Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב בייתי: לשדרג או לקנות חדש ?

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 3510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים

רכשתי את המחשב שלי בדיוק לפני 3 שנים, לצורך עבודה על מוזיקה עם תוכנות כבדות.

היום אני מתלבט אם לשדרג או לקנות חדש במטרה לקבל מחשב מפלצתי. אלה הנתונים הקיימים:

INTEL I7 2600 3.4GHZ

8GB RAM

120GB SSD

1TB SATA3

אשמח לשמוע הצעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדרישות למוסיקה נתקעו כבר לפני 5 שנים. אין צורך במחשב יותר מהיר ממה שיש לך,

וגם זה אוברקיל. אוברקיל נחמד, כמובן. :-)

הסיבה הרציונלית היחידה לשדרוג תהיה מעבר לעריכת וידאו שהוא מעבר ל-full hd, סתם לדוגמה.

נ.ב.:

אם נתעלם לרגע מבעיית ה-latency האיומה של מכשירי האנדרויד,

הרי מבחינת חומרה, כל סמרטפון מצוי חזק יותר מתחנות העבודה שהשתמשו בהן לפני 10 שנים

(השתנה משהו מהותי בסאונד או בהפקה? לא).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחנות עבודה מלפניי 10 שנים? צר לי עד כמה שזה לא נכון בעליל ולא מתקרב למציאות. להזכירך בזמן שציינת היו גם מעבדי אינטל ו אתלון של AMD שייקח עוד זמן מה לסמארטפונים להגיע אליהם. אתה מדבר על מעבדים של 3-4 וואט במקרה הטוב לעומת אותם המעבדים והיכולות גם מלפניי עשור? להה.

אל תשכח שתדר לא אומר שום דבר, זה שלמשל פנטיום 4 2.4GHZ מלפניי עשור שווה ערך למעבדון מסכן של נגיד מכשיר אנדרואיד בתדר 2.4? כגון הסנאפדרגון? ממש לא. מוכנים כאן כל כך הרבה פרמטרים שגויים ולא נכונים שלא ניתן לבדוק.

לגבי המחשב, עם כל הכבוד, מעבד ה I7 2600 הוא מעבד חזק מאוד ומעולה, אתה יכול למצוא ברחבי האינטרנט למשל I7 2600 VS 4770K או VS 4790 משהו כזה, אתה תראה שההבדלים מבחינת אחוזים הם מזעריים בכל תוכנות העריכה פה ושם. מלבד תוכנות הדורשות תעבורת זיכרון גבוהה מאוד ולכן מעבדים עדכניים ישלטו בתחום זה כמובן.

חוץ מזה, הינך בעל זיכרון DDR3 שכרגע עדיין לא הוחלף וייקח זמן מה עד שה DDR4 ייכנס ללוחות האם הביתיים וזה יכול לקרות בעוד שנתיים גם כן. כרגע ה DDR4 למשל זמין למעבדי הדור החדש של האקטסרים או לשוק הגבוה בצי'פסט X99, הכי עצוב? שגם זכרונות DDR4 עדיין לא "מכסחים" זכרונות DDR3 מהירים.

יש לך SSD שזה כבר שדרוג מכובד מאוד. אם ה SSD שלך בן 3 שנים למשל, אותו כן תוכל לשדרג לכונן חדיש ומהיר מאוד אבל היתרון שלך יהיה אך ורק בעבודה עם קבצים קטנים מאוד וזה הכל.

מעבד ה I7 2600 מתמודד בקלות גם עם וידאו 4K רק דרושה כמות זכרון נכבדה כגון 16GB לעריכות כבדות. אבל סרטון סביר ממלצמת GOPRO או מצלמה ביתית כלשהי שמצלמת ב 4K אין שום בעיה להתמודד איתו. הכל זמין ונמצא ברשת ומגובה במבחנים.

מבחינת עריכת מוזיקה? המחשב שלך די והותר עבור עריכת מוזיקה בכדי ליצור בסופו של דבר קובץ MP3 320 לקהל הרחב ;) ( ציני )

השאלה הכי משמעותית היא כזאת, מה חסר לך בדיוק? מה דורש ממך עוד כוח עיבוד? אתה יוצר טראקים עם 500 אפקטים במקביל לצפיה ב 20 אתרים בנוסף לדיבור בסקייפ ועריכת תמונות או וידאו? כי אם לא, באמת שאין מה לשדרג מעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה חברים- המחשב שלי לא מצליח לסחוב כל דבר, במיוחד לא כשמדובר בדפדפן (אקספלורר, ולא משנה כרגע מי אוהב אותו ומי פחות) עם כמה טאבים פתוחים.

תוכנות עריכת וידאו דוגמאת סוני וגאס לא רצות בקלות,

אגב לוח אם - GIGABYTE P67X-UD3

כרגע ההמלצה היחידה היא להכפיל את ראם ל 16GB, ולהחליף את הכונן הראשי ל SSD חדש ? (כרגע נשאר בו גיגה בלבד)

מה לגבי המשחה שנמצאת על הכוננים והמעבד? הם מרעישים מדי פעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, עבדתי עם מחשבים ומוסיקה גם לפני 20 שנה,

אז יש קצת פרספקטיבה - העסק נעצר מזמן מבחינת דרישות חומרה.

טרק עם 500 אפקטים זה משהו ש-note דור ראשון מבצע תוך כדי פיהוק. זה לא המדד בעריכת סאונד.

לטרנספורטר:

גיגה פנוי זאת בעיה קשה, הכונן נטחן על העברת קבצים ממקום למקום. פתור זאת בהקדם,

זאת הבעיה היחידה שלך. 50 טאבים פתוחים לא אמורים לגרום למחשב למצמץ.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, עבדתי עם מחשבים ומוסיקה גם לפני 20 שנה,

אז יש קצת פרספקטיבה - העסק נעצר מזמן מבחינת דרישות חומרה.

טרק עם 500 אפקטים זה משהו ש-note דור ראשון מבצע תוך כדי פיהוק. זה לא המדד בעריכת סאונד.

לטרנספורטר:

גיגה פנוי זאת בעיה קשה, הכונן נטחן על העברת קבצים ממקום למקום. פתור זאת בהקדם,

זאת הבעיה היחידה שלך. 50 טאבים פתוחים לא אמורים לגרום למחשב למצמץ.

יש סיכוי שכל העניין של אבק\משחה על המעבד והכוננים גורמים להם לתת ביצועים ירודים ? (פלוס 1 גיגה פנוי על הכונן של מערכת ההפעלה)

אחרת, אם המפרט מצוין, אני לא רואה סיבה למה המחשב מתנהג כאילו הוא עמוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר כי כונן המערכת שלך חנוק. תוודא שבכונן המערכת יש בכל רגע פנוי מעל 10GB פנויים (ורצוי יותר)

ביצועי המעבד יפגעו בגלל אבק/משחה ישנה רק אם התוצאה של זה היא טמפרטורה גבוהה במיוחד, אתה יכול להוריד את אחת ממיליון תוכנות הניטור כמו cpufan וכו' ולראות מה טמפרטורת העבודה של המעבד.

אני בספק שזה זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

67 מעלות לעומס אפסי זו טמפרטורה גבוהה למעבד הזה, במיוחד בשעה הזו בלילה. נקה אבק.

*האימפקט על הביצועים עדיין יהיה די אפסי, אבל בשביל להבטיח שזה לא מפריע בכלל לפעולה של המחשב 70 מעלות צריכה להיות טמפרטורת העבודה של הסיפור הזה, לא טמפרטורת המנוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עשרים אנשים יכתבו לך את אותה תשובה

אתה תשתכנע? :-)

הבעיה היחידה שלך זה מחסור במקום בכונן. היחידה.

אתה צריך 10-20 ג'יגה פנוי בכל עת לפעולה תקינה של מערכת ההפעלה.

לא משחות ולא טמפרטורות ולא שמן נחשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן - SSD מודרני (שכנראה כבר מהיר בפי2 או 3 מהנוכחי שלך) בנפח 256 גיגה זו הבעיה היחידה שלך.

SSD ממש לא עובד תקין עם כ״כ מעט מקום תקין.

אם יש יותר תקציב - לך על 512 (אבל תקפיד שזה SSD מהדור האחרון של 700-900 מגה כתיבה קריאה ולא משהו בן שנה שנתיים עם חצי מזה).

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

יש לי בעיה קשה - אני לא מצליח להבין מה לוקח לי כל כך הרבה שטח פנוי ב HDD, אבל נראה לי שבמקום להתעסק בזה עדיף כבר לקנות כונן נוסף.

איזה כונן מומלץ ? לי יש אחד של אינטל אם אני לא טועה.

הייתי מוסיף כונן בגודל 250-500GB

אבל איזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה:

1. טמפ' שכזאת במנוחה היא גבוהה מאוד וממש לא תקינה, נתחיל מזה. מעבד ה 4770K החמים מאוד מאוד עם קירור אינטל מסכן מקורי עומד על 38-42 בשעת מנוחה, וזה נחשב למעבד "חם".

כמו כן, המעבד שלך יודע לעשות טורבו בוסט כשצריך ובעומס, המעבד מתחמם מאוד ויש מצב שבשעת עומס, המעבד שלך מוריד את תדר הפעולה עקב קירור לקוי, זה בהחלט אפשרי.

2. תבדוק שקודם כל המאוורר שלך עובד, מסתובב, לא סתום באבק? וכן, חידוש משחה טרמית לאחת איכותית ולא מוליכה ( חשוב שלא תהיה מוליכה שלא תקצר כלום ) עם ניקוי הקירור או רכישת קירור איכותי בעלות של 120-150 שקלים תעשה את העבודה בתחום הזה.

כבר ראיתי איך זה אצלי, כאשר המאוורר ב 4770K של ההורים נעצר והמעבד התחמם עוד ועוד עד שהגיע לטמפ' גבוהה מדי הוריד תדר לרבע ממש שהוא יכול וכל המחשב עם SSD מהיר היה כמו צב.

3. ללא כל ספק, SSD עם 1GB שטח פנוי זה אונס. פשוט אונס. אתה חייב לפנות לפחות ל 10-15GB בכדי שהכונן יתפקד כראוי, אין כאן וויכוח או דעה שניה, זהו אופי הפעולה של ה SSD עם הבקרים שלהם.

4. מה דגם ה SSD שלך? אם תוכל לצלם זה יעזור מאוד או את הקבלה, דגם כלשהו, נוכל לדעת מי הוא ומה ביצועיו.

5. רק במידה וה SSD שלך ישן בן 3 שנים ומעלה וכו', בנוסף לכך שגרסאות ה 120GB תמיד מקוצצות מבחינת מהירות ( להבדיל אותן מגרסאות אחרות בנפח אחר ) לכן כמובן שרכישת SSD מודרני איכותי מחברה טובה בנפח של 250/256 או 512 אם יש את הכסף, תעשה לך הבדל של שמיים וארץ.

בנוסף לכך, תוכל לעבוד מקביל עם זוג SSD, החדש יהיה למערכת עם הכל והמשני יהיה עבור קבצים נוספים לגישה מהירה וזה באמת מעולה.

6. ביצוע RAID 0 עם כונני SSD יניב תוצאות אך ורק בחלק של העברות מידע רציפות בלבד, לצערי בקר ה RAID בלוחות האם, גם בלוח אם של 1700 שקלים ( במקרה שיש לי ) ביצועי קריאה וכתיבה של קבצים קטנים לא מושפעים כלל וזה מגובה במידע באינטרנט ובבדיקות ביצועים, רק העברות מידע רציפות, ואת זה? אף אחד לא צריך ולא מנצל. אז במקום 500MB לשניה תקבל 950MB לשניה תעבורת קבצים במחשב... אבל עבודה עם קבצים קטנים או ביצועים בתכלס למה שאתה זקוק לא תראה שינוי, לצערי,מנסיון עם RAID 0 שיש לי עם כוננים עדכניים.

7. כונן מומלץ? INTEL 530, SAMSUNG EVO 250-512 או כמובן INTEL 730 החדש אם כבר. יש עוד בשוק אבל שוב פעם, אלו החברות הטובות והאמינות בשוק עם אחריות מכובדת ( אצל אינטל 5 שנים תלוי בסדרה ).

8. שוב פעם, המחשב שלך אמור לטוס, פשוט לטוס עם כל דבר ללא כל האטה, יש משהו לגמריי לא תקין במערכת שלך ונקודות אלו כגון מעבד, טמפ' שלו וכונן SSD מפוצץ לגמריי אלו הבעיות הראשוניות הדורשות טיפול דחוף.

9. כיצד למחוק מידע מיותר? פשוט אם יש לך WIN 7 אתה עושה כך:

START > ALL PROGRAMS > ACCESSORIES

ופשוט מסמן הכל, כל הקבצים הזמניים, יורד ברשימה ומסמן את כל ה "וי" האפשרי, כגון קבצי מערכת עבור עדכונים ומלא חרא, שממש ממש לא צריך, תתתפלא שאולי תשחרר שם בין 5-15GB של מידע מיותר ואולי אף יותר תלוי בזמן.

10. אתה צריך להכנס להוספה והסרה למחוק שטויות מהמערכת שלך שאתה לא צריך, אולי משחק של איזה 10GB שלא נחמק אלה רק הקיצור דרך סתם דוגמא ושכחת שהוא קיים.

11. תוכנות שונות ומגוונות ברשת שמציגות לך את ה "עוגה" של שטח האחסון שיש לך ומה נוגס במה... תשתמש בהן ואז תוכל לגשת לאותו המקום ולמחוק ידנית.

12. בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...