Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נשברה בוכנה במנוע של LEON 1.2 TSI לאחר החלפת שרשרת טיימינג במוסך מורשה

שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שמי יבגני נבדריק, בסוף יולי 2011 רכשתי רכב חדש מצמפיון - סיאט לאון 1.2 TSI.במהלך השנתיים של האחריות הכל היה בסדר והרכב נסע בלי שום תקלות (גם בנה השלישית).במהלך כל הזמן הזה הרכב טופל במוסך מורשה ועבר את כל הטיפולים הדרושים - מוסך עוז בחוף שמן חיפה.ביום שבת ה 23 לאוגוסט נתקע לי הרכב תוך כידי נסיעה ונדלקה המנורת מנוע, מייד עצרתי את הרכב בצד והזמנתי גרר שיגיעה יום למחרת בבוקר וגרר את הרכב למוסך עוז.הרכב נגרר למוסך וב 24 לאוגוסט אובחן שהמותחן של שרשרת הטיימינג התקלקל ולכן צריך להחליף את כל הקיט של הטיימינגת עכשיו הרכב בן 3 שנים עם 65 אלף ק"מ איך יכול להיות שיש תקלה כזאת ברכב.בכל מקרה הסכמתי לתיקון בעלות של 3600 שקל שכלל החלפה של טיימינג , מחזיר שמן,מסנן שמן חוט למצת ועוד (יש לי חשבונית עם פירוט מלא).כששאלתי איך תקלה כזאת קוראת ברכב יחסית חדש פשוט נאמר לי שזה קורה וזהו.הרכב שוחרר מהמוסך לאחר שנאמר לי שהכל תקין ועובד.נסעתי על הרכב בדיוק שבוע ואז אתמול במהלך הנסיעה הרכב נכבה לפני כניסה לצומת (בירידה) ובקושי הצלחתי לעצור את הרכב לפני הצומת (מזל שאני נהגתי ולא אישתי ).לא הצלחתי להתניע את הרכב שוב ולכן מיד הזמנתי גרר שיגרור את הרכב למוסך עוז בחיפה.היום נאמר לי במוסך עוז שאחת הבוכנות נשברה ושזה דורש החלפת מנוע.עוד פעם שאלתי איך דבר כזה יכול לקרות לרכב יחסית חדש והתשובה היתה אותה תשובה - זה פשוט קורה, זאת תשובה לא מקובלת עלי.מוסך עוז לא מוכן לקחת אחריות על התקלה ולהודות שהיא קשורה לתיקון שנעשה בטיימנים וטוענים שהם התניעו את הרכב בלי בעיה על 3 בוכנות למרות שאתמול אני לא הצלחתי להתניע אותו וכמו כן השירות דרך של הביטוח שלי לא הצליח להתניע אותו.אני לא מבין גדול במכונאות רכב אבל לדעתי זה לא הגיוני שפתאום צריך להחליף מנוע ברכב יחסית חדש ולדעתי התקלה החדשה קשורה לאופן הטיפול בתקלה הקודמת (הרכב היה במוסך לפני שבוע לתיקון ענק של 3600 שקל)כמו כן איתרתי די מהר עוד שלוש אנשים שעברו את אותה הבעיה אם רכבים של צמפיון (אומנם לא אם סיאט) ולכולם הייצרן החליף את המנוע בלי שהם שילמו שקל (רצון טוב) למרות שגם הם היו מחוץ לאחראיות.

עידכון:

הרגע קיבלתי טלפון ממנהל שירות הלקוחות של צמפיון מוטורס צפון השפ הפרטי שלו זה שי (לא יודע את השם משפחה).הוא אמר לי שהם מוכנים להשתתף בתיקון של הרכב ולשלם 3300 שקל מסך כל התיקון.

אשמח לקבל מכם חוות דעת ויעוץ בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה חיפוש בפורום יש תקלת יצור למותחן לשרשרת טיימינג למנועי TSI בשנים שלך.

מי שלא תופס את זה בזמן זה יכול לדפוק את המנוע.

אצלי החליפו שרשרת ללא עלות, אחרי תקופת האחריות. שילמתי רק על שמן ופילטר.

אבל לא הגעתי למצב של תקיעת האוטו, הגעתי בגלל רעש בהנעה.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצע חיפוש מדוקדק - לפני חודשים אחדים היה סיפור של מישהו מחיפה עם סיאט לאון TSI שחווה תופעה זהה במדויק למה שאתה מתאר.

למיטב זכרוני השרשור התנהל בפורום הטכני או בפורום הכללי. במידת האפשר צור קשר עם האיש ובדוק יחד איתו אפשרות להתאגד כדי שהתקלה של שניכם תוכר בתור כשל של היצרן.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

החבר לא ביקר בפורום מאז ספטמבר. אם באמת מעניין אותך להתעדכן - שלח לו ה.פ. ובקש שיחזור לכאן. אכן מעניין.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

חברים, תודה על כל העזרה שלכם פה.

לאחר שפתחו את המנוע צמפיון הבינו שהבעיה נבעה מבעית הטיימינג.

צמפיון לקחו את כל עלות התיקון על עצמם וכמו כן קיבלתי החזר על החלפת הטיימינג שעשיתי שבוע לפני שהלך המנוע.

החליפו לי מנוע באחד שעבר 1000 ק"מ.

לא עידכנתי על הנושא תקופה ארוכה כי רציתי לסגור קודם את כל הנושא של העברת הרישום של המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה, אבל קודם הם מנסים לנפנף אותך בכל מיני טענות וגם שהם מודעים שיש תקלה כזאת רק על זה הייתי תובע אותם על עוגמת נפש.

תחליף מוסך.

מאיפה אתה יודע שהמנוע עבר רק 1000 ק"מ, את ההחלפה עשו במוסך עוז?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בסדר. בדרך כלל הם אומרים שהמנוע מיבוא עבר רק אלפים בודדים של קילומטרים כי ללקוח אין דרך אמיתית לבדוק. בהרבה מקרים הוא עבר משהו כמו -10000-50000 . תכלס זה לא יפגע בתפקוד שלו במיוחד אחרי שעבר ניקוי .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא טחנות הצדק עבדו פה די מהר, עם המון עצבים מהצד שלי אבל עגיין מהר, תוך שבועיים מיום התקלה הרכב כבר היה אצלי.

לגבי הק"מ של המנוע החדש, אין לי באמת שום דרך לדעת שזה באמת 1000 ק"מ אבל ראיתי את זה במסמכים של היבואן (המנוע לא מהארץ), לדעתי באמת עשיתי פה טעות שלא התעקשתי על מנוע חדש מהחברה אבל באמת שלא היה לי כבר כח להילחם.

היום אני מתחיל מלחמה חדשה עם הרכב זה, יש לי בעיה בכל 4 המנעולים, החלפה של כל ה 4 עולה בסביבות ה 8 אלף שקל וכרגע אני מחפש חלופותת אז למי שיש רעיון מוזמן לשתף.

ושוב תודה על התמיכה של כולפ פה, הפירסומים בפורום פה עזרו לי מאוד לקבל את מבוקשי, החברה בצמפיון ובמוסך עקבו מקרוב אחרי כל מה שהולך פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...