Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פנסי ערפל+פיוזים לפנסי ערפל

Nitro_86
שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

התקנתי ברכב פנסי ערפל הרכב הוא סובארו דיאל

אז כך העברתי אליהם חשמל הפלוס לקוח מהמצת והפיוז שאחראי על המצת הוא 15A הכל עבד אבל פתאום הפסיק לעבוד בדקתי וגילתי הפיוז נשרף היה לי חלופי גם 15A חיברתי אותו והכל עובד בלי בעיה כמו לפני זה

אז השאלה האם צריך לשים נתיך אחר אולי 20A ,25A,30A כדי שהפיוז היה עמיד יותר ,

ועוד שאלה אם אני אשים נגיד 30A או 25A במקום ששם יש 15A האם יכול להיות נזק כלשהו או שההפך הפיוזים יהיו עמידים יותר ופחות טוב בטוח לא יהיה. כי נראה לי שאחרי שהוספתי את הפנסים עובר הרבה יותר מתח ויש עומס על הפיוז וכראה מזה הוא נשרף האם כיול להיות שאני צודק?

חיברתי להם מפסק בנפרד והם לא יותר גבוהים מהפנסים הרגילים שאלו הם התקנות בשימוש בפנסי ערפל כך שכנראה הם צריכים לעבור בטסט האם אני צודק?

תודה שגיא

http://photos.walla.co.il/sagishu <--אלבום תמונות של הרכב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תשים בשום אופן פיוז יותר גדול מהפיוז המקורי במעגל. עובי החוטים תוכנן ל-15A, ואם תאפשר זרימה של יותר מזה אתה עלול לגרום התחממות יתר של החוטים, המסה של הבידוד, קצר, ושריפה.

2. ייתכן כי הפיוז נשרף כאשר חיברת צרכן נוסף כלשהו במעגל הזה (מצית, למשל... או לחלופין צרכן אחר ברכב שיושב באותו מעגל - אולי רדיו? אתה זוכר איזה צרכנים הפסיקו לעבוד כשהפיוז נשרף?)

3. פתרון נורמלי של הבעיה יהיה להתקין ממסר נפרד לפנסי ערפל, עם חיווט ישיר מהמצבר בעובי מתאים, עם פיוז נפרד בגודל הרצוי, כאשר הפיקוד לממסר נלקח מהמפסק שהתקנת, שיכול להתחבר לכל נקודת מתח נוחה - רק כדאי שהיא תהיה מהסוג שפעיל רק עם סוויץ' - שלא יישאר דלוק בטעות. מעגל המצית זה טוב, מעגל האורות הראשיים גם טוב וככה אורות ערפל לא יפעלו ללא הראשיים)

בכל מקרה - זכור שהפעלת אורות ערפל שלא בזמן ערפל או גשם חזק היא עבירה שהשוטרים אוהבים (סתם כי הם מציקים - במקרה של אור ערפל קדמי שמכוון כמו שצריך) ורצוי להימנע מזה.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תשים בשום אופן פיוז יותר גדול מהפיוז המקורי במעגל. עובי החוטים תוכנן ל-15A, ואם תאפשר זרימה של יותר מזה אתה עלול לגרום התחממות יתר של החוטים, המסה של הבידוד, קצר, ושריפה.

2. ייתכן כי הפיוז נשרף כאשר חיברת צרכן נוסף כלשהו במעגל הזה (מצית, למשל... או לחלופין צרכן אחר ברכב שיושב באותו מעגל - אולי רדיו? אתה זוכר איזה צרכנים הפסיקו לעבוד כשהפיוז נשרף?)

3. פתרון נורמלי של הבעיה יהיה להתקין ממסר נפרד לפנסי ערפל, עם חיווט ישיר מהמצבר בעובי מתאים, עם פיוז נפרד בגודל הרצוי, כאשר הפיקוד לממסר נלקח מהמפסק שהתקנת, שיכול להתחבר לכל נקודת מתח נוחה - רק כדאי שהיא תהיה מהסוג שפעיל רק עם סוויץ' - שלא יישאר דלוק בטעות. מעגל המצית זה טוב, מעגל האורות הראשיים גם טוב וככה אורות ערפל לא יפעלו ללא הראשיים)

בכל מקרה - זכור שהפעלת אורות ערפל שלא בזמן ערפל או גשם חזק היא עבירה שהשוטרים אוהבים (סתם כי הם מציקים - במקרה של אור ערפל קדמי שמכוון כמו שצריך) ורצוי להימנע מזה.

כאשר הפיוז שאחראי על המצת נשרף הפסיקו לעבוד הפנסי ערפל שחוברו למצת וגם ומצת לפני זה עבד ואז נשרף מה הסיבה כאשר החלפתי את השרוף עוד פעם הכל עובד אבל השאלה אם הוא לא ישרף עוד פעם מה יכול היה לגרום לזה זאת השאלה

אולי בכלזאת צריך להגדיל קצת את האמפר של הפיוז כי אם אני לא טועה הפנסים הרגילים של האוטו יש להם פיוס 20A

בקיצור אני קצת מבולבל

ועוד שאלה נדמה לי שפנס אחד (הערפל)מאיר קצת פחות מהשני מה יכול לגרום לכך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה מה קורה אני צריך עזרה בנושא .למישהו יש רעיונות מה יכול לגרום לכך שאחת מאיר קצת פחות מהשני ומה אם הפיוזים מה צריך לשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו חברה מה קורה אני צריך עזרה בנושא .למישהו יש רעיונות מה יכול לגרום לכך שאחת מאיר קצת פחות מהשני ומה אם הפיוזים מה צריך לשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון אמור להיות כתוב על הפנסים כמה זרם הם צריכים. תכפיל בשתיים וקיבלת את הפיוז.

בנוסף מומלץ בחום להוסיף ממסר כמו שכבר אמרו לך. בזרמים כאלה עדיף שממסר יבצע את המיתוג ולא מתג שסביר להניח שיתבלה מהר יותר.

לעניין האור, יכול להיות שהחוטים לא מקוריים ואחד מהם מהווה התנגדות גדולה יותר מהשני. או שאחד החיבורים שלך לפנס ה"חלש" יותר לא משהו והוא זה שבעתם יותר התנגדות גבוהה יותר מהשני.

בדקת אם הזכוכית לא מלוכלכת קצת בפנים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שהשוטרים אוהבים לעצור את הסובארו שלנו. אוהבים מאוד אפילו.

ואני כמעט בטוח שאסור להרכיב פנסי ערפל באופן עצמאי (זה צריך לבוא עם האוטו).

התייעצת לפני שהרכבת פנסים כאלה??

לפי מה שהבנתי זה אסור ויגרור קנס. אני לא רוצה לצאת בהצהרות אבל אני כמעט בטוח שזה לא חוקי, חבל שתיתפס.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון אמור להיות כתוב על הפנסים כמה זרם הם צריכים. תכפיל בשתיים וקיבלת את הפיוז.

בנוסף מומלץ בחום להוסיף ממסר כמו שכבר אמרו לך. בזרמים כאלה עדיף שממסר יבצע את המיתוג ולא מתג שסביר להניח שיתבלה מהר יותר.

לעניין האור, יכול להיות שהחוטים לא מקוריים ואחד מהם מהווה התנגדות גדולה יותר מהשני. או שאחד החיבורים שלך לפנס ה"חלש" יותר לא משהו והוא זה שבעתם יותר התנגדות גבוהה יותר מהשני.

בדקת אם הזכוכית לא מלוכלכת קצת בפנים ?

רגע נגיד ואני מכפיל בשתים ויודע את הפיוז שאני צריך אבל הפנסים מחוברים לפלוס של המצת ופיוז שחראי על המצת הוא 15A אז אני ישים פיוז שמתאים לפנסים במקום ה 15A האם יכול להיגרם נזק כלשהו למשל למצת לחוטים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שהשוטרים אוהבים לעצור את הסובארו שלנו. אוהבים מאוד אפילו.

ואני כמעט בטוח שאסור להרכיב פנסי ערפל באופן עצמאי (זה צריך לבוא עם האוטו).

התייעצת לפני שהרכבת פנסים כאלה??

לפי מה שהבנתי זה אסור ויגרור קנס. אני לא רוצה לצאת בהצהרות אבל אני כמעט בטוח שזה לא חוקי, חבל שתיתפס.

יוסי.

אלהן יוסי

זה חוקי אם משתמשים בזה רק בשעת הצורך ולא סתם לפוזה וכדי שזה יעבור טסט צריך להיות מפסק בנפרד שיפעיל אותם וצריך שהם לא יהיו ממוקמים יותר גבוה מהפנסים הרגילים וזה בידיוק מה שעשיתי כך שלא תיהיה בעייה..

ובקשר לזה שאמרת שאוהבים לעצור את הסובארו שלנו זה מאד מעניין אתה בטח תתפלא אבל יש לי את האוטו כימעת שנה ואף פעם לא עצרו אותי לכן אני לא יודע שהשוטרים אוהבים לעצור את הסובארו שלנו

ובכלל מאז שה שי לי את הרישיון לא עצרו אותי אף פעם שזה בערך שנה וחמש חודשים אוני מקווה שכך זה גם ימשך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע נגיד ואני מכפיל בשתים ויודע את הפיוז שאני צריך אבל הפנסים מחוברים לפלוס של המצת ופיוז שחראי על המצת הוא 15A אז אני ישים פיוז שמתאים לפנסים במקום ה 15A האם יכול להיגרם נזק כלשהו למשל למצת לחוטים ?
אם הפיוז שצריך לשים לפנסים קטן יותר מ15 אמפר אז תצטרך להוסיף להם את הפיוז הזה בטור לפיוז המקורי של המצת.

אם יש צורך בפיוז גדול יותר מ15 אמפר, תצטרך לחבר אותם לא דרך המצת, תוך כדי בקרה של ממסר שיופעל דרך ה"סוויץ'" (למנוע מהמצבר להיגמר במקרה שתשכח אותם דולקים).

בכל אופן אל תגדיל את ערך הפיוז של המצת כי אז תוכל לגרום להמסת חוטים ולשריפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הפיוז שצריך לשים לפנסים קטן יותר מ15 אמפר אז תצטרך להוסיף להם את הפיוז הזה בטור לפיוז המקורי של המצת.

אם יש צורך בפיוז גדול יותר מ15 אמפר, תצטרך לחבר אותם לא דרך המצת, תוך כדי בקרה של ממסר שיופעל דרך ה"סוויץ'" (למנוע מהמצבר להיגמר במקרה שתשכח אותם דולקים).

בכל אופן אל תגדיל את ערך הפיוז של המצת כי אז תוכל לגרום להמסת חוטים ולשריפה.

אצלי ברכב המצת לא עובד כשהמפתח לא בסוויץ ולא מסובב לכן אין לי את הבעייה שאני ישכח אותום דלוקים

ולמה הכוונה בדבריך--->(אם הפיוז שצריך לשים לפנסים קטן יותר מ15 אמפר אז תצטרך להוסיף להם את הפיוז הזה בטור לפיוז המקורי של המצת.)

תוכל להסביר לי אך בידיוק עושים את זה ולמה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלהן יוסי

זה חוקי אם משתמשים בזה רק בשעת הצורך ולא סתם לפוזה וכדי שזה יעבור טסט צריך להיות מפסק בנפרד שיפעיל אותם וצריך שהם לא יהיו ממוקמים יותר גבוה מהפנסים הרגילים וזה בידיוק מה שעשיתי כך שלא תיהיה בעייה..

ובקשר לזה שאמרת שאוהבים לעצור את הסובארו שלנו זה מאד מעניין אתה בטח תתפלא אבל יש לי את האוטו כימעת שנה ואף פעם לא עצרו אותי לכן אני לא יודע שהשוטרים אוהבים לעצור את הסובארו שלנו

ובכלל מאז שה שי לי את הרישיון לא עצרו אותי אף פעם שזה בערך שנה וחמש חודשים אוני מקווה שכך זה גם ימשך

אני שמח לשמוע שזה חוקי ואפשרי להרכיבה, איפה שמת אותם? בגריל או מתחת?

וכן אוהבים לעצור, אני לא יודע איפה בדיוק אתה גר אבל יש לי רשיון כחצי שנה, אוטו כ4 חודשים (אולי קצת יותר, אני לא סופר) ועצרו אותי כמעט 10 פעמים (!).

מעצבן כשמבקשים ממך ומחברים שלך לעצור בצד ולהציג ת.ז ורשיון (מהנהג) תשאול קטן וסע לשלום.

אני לא יודע, אולי אני סתם מתעצבן ואולי זה מהתכיפות שעוצרים אותי אבל לי ממש נמאס שזה קורה! אני אשכרה מרגיש כאילו אני איזשהו פורץ\פושע\מחבל והם חייבים לבדוק אותי ולעצור אותי רק בגלל שאני נוהג בסובארו.

בכל מקרה אולי אתה לא מרגיש כך (ומזלך שלא) אבל השוטרים אוהבים לעצור את הסובארו (גם מעדויות של חברים עם סובארו שאמרו שהם נעצרים הרבה).

אבל זה לא הנושא.

אני מקווה שתצליח להתקין ושנקבל תמונות של הפנסים בקרוב, אם זה חוקי לא אכפת לי להתקין כאלה גם אצלי אם זה לא מסובך.

יוסי.

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7073 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...