Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ויטרינת ההאצ'בקים שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

לא מזמן סיימתי סוף סוף את שדרוג הויטרינה שלי - הוספת אורות לד (בעזרת מתקין מומחה). בנוסף עשיתי סידור מחדש. והחלטתי לשתף אותכם. בתור חובב האצ'בקים, האוסף שלי מתמקד בהם, אתם כבר תראו :-P

בנוסף, על מנת ליצור מעט גיוון - יש גם מדף "שוטינג-ברייק", שמזכיר קצת האצ'-בק (הייתי חייב לספק לעצמי תירוץ לחרוג מהתחום)

כל הדגמים הגדולים - זה קנה מידה 1:18, חלקם רזין וחלקם דיי קאסט. כיוון שההאצ'בקים זה לא "חומר של חלומות" בדרך כלל, לא הרבה חברות דגמים מייצרים אותם, לכן לא תמיד יש בחירה בין מספר יצרניות/רמות איכות. גם האופנועים הם בקנה מידה 1:18.

נעבור ישר לתמונות (הסברים בפנים) 8)

מבט כללי:

Day_Vitrine_F-4_zps754e44ec.jpg

חלק עליון:

Day_Vitrine_T-3_zps3e947470.jpg

חלק תחתון:

Day_Vitrine_B-1_zpse79b9995.jpg

ועכשיו מדף מדף, מלמטה למעלה, עם קצת הסברים:

מדף אוף טופיק 1 - פה ריכזתי דגמים בקנה מידה 1:43 ומטה

בעיקר דגמים מהעבר ועוד כמה חדשים. למשל בסדרת הלימוזינות קניתי כמה תוספות חדשות, כמו כן בסדרת הוולגות שמימין. יש גם את הסט משאיות של מאצ'בוקס מהסרט CONVOY מצד שמאל:

Day_Vitrine_Shelf-1B_zps7b5d25cc.jpg

מדף ליבה 1 - האצ'בקים מודרניים 1

פה יש את הוואגיות והרנו ספורט מהשנים האחרונות. דגמים שהרוויחו בכבוד את מקומם באוסף. הרנו משמשות כבר כמה שנים טובות כאמת מידה להאצ'בק ספורטיבית. יש את הלאון המיוחדת מאוד והפולקסוואגן W12, המטורפת.

Day_Vitrine_Shelf-2_zps493c1e21.jpg

מדף ליבה 2 - האצ'בקים קלאסיים

פה יש כמה נציגות שנחשבות לטובות והמיוחדות שבהאצ'בקים בכל הזמנים - ה פיז'ו 306 S16, פיז'ו 106, רנו קליאו V6 והפיז'ו 106. כמו כן כמה אבני יסוד שסללו את הדרך אם לא המציאו את הז'אנר - גולף GTI דור ראשון והרנו 5 טורבו.

Day_Vitrine_Shelf-3_zpsf3024e76.jpg

מדף ליבה 3 - פיז'ו מסדרת ה 20X

דגמים של פיז'ו 206 ו205. 205 - האצ'בק קלאסית שכבר נאמר עליה הכל, ב3 גרסאות - GTI 1.6, ראלי וT16. ב206, הדגם שבגללו הכל התחיל, יש את ה RC, וה RC עם קיט של ESQUISS. ועוד 2 206 GTI משופרות, להשלמת הסדרה של נורב. ה 207 הוא רכב די בינוני ולא הרוויח את מקומו במדף הזה.

Day_Vitrine_Shelf-4_zps2a7912bb.jpg

מדף ליבה 4 - האצ'בקים קלאסיים ו2 זוגות של "מקור וחידוש"

יש כאן את הלאנצ'יה דלתה אינטגרלה, פיאסטה XR2 וההונדה CRX. מאחור יש צמדים של המיני והפיאט 500 - המקורי ליד החידוש, שימו לב להבדלים בגדלים, עד כמה שבדקתי, הקנה מידה די מדויק.

Day_Vitrine_Shelf-5_zpsba653fc5.jpg

מדף ליבה 5 - "השוטינג ברייק"

ניתן להתווכח האם רכבים אלו קשורים להאצ'בקים או לא. לי אין שום בעיה לספח אותם למשפחה, בכל מקרה. מבחינתי אלו רכבים שסיפקו השראה. פה מרוכזים הדגמים האיכותיים ביותר שלי - לרכבים יותר רציניים, כנראה שיצרניות הדגמים הרציניות יותר מוכנות להתייחס. היגואר, המרצדס והבוגאטי - אלו רכבים מיוחדים מאוד והעיצוב שלהם, פשוט מדהים וחסר גיל. צריכות להיכלל בכל מוזיאון של רכבים או של עיצוב. מבנה המרכב שלהם מזכיר מאוד שוטינג ברייק וברמה עקרונית גם האצ'בק. בנוסף יש את הפרארי FF וה Z3 Coupe המהוות נציגות לשוטינג ברייק המודרניות. דגמים אלו מאפשרים לי להכניס גיוון ורכבים מיוחדים יותר לאוסף. הגיוון הוא גם ביצרנים של הרכבים וגם ביצרניות הדגמים.

Day_Vitrine_Shelf-6_zps531a478c.jpg

מדף ליבה 6 - האצ'בקים מודרניים 2

פה יש תערובת של כמה האצ'בקים מייצגות מהעת האחרונה יותר. המיוחדות שבהם לדעתי, הן ה פורד פוקוס RS500, השירוקו והDS3.

Day_Vitrine_Shelf-7_zps897555d5.jpg

מדף אופ-טופיק 2

פה יש כמה דגמים שצירפתי על הדרך, כי פשוט הייתי חייב :). הקאדילק והמוסטאנגים, הם ממש-ממש לא בתחום האיסוף שלי. התלבטתי בנושא ובינתיים הם נשארים!

Day_Vitrine_Shelf-8_zps6410cb4b.jpg

ועכשיו לכמה תמונות לילה – בחושך עם אורות הלד-החדשים, המראה מאוד מרשים:

Night_Vitrine-B1_zps9a8ddafd.jpg

Night_Vitrine-T1_zps180cc697.jpg

Night_Vitrine_F-2_zpsf50dff7e.jpg

זהו, לשיפוטכם.

שאלות, הערות והארות יתקבלו בברכה.

• אהבתי 1

יואב :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולגי,

לגבי עלות הדגמים. אני לא אגיד שזה עיסוק זול בשום פנים ואופן. אבל יחסית, הדגמים שלי הם לא מהיקרים בסקאלה של היצרניות, אלא מהרמה נמוכה-בינונית.

יש לי רק מספר דגמים שהם באמת מה TOP מבחינת האיכות - AUTOART ו CMC. למזלי החברות האלה לא מייצרות הרבה האצ'בקים (או בכלל).

בזמן האחרון מחירי הדגמים נוסקים, לעיתים לא בהתאם לעליה באיכות הדגמים (לפעמים אפילו במגמה הפוכה)

ET,

גובה - 210 ס"מ

רוחב - 80 ס"מ

עומק - 50 ס"מ

לפי ההרכבה זו ויטרינה שהוזמנה מנגר בהזמנה אישית. יש לה גם גלגלים, ניתן (אך לא מומלץ) להזיז אותה ברחבי הסלון.

קניתי אותה מאספן קונכיות ביד 2 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי לשירותים עם התמונות...

אוסף מדהים! ועוד יותר כי יש לך מיקוד דומה לשלי

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו!!! אני גם שרוט על הוט האצ' והליבה 2, אני מזיל ריר! דגמים שאני מחפש בנרות, דגמים שצריך לעבוד קשה בשביל להשיג.

אוסף פשוט מדהים, גם בתור חובב רכב ובמיוחד בתוך חובב הוט האצ' קלאסיות.

אם יש רק טענה אחת, זה שלכל רכב מגיע את הכבוד שלו, ולמרות שקיטלגת לפי קטגוריות, עדיין מעט צפוף לי בעין במבט כולל על הויטרינה, אני אישית לא אוהב ויטרינות ולכן הדגמים שלי קיבלו קיר משלהם.

10522385_10201914466933197_666122957_o.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תצוגה מרשימה ואהבתי במיוחד את הדגמים הקלאסיים העממיים. יפה מאוד.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני רואה אצלך אלפא 147! מאיפה אני קונה כזו?

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב טוב חברים,

תודה רבה על התגובות והפרגון. שמח שאהבתם.

האצ'בקים - הם רכבים עממיים יחסית ודי נגישים לכולם. אוסף כזה מוסיף עניין כי אלו דגמים שאנחנו מכירים ונתקלים בהם ברמה יומ-יומית (לפחות בחלקם). "חלומות נגישים" - חלקם כבר הרבה פחות :)

הרוב המוחלט של הדגמים נקנה באי-ביי. שם ניתן למצוא דברים יותר נדירים שכבר לא מיוצרים שהם ממש קשים להשגה לפעמים. בנוסף כמה מהדגמים נרכשו מחנויות דגמים גדולות כמו:

http://www.modelissimo.de/

http://www.carmodel.com/

Dj_Dani,

אכן סידור מיוחד מאוד יש לך על הקיר, מקורי מאוד. כאשר כמות הדגמים גדלה, צריך לאחסן אותם במקום יותר מרוכז, אחרת אצטרך חדר. כמו כן ויטרינה מגינה באופן יחסי מאבק. אצלי זה עוד סידור מרווח יחסית - יש מקום בין הדגמים והנחתי אותם בזווית.

dinnnn,

הפיז'ו 306 היא אכן דגם נדיר מאוד. מיוצר ע"י חברת OTTO-MODELS הצרפתית. אני צדתי אותv במשך זמן מה בעיקר במכרזים, וגם הפסדתי בלא מעט מהם.

מהדגם תוכל להתרשם פה:

http://otto-models.com/en/peugeot/22-peugeot-306-s16.html

לקנות אותו זה כבר סיפור אחר.

לא מזמן OTTO גם הוציאו גרסת מירוצים של ה 306 MAXI:

http://otto-models.com/en/peugeot/76-peugeot-306-maxi-tour-de-corse.html

Pavlik,

האלפא 147 היא דגם לא כל כך איכותי, אבל עדיין עושה את העבודה בתצוגה. הוא דווקא לא כזה נדיר, ואולי אפילו יש סיכוי למצוא אותו בארץ, אצל וילנצ'ק בתל אביב.

הדגם הוא של חברת RICKO וניתן למצוא אותו באי-ביי:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40%7CR40&_sacat=0&_nkw=1%2F18+ricko+alfa+147&_sop=15

אשמח לענות, אם יש עוד שאלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

לאחר מעבר דירה,

ועדת הקישוט פסלה לי את הויטרינה הגדולה שלי ונאלצנו להתפשר על משהו יותר מצומצם, אך מעוצב.

וזה גם נמצא בסלון ממש מולי.

כמות הדגמים צומצמה מעט, ונאלצתי לזקק את האוסף.

חלק מהדגמים מאוחסנים ויוצגו כחלק מתצוגה מתחלפת (אולי) 8)

להתרשמותכם:

20180918_131000~2.jpg

20180918_130921~2.jpg

20180918_130924~2.jpg

20180918_130928~2.jpg

20180918_130933~2.jpg

20180918_130937~2.jpg

20180918_130945~2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו!!! אני גם שרוט על הוט האצ' והליבה 2, אני מזיל ריר! דגמים שאני מחפש בנרות, דגמים שצריך לעבוד קשה בשביל להשיג.

אוסף פשוט מדהים, גם בתור חובב רכב ובמיוחד בתוך חובב הוט האצ' קלאסיות.

אם יש רק טענה אחת, זה שלכל רכב מגיע את הכבוד שלו, ולמרות שקיטלגת לפי קטגוריות, עדיין מעט צפוף לי בעין במבט כולל על הויטרינה, אני אישית לא אוהב ויטרינות ולכן הדגמים שלי קיבלו קיר משלהם.

[ATTACH=CONFIG]395898[/ATTACH]

מדליק

איפה מצאת את המדפים האלו. אני בעקרון ארצה לרכוש בדיוק כאלה עוד כמה חודשים.

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2004 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...