Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[אונו 93] דוושת הגז מפסיקה להגיב במהירות גבוהה

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 7082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

היום בצהריים נסעתי לאוטו דיפו בחיפה כדי לקנות מספר פריטים לרכבי. בנסיעה בהלוך הייתי בנתיב הימני, מהירות הנסיעה 110 קמ"ש בהילוך חמישי, ופיתאום דוושת הגז מפסיקה להגיב. אני לוחץ, משחרר ולא עוזר כלום- הרכב מתחיל לאבד מהירות וכל זה בכביש מהיר. שום נורה אזהרה לא דולקת, מד חום המנוע נמצא קו אחד לפני האמצע. ניסיתי לכבות את המנוע ולהניע תוך כדי נסיעה, כל מה ששמעתי בזמן ניסיון ההנעה היה קול של "זזזזז". שכבר הייתי ב- 60 קמ"ש עצרתי בשוליים, המנוע פעל, העברתי לראשון ונסעתי כרגיל. אני בטוח שאם היה רכב מאחוריי זה היה מסתיים בתאונה.

מדובר על פיאט אונו 1993, מנוע 1.4, דגם 70s (קרבורטור).

מישהו יודע לאבחן מה הבעיה?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת לפי מה שסיפרת... אבל מה שבטוח ... בלי חוכמות - לגשת מיד למוסך.

לא משחקים עם בטיחות.. וכמו שציינת - "אני בטוח שאם היה רכב מאחוריי זה היה מסתיים בתאונה."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום stio ,

האם פתרת את הבעיה שהעלת כאן לפני כחודש (לגבי ההנעה)?

אם לא, אני חושב שיש קשר ישיר למה שאתה מתאר כאן והייתי ממליץ לך לבדוק את מה שרפי לין הציע לך כפתרון לבעיה הקודמת, אני אצטט :

"מתחת לארגז המצבר יש מחבר של חוטי הזרם הראשיים שסביר שבנו אכול מקורוזיה או מגעיו פגומים.

אל קוטב החיובי של המצבר מתחבר עם הכבל חוט זרם ראשי עבה. עקוב אחרי החוט למטה עד למחבר.

נתק החוטים מהמחבר (במשיכה) והבט חזותית במצב החיבורים. ניתן לבצע חיבור ישיר של 2 צמדי החוטים ע"י הלחמה ובידודם ועקיפת המחבר עצמו."

בנוסף, הייתי בודק את החוטים המוליכים לכיוון הדיג'יפלקס.

האם היו לך גימגומים תוך כדי נסיון הלחיצה על הגז ובקפיירים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

היום בצהריים נסעתי לאוטו דיפו בחיפה כדי לקנות מספר פריטים לרכבי. בנסיעה בהלוך הייתי בנתיב הימני, מהירות הנסיעה 110 קמ"ש בהילוך חמישי, ופיתאום דוושת הגז מפסיקה להגיב. אני לוחץ, משחרר ולא עוזר כלום- הרכב מתחיל לאבד מהירות וכל זה בכביש מהיר. שום נורה אזהרה לא דולקת, מד חום המנוע נמצא קו אחד לפני האמצע. ניסיתי לכבות את המנוע ולהניע תוך כדי נסיעה, כל מה ששמעתי בזמן ניסיון ההנעה היה קול של "זזזזז". שכבר הייתי ב- 60 קמ"ש עצרתי בשוליים, המנוע פעל, העברתי לראשון ונסעתי כרגיל. אני בטוח שאם היה רכב מאחוריי זה היה מסתיים בתאונה.

מדובר על פיאט אונו 1993, מנוע 1.4, דגם 70s (קרבורטור).

מישהו יודע לאבחן מה הבעיה?

תודה מראש.

שלום רב!

ראשית ניסיון כבוי המנוע בנסיעה, הוא הדבר המסוכן כאן, (ההגה עלול להנעל)!

שנית בנוסף לבדיקה שאתה אמור לבצע, לפי הוראתו של רפי לין, יש לבדוק מסנן דלק סתום,

ו/או משאבת דלק , בשלבים אחרונים של חייה,יש לךבדוק את ספיקת הדלק של משאבת הדלק!

יש להמנע מכבוי מנוע במקרים כאלה בכביש מהיר, יש להסיט את הרכב למסלול הימני ביותר.

ותוך כדי גלישה, לנסות להניע שוב, עלידי לחצה על דוושת המצמד, ועזיבה איטית!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום stio ,

האם פתרת את הבעיה שהעלת כאן לפני כחודש (לגבי ההנעה)?

אם לא, אני חושב שיש קשר ישיר למה שאתה מתאר כאן והייתי ממליץ לך לבדוק את מה שרפי לין הציע לך כפתרון לבעיה הקודמת, אני אצטט :

"מתחת לארגז המצבר יש מחבר של חוטי הזרם הראשיים שסביר שבנו אכול מקורוזיה או מגעיו פגומים.

אל קוטב החיובי של המצבר מתחבר עם הכבל חוט זרם ראשי עבה. עקוב אחרי החוט למטה עד למחבר.

נתק החוטים מהמחבר (במשיכה) והבט חזותית במצב החיבורים. ניתן לבצע חיבור ישיר של 2 צמדי החוטים ע"י הלחמה ובידודם ועקיפת המחבר עצמו."

בנוסף, הייתי בודק את החוטים המוליכים לכיוון הדיג'יפלקס.

האם היו לך גימגומים תוך כדי נסיון הלחיצה על הגז ובקפיירים?

לגבי בעיות ההנעה- עדיין לא פתרתי את הבעיה, ובנוסף התחילו נזילות שמן בשבוע האחרון. יש מידי פעם גימגומים בעת לחיצה על הגז בעיקר במהירות נמוכה.

בכל מקרה תודה לכולם על התשובות. אני יבדוק את עינין החוטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לדעת לפי מה שסיפרת... אבל מה שבטוח ... בלי חוכמות - לגשת מיד למוסך.

לא משחקים עם בטיחות.. וכמו שציינת - "אני בטוח שאם היה רכב מאחוריי זה היה מסתיים בתאונה."

מ 110 התחיל לאט להאיט עד שהגיע ל 60 יש לזכור להפעיל פנקרים ולהיצמד לשוליים

והשאר על אחריות הנהג השני לא יתכן שאוטו שנוסע לאט בכביש מהר שיכנסו בו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב!

ראשית ניסיון כבוי המנוע בנסיעה, הוא הדבר המסוכן כאן, (ההגה עלול להנעל)!

בברכה

צביקה

הגה לא יינעל אם לא מוציאים את המפתח מהסוויץ' :idea:

הסכנה הינה דווקא מכל המערכות המתוגברות ע"י פעולת המנוע:

ברקסים (אין ואקום מהמנוע , הבוסטר לא עובד ,אין הגברה) אשר יספקו עוצמת בלימה מזערית אם בכלל.

הגה כח (משאבה לא עובדת , ההגה יהיה סופר קשה)

וכן כל מערכת אחרת התלוייה במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היה ככה(אונו 92 קרבורטור) , אותו סיטואציה בדיוק בדיוק כפי שאתה מתאר..!!!

התהליכים שאני עשיתי :

בדיקת כל (כמעט כל) חיבורי החשמל ברכב, בדיקת מסנן דלק(משאבה הייתה טובה...),

הפיתרון היה ב :

ניקוי קרבורטור, כנראה שהיה סתום או שהלכלוך כל הזמן ירד לאחר שמכבים את המנוע והוא מחזיר עודפים וחוזר חלילה...

תבדוק את הנושא!

lior . p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7082 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...