Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לעשות מנוע עליון לבד

SuzukiRmX
שימו לב! השרשור הזה בן 7079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

יש לי סוזוקי אר אמ איקס 50 סמ"ק שתי פעימות ויש לי רעשים מהמנוע , שאלתי את המוסכניק והוא אמר שזה רעשים מהרינגים , שיש משהו משחורר שם או שהם גמורים...לא ברור בידיוק עד שלא פותחים את המנוע .

ביקשתי מימנו הצעת מחיר לעשות מנוע עליון לאופנוע...והמחיר גבוהה מידי , גם בגלל שהוא באמת גבוהה בשבילי...וגם בגלל שלא מזמן היה לי הוצאה גדולה לשיפור לאופנוע ועכשיו אין לי כסף עודף להוציא עליו...

אז ישבתי עם אבא שלי והוא העלה רעיון שניקנה ספר מכונאות ( ראיתי במגזין הטכני באתר חנות שמוכרת ספר כזה ) ונשב לבד אני והוא ונעשה לאופנוע מנוע עליון ( שזה יצא הרבה יותר זול בגלל שרוב הכסף המוסך לוקח על עבודה ) ...

עכשיו רציתי לדעת אם לעשות מנוע עליון זה מסובך באופנוע שתי פעימות ?

יש לי ידיים טובות ( גם לאבא שלי , קצת פחות אבל לא שנה :) ) וגם מוטיבזציה , וגם זה מעניין אותי הקטע של ליראות את המנוע מבפנים .

רציתי לדעת מה דעתכם , אם אתם חושבים שנוכל לעשות את זה בלי ידע רב מידי של מכונאות ליפני...וגם אם כדאי בכלל להיתעסק עם זה ...וגם אם אתם יכולים להמליץ לי על ספרים שמסבירים על איך עושים מנוע עליון באופנועים שתי פעימות ( ובכלל ספרים על מכונאות אופנוע ).

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית התשובה היא כן.

שנית יכול מאוד שהסיפור הזה יצא לך יותר יקר לעשות לבד, אבל משתלם לטווח הארוך. מתי שהוא צריך לקפוץ למים ורצוי עכשיו.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו את רוב הכלים...ואם ניצטרך כלים מסויימים אז נוכל להשיג..או מחברים או שניקנה...ואז גם זה ישאר למקרה הצורך...ככה שזה לא הבעיה כי אם צריך אז יהיה...(אלא אם כן דרושים חלקים שאי אפשר להשיג בחנויות כלי עבודה...ואת זה ארצה לדעת אם מישהוא ידוע )

וסקוטר מן לא הבנתי למה היתכוותנה שאמרתה כן...לזה שזה מסובך לעשות מנוע עליון לשתי פעימות או שאם נוכל לעשות את זה בלי ידע רב במכונאות ?

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו את רוב הכלים...ואם ניצטרך כלים מסויימים אז נוכל להשיג..או מחברים או שניקנה...ואז גם זה ישאר למקרה הצורך...ככה שזה לא הבעיה כי אם צריך אז יהיה...(אלא אם כן דרושים חלקים שאי אפשר להשיג בחנויות כלי עבודה...ואת זה ארצה לדעת אם מישהוא ידוע )

וסקוטר מן לא הבנתי למה היתכוותנה שאמרתה כן...לזה שזה מסובך לעשות מנוע עליון לשתי פעימות או שאם נוכל לעשות את זה בלי ידע רב במכונאות ?

תודה .

לדעתי את הפעם הראשונה רצוי לעשות עם מישהו שכבר עשה בעבר, ספר לא תמיד מספיק.

ראש מנוע בשתי פעימות לא נחשב למסובך.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מממ לא ממש בעיה

זה בעיקר בוכנה ורינגים וזה ממש דברים קטנים

ברגע שתפרק את זה אפילו לבד בלי ספר אתה כבר תבין איך להלביש את זה מחדש...

בהצלחה..אני עשיתי לדי טי שלי בזמנו בלי ידע מוקדם מנוע עליון :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אתה יכול לבצע שיפוץ מוצלח בעזרת ספר טוב, ובלי ידע מוקדם.

אני ביצעתי באופנוע הנוכחי שלי, לפני כשבע שנים, שיפוץ מנוע וגיר, ובג'יפ הנוכחי שיפוץ מנוע לפני כארבע שנים.

חשוב לעבוד עם הכלים שהם מציינים בספר, כולל ידית מומנט, ולא לזייף, גם בפרטים הקטנים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי תודה !

אתם נותנים לי מוטיבציה לעשות את זה וזה טוב !

אז ניראה לי שאני יזמין את הספר שהיינז מוכרים של המכונאות אופנועים בזמן הקרוב ויזמין ושיגיע הספר אני יזמין מה שצריך ( בוכנה ורינגים למנוע עליון רק נכון ? ) כמה זמן עבודה זה יכול לקחת ? והרצה זה בערך 300 ק"מ נכון ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף שתביא איתך מישהו שמבין בזה לפעם הראשונה, חבל לאבד מנוע בגלל טעות של טירון. אחרי הפעם הראשונה זה כבר יהיה הרבה יותר קל...

בהצלחה !

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבא שלי מדבר עם קרוב משפחה שלנו הוא מכונאי רכב והיה לו מוסך אז אני מאמין שהוא מספיק טוב כדי לפקח וליראות שהכל בסדר כי סך הכל מנוע זה מנוע...ואני מניח שהוא גם מבין במנועי שתי פעמיות...למקרה הכי גרוע הוא מרים צילצול לחבר שלו שיש לו מוסך של אופנועים והוא יוכל לעזור בטלפון...

עכשיו אבא שלי אמר לי לחפש ספר שמסביר על איך עושים מנוע לאר אמ איקס ( לא ספר רכב אלא ספר על אר אמ איקס שמסביר על כל הטיפולים ואיך לעשות אותם כולל מנוע עליון ) יש חייה כזאת ? או שיש רק ספרים שהם בכללי על מכונאות ? ( לי זה לא ממש עקרוני העיקר שהספר יסביר איך לעשות מנוע עליון ובכלל טיפולים לבד באופנוע ושיהיה מובן , זה פשוט אבא שלי אמר לי לחפש כזה אב מצאתי רק של סוזוקי טי אס אקס..שזה קירור אוויר...של אר אמ איקס או טי אס דבליו לא מצאתי ).

תודה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבא שלי מדבר עם קרוב משפחה שלנו הוא מכונאי רכב והיה לו מוסך אז אני מאמין שהוא מספיק טוב כדי לפקח וליראות שהכל בסדר כי סך הכל מנוע זה מנוע...ואני מניח שהוא גם מבין במנועי שתי פעמיות...למקרה הכי גרוע הוא מרים צילצול לחבר שלו שיש לו מוסך של אופנועים והוא יוכל לעזור בטלפון...

עכשיו אבא שלי אמר לי לחפש ספר שמסביר על איך עושים מנוע לאר אמ איקס ( לא ספר רכב אלא ספר על אר אמ איקס שמסביר על כל הטיפולים ואיך לעשות אותם כולל מנוע עליון ) יש חייה כזאת ? או שיש רק ספרים שהם בכללי על מכונאות ? ( לי זה לא ממש עקרוני העיקר שהספר יסביר איך לעשות מנוע עליון ובכלל טיפולים לבד באופנוע ושיהיה מובן , זה פשוט אבא שלי אמר לי לחפש כזה אב מצאתי רק של סוזוקי טי אס אקס..שזה קירור אוויר...של אר אמ איקס או טי אס דבליו לא מצאתי ).

תודה .

למיטב ידיעתי מנוע של אר אמ איקס וטי אס זהה לחלוטין.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע בצורת הבלוק לא שונה למיטב ידיעתי. יש מצב שהתעלות שמשמשות בקירור מים להולכה של הנוזל קירור שונות במיקומן, אבל הראש מנוע אותו ראש מנוע. אין שום קשר בין הצורת קירור לראש מנוע. בעירבון מוגבל כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי תוכל לעשות זאת לבד.

אני הייתי ממליץ לך לקנות ספר היינס אשר ידרך אותך וכך גם תדע מראש מה אתה צריך.

כבעליו של מוטוקרוס מספר שנים, לעשות רינג או בוכנה לוקח עד חצי שעה כשאתה יודע מה לעשות ויש לך את כל הכלים הנכונים.

תוכל גם להעזר בכתבה הזאת:

http://www.off-road.com/dirtbike/tech/topendrebuild/

יש שם עוד הרבה כתבות מעניינות.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7079 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...