Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנק לאומי: עמלה על מסגרת אשראי (נמאס לי מהענין)

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 3509 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמאס לי לשלם 12 ש"ח על מסגרת האשראי שלי. למי שלא מכיר/יודע: על הזכות או האפשרות להיכנס למינוס בעו"ש שלי, אני חייב לשלם כל תקופה מסוימת 12 ש"ח.

גם אם אני לא חורג (ואף פעם לא חרגתי ולו בש"ח אחד!).

רק על האפשרות ההיפוטתית.

מצד שני, על כל התקופה שבה אני ב- פלוס, אני לא מקבל שקל מהבנק.

אני הולך להתקשר אליהם ולהבין מדוע החד צדדיות הזו, ואז אחזור לעדכן כאן.

עצות לפני הקרב המילולי עם מנהל הסניף - יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבנתי, לא חורג = לא עובר אף פעם את המסגרת המוקצית?

או לא חורג = לא מנצל את המסגרת ולא נמצא במינוס?

אם האפשרות השניה, אז פשוט הייתי מבטל את המסגרת. לי אין מסגרת בחשבון, אין לי אפשרות להיות במינוס וזה היה ככה מאז ומעולם.

אם האפשרות הראשונה עדיין הייתי מתעקש על ביטול העמלה כי הבנק ממילא גובה ריבית כשאתה מנצל את המסגרת ובהחלט מדובר בעמלה כפולה.

שיהיה בהצלחה, תהיה נחרץ.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אינך מתכוון להיכנס למינוס, בטל את האופציה הזאת.

לגבי עמלת כרטיס אשראי.

כל פעם שאתה מוציע כרטיס חדש אתה מקבל שנה ראשונה חינם,צריך ק' לדרוש.

אופציה אחרת זה לעשות כרטיס אשראי של לייף סטייל, שנתיים ראשונות חינם.

בהצלחה

למכירה: AR.DRONE

גודש :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת העמלות שכנראה לא יבטלו לך.

חשוב לומר, במידה ויש לך מסגרת אשראי חתומה כנדרש, וקרה המקרה וחרגת ממנה, הבנק יכול להעמיד לך מסגרת חד צדדית. יכול. לא חייב. הוא יכול גם לא.

במידה ואין לך מסגרת אשראי בכלל, ונכנסת למינוס של אפילו 100 שקל, הבנק לא יכול להעמיד לך מסגרת חד צדדית, והוא יאלץ להחזיר את החיוב הזה מחוסר כיסוי. גם אם אתה לקוח מצויין.

למען ההשוואה, מתוך אתרי הבנקים -

עמלה זהה בבנק הפועלים - 12 שח לרבעון

בנק דיסקונט - 24 שקלים לרבעון

בנק מזרחי - 27 שקל לרבעון

בנק בינלאומי - 18 שקל לרבעון

הח.מ עובד בבנק לאומי, וניהל סניף של הבנק בעברו.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה בדיוק עובד, אבל לי אין כלל מסגרת למינוס ובכל חודש אני מקבל מהבנק 40 שקל.

גם אני בלאומי. תגיד להם שאתה רוצה חשבון כמו שלי :lol:

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש סניף של בנק איגוד בסביבה שלך , תשקול לעבור אליו

גם תקבל 3% ריבית על ה פלוס (עד לגובה המשכורת החודשית ) גם ללא ריבית על המינוס ,

ללא עמלות עו"ש (למעשה אתה משלם עמלות בסוף החודש ומקבל החזר בתחילת החודש הבא , כך שבעצם שילמת על חודש ממוצע פעם אחת בלבד )

עדיין תשלום מסגרת אשראי 18 ש"ח לרבעון

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה התלונה. מישהו חייב אותך לבקש מהבנק מסגרת אשראי? אתה מקבל שירות מהבנק וצריך לשלם כסף תמורתו. לא טוב - אל תקנה.

זה לא שמישהו מצמיד לך אקדח לרקה.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה התלונה. מישהו חייב אותך לבקש מהבנק מסגרת אשראי? אתה מקבל שירות מהבנק וצריך לשלם כסף תמורתו. לא טוב - אל תקנה. זה לא שמישהו מצמיד לך אקדח לרקה.

אז אני אסביר את הבעיה טוב יותר:

כמובן שאני מודע למסגרת האשראי ומה היא בעצם "עושה".

את אותה המסגרת הבנק בעצם "אונס" אותי לקחת ואסביר גם מדוע, או בעצם DISCOTD5 כבר הסביר טוב מאד.

מה שחורה לי בכל הענין הוא 2 דברים:

1) לא מדובר כאן בשום שירות: יש כאן כפל גבייה של הבנק. הרי גם אם אחרוג ב- 100 ש"ח אחטוף ריבית חריגת אשראי וזאת למרות שאני משלם את אותם 12 ש"ח על המסגרת הזו.

2) הדבר לא עובד הפוך; הבנק לעולם לא יעניק לי ריבית כלשהי על זה שאני בפלוס. אל תשכח שכל העמלות למיניהן הן גזל לשמו. הרי הבנק עובד ופועל עם הכסף שלך ושלי, העמלה היא עוד סוג של מסחטת כסף.

יש לי חבר שעשה פוסט בארה"ב ושהה שם אח"כ מס' שנים. הוא עזב את המדינה כאשר הוא משאיר שם חש' בנק פעיל אבל ללא הכנסה או הפקדה קבועה. בחשבון השאיר כ- 100 $.

כיום יש לו שם בסביבות ה- 130 $.

רק מהריבית.

עכשיו, שאף אחד לא יספר לי בובע-מאייסעס ששם הכלכלה שונה בלה בלה בלה. אני יודע.

אבל זה לא קשור. אם הייתה תחרות בריאה ושקופה בין הבנקים, הם היו גם נותנים ריבית כפי שציין זאת ירון נחום לגבי בנק איגוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבור לבנק אחר שמציע לך תנאים יותר טובים. סביר מאד שתקבל פטור מעמלות לכמה שנים. השאלה היא באיזה צד תפסיד.

דוגמא משלי: אני משלם בשנים האחרונות עמלה בשעור של כמה עשרות ש"ח בחודש היה זמן ששילמתי גם "דמי משמרת" לנירות ערך, אבל אלה הומרו לקירות הדירה החדשה אז לא משלם אותן יותר. נראה מרגיז. אבל כאן בא הצד השני: נזקקתי להלואה לצורך רכישת הדירה. הריבית שאני משלם באגף המשכנתאות של הבנק היא חצי מזו שהייתי משלם בכל בנק אחר, וההפרש בריבית גדול משמעותית מסכום העמלות שאני משלם. לכן, במצב האישי שלי, אני מעדיף לשלם עמלות, אבל לחסוך הרבה יותר בצד של הרבית. אני כמעט בטוח שאם תפתח חשבון ללא עמלות הבנק ימצא דרך אחרת להוצא כסף מהחשבון, למשל בריביות על הלואות ישירות בבנק או דרך חברת כרטיסי האשראי וטריקים דומים אחרים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) לא מדובר כאן בשום שירות: יש כאן כפל גבייה של הבנק. הרי גם אם אחרוג ב- 100 ש"ח אחטוף ריבית חריגת אשראי וזאת למרות שאני משלם את אותם 12 ש"ח על המסגרת הזו.

2) הדבר לא עובד הפוך; הבנק לעולם לא יעניק לי ריבית כלשהי על זה שאני בפלוס. אל תשכח שכל העמלות למיניהן הן גזל לשמו. הרי הבנק עובד ופועל עם הכסף שלך ושלי, העמלה היא עוד סוג של מסחטת כסף.

1. לא נכון. קרא את ההסכם שלך עם הבנק - אתה משלם את הגבוה מבין עמלת הקצאת אשראי לבין חיוב ריבית רבעונית על משיכת יתר.
  2. אתה יכול לעבור לבנק אחר, רק קח בחשבון את מה שספריאל כתב.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל שלום,

צר לי אבל מי שהסביר לך איך הדברים פועלים לא הסביר טוב.

אני אנסה לתקן במעט.

אז אני אסביר את הבעיה טוב יותר:

כמובן שאני מודע למסגרת האשראי ומה היא בעצם "עושה".

את אותה המסגרת הבנק בעצם "אונס" אותי לקחת ואסביר גם מדוע, או בעצם DISCOTD5 כבר הסביר טוב מאד. - הבנק לא אונס אותך להיות במינוס. כשאתה במינוס, ביתרת חובה (ותפריד בין יתרת חובה לבין חריגה זה שני דברים שונים) אתה משתמש בכסף של הבנק לצריכה היום. הבנק לא מכריח אותך לצרוך כשאין לך. אתה מחליט שההוצאות שלך יותר גבוהות מההכנסות או שאתה מחליט לצרוך היום על סמך הכנסה עתידית.

מה שחורה לי בכל הענין הוא 2 דברים:

1) לא מדובר כאן בשום שירות: יש כאן כפל גבייה של הבנק. הרי גם אם אחרוג ב- 100 ש"ח אחטוף ריבית חריגת אשראי וזאת למרות שאני משלם את אותם 12 ש"ח על המסגרת הזו. - יש כאן שירות. אתה יכול להתווכח אם הוא שווה 12 שקלים או שווה 27 שקלים אבל יש כאן שירות. מישהו בודק את החשבון שלך, מקדיש לו זמן (אולי חצי דקה ואולי שעתיים), מחליט שאפשר לסמוך עליך בעזרת מערכת ממוחשבת שהפיתוח שלה עלה לבנק עשרות מיליוני דולרים והיא מתפתחת כל הזמן, ואז מדווחים למחשב (שוב עלויות פיתוח ולא מועטות) שיריחמיאל יכול להיכנס ליתרת חובה עד לגובה מסגרת האשראי. ואז יוצא טופס, ואתה חותם עליו, וגם הבנק מתחייב במקביל לכמה התחייבויות כלפיך, ובהתאם להוראות בנק ישראל. אח"כ אתה מחליט להיכנס למינוס, ולכסף יש מחיר כמו לכל מוצר. זו הריבית. השתמשת - שילמת. לא התשמשת - לא שילמת.

2) הדבר לא עובד הפוך; הבנק לעולם לא יעניק לי ריבית כלשהי על זה שאני בפלוס. אל תשכח שכל העמלות למיניהן הן גזל לשמו. הרי הבנק עובד ופועל עם הכסף שלך ושלי, העמלה היא עוד סוג של מסחטת כסף. - כאן אתה טועה לחלוטין. כבר שנים שבנק ישראל מכריח את הבנקים לשלם ריבית זכות ללקוחות. קח בחשבון שהריבית היא נמוכה מאוד. יש בנקים כמו לאומי שבאמת משלמים ריבית (כשריבית בנק ישראל עומדת על 0.25% לשנה, אתה מבין בעצמך שהריבית שתקבל על הפלוס היא אפסית, אבל היא קיימת), ויש בנקים, אם אני לא טועה בנק הפועלים שמקזז ריבית זכות וריבית חובה.

עבור מי שהוא לפעמים במינוס ולפעמים בפלוס התכנית של בנק הפועלים יותר כדאית. עבור מי שהוא רק בפלוס כל הזמן, בתכנית של בנק הפועלים לא יקבל דבר, ובתכנית של לאומי יקבל ריבית.

יש לי חבר שעשה פוסט בארה"ב ושהה שם אח"כ מס' שנים. הוא עזב את המדינה כאשר הוא משאיר שם חש' בנק פעיל אבל ללא הכנסה או הפקדה קבועה. בחשבון השאיר כ- 100 $.

כיום יש לו שם בסביבות ה- 130 $. החבר שלך עשה 30% בתקופה מסויימת. זה לא שנתיים / שלוש. אני מהמר בזהירות שזה בלפחות עשור. מאז המשבר של 2008 הריביות בעולם כל-כך נמוכות שזה כנראה עוד מקודם. ואתה יודע מה עוד - בארה"ב הדיון הזה לא היה יכול להתקיים, כי אין כזה דבר להיות במינוס. ואם אתה חלילה משכת יותר ממה שהיה לך, הקנסות והעמלות שאתה משלם נמדדות בעשרות דולרים, ולא ב 12 שקל, ובנוסף, הקרדיט סקור שלך עובר סיכול ממוקד שאף נותן אשראי לא יתן לך סנט, ואם כבר יתנו לך הריבית תהיה כזו שהשוק האפור בארץ נראה לעומתם כמו אמא תרזה. אתה מתקומם על משהו שהוא אולי צודק ואולי לא, אבל אתה מתדלק את עצמך בהרבה חוסר מידע. אגב, יש בנק הדואר. אין עמלות. אין מינוס. למה אתה לא פותח שם חשבון? אני שואל ברצינות.

עכשיו, שאף אחד לא יספר לי בובע-מאייסעס ששם הכלכלה שונה בלה בלה בלה. אני יודע.

אבל זה לא קשור. אם הייתה תחרות בריאה ושקופה בין הבנקים, הם היו גם נותנים ריבית כפי שציין זאת ירון נחום לגבי בנק איגוד.

מקווה שהבהרתי קצת.

עריכה אחרונה על ידי discoTD5

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין על מה התלונה. מישהו חייב אותך לבקש מהבנק מסגרת אשראי? אתה מקבל שירות מהבנק וצריך לשלם כסף תמורתו. לא טוב - אל תקנה.

זה לא שמישהו מצמיד לך אקדח לרקה.

החוצפה הגדולה ביותר של הבנקים היא כשגם כשיש לך כמה עשרות אלפי שקלים בבנק ,הם גובים ממך עמלת אשראי ,כשגובה האשראי נמוך הרבה יותר מסכום הפיקדון שלך ,והבנק משתמשבו למתן הלוואה ללקוח אחר בריבית רצחנית.

יפה לך שאתה כותב "זה לא שמישהו מצמיד לך אקדח לרקה" כשריח מצחין של תיאום בין רוב הבנקים קיים כמו שהיה בחברות הסלולאר.

ועוד יותר נחמד לשמוע את זה שדבר כזה לא נהוג בארה"ב או ברוב מדינות אירופה ,אבל ,היי ,אנחנו "עם סגולה".

ולפותח השרשור :

ברר בבנק ירושלים .אני פתחתי חשבון לא מזמן, ועומד לסגור את החשבון הישן לאחר יותר מ 28 שנות נאמנות לבנק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי בנק ירושלים. לפני כשנתיים ביררתי לגבי הלואה לרכישת דירה. הריבית שדרשו היתה יותר מכפולה מזו של בנה"פ.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי בנק ירושלים. לפני כשנתיים ביררתי לגבי הלואה לרכישת דירה. הריבית שדרשו היתה יותר מכפולה מזו של בנה"פ.

התייחסתי למצב "רגיל" בעו"ש כפי שציין פותח השרשור ,ולא למצב של הלוואה או משכנתא שאין לי מושג לגבי התנאים המוצעים בבנק ירושלים.

בברכה

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל בהלם שאנשים פה מצדיקים התנהלות כזאת של בנק, לא פלא שזה המצב הקיים.

לכל אלא שמגיבים תגובות כמו " מה אתה מתלונן אתה מקבל שרות אז צריך לשלם עליו. "

אז בעצם זה שאני מגיע לכספומט למשוך את הכסף שלי אבל משתמש במכונה של הבנק זה בסדר שיקחו לי 0.5-0.8 ש"ח למשיכה? כלומר במקום שאני אקבל 50 ש"ח אני מקבל 49.3 ?

זה שאני בא לקבל שרות מהבנק (שדרך אגב אחת החובות שלו היא לתת שרות ללקוחותיו) לא אומר שאני חייב לשלם על השירות הזה, אם הפקיד היה עובד ומשתדל לעשות את עבודתו כמו שצריך ובמהירות יחסית אז מילא אבל המצב ממש לא ככה, ובסוף גם צריך לשלם על זה כמה שקלים-פשוט חוצפה!

תמיד חשבתי שאם תקום מחאה נגד הבזיון הזה יהיה אפשר למצוא לזה פתרון אבל לפי חלק מהתגובות בשרשור הזה אני מבין שהצלחה גדולה זאת לא תיהיה.

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1078955

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...