Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה ייטי מול קיה סול מול סוזוקי sx4 outdoor

orikan
שימו לב! השרשור הזה בן 3505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מחפש רכב שאמור לשמש גם אותי וגם את הוריי המבוגרים.

הוא צריך להיות עם תנוחת ישיבה גבוהה, כניסה רחבה יחסית ונוחה, אוטומטי.

הוא לא הולך לנסוע הרבה - כנראה שפחות מ 15,000 ק"מ בשנה.

אני מתכוון לקנות רכב משומש (בגיל 2-4 שנים) בתקציב של עד כ 80,000 ש"ח.

אני מתכוון להחזיק ברכב הרבה שנים.

הלב רוצה את הייטי. כמה דברים אני לא כל כך אוהב בייטי:

1. המנוע בדגם ה 1200 קצת אנמי, מנוע הדיזל מאוד לא נפוץ ומאוד יקר.

2. אני קצת חושש מאמינות מנועי הטורבו לאורך זמן.

3. גיר ה DSG הידוע באמינותו המפוקפקת.

הסול והסוזוקי יכולים אולי להיות בחירה לוגית נכונה, אבל הם לא כל כך "עושים לי את זה"...

(הקיה סול נראה לי קצת כמו צעצוע...)

הצעות נוספות?

מישהו יכול לאושש או להפריח את חששותי מהייטי?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך נכנסים רק השנתונים שידועים כבעייתים ביטי מבחינת מנוע וגיר. זה המצב, זה מה יש. אני יכול לנסות להפריח את חששותיך בכך שאציין שיש אחריות מורחבת ואחריות של רצון טוב על רוב אם לא כל הרכבים, אבל בפועל אם אתה אחד כזה שהמחשבה על שיפוץ גיר או מנוע עושה לו חלושס - אולי זה לא הרכב בשבילך.

אגב, למה לא טויוטה ספייס ורסו? תנוחת ישיבה גבוהה - יש. יחסית נוחה - יש. אוטומטי - יש. מוניטין אמינות מוכח של טויוטה - יש. מנוע חסכוני של יאריס - יש.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן צביקה,

דבר ראשון - תדע שאני חולה על השירים שלך... :)

דבר שני - מהם השנתונים

שידועים כבעייתים ביטי מבחינת מנוע וגיר? מה השתנה במנוע ובגיר בשנתונים החדשים יותר?

אולי אצליח למתוח קצת את התקציב.

אולי זה קצת ילדותי, אבל הטויוטה נכנסת לקטגוריית הרכבים ש

לא כל כך "עושים לי את זה"...

או במילים אחרות - אני מחפש רכב עם קצת, קצת פוזה..

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנתונים ה"בעייתיים" של מנוע ה-1.2 TSI הם 2010 ועד דגמים אשר יוצרו (יוצרו במפעל ולא עלו על הכביש) עד סוף 2011. בשנים אלו היה כשל תכנוני במנגנון התזמון שכלל שרשרת ומותחנים בעייתיים. הדגמים שיוצרו (להבדיל ממועד עלייה לכביש) החל משנת 2012 לא אמורי לסבול מבעיה זאת כי היצרן תיקן את הבעיה בפס הייצור (תכנון מעודכן).

לגבי הגיר, בשנת 2013 היה קמפיין שרות של היצרן להחלפת סוג השמן בגיר, לאחר קמפיין נוסף שקדם לו בו הוחלף המכאטרוניק (יחידת הבקרה האלקטרו-הידראולית) של הגיר. לאחר קמפיין זה היצרן טען שמחלות הילדות של הגיר נפתרו, אך יש לחכות ולראות אם אכן התלונות ירדו משמעותית מאז.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שגם אני הייתי נמנע מרכישת ייטי משומש, במיוחד אם הייתי מתכוון להחזיק ברכב שנים רבות.

בצד ההגיוני של של הסקאלה יש לך רכבים כמו הטויוטה ספייס וורסו, סיטרואן C3 פיקאסו והונדה ג'אז. הן יהיו חדשות יחסית, חסכוניות וקומפקטיות, את הסול והSX4 אפשר להוסיף אליהם.

בצד ה"ילדותי" כמו שאתה קורא לו תוכל לקנות איזה יעני ג'יפון בן 4-5, משהו כמו ניסאן קשקאי, פיז'ו 3008 או אולי אפילו יונדאי IX35. המחירים גבוהים, המכוניות בן בסופו של דבר מכוניות משפחתיות רגילות מוגבהות שעולות הרבה יותר, אבל יתנו לך נראות ופוזה.

איפשהו באמצע יש את המיניוואנים בסגנון מאזדה 5 או פיז'ו 5008, מעט זולות יותר מהג'יפונים ובעניין של פוזה, תלוי פוזה של מה אתה מחפש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף למה שעומר כתב, רק שים לב שגם ב-3008 יש מנוע טורבו-בנזיו שידוע כבעייתי.

העובדה שצריך להחליף את הקיט טיימינג עדיין לא הופך מנוע לבעייתי!.

מנוע בעייתי זה שמתפוצצות בוכנות,שהמנוע נתפס בגלל תכנון לקוי{בוצה}.

העובדה שצריך להחליף את הקיט טיימינג לגמרי לא הופך מנוע לבעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במנועי ה-TSI ה״בעייתים״ כל מה שצריך לעשות זה להחליף קיט טיימינג.

הבעייתיות היא שהדבר מגיע שלא במסגרת שגרת הטיפולים הסדורה, מה שלעיתים רבות גורם לבעיות כשקונים רכב משומש שטופל בשגרת אחזקה סטנדרטית ולא מחמירה (שזה רוב הרכבים בישראל).

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת שהקיה סול לא כל כך עושה לך את זה, מצד שני היית כנה ואמרת שכן חשובה לך גם הפוזה ביחד עם כל הדברים המובנים מאליו כמו נוחות, בטיחות וכד'.

אני חושב שדווקא קיה סול יד 2 היא המכונית בשבילך. היא עברה שינוי מדהים בשנים האחרונות ויש לה ביצועים מדהימים, גם אם לא תקנה אחת חדשה.

זה מזכיר לי גם כתבה שקראתי לפני חודשיים בערך, חיפשתי אותה במיוחד בשבילך -

http://cars.walla.co.il/?w=%2F4701%2F2759929

שיהיה בהצלחה ותעדכן מה הוחלט בסוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי רכב נהדר . שוק טוב . תצרוכת דלק של 1 ל 9 ממוצע משולב . רכב גבוה מרווח . חוץ מתצרוכת הדלק הגבוה זה רכב מומלץ . בתקציב שלך הייתי מנסה לוותר על רכב גבוה והולך לכיוון גאז' או פריוס .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הקשקאי מניסיון אישי, אבל על פניו נראה שהוא אכן עונה על דרישותיך.

לניסאן מוניטין אמינות מצויין ולא שמעתי על משהו ספיציפי/סדרתי בקשקאי שיגרום לי לחשוב אחרת.

החסרון הגדול שלו הוא המחיר הגבוה, מה שאומר לקנות רכב ישן יחסית, פשוט צריך למצוא אחד שמור ומטופל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים ולמוני על הכתבה.

הקיה סול פשוט לא הטעם שלי - צבעוני מדי ו"צעצועי" מדי.

המועמד העקרי הוא כרגע ניסאן קשקאי 2010 (הבנתי שהייתה מתיחת פנים בשנה הזו) גם אם זה אומר למתוח קצת את התקציב.

מה שמביא אותי להתלבטות אם לא שווה כבר לחפש עוד כמה ג'ובות בכיסים ולקנות סוזוקי קרוסאובר חדש.

מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים ולמוני על הכתבה.

הקיה סול פשוט לא הטעם שלי - צבעוני מדי ו"צעצועי" מדי.

המועמד העקרי הוא כרגע ניסאן קשקאי 2010 (הבנתי שהייתה מתיחת פנים בשנה הזו) גם אם זה אומר למתוח קצת את התקציב.

מה שמביא אותי להתלבטות אם לא שווה כבר לחפש עוד כמה ג'ובות בכיסים ולקנות סוזוקי קרוסאובר חדש.

מה אומרים?

אם אתה מחפש חסכון בדלק ושנתון גבוה - לך על הקרוסאובר - בחירה מצוינת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...