Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אספנות לוחיות רישוי

נמרוד רחמימוב
שימו לב! השרשור הזה בן 2184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אוסף לוחיות רישוי מהארץ ומהעולם מזה 31 שנה.

בתמונה המצורפת להמחשה, ניתן לראות את הקיר הישראלי ובו שתי לוחיות מהסדרה הראשונה של מדינת ישראל משנת 1948: ים 736 היא של מכונית נוסעים מירושלים ו כ 748 היא של אוטובוס מחיפה (כרמל). אח"כ היה 4 ספרות ואות המחוז (ירושלים , תל אביב, כרמל , נגב , צבא ומשטרה). בשנת 1955 הפסיקו עם אותיות לרכב פרטי וציבורי ובמקום אות ירושלים קיבלה את הספרה 6 תל אביב 2 חיפה 7 ונגב 9 .כך הפכו הלוחיות לבעלות 5 ספרות ומכאן שם מועדון החמש.

הלוחית הישנה ביותר באוסף היא משנת 1915 מפנסילבניה ויש עליה אפילו את מדבקת הטסט המקורית שהיתה אז יצוקה ממתכת ומחוברת עם ניטים ללוחית...

כיום שותף איתי לאוסף בני עמרי שגם חבר ב ALPCA שהינו הארגון הבינלאומי של אספני לוחיות רישוי ומונה כ 5000 חברים פעילים.

אני מספר את כל זה כי:

1.אשמח לשמוע ולהכיר עוד אנשים בארץ האוספים לוחיות

2.אשמח לעזור לכל מי שרוצה להתחיל לאסוף

3.אוכל לעזור לכל בעל רכב אספנות שרוצה לוחיות מקוריות מארץ המוצא ושנת היצור לרכבו.

4.אשמח מאוד לקבל לוחיות ותיקות שאין לכם צורך בהם או להחליף לוחיות או לקבל מידע על מקום המצאם של לוחיות ותיקות.

תודה,

נמרוד

israel2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בצירוף של האותיות והספרות משנות החמישים יש להוסיף גם את הגליל שקיבל את האות ג'.

המעבר ללוחיות כתומות התרחש בשנת 1958

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שני לוחיות רישוי ישנות מרוסיה אשמח לתת לך אותם , צור קשר בה"פ .

נ נח נחמ נחמן מאומן

אין עוד מלבדו !

תן חיוך-הכל לטובה !

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן

מאחר שהכל מאיתו יתברך בוודאי הכל לטובה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני המעבר ללוחיות צהובות התרחש בשנת 1970

וללוחיות מחזירות אור בשנת 1989

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילו לוחיות שמוסכים וסוחרי רכב משתמשים ע"מ לשנע רכב ללא רישוי

(חדש או בלי טסט) לוחית כזו עולה כסף, היא בעצם ביטוח לנהג שיכול לנהוג בכל רכב על מורכבת הלוחית (במגבלות מסויימות שאין המקום לפרטן כאן)

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד לנמרוד.

לגבי הסכמתך לעזור במציאת לוחיות אורגנליות, אבקש לדעת מה יש לעשות לשם כך.

הרכב שלי הוא מרצדס 220 שנת 1955.

נא ענה לי בפורום או בהודעה פרטית.

תודה

:lol::o:o:o:o:wink::wink::wink::p:p:p

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן: בשנת 1958 הוחלף צבען לכתום. מאוחר יותר, בשנות השבעים, לצהוב.

בשנות התשעים הן שונו שוב לתקן של השוק האירופאי והספרות הן בתצורה עגולה יותר.

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נימרוד כל הכבוד על האוסף ,לוחיות ישראליות ישנות קשה להשיג היום ביחוד משנות החמישים ומתקופת המנדט הבריטי

ראיתי בתמונה לוחית ישראלית עם רקע לבן תוכל להסביר לי לאיזה רכב זה שימש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוחיות ישראליות בצבע לבן קיימות לרכב דיפלומטי

(סיומות 21 ו-22)

וגם לרכב עם רשוי רגיל יש מצב שתהיה לו לוחית רישוי לבנה עם הכיתוב CC לפני המספר וזה במקרה שהבעלים של הרכב הוא קונסול לשם כבוד של מדינה כלשהי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנות החמישים הלוחיות של רכב פרטי ומסחרי קל היו עם רקע לבן ומספרים שחורים.

לוחיות של מוניות היו בעלות ספרות לבנות ורקע ירוק ומכאן המונח "מספר ירוק" לרשיון מונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן המושג"מספר ירוק" לרכב ציבורי בא מזה שפעם הם באמת היו ירוקים כמו הלוחית בתמונה. קיבלנו את זה מהמנדט הבריטי ואצל הירדנים וברשות הפלסטינית זה עדיין ככה (יש לי דוגמאות מכל הנ"ל).

מספר לבן עם כיתוב שחור יש כיום לרכב דיפלומטי/קונסולרי ורכב ישראלי שיוצא לחו"ל - מטעמי בטחון מטביעים את המספר של הלוחית הצהובה על בסיס לבן ללא הדגל או האותיות הבין -לאמיות של ישראל (IL).

למיטב ידיעתי תהליך החלפת הלוחיות הלבנות לרכב נוסעים החל בשנת 1955 ובשנת 1958 הן לא היו חוקיות יותר - רק הכתומות.

בשנת 1971 הוחלפו הכתומות בצהובות מסיבה אלקטרונית: בשנה זו הונהגו מצלמות הרמזור הראשונות והן לא יכלו לקרוא את הלוחית הכתומה שהיתה כהה מידי.

לוחיות שחורות יש כמובן לצבא ולצמ"ה אבל הן גם הונפקו לבדווים באזור צפון סיני. באזור דרום סיני (אד"ס) היו לוחיות כחולות עם תווית מתכתית אדומה המציינת את השנה.

פרס מיוחד יקבל מי שיודע מתי ולמי הנפיקה ישראל לוחיות עם רקע לבן , כיתוב אדום ותווית שנה מתכתית.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 10 שנים מאוחר יותר...
אני אוסף לוחיות רישוי מהארץ ומהעולם מזה 31 שנה.

בתמונה המצורפת להמחשה, ניתן לראות את הקיר הישראלי ובו שתי לוחיות מהסדרה הראשונה של מדינת ישראל משנת 1948: ים 736 היא של מכונית נוסעים מירושלים ו כ 748 היא של אוטובוס מחיפה (כרמל). אח"כ היה 4 ספרות ואות המחוז (ירושלים , תל אביב, כרמל , נגב , צבא ומשטרה). בשנת 1955 הפסיקו עם אותיות לרכב פרטי וציבורי ובמקום אות ירושלים קיבלה את הספרה 6 תל אביב 2 חיפה 7 ונגב 9 .כך הפכו הלוחיות לבעלות 5 ספרות ומכאן שם מועדון החמש.

הלוחית הישנה ביותר באוסף היא משנת 1915 מפנסילבניה ויש עליה אפילו את מדבקת הטסט המקורית שהיתה אז יצוקה ממתכת ומחוברת עם ניטים ללוחית...

כיום שותף איתי לאוסף בני עמרי שגם חבר ב ALPCA שהינו הארגון הבינלאומי של אספני לוחיות רישוי ומונה כ 5000 חברים פעילים.

אני מספר את כל זה כי:

1.אשמח לשמוע ולהכיר עוד אנשים בארץ האוספים לוחיות

2.אשמח לעזור לכל מי שרוצה להתחיל לאסוף

3.אוכל לעזור לכל בעל רכב אספנות שרוצה לוחיות מקוריות מארץ המוצא ושנת היצור לרכבו.

4.אשמח מאוד לקבל לוחיות ותיקות שאין לכם צורך בהם או להחליף לוחיות או לקבל מידע על מקום המצאם של לוחיות ותיקות.

תודה,

נמרוד

שלום

יש לי תמונות משנות השלושים. בחלק מהתמונות יש מכוניות ובשתיים רואים גם את המספר.

על מכונית אחת (נראית כמכונית פרטית) כתוב עז[/SIZE] JA ומספר 77

על מכונית שניה (מכונית עם כדי חלב) כתוב

138 JA ובעברית קלח יפו

אולי משהו מזהה את המספרים?

אנא ענה לי לכותבת המייל שלי. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

יש לי תמונות משנות השלושים. בחלק מהתמונות יש מכוניות ובשתיים רואים גם את המספר.

על מכונית אחת (נראית כמכונית פרטית) כתוב עז[/SIZE] JA ומספר 77

על מכונית שניה (מכונית עם כדי חלב) כתוב

138 JA ובעברית קלח יפו

אולי משהו מזהה את המספרים?

אנא ענה לי לכותבת המייל שלי. תודה[/QUOT

138 בגימטריה = קלח.

בשנות השלושים /ארבעים היה נסיון למספרים עבריים לצד המספר הרשמי של המנדט.

אולי תראה לנו את התמונות?

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2184 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...