפאנץ' ובנמוכים

הARC עדיין מספק פאנץ' סופר מדויק וגם סה"כ מפיק עוצמה מספקת מאוד לכל מי שמחפש SQ ברכב שלו - ויש באמת, לא מעט הספק בתוך הרכב - מרשים!

לא הופתעתי לגלות שהARC יורד נמוך יותר ומנגן טוב יותר בקצה התחתון מאשר ה8 אינטש - גם אם הוא עושה זאת קצת יותר חלש הוא עושה זאת טוב יותר.

וכל זה עוד לפני שהסאב הזה נפתח בעצם - ברור לי שלאחר הברייק אין נושא ההספק שלו והירידה לעומק ישתפרו קצת מעבר לכך.

סיכום

בסופו של דבר מדובר בסאב SQ עדין אבל נמצא ללא ספק נמצא במדרג גבוה בהספק בתוך הז'אנר הזה.

מדובר בסאב וופר שאני יכול בפירוש לאמר עליו טוב, אפילו טוב מאוד

מבחינתי באופן אישי זה עשה לי חשק אדיר להזדמנות לשמוע את הBLACK10 ברכב שלי - הניחוש שלי שצריך להיות מדובר בסאב וופר שיזכה אצלי לציון "מעולה"

דרך אגב ה8W7 מבחינתי הוא ללא ספק "מעולה" אבל כפי שכבר ראיתם הוא כפול בכל פרמטר וזו לא השוואה נכונה - תפוחים ותפוזים כפי שכבר אמרתי

אבל נכון שזה נותן לכם אמדן יפה מאוד לגבי השניים? :wink:

ההמלצה שלי לגבי הARC10

אכבר סאב! בתג מחיר הולם.

והנה עוד צ'ופר קטן - קרוס אובר של סט קומפוננט ARC6.2

קרוס אובר מאוד נחמד עם אפשרויות הנחתה מאוד נכונות וטובות לטוויטרים וגם אפשרות לעבוד כקרוס פסיבי אחוד או כקרוס BI WIRE - מאוד יפה!

מקווה שבקרוב נקבל ונראה כאן צ'ופר מיוסי - ההתקנה של הARC10 והARC6.2 ברכב שראיתי אצלו היום בסדנא!

IMG_1836.jpg

IMG_1837.JPG

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון עם הסאב הנ"ל בגרסת 12" ,הנפח שהיצרן ממליץ הוא מינימלי, ה10" יעבוד טוב יותר ב1 CF.

אגב, אם אינני טועה התצורה האופטימלית לסאבים הנ"ל היא IB אבל כמובן ששום יצרן "מסחרי" לא ימליץ.

( הספק נמוך משמעותית וקל מאוד לשרוף את האלמנט ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IB זו שיטת עבודה למישהו שיודע מה הוא עושה.

כאשר שמעתי את הסאב אתמול הרגשתי שהוא כנראה מסוגל יותר וממש בנמוכים בטרקים מסויימים היו נקודות בהן הרגשתי את התערבות התיבה אבל הבעיה היא שבזמן בו תיבה גדולה יותר תשפר את ההספק, היא תפגום בדיוק.

באמת שסהכ ההספק של הסאב הזה היה טוב מאוד סהכ והדיוק שלו היה מרשים למדי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שמדובר בסאב מצויין שנותן תמורה מלאה לכל שקל, בעניין התיבה, לדעתי תיבה גדולה יותר נשמעת טוב יותר. (עבור הסאב הנל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות, לא ניסיתי, אהבתי מאוד את התוצאה גם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם להיות פולני אז הנפח המומלץ ע"י היצרן הוא 0.65 CF

אם מישהו מחברי הפורום מעוניין לבצע בדיקת השמעה ברכבו ישנו סאב כזה למטרה הנ"ל בסדנה של יוסי אלפיין. כל שנידרש הוא רק לתאם עם יוסי לפני.

ארק אודיו ישראל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, ממליץ בחום!

וכן - להיות פולני או לא להיות!

אני פולני :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו עוד משהו יפה לעין - תביטו בבדיקות שעשו לKS300.4 ותראו את גרף ההיענות שלו - ישר כמו פלטה! שטוח

http://content.arcaudio.com/pdfs/reviews/product-reviews/PAS-9.10-Arc300.4-testreport.pdf

וכאן תביטו בKS300.2 שעשו לו בדיקה דומה אבל בתנאי עבודה מאומצים ותראו איזה יופי

http://content.arcaudio.com/pdfs/reviews/product-reviews/ks3002review.pdf

אני מדבר על הגרף היענות שם - העקומה נראית פחות או יותר כמו גרף היענות של מערכת מכוונת - יש לינק בפורום בחו"ל בו בעלי מערכות מעלים את תוצאת כוון המערכת שלהם ברעש וורוד לאחר שעשו כוון RTA למערכות שלהם ורוב הגרפים נראים בדיוק ככה!

רוברט זף יודע מה הוא עושה זה בטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
.

וכל זה עוד לפני שהסאב הזה נפתח בעצם - ברור לי שלאחר הברייק אין נושא ההספק שלו והירידה לעומק ישתפרו קצת מעבר לכך.

מה הכוונה ל"נפתח"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמקול לרוב זקוק לכמינימום של8 שעות עבודה נטו עד שהדבקים בסליל וקושיות החומרים שהם מגבילי תנועה כמו הספיידר והסראונד מתרכחים קצת ואז רמקול עובד בצורה אופטימלית.

זה נקרא באנגלית burn in אבל בשפתנו אנו קוראים לתופעה רמקול נפתח כי באמת כשהחומרים עדיין קשיחים מידי יש תחושה של צליל יבש כמעה וחוסר כוח.

היום, בחזרה לשרשור הזה ואני כבר רכשתי את האח הגדול של הסאב הזה, בלאק 10 בתיבה 0.8cf ומדובר בסאב שנותן חוויית סאונד שהיא פשוט תענוג.

עומק אדיר, מדוייק מאוד וסופר טונאלי, יש פאנטש אבל חסר לי קצת כוח במכות המדוייקות שלו והאפשרויות שלי הן או הגדלת התיבה ל1cf או דאבל סאב. מה יקרה?

נחיה ונראה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק סאבוופר אלא כל רמקול סטנדרטי דורש זמן הרצה וזה שונה בין כל אחד למשנהו.

כן, רצוי להיות סלחן עם הרמקולים בכמה שבועות הראשונים שלהם. בדרך כלל מרגישים שינוי כעבור שבוע עד שבועיים.

הבלאק פשוט נהיה עמוק יותר, חזק יותר אבל גם נעים יותר וזה לקח בערך שלושה שבועות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי לאמר מה יהיו ההשלכות של הרצה אגרסיבית, אבל הרצה עדינה של רעש לבן או מוזיקה בעוצמה מתונה יהיו הכי נכונים לפתוח רמקולים (בין אם ברכב או בבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3050 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...