Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

E55 AMG ראש בראש מול C63 AMG, אתגר קרח קצת שונה ו-2 פרארי פחות על הכביש (תמונות וסרט)

edan82
שימו לב! השרשור הזה בן 3496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כמעט 3 שנים העלתי את השרשור הבא:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?397316-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%A8%D7%90%D7%A9-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%A9-C63-AMG-Coupe-VS-M3-E92-Coupe&highlight=C63

זה היה סוג של אבן דרך עבורי, עד לאותו תקופה הייתי חובב M מושבע ומאותו יום הפכתי לחובב AMG הדוק והכנסתי אל רשימת ה"חלומות" שלי את ה-C63.

לפני שבועיים חבר ואנוכי יצאנו לנהיגת לילה ביחד, אני בקשישה שלי (שנת 2003) והוא בצעירונת שלו (2011).

10561631_10152519002439962_1732522978984570220_n.j  pg?oh=5f44fbafd113d54c8ad1469e26908b73&oe=545BCB11&__gda__=1417690277_1f2d1eba2559d4f842ff50fcb262828  c

לאחר סשן נהיגה חמים אל נקודת היעד עצרנו לשתות משהו ואז החלטנו שאת הדרך חזור אנחנו נעשה אחד ברכב של השני.

לקחתי לידי את ההגה של ה-C63 שאני כל כך אוהב והוא לקח את ההגה של ה-E55 שעבורו זו פעם ראשונה מאחורי ההגה שלה.

בתום הנהיגה הרשמים שלנו היו די אחידים:

מנוע וביצועים- שני הרכבים מצויידים במנועים עתירי נפח והספק, אצלו מדובר במנוע 6.2 ליטר אטמוספרי המפיק 451 כ"ס ונתון מומנט של 61 קג"מ, מספיק כח כדי להוריד את נתון ה-0-100 אל מתחת ל-5 שניות ולספק שפע של כח בכל טווח סל"ד.

אצלי מדובר על מנוע 5.5 ליטר מוגדש (סופרצ'ארג'ר) המפיק במקור 469 כ"ס ו-71 קג"מ.

יחד עם זאת ברכב שלי מותקנת תוכנת ניהול של חברת EUROCHARGED האמריקאית ובתוספת עם רדיאטור קירור מוגדל לצינון נוזל הקירור שמקרר את האינטרקולר ההספק שלי עומד על כ-525 כ"ס ו-80 קג"מ.

על הכביש 2 המכוניות באופן טבעי מרגישות חזקות מאוד אבל שנינו יצאנו עם אותה תחושה שה-E55 מרגישה משמעותית יותר חזקה, התאוצות בה הרבה יותר ברוטליות ובכל טווח סל"ד היא פותחת פער אל מול ה-C63.

ומה לגבי תיבת ההילוכים?

זו שב-C63 פשוט נפלאה, העברות ההילוכים מהירות ודי מדוייקות, כל הורדת הילוך משולבת בגז ביניים עם בק פיירים מדליקים, פשוט תענוג.

התיבה ב-E55 הינה תיבה מהדור הישן, מצמד אחד, מה שהופך אותה לאיטית בתגובותיה אבל אני נוטה לשער שבקרוב זה ישתפר (על כך בהמשך).

התנהגות- אין פה הפתעה גדולה, ה-C63 מרגישה טבעית יותר בכביש המפותל, היא חדה יותר ויש לה הגה מעולה שמעבר להיותו חד משמעותית מזה של האחות הגדולה הוא גם משדר הרבה אינפורמציה ומרגיש חי יותר וכפועל יוצא משרה יותר ביטחון.

יחד עם זאת, חבר שלי היה מופתע מכך שלמרות הגודל של ה-E55 והתחושה הרכב יותר שלה היא עדיין מאפשרת לשמור על קצב גבוה גם בעיקולים.

באותה הזדמנות שאל אותי לפשר כפתור מסויים עליו לחץ, זה היה הכפתור בקרה של מצב המתלים, הלחיצה שלו העבירה אותו למצב COMFORT כך שבעצם לא יצא לו להתנסות ברכב במצב ספורט בו השילדה מוקשחת ומונמכת אבל בכל אופן, אין פה הפתעה אמיתית, ה-C63 מרגישה טוב יותר והיא בהחלט ב-ZONE שלה כשמגיעים לכביש מפותל.

סאונד- כן, אני שוב מקדיש לסאונד סעיף משלו כי AMG משקיעה בכך לא מעט והסאונד של V8 מגרגר הפך למשהו שמאוד מזוהה עם סדנת הבית של מרצדס.

ב-C63 זה אותו קונצרט מוכר שכבר דיברתי עליו בעבר, יש שם מערכת פליטה שמייצרת סאונד פסיכי עם פיצוצים בהורדת הילוך, גז ביניים ומייצרת הרבה דרמה בנהיגה.

ב-E55 יש במקור מערכת פליטה שכויילה על הצד השקט, כלומר שומעים שהיא מחוברת למנוע V8 אבל היא לא מדרבנת אותך ללחוץ.

אצלי הבעיה נפתרה עם דודים אחוריים של EISSENMAN מסדרת RACE, התוצאה היא נוכחות גבוהה של סאונד שמופק ממנוע V8 בריא לאורך כל טווח הסל"ד ובעת לחיצה- תחושה שמה שמניע את הרכב זו מכונת ירייה בקליבר 0.5....

שורה תחתונה- 2 המכוניות מצויינות, ה-E55 מרגישה יותר מוצקה ובוגרת עד שמשחררים לה את הניצרה והיא מתחילה להשתגע, ה-C63 מרגישה צעירה ויותר סוררת, מאוד מעודדת לשחק עם הזנב ונותנת הרבה פאן, מכונית שבידיים נכונות מאוד מתגמלת.

יחד עם זאת, אם פעם היה ברור לי שה-C63 בתוך רשימת הפנטזיות המוטוריות שלי, היום שיש לי בהמה אחרת מבית AMG לא בטוח שהיא תהווה עבורי שדרוג אמיתי, היא מצויינת אבל לא בטוח שמצדיקה שווי שהינו בערך פי 3-4 מהמכונית שלי.

אז מה קורה עם התיבת הילוכים שלי ולמה היא כנראה תהפך למהירה יותר?

זה התחיל מתקלה אלקטרונית ביחידת בקרה של הגיר, במוסך כבר החלטתי להחליף שמן גיר אך בעת הניקוז גילינו חלקי מתכת בתוך השמן, עדות לכך שהבעלים הקודמים כנראה לא ממש טרח להחליף שמן גיר אי פעם.

שטפנו הכל והחלפנו שמן בתקווה לטוב.

היה טוב, למשך 100 קילומטר ואז הגיר חזר להחליק (זו הסיבה שבגינה הרכב נכנס למוסך בפעם הראשונה).

כל האלקטרוניקה נבדקה ונמצאה תקינה מה שהביא אותנו להבנה שאין ברירה, לוחות הקלאץ' בגיר ניזוקו ואין מנוס משיפוץ.

הוזמן קיט שיפוץ גיר מלא מגרמניה, כולל לוחות קלאץ' חדשים, אטמים ופילטרים חדשים, אלקטרוניקה חדשה קומפלט וגוף שסתומים חדש וכמובן ממיר מומנט חדש, ברגע שהכל יגיע הגיר יחודש.

לא נעים אבל זה חלק ממה שלוקחים בחשבון בעת רכישה של רכב מתיישן, בוודאי כזה שהינו עתיר ביצועים.

ממשיכים הלאה, והפעם אתגר קרח פחות שגרתי.

אותו חבר בעל ה-C63 אותגר על ידי חברו והוא בתורו החליט לאתגר את חברי הנהיגת בוקר שלנו.

ייצויין שאימו נפטרה ב-1995 ממחלת ה-ALS כך שמעבר לסרטון הבא חברי הקבוצה גם הרימו תרומה מאוד יפה לטובת חקר המחלה.

מתנצל על האיכות, משום מה תוכנת העריכה שינמכה.....

ולסיום,

בנסיעת הבוקר היום אירעה תאונה מצערת, 2 רכבים נכנסו לשלולית מים בכביש המהיר, אפקט ציפה והופ למעקה הבטיחות.

F360 CS ספגה חבטה חזקה בחזית, לא ברור עדיין אם תחזור לכביש.

F430 סקודריה ספגה חבטה בחזית וגם מאחור אבל אני משער שתחזור לכביש.

בעלי 2 הרכבים הינם חברים שלנו אולם היום הם הצטרפו למפגש אחר (בסקודריה אגב נהגה בחורה).

10660086_10152630994240211_4265246325514054319_n.j  pg

10612955_10152630993875211_8409860207540556857_n.j  pg?oh=c847caf667bedf9f5b1c48250eee30c0&oe=54667013&__gda__=1416248172_c73d7e7f5761390b3fe35a1826f646f  3

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהנתי לקרוא!

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי חובב M מושבע ומאותו יום הפכתי לחובב AMG הדוק

התמונות של הפרארי מבאסות.

השרשור סבבה.

אם היתה לי אפשרות בחירה בין M3 ל-C63 אין לי ספק שהייתי בוחר ב-C.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה כיף לראות עוד שרשור שלך, אחלה פתיחה לשבוע.

ואני שואל:

מתי נוכל לקנות מרצדס מזדקנת בישראל ולשפר אותה כך?

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה חכה, סקירה נרחבת במיוחד של חומוס וכנאפה עם מלאנ'תלפים תמונות בדרך אליך...

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטבק הוא נקמתם של האינדיאנים בלבנים.

החומוס והכנאפה הם נקמתם של הפלסטינים בישראלים..

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חומוס וכנאפה זו אכן סוג של נקמה אבל תכל׳ס אחרי נהיגת בוקר טובה גם צנימים עם חמאה זה סבבה.

:lol:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3496 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...