Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדשות רכב: ג'יפ צ'ירוקי החדש, נוחת בארצנו.

RS
שימו לב! השרשור הזה בן 3504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כפי שפורסם כאן:

http://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/1797/חדשות/ג'יפ-צ'ירוקי-החדש-בישראל

לפני כחודשים העלתי ת'רד ביעוץ לרכישה, בו ביקשתי המלצה לג'יפון עבור אחי, המתגורר בסאן פרנסיסקו.

לפני שבועיים חזרתי משם. לבסוף, נבחר לו הצ'ירוקי החדש - בגרסת הבסיס (2.4MultiAir 2X4 SPORT).

כמה מילים עליו אחרי שבדקנו את הספורטאז', IX35 והקוגה (שנפסל ורק בגלל תג מחיר יקר מהותית מהם), הצ'ירוקי הפתיע והלהיב יותר - מרווח יותר, נוח יותר, שקט יותר, הרגיש איכותי יותר ומצוייד ברשימת איבזור ארוכה כבר בגרסת הבסיס.

אז כמו שאמרתי, הצ'ירוקי מאוד מאובזר - גם בגרסת הבסיס. יש 10 כריות אוויר, חשמול מלא, בקרת שיוט ומגביל מהירות, מערכת שמע עם מסך מגע 5' ומצלמת רוורס מקורית, BT ושליטה מההגה, מושבים אחורים הנעים על מסילות - להגדלת תא המטען / הגדלת המרחב לנוסעים מאחור, משענות יד קדימה-אחורה, שלל תאורות שונות בתא הנוסעים, וכו' וכו'.

גרסת הבסיס נעדרת - חלונות כהים אחוריים, קורות גג, ציפוי עור להגה, חישוקי סגסוגת (יש חישוקי פח - 17' מעוצבים יחסית), איתות במראות הצד ומראות / ידיוח חיצונית בצבע הרכב. כל אלה (פלוס אופציות נוספות - כמו מסך מגע 8', מערכת שמע משודרגת, חישוקי 18' וכו') קיימים בגרסאות המאובזרות יותר כמובן, הגם יקרות יותר מן הסתם.

מנוע / גיר:

ה-2.4MultiAir (פיאט?) יחד עם ה-ZF9 מספקים ביצועים סבירים פלוס. ישנם 184 סוסים באוורוה, כך שהצ'ירוקי אינו עצלן, אך גם אינו חורך אספלט מצוי. בניגוד ל-ZF8 המשובחת, ה-ZF9 פחות נעימה לשימוש - מדלגת מהר בין ההילוכים, מעט קופצנית בהילוכים הראשונים (היה על כך RECALL בארה"ב - עדכנו תוכנה וזה השתפר. בחלק גדול מהרכבים הוחלפו התיבות בחדשות - מסדרה עדכנית יותר), מעט מתבלבלת - כל זה מורגש בעיקר בעיר. לא נהגתי ב-3.2, אולי שם זה עובד טוב יותר. לפי מה שאומרים החבר'ה בפורומי JEEP בארה"ב - אין הבדל ניכר בין המנועים בתפקוד התיבה.

התנהגות:

ההיגוי די כבד (לא בצורה מוגזמת או מעיקה), אך מנותק לחלוטין. אילם של ממש. מעבר לכך, יש מעט זוויות גלגול - למרות הנוקשות היחסית מצד המתלים. נקודה נוספת - הבלמים ספוגיים במהלך הראשוני (והדי ארוך) ולאחר מכן ישנה עוצמת בלימה ראוייה. דורש התרגלות (ביחס לבלמים של הפוקוס והקוגה, למשל). אם יש צורך במשהו מלהיב ומרגש יותר לנהיגה, הצ'ירוקי לא המקום. הקוגה יתן מענה ראוי מהותית.

נוחות נסיעה:

אחרי האלטימה הרכה (מידי?), הצ'ירוקי מרגיש אירופאי יותר - הרבה פחות רופס. נוקשה יותר, אך לא מעניש בכלל. בעיר היה מעט קופצני יותר על שיבושים חדים. בביעירוני היה נוח למדי על כבישי הבטון (הלא מדהימים) ושלל החיבורים בין משטחי הבטון השונים. הצ'ירוקי שקט למדי בתא הנוסעים, ורק רעשים מבתי הגלגלים (על הכבישים הוותיקים יותר) נשמעו יותר ממה שציפיתי לצערי. ישנה אופציה (בתשלום כמובן) לבידוד טוב יותר (שמשות עם שלל ציפויים וכו') - אולי זה ישפר את את הנושא.

מרחב פנים ואיכות חומרים:

מקדימה יש מספיק מקום לרגליים ולראש (בדגמים עם הסאן רוף / גג פנורמי - מרחב הראש מאוד מוצמצם), ורק הברכיים יפגשו לעיתים בקונסולה - תלוי בתנוחת הנהיגה הנוחה / מתאימה (אחי 1.90, כך שהוא ישוב שהמושב נמצא כמעט בסוף המסילה).

מאחורה יש לא מעט מקום לשניים. השלישי יצטרך להיות ילד / נער צעיר - גם אז יסבול ממושב אמצעי לא נוח במיוחד (משענת יד). לא חסר מקום לראש (בתנאי אין סאן רוף / גג פנורמי). המושבים האחוריים בעלי זווית מעט מוזרה. עושים חשק לשינה.

בכללי, לטעמי - המושבים נוחים עד מאוד, בעיקר הקידמיים, עם תמיכה נאה.

מרבית החומרים רכים, נעימים ונותנים תחושה מוצקה. עם זאת, קיימים גם חומרים קשיחים עד מאוד - ורגישים לשריטות. בכלליות, הרבה יותר טוב ממה שג'יפ סיפקו לנו בשנים האחרונות. קפיצת מדרגה מורגשת ומהותית.

תמורת 18K דולר, הצ'ירוקי מציע חבילה נהדרת לכסף. רק מקווה שאחי, גיסתי והקטנצ'ק יהנו בחברתו.

עריכה אחרונה על ידי RS

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שסידרו את הבעייה הקטנה שהייתה לדגם היוצא - סכנת היתהפכות גבוה.

כחובב רכבים קטנים, הייתה לי משום מה משיכה לjeep הזה. במיוחד לגרסת srt.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים, כשהוא הוצג לא הבנתי מה עבר על מחלקת העיצוב שלהם, הם שאבו השראה מפונטיאק אצטק? אולי גם קצת מביואיק רנדוו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי אותו השבוע על מובילית, במציאות הוא דווקא נראה די סביר לדעתי. אל תשכחו שעיצוב מוחצן זה מה שמוכר היום בעולם הג'יפונים.

מעניין יהיה לגלות אם אכן יש לצעצוע הזה יכולת שטח או לא. מצד אחד, פלטפורמה של אלפא ג'ולייטה עם אפס יומרות מחוץ לכביש. מצד שני מערכת הנעה כפולה די מתוחכמת באחד מהדגמים.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה שלי עושה עליה השתלמויות למערכות מוחשבות ברכב.

הוא סיפר לי שישי לה כמות לא קטנה של מחשבים שונים ברכב, בין הרכבים עם הכי הרבה מחשבים ברכב.

הוא אמר שיש לה מערכת שאם הוא קולט שהיא בעליה הוא מעביר להנעה קידמית, אם הוא נוסע בחול הוא מעביר להנעה אחורית

ואם הוא בשטח ל- 4X4.

ונעילת דיפרנציאל אוטומטית.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את הגרסאות הרגילות שהן יותר עירוניות ועדיין לא עושים בושה לשם ג'יפ.

ויש את trailhawk שזה רכב שטח אמיתי.

הבעיה של האמריקאים עם הג'יפים החדשים זה שהם מודרנים וזה נראה להם מוזר.

הם רגילים לזבל שג'יפ היו מייצרים בימים שהם היו שייכים למרצדס.

לפי נתוני המכירות האמריקאים התרגלו לעיצוב מהר מאוד

יותר מעניין אותי זה אם renegade יצליח בארץ

trailhawk

2014-jeep-cherokee-trailhawk-front-view-off-roading-2.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מבין מחברים בארה"ב, יכולת השטח היא ביחס הפוך לעיצוב המכוער, כלומר גבוהה מאוד.

וכנראה שגם במציאות, כפי שצביקה פיק רשם, האוטו נראה יותר טוב ממה שהוא נראה בתמונות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בעיני הוא נראה די טוב.

אגב, זה רק אני או שמאחורה הוא מזכיר את הרנו קליאו החדשה...?

כשחושבים על זה אני מסכים איתך

ראיתי אותו בתערוכת ז'נבה, מאז יש לי סיוטים ואומרים שאם אני לא אסיים מהצלחת יבוא ג'יפ צ'רוקי ויקח אותי

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר מאוד קרוב לגרנד צ'ירוקי, מה שאומר שכמו רוב דגמי קרייזלר נזכה כנראה לראות אותו בייקר בייבוא אישי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שסידרו את הבעייה הקטנה שהייתה לדגם היוצא - סכנת היתהפכות גבוה.

אתה מתבלבל עם הגרנד צ'רוקי. תחפש ביוטיוב grand Cherokee moose test או grand Cherokee flip. אני כותב מהטלפון ולא יכול לצרף סרטון.

עריכה: אנסה לצרף סרטון, בוא נראה אם זה יעבוד.

[video=youtube_share;zaYFLb8WMGM]

עריכה2: עובד! תחי הטכנולוגיה!

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר מאוד קרוב לגרנד צ'ירוקי, מה שאומר שכמו רוב דגמי קרייזלר נזכה כנראה לראות אותו בייקר בייבוא אישי.

כל רכב אמריקאי תראה בארץ בעיקר ביבוא אישי.

היבואן מביא דגמים אירופאים שעולים לו יותר מדגמים אמריקאים שמגיעים ביבוא אישי.

היבואן גם צריך לקחת אחריות לדגמים האמריקאים ששונים בכול בורג בהם כי הם עומדים על תקנים אחרים.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...