Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות על הלוואת בלון

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 3489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם בהלוואת מהסוג הזה(תשלום מקדמה- תשלומים למשך X חודשים- תשלום הפרש), קיים גם לרכבים משומשים זולים? כי משום מה ראיתי רק לרכבים חדשים.

במידה וכן,מה החסרונות בשיטה זו? בהנחה שרוצים רכב עממי, למה בכלל להתעסק עם שוק היד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לבצע חיפוש, דובר רבות על הנושא.

בקצרה:

1) קיים סיכוי גבוהה שייגרם נזק לרכב בתקופת השימוש מה שהיפוך את החזרת הרכב לבעייתית.

2) חברות המימון דואגות שתמיד תהיה אצלם באוברדרפט. כלומר שבכל שלבי ההלוואה, במידה ותרצה להחזיר/למכור את הרכב תאלץ להחזיר סכום משמעותי. החברה מנצלת את העובדה שהיא יודעת שאין לך את הכסף לקנות רכב כ"כ יקר, אחרת לא היית מבקש מימון.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת ניסיתי לעשות חיפוש, אבל לא כול כך נתקלתי בשאלות שאני שואל.

1. כשאתה מתכוון נזק, אתה מתכוון אולי לפגיעה(שילדה נניח) שתקשה עליי למכור את הרכב בעתיד?

2. הכוונה שלי היא לא לקפוץ ולקנות רכב בהנחה שיהיה בסדר, ונשלם מתי שהוא אחר כך, אלא מקפצה קטנה שתאפשר לי לקנות לקנות רכב בסכום פעוט יחסית מעבר למה שיש לי, ושיהיה שווה הרבה מבחינת השנתון של הרכב. לצורך העניין לא תכננתי להוציא יותר מ-40K . האם חברות הליסינג מעוניינות בכלל להתעסק עם סכומים כאלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בבנק תוכל לקבל ריבית טובה בהרבה מאשר בחברות הליסינג (כי גם הם לוקחים הלוואה מהבנק...) במיוחד אם אתה/אישתך סטודנטים.

בשלמה סיקסט יש ליסינג פרטי כשאתה משלם 5000 כפיקדון ותשלום חודשי שכולל ביטוח טסט וטיפול אחד אם אני לא טועה.

בדוק זאת, אולי זה ישתלם לך אם אתה לא רוצה להחזיק רכב ולהפסיד עליו בירידת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואת בלון זו הלוואה שנותנת לך "ללכת עם ולהרגיש בלי".

סה"כ מדובר בפיקציה לא רעה שתוקעת אותך במעגל של רכישות מול חברת הליסינג שאתה מתנהל מולה, כי בכל שלב אתה צריך להחזיר סכום גבוה.

אני אישית מתנהל על סכום קבוע מראש (15K) ולוקח את היתרה בהלוואה עם החזר חודשי קבוע. ככה אני מצליח לנסוע על רכב די חדיש (בזמנו קניתי פנדה בת שנה ומשהו) ואפשר לנסוע כמה שנים טובות עם החזר חודשי שעומדים בו. ביום המכירה, הרכב שווה בערך את הסכום ההתחלתי ואז מתחילים שוב, רק שהפעם אפשר לקבוע החזר חודשי גבוה יותר ולקנות רכב חדיש יותר או גדול יותר...לבחירתך.

אישית, זו צורת ההתנהלות המועדפת עלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת ניסיתי לעשות חיפוש, אבל לא כול כך נתקלתי בשאלות שאני שואל.

1. כשאתה מתכוון נזק, אתה מתכוון אולי לפגיעה(שילדה נניח) שתקשה עליי למכור את הרכב בעתיד?

2. הכוונה שלי היא לא לקפוץ ולקנות רכב בהנחה שיהיה בסדר, ונשלם מתי שהוא אחר כך, אלא מקפצה קטנה שתאפשר לי לקנות לקנות רכב בסכום פעוט יחסית מעבר למה שיש לי, ושיהיה שווה הרבה מבחינת השנתון של הרכב. לצורך העניין לא תכננתי להוציא יותר מ-40K . האם חברות הליסינג מעוניינות בכלל להתעסק עם סכומים כאלה?

1. כן ולא. זה נכון שיהיה לך קשה למכור את הרכב בעתיד אבל זה גם פוסל לך את האופציה של להחזיר את הרכב לחברה (תאלץ להחזיר סכום שפשוט אין לך).

2. אם תפרט בדיוק מה הסכום שיש ברשותך ומה סוג הרכב שאתה מחפש נוכל לעזור הרבה יותר מאשר שנמשיך לנחש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואת בלון זו הלוואה שנותנת לך "ללכת עם ולהרגיש בלי".

.

מניסיון דומה עם הלוואת בלון שעומדת להסתיים חודש הבא ונשאר לי סכום נאה וחמוד (מעל 38K לתשלום) יותר נכון לומר,שבסוף ההלוואה הבלון מתפוצץ לך בפנים .

מה שאני עושה,זה להישאר עם הרכב גם בתום תקופת הבלון (3 שנים) ואז אני פורס את התשלום שנשאר לעוד 4 שנים ובינתיים נשאר עם הרכב.

היום הרכב בן 5,כל ההלוואה תסתיים שיהיה בן 9 וקצת. אז יש אפשרות לפני כן לשדרג ולהעביר יתרת הלוואה לרכב חדש יותר/לפרוע את יתרת ההלוואה ולמכור כי יש שיקולים לא להישאר עם רכב נבן יותר מ8-8.5 (האחזקה מתחילה להיות יותר יקרה,תקלות יקרות עלולות לצוץ,הפער בין מחיר משומשת בת 8 לרכב בן 2 וקצת כמו שקניתי הולך וגדל ולא בטוח שאפשר לסגור אותו).

עריכה אחרונה על ידי עמית

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלוקח הלוואת בלון עם סוף תקופה גבוה מדי (לצורך תשלום חודשי נמוך) ללא התאמה ליכולת ההחזר (השתכרות, חסכונות קיימים, כספים כמו קרן השתלמות שיגיעו במהלך ההלוואה) אז יתפוצץ לו הבלון בפרצוף בסוף התקופה כשהוא ללא יכולת לשלם אותו או שגובה הבלון דומה לשווי הרכב כמשומש.

הכלל עליו אני ממליץ הוא שגובה הבלון לא יעבור את אזור ה- 35% מערך הרכב. אם שומרים עליו אז לא מגיעים לשוקת שבורה בסוף התקופה, בין אם מגלגלים לעסקה חדשה ובין אם פורסים את הבלון ונשארים עם הרכב.

Heaven is where the police are British, the cooks French, the mechanics German, the lovers Italian and it is all organized and run by the Swiss

Hell is where the chefs are British, The mechanics French, the lovers Swiss, the police German, and it is all organized and run by the Italians

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממליץ על הלוואות בלון, לא במכוניות חדשה, משומשת, דירה וכו'...

זאת הלוואה שבשורה התחתונה תמיד משלמים עליה יותר אלא במקרים מאד פרטניים וספציפים שרק בהם היא משתלמת. אם יש אופציות אחרות, עדיף להמנע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קולואטי, תעשה חישוב כמה עלה לך הרכב עד עכשיו וכמה הוא יעלה לך לאחר שתסיים את ההלוואה השנייה שלך.

אני לא אתפלא לשמוע שבסוף התקופה שילמת על רכב שהיה שווה במקור 90K ש"ח (I30 בת שנתיים) בין 120-130 אלף ש"ח רק בגלל ההלוואות.

האם שווה לשלם על רכב 30-40 אחוז מהשווי שלו רק בשביל השקט הנפשי/חסכון בעלויות אחזקה/שופוני/

"ללכת עם ולהרגיש בלי"? כל אחד יעשה את החישוב לעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לי גטס שכבר אכלה לי את הכבד במוסכים על בסיס חודשי ונדרשה השקעה גדולה בשיפוץ גיר +ראש מנוע.העדפתי לשלם במקום למוסך את ההלוואה בשביל ליהנות מקצת יותר שקט נפשי.לגבי סכומים לקחתי הלוואה בסך 62k שעליה במהלך 34 חודשים שילמתי ריבית של 11k נוספים.הבלון שנשאר עומד על k38 מתוך ה 62-כאשר אני יכול לפרוס אותו לתשלומים(כנראה שאפרוס לעוד 48) מה שיגרור ריבית של עוד כ 8k.יוצא,שישולם על הרכב כולל ריבית 62+11+38+8 =119k.הרכב במחירון היה 94 בקנייה. ההפסד כאילו 25 k אחרי 7 שנים.אם נתחשב בזה שהגטס לא עברה שיפוץ ב 10 k אז .יש הפסד של 15k ועוד שווי הגטס דאז 28k.אז להפסיד 43k ב 7 שנים או לנסוע ברכב עושק לך את כל המשכורת ??

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהציעו לי באופל ריבית פריים + 0.9 על עסקת בלון שכזו.

יוצא שבסוף הייתי משלם פחות מ10K על העניין.

אחרי קריאה פה של העניין החלטתי נכון לעכשיו לרדת מזה, חוצ"מ שהאופל מריבה לא ממש נוחה. אולי זה בגלל שאני בא מפז'ו אבל משהו לא הסתדר לי באוטו.

Peugeot  5008 2023 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הפחד שלכם משוק יד 2 קצת מוגזם, משום מה אתם מתייחסים בביטול לירידת הערך ולריבית נגבוהה הכרוכים ברכישת רכב חדש.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה וכן,מה החסרונות בשיטה זו? בהנחה שרוצים רכב עממי, למה בכלל להתעסק עם שוק היד 2?

החיסרון הגדול ביותר זה ירידת הערך הרצחנית בקניית רכב חדש, הלוואת בלון או איך שלא יקראו לה זה כסף קטן לעומת הירידת ערך. בימינו לא בעיה לקבל הלוואה, הנשמות הטובות בבנקים ובחברות האשראי ישמחו לתת לך ויגלו גמישות מדהימה לקראתך אם יהיו בעיות.

עיצה, אל תתפתה להלוואות.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...