Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול ברכב באוסטריה (באיזור זלצבורג)

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 3508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נו, פאסאט04, כמה זמן?

מתי תפתח שרשור?

הנה, עכשיו, הלחצת אותי...

התוכנית שלי בזלצבורג קצת השתבשה, בגלל יציאה מאוחרת מנמה"ת במינכן (לקח לי למעלה מ-6 שעות בגלל קבלת מזוודות מאוחרת, תור ארוך מאד בהשכרת הרכב ורכב תקול שהצריך החלפה). גם הנסיעה ממינכן לזלצבורג התארכה מכל מיני סיבות, הגעתי לצד האוסטרי רק ב-7 בערב (12 שעות מהנחיתה). את מדבקת האוטובאהן האוסרטי קניתי באחת מתחנות הדלק שלפני הגבול.

הייתי בזלצבורג 5 לילות ו-4 ימים - מזה יומיים הייתי בעיר ובארמון הלברון הסמוך וביומיים הנותרים הייתי במכרות המלח ב-Hallein ובמערת הקרח ב-Werfen (על ההר Kitzsteinhorn (עליה ב-3 רכבלים, בפסגה סופת שלגים עם ראות של 2 מ' ב-31 ביולי), וכן בסכר הידרואלקטרי שאיני זוכר את שמו, באזור Kaprun. להביא בחשבון שההגעה למערת הקרח כוללת שני קטעי טיפוס שעשויים להיות לא קלים למי שאינו מורגל בכך, וביניהם עליה ברכבל עם המתנה ארוכה בתור, כך שכדאי לתכנן את היום ליציאה מוקדמת. גם ההליכה בפסגת ה-Kitzsteinhorn עשויה להיות לא קלה בשל אויר דליל ורוח קרה. הסכר ההידרואלקרטי מומלץ מאד - חונים במגרש חניה די מרוחק ומשם עולים במעלית ייחודית וקטע נסיעה באוטובוס, ומעל הסכר יש גבעה - שוב טיפוס לא קל אבל שווה.

מזלצבורג המשכתי מערבה לטירול ולשויצריה, אבל אם זה לא נכלל בתוכנית שלך לא אפרט כעת.

היתה לי בעית הקלדה קטנה, אז שים לב שמערת הקרח ומכרה המלח נכנסים ביום אחד, וההר והסכר גם הם ביום אחד. מרבית הנהיגה היא בכבישים בין עירוניים חד מסלוליים הרריים.

אנחנו הורים עם 2 בנות (19,25). ננחת במינכן ונחצה את הגבול לכיוון זלצבורג ל-5 ימים (4 לילות). למה לנחות במינכן (גרמניה) ולא בווינה (אוסטריה)? כי מווינה לאיזור זלצבורג זו נהיגה של כ-3 שעות וממינכן בערך חצי מזה. בנוסף, לפחות לתאריכים שאני חיפשתי, הטיסות (Air Berlin) למינכן זולות יותר.

הזמתי צימר בעיירה St. Johann, שנמצאת "מתחת" לזלצבורג ובמרכז האיזור שבו מרוכזים רוב האתרים המעניינים.

כדאי לדעת שיש כרטיס Salzburgerlandcard (עולה 69/59 אירו) שמאפשר כניסה ב-6 או 12 ימים להמון אתרים בחינם, ולחלקם בהנחה.

אספתי הרבה חומר מהאינטרנט, שמעתי חוויות מחברים וריכזתי את האתרים העיקריים שלדעתי כדאי לבקר. כמובן שלא ניתן להיות בכולם ב-5 ימים, צריך להחליט על מה לוותר, וכמובן, לבקר במקומות "סגורים" אם נופלים על מזג אוויר גשום.

עוד לא בניתי מסלולים לפי ימים, כשאחזור מהטיול אפרט את המסלול שאנחנו עשינו.

העיר זלצבורג:

[TABLE=width: 759]

[TR]

[TD]מרכז עיר קטן וקומפקטי, בתי קפה, חנויות, כיכרות יפות[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD][/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מדרחוב גטריידה Getreidegasse - רחוב צר ומצועצע, הרבה קניות. בית מס' 9 הוא בית הולדתו של מוצרט המשמש מוזיאון[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]שייט מודרך על נהר זאלצאך חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג, נמשך שעה[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]טירת הלברון ומזרקות הפעלולים Hellbrunn-Schoss Wasserspiele. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]טירת הוהנזאלצבורג Festung Hohensazburg - טירת ימי ביניים ענקית, תצפית על העיר. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]גני ארמון מירבל Mirabellplatz[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]עולם הבירה שטיגל Stiegl-Brauwelt- Bräuhausstraße 9 . כנסים לסיור ב-4 קומות של המוזיאון ובסיום טעימות בירה (3 כוסות גדולות) ומתנה לדרך. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]רכבל אונטרסברג The Untersberg Cableway - חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מוזיאון הטבע מתאים ליום גשום[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

חבל זלצבורג:

[TR]

[TD]מכרות המלח של זלצבורג Salzwelten Salzburg - 70 דקות סיור מודרך, סה"כ שהות מומלצת שעתיים וחצי. מקבלים סרבלי כורים, נוסעים ברכבת כורים קטנה, גולשים במגלשות עץ, מגיעים לאגם מלח וחוצים אותו ברפסודה. לבוא בלבוש חם ונעליים נוחות. סיור אחרון בשעה 17:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מערות הקרח בוורפן בשם אייסריזנוואלט Eisriesenwelt - הגדולות בעולם, סיור מודרך 75 דקות, שהות מומלצת 3-4 שעות. בתוך המערה הטמפרטורה מתחת לאפס. נעליים נוחות וביגוד חם ביותר. הסיור האחרון יוצא ב- 16:30. ניתן לבקר בכל מזג אוויר. פחות מתאים לילדים קטנטנים, הליכה קשה[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מערת למפרצט Lamprechtshohle Cave[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מצודת הוהנוורפן Hohenwerfen - טירת הרפתקאות, סיורים מודרכים, סיור מודרך כשעה, מופע בזים (רק ביולי-אוגוסט) 40 דקות בשעות 11:00, 14:15/15:00 ועד ה- 20/8 גם 16:30, שביל טיול בטבע. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. פתוח עד 17:00.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]כביש שחוצה את רכס גלוקנר (חובה) - Grossglocknr Hochalpenstrase- יפיפה עם נקודות לעצירה ואטרקציות. עדיף במזג אוויר יפה. עם ראות טובה. יש מרכז מבקרים יפה. לחזור באותה הדרך שממנה מגיעים. קצת רחוק, נסיעה ארוכה כביש נהיגה[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]קרחון Kitzsteinhorn בקאפרון- חווייה, גלישה בשלג, מסעדות, רכבלים. ללבוש חם. רכבל אחרון יוצא ב 16:30. מספר טיפים להוזלת הכרטיסים במעט: כרטיס Salzburgerland מקנה 10% הנחה, החל מ-11:30 עלות הכרטיסים יורדת, בקופה מקבלים כרטיסים מגנטיים אותם קוראת המכונה בכניסה לכל רכבל. בסיום הביקור, ליד שער היציאה ממוקמת מכונה אוטומטית להחזרת הכרטיסים, על כל כרטיס שמחזירים מקבלים 2 יורו. ניתן להחזיר גם בקופה המאויישת.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]הסכר ותחנת הכוח בקאפרון Alpine reservoirs in Kaprun - סיור מרתק, נסיעה חווייתית, נוף מדהים. קרונית אחרונה ב 15:30[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מפלי קרימל Krimmler Wasserfalle - הגבוהים באירופה, מאוד יפים, לפחות שעתיים-שלוש, חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מפלי גולינג Golling Waterfall - טיול טבע קצר וחביב במיקום מעולה בקרבת אטרקציות משפחתיות. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. פתוח עד 18:00. אפשר לשלב עם טיול בעיירה גולינג - קטנה ומקסימה, מדרחוב חנויות ומסעדות[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק חיות הבר והשעשועים פרליטן Ferleiten Wildlife & Leisure Park - מתקני שעשועים, בעלי חיים, בסמוך לגרוסגלוקנר. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]נקיק ליכטנשטיין קלאם Liechtenstein Gorge - שביל טיול מקסים ובטיחותי למשפחות בתוך עמק יפהפה באלפים. מומלץ בגדים חמים ונעליים נוחות. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. פתוח עד 18:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]עיירת המרפא באד הופגשטיין - Bad Hofgastein כולל מתקנים לילדים וסרטים מצויירים בבריכה. מעולה לימי גשם משקיף על האלפים[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]נקיק לאמר Lammerklamm - שביל טיול קל למשפחות. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. פתוח עד 18:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פלנטריום ומצפה הכוכבים Sternwarte Konigsleiten - הגבוה ביותר באירופה, טלסקופים חזקים לצפייה, מופע כוכבים, סיורים מודרכים. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. מתאים ליום גשם. פתוח מהצהריים. סגור בימי שני[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]אגמים חמימים יחסית- Zauchensee, Mattsee, Obertrumer See, Ritzensee[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]ספא אלפיני גסטיין Alpen Therme Gastein - ספא חדיש במיקום פסטורלי, פארק הרפתקאות, פארק מים, 4 שעות חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג. מעולה ליום גשום. פתוח עד 21:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]אקווה סלזה גולינג Aqua Salza Golling - אתר ספא הכולל עולם המים למשפחות. במיקום מעולה[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]עולם המים בואגריין The Amade World of Water Wagrain - פארק מים במיקום נוח. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק השעשועים פנטזיאנה Erlebnispark Fantaziana - מתאים עד גיל 10. ימי שישי מוזלים. פתוח עד 18:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק החושים Sinnepark - אטרקציה מקסימה במיקום פסטורלי[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מגלשה אלפינית בדורנברג Durrnberg - הארוכה ביותר באוסטריה, ליד מכרות המלח. פתוח עד 18:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]קארקוגל באבטנאו Kargogel Abtenau - מגלשה חדישה ומוצלחת, מיניגולף, טרמפולינות, מתקני שעשועים לקטנטנים, בית קפה. פתוח עד 17:00. חינם למחזיקי כרטיס זלצבורג[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק העצים Schnitza - פארק שעשועים משפחתי בנוי כולו מעץ. מתאים לקטנטנים. פתוח עד 17:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק חבלים קלטר פארק Kletterpark Waldbad Anif כולל איזור חדש המתאים לילדים מגיל 3[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]אתר לחיפוש זהב Heimalm Gold Panning - מקבלים שקיק עם חול ומעט זהב. פתוח עד 16:00[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

חבל זלצקמרגוט:

[TR]

[TD]האלשטאט Hallstatt - העיירה היפה מכולן, על שפת אגם, סמטאות, סירות פדלים, נוף ציורי, חוף רחצה מסודר לילדים עם מגלשות מדשאות. מים קרים. בכפר יש את בית הגולגלות Beinhaus[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מערת קרח באוברטראון obertraun. יותר מתאימה עם ילדים מאשר מערת הקרח הגדולה בוורפן[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מכרות המלח של האלשטאט Salzwelten Hallstatt - תצפית פנורמית, פיר גלישה ארוך ומהיר. פתוח עד 16:30[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק החבלים של אלטאוסי Omunduntn Loser Outdoor - גדול וחדיש, לכל הרמות. פתוח מ- 10:00 עד 18:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]הרכבל של דכשטיין Dachstein Welterbe Seilbahnen - חדיש, נופים מרהיבים, מתאים למשפחות. פתוח עד 17:00[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]מערות דכשטיין Dachstein Welterbe - כולל מערת קרח ענקית Rieseneishohle - אחת מהגדולות בעולם, סיורים מודרכים,[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]גוזאו Gosau - עיירת נופש חביבה ושופעת אטרקציות בסמוך לאגם גוזאו, מסלולים למשפחות, סירות פדלים, רכבל. פתוח עד 17:00, מיניגולף[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]פארק הרפתקאות היער הקדמוני Urzeitwald - פארק חדיש וענק, תקופות פרהיסטוריות, מדוזה ענקית, יצורים, דינוזאור מעופף ענקי, מתאים במיוחד לילדים צעירים[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]אגם וולפגאנג Wolfgangsee - אחד האגמים היפים באוסטריה, ליד עיירת סנט גילגן St. Gilgen, עיירה ציורית, וגם סנט וולפגאנג - עיירה תיירותית ומצועצעת. שייט בספינת קיטור, רכבת קיטור[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]רצוי לטייל ברחוב Markt ולהמשיך לאגם. סביב האגם יש המון ספסלים עם נוף ממש מהמם! למעוניינים, חוויה היא להשכיר סירה לשעה שעתיים באגם. כל יום מומלץ לקנח ברחצה באחד האגמים חוויה בלתי נשכחת. מרכז הכפר שוכן על שפת האגם ובקצהו מזח לידו עוגנות ספינות טיולים. ליד המעגן של הסירות הגדולות מצויה התחנה ממנה עלינו על הרכבת לתחנה האחרונה. עלייה של 40 דקות לפסגת ההר ממנו ניתן להשקיף על הנוף המדהים של כל אגמי האזור - לא להחמיץ.[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD]כדאי לקנות כרטיס הלוך וחזור. כל שעה עגולה יש רכבת, ואיך שמגיעים דבר ראשון ניגשים לקופות להזמין מקום לחזרה. זמן הסתובבות למעלה כשעה וזה מספיק אם לא רוצים לשבת במסעדה ולאכול או לשתות קפה. למעלה יש רק שני בתי מלון, מסעדה או שתיים ובעיקר נוף. מכיוון שזה השפיץ של ההר, כדאי לעלות עוד כ- 100 מ` ברגל כדי לראות את הנוף גם לצד השני של הרכס.[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

* הכנתי את הכל בטבלת אקסל, והתבאסתי שבהעתקה לפורום זה מצריך גלילה ימינה ושמאלה. מצטער.

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי פאסאט, מוזר שאנשים לא הגיבו לפוסט, בכל אופן- עשית שעורי בית יסודיים מאוד ומועילים מאוד, לכן יש לי רק מעט להוסיף:

הלינה שלך היא בסנט יוהן אין פונגאו, להבדיל מנט יוהן אין טירול ואולי סנט יוהן באזורים נוספים.

ספרי טיולים: רוזמרין בסדר אך מיושן וכללי, פספורט- לא מסודר ומפורט שלא לצורך, לונלי פלנט- ככה, איי ויטנס- חלש מאוד, מטרופוליס- גרוע. מישלין ירוק באנגלית- טוב, אוסטריה- טיולי כוכב למשפחות- טוב למרות מגרעותיו ולמרות מיקודו בבעלי ילדים. המידע ברשת- מגוון מאוד באיכותו.

המיקום שלך טוב ומאפשר נגישות לכביש המהיר לזלצבורג וכן לזצמרגוט.

אני מניח ששמת לב לכפילות של מערות קרח ושלמכרות מלח, אני מניח שמספיק אחת בולטת מכל ז'אנר בהתאם למיקום, התאמה למסלול וכדומה.

באשר לכרטיסי ההנחות- עניין של טעם- מתאים למי שימצה מספר רב של אטרקציות. אני נמנעתי , שילמתי בנפרד ולא נלחצתי למצות את כל האטרקציות.

זלצבורג: מכשיר הנווט יובילך למרכז ומשם תמצא די בקלות כניסות לחניון תת קרקעי ענק ומרכזי, כמובן כתוב לך היכן חנית. ישנן כמה ככרות סמוכות שתמצא בקלות, איני זוכר את שמות כולן אך בכיכר האוניברסיטה שוק אוכל קטן וחביב. אני ממליץ מאוד על ביקור בבית עלמין קטן ויפה מאוד ליד סנט פיטר, למרגלות הסלע עליו עומדת המצודה. ניתן לעלות ברכבת משוננת למצודה לתצפית וביקור- לא ניסיתי. היציאה מזלצבורג לקראת ערב עשוייה להיות פקוקה. גם הדרך ממינכן לאזור זלצבורג עשויה להיות פקוקה ביציאה לסוף שבוע. ממינכן ניתן לנסוע בכביש המהיר לזלצבורג. בסוף הטיול תוכל לחזור באותה דרך או מאזור קופשטיין כדי לשלב בדרך אטרקציות נוספות.

בדרך לזלצבורג:ארמון הלברון ומזרקותיו המשפריצות על המבקרים הוא עניין של טעם ואולי חולצה להחלפה, לידו גן חיות קטן. את מופע הבזים בטירת ורפן המצויה דרומית יותר לא ניסיתי- נשמע חביב. גם מפלי גולינג בדרך לזצבורג חביבים- עליה לא קשה מדי. ממזרח לגולינג, בדרך בינה לאבטנאו מצוי נקיק לאמרקלאם שהזכרת. הליכה נוחה למדי ומראות יפים של נחל המתחתר בואדי עמוק. ישנה כניסה מו העירה שפאו, אך אני נכנסתי למסלול בנקודה מזרחית יותר בחניה לצד הכביש, אם תגיע מן המלון, בצד שמאל של הכביש. מלא הייתי בנקיק ליכטנשטיין שציינת אך לא רחוק ממיקומך ושווה בדיקה.

על הדרך לזלצבורג[פלוס מינוס] גם מערת הקרח המומלצת אייסריזנוואלט ומכרה המלח של זלצבורג- סאלטולטן- זלצבורג: בתפריט:לבוש סרבלים, שתי מגלשות בתוך המכרה, שיט מתחת לאדמה ורכבת מינימליסטית כנ"ל. כ"כ מופע אורקולי והסברים באנגלית וגרמנית.כניסה אחרונה בשעה 17.

לחילופין כמדומני רשמת שם של מערת קרח מקבילה ומכרה מלח מקביל ליד הלשטט במכרה זה אין את השיט התת קרקעי אך יש עלייה ברבכל, תצפית נוף וצורך ללכת מן הרכבל למכרה כרבע שעה בעלייה מתונה יחסית- עלות של ככשמונה עשר יורו לאדם. שם המכרה: סלזוולטן הלשטט- בסמוך מאוד לכפר הלשטט ומומלץ להישאר באותה חנייה[יקרה] כדי להגיע גם למרכז הכפר- יש שילוט. חניון 2 קרוב ומומלץ והגם שהוא נתפס יש בו תחלופת מכוניות.המערות הסמוכות הן מערות דאכשטיין והבולטת בהן היא מערת הקרח ריאזנישול. העיירה הלשטט קטנה, תיירותית אך היא גם היפה ביותר באזור כולו. אם תגיע מחניון שתיים לעירה מימין מכולת קטנה- כחוצים את הכביש מגיעים לגדת האגם והכניסה לעיירה.

אגב, בשלב זה אני נזכר שמוזיאון הטבע"האוס דה נטור" בזלצבורג הוא בזבוז זמן. לא יקר אך עדיפה שהייה במסעדה נניח, במקרה גשם.

עריכה אחרונה על ידי [פנדוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעט מערבה להלשטאט וקרוב יותר למגוריך ישנו אגם קטן בשם גוסאו סי- במקום מסלול מעגלי קל מסביב לאגם, ניתן לראותו גם מן המסעדה הקרובה שבה שניצל לא רע. החניונים עמוסים ובמיוחד חניון 1 הקרוב ביותר אך בסבלנות הראוייה תמצא בו מקום שכן חניונים אחרים רחוקים יותר או חניה בצד הכביש דורשים עליה תלולה ברגל[ את זה אנו שומרים לספריאל ששומר על כושר ומחייך כשהוא קורא כאן]

מסלול נסיעה יפה בהרים יוצא באמצע הדרך בין אבטנא לעיירה גוסאו, הוא מסתיים בדרום בניאדרנפריץ סנט מרטין ומשם כביש טוב יותר.

צפונה יותר, העיירה באד אישל גדולה למדי, חביבה ודי תוססת, אך מבחינתי גדולה מדי ואינה חובה. העיירה סנט וולפגנג ממוסחרת מאוד אך חביבה, מצויה לצד אגם וולפגנגסי עם נוף יפה, כדאי להקיף את הכנסיה במעלה הרחוב לצורך תפית יפה. העיירה גמונדן חביבה. בצפון העירה מרכז מסחרי גדול - לא חובה.מדרום לגמומנדן, בדרך לאלטמונסטר שילוט למוזיאון רכב עתיק. את חוות החיות הוכקראוט אין טעם לחפש ש/כן היא נסגרה.

באגם אלטר סי ממערב ללגמונדן[היושבת על אגם טראון סי] ישנן אפשרוית רבות לחנות את הרכב על שפת האגם, ללכת שני מטרים ולשבת לפיקניק על רצועת דשא של כשני מטרים על שפת האגם, ניתן גם לשחות אך אין מלתחות ומקלחות. אוכל לפיקניק ישנו בין היתר בסופרמרקט בדרום האגם, כמדומני עיירה אאו.

לא חסרות עוד אטרקציות בזצמרגוט אך אחרוג ממנה לכמה המלצות מחוץ לאזור: דרך ההרים[בתשלום] גרוסגלוקנר, קצת לפניה בצד שמאל של הכביש כניסה לחוות חיות, אך עדיף לשמור לדרך חזרה. כ"כ מפלי קרימל נחשבים לאטרקציה משמעותית- הצלחתי לפספס. העירות רקיצבוהל וזל אם זה לחביבות אך אינן חובה. בעיירה קפרון ישנו מוזיאון רכב ולא רחוק ממנה דרך יפה המובילה לסכר מרשים. חוות החיות אאורך- לראות,וללטף חות ולתפת על נוף יפה מצוייה לא רחוק מקיצבוהל.

ישנו איפשהו מוזיאון פורשה קטן, לא זוכר כרגע היכן.

מקווה שסייעתי במשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאסאט - מה שציינת אינו תוכנית טיול אלא סקירת האתרים. אתה תהיה באיזור 4-5 ימים והתוכנית שלך מצריכה פי 3 זמן. העיר זלצבורג מצריכה 1.5-2 ימים, כולל ארמון הלברון, ואולי תוסיף גם קניות בקניון ליד איצטדיון רדבול וכן בצד הגרמני של הגבול. כמובן שאתה יכול לותר על אתרים בעיר לטובת אתרים אחרים. עוד יומיים בסביבה (בפוסט שלי פירטתי את ההעדפות שלי), וכמובן להביא בחשבון את שעות הנסיעה ממינכן ואליה ביום הראשון וביום האחרון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[פנדוב ו-sperial, תודה על ההרחבה.

שמתי לב שיש אתרים "זהים" במקומות שונים, השאיפה להגיע לאחד המיוחד מבין השניים וביקור באתרים הסמוכים אליו.

במכשיר הניווט אני משתמש הרבה באפשרות של "מציאת נקודות עניין סביב היעד", אני קובע יעד, נניח "מדרחוב

Getreidegasse", ואז מחפש נקודת עניין "חניה סביב היעד", והופך אותה ליעד. זו אופציה שמונעת להיכנס במרכזי הערים למקומות שהכניסה אליהם אסורה עם כלי רכב.

עוד שימוש נפוץ שאני עושה, זה קביעת יעד להחזרת הרכב השכור (בד"כ בשדה התעופה) ואז חיפוש "נקודת עניין תחנת דלק" סביב היעד, בוחר את הקרובה ביותר, ומציין אותה כנקודת ביניים. כך אני מחזיר רכב עם מיכל מלא.

על ארמון הלברון נוותר, לא מספיק אטרקטיבי בגילנו ובגיל הבנות שמלוות אותנו.

את מופע הבזים בטירת וורפן גם לא נראה, ההופעה האחרונה העונה הייתה ב-15/8 :(

על מערת הקרח לא נוותר, מכרה המלח בספק, למרות שנשמע חווייתי, גם בגילי המופלג :)

מעבר ההרים "גרוסגלוקנר", מפלי קרימל, והסכר מסומנים אצלי כבר מאתמול ב-V.

לגבי "זל-אמ-זי", קיבלתי המלצה חמה לוותר, אוכלוסיית העיירה כנראה מורכבת ברובה ממוסלמים, הנשים מכוסות ברעלות, ולא נעים להיות שם, במיוחד בימים אלו.

אשמח לדעת איפה זה "חניון 2" בהאלשטט.

לגבי כרטיס ההנחות, הוא ממש לא מצריך מירוץ אתרים, לשם דוגמה הנה האתרים של 3 הימים הראשונים שבתכנון, שכבר כמעט מכסים את עלותו, ויש עוד יומיים לטייל ולבקר (המספר בסוגריים מציין עלות ללא כרטיס):

טירת הוהנזאלצבורג (11) (Festung Hohensalzburg)

רכבל אונטרסברג (22) (Untersbergbahn Cableway)

קניון ליכטנשטיין (4.5) (Liechtensteinklamm)

רכבל ( 18 ) (Alpendorf Bergbahnen) בסמוך לצימר

סה"כ לאתרים של 3 הימים הראשונים - 55 אירו. עלות הכרטיס ל-6 ימים - 59 אירו. אין ספק שב-5 ימים זה ישתלם, ובוודאי למי שיטייל 6 ימים.

sperial, ברור שזו לא תוכנית טיול, בפירוש כתבתי "...ריכזתי את האתרים העיקריים שלדעתי כדאי לבקר. כמובן שלא ניתן להיות בכולם ב-5 ימים, צריך להחליט על מה לוותר...עוד לא בניתי מסלולים לפי ימים"

הערה חשובה: באתרים שהעיקר בהם נוף, חשוב לוודא שמזג האוויר לא מעונן. היום למשל, בכל האיזור היו עננים נמוכים וערפל. ראיתי את זה במצלמות של "מעבר גרוסגלוקנר".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חניון מספר שניים:

כאשר מגיעים להלשטט מצפון, עוברים ממש לפניה במנהרה או שתיים. תוך כדי נהיגה במנהרה, תראה מצד שמאל חניונים קטנים אך כמדומני הם נגישים רק למי שמגיע מן הצד השני. מעט לאחר המנהרה, ישנם מצד ימין מספר חניונים, הראשון בו אני הבחנתי הוא 2, אך גם זה הבא אחריו אינו ממש רחוק. ישנו רמזור אדום כאשר החניון מלא, אך כאמור- ישנה דינמיות ותוכל להיכנס ולחפש. ביציאה ברגל מן החניון הולכים מעט שמאלה[ שתי דקות] לכוון קופת המכרה או לחילופין שמאל ואז הטייה קלילה ימינה לכוון "צנטרום" העיירה.

אגב, בדרך לעיירה תראה לא מעט שלטי פרסום למכרה. אם מחיר הכניסה כלול בכרטיס ההטבות שתרכוש, ניתן לעלות למעלה ברכבת המשוננת ובמעלית הפנורמית גם לתצפית ללא המכרה. בבחינתי במכרה נחמד- לא חובה: שתי מגלשות, רכבת "רכיבה מינימליסטית" מופע אורקולי ילדותי והסברים בנאליים.

לגבי כרטיס ההנחות- אני מניח שאתה צודק.

לגבי שטרודל- לא אכלתי שם שטרודל ראוי, אני מבקש שתנסה ותספר.

לגבי פארק השעשועים פנטזיה- מיותר לאור גיל בנותיך.

לגבי מחיר דלק- הבדלים גבוהים מ1.32 בתחנות קטנות ל1.65 בתחנות על האוטוסטרדה- בנזין 95.

לגבי גרוסגלוקנר- הדרכים המקבילות לה יפות גם כן אם כי פחות, הדרך המזרחית מצריכה כנראה העלאת רכב על רכבת- ויתרתי עקב בזבוז זמן. כך בד"כ גם לגבי שייט פה ושם אך זה עניין של טעם, של מנוחה לרגליים או פתרון ליום גשום.

ספריאל, ברור שביעדים ישנה כפילות והם בבחינת בנק יעדים. אני נוהג לציין שלל אופציות ליום וגמיש בפועל: מוסיף או גורע. התרשמתי מן הפרוט של פאסאט 04, כמדומני בתיאור מסלול קרואטיה סלובניה שלו וגם מן החיפוש שביצע הפעם.[הוא לא מגיע חף מכל ידע ומבקש"תשפכו, אין לי כוח לחפש"] לאור זאת אני מאמין שנהנה בהמשך מפירוט המסלול של פאסאט 04 באוסטריה.

נ.ב חלק מן הצימרים באזור מבקשים "ויירינג"- העברה בנקאית של כסף. כיצד מתבצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דבר חשוב - שים לב ללוחות הזמנים, כולל זמני נסיעה בין אתרים וזמני ביקור בכל אתר. למשל - הקיצשטיינהורן + הסכר פחות או יותר יסגרו יום שלם. פשוט מדוטבר באתרים שבוזלים הרבה זצן. העליה להר מורכבת מ-3 קטעי רכבל, וכמובן יש להמתין לכל אחד בכל כיוון, ואילו העליה לסכר כוללת קטע באוטובוס, קטע במעלית 0זו החווייה שהוזכרה) ועוד קטע באוטובוס. אנחנו נשארנו די הרבה זמן וטיפסנו על איו גבעה שבקצה המרוחק של הזסכר, מאמץ לא קטן אבל בהחלט שווה. גם מערת הקרח דורשת הרבה זמן ומאמץ לא קטן - הליכה בעליה מהחניון (זמזכיר במבנהו את זה של ראש הנקרה, רק הרבה יותר גדול ותלול) עד הרכבל, המתנה של שעה ויותר לרכבל, ושוב קטע הליכה די תלול מראש הרכבל עד המערה. במערה צריך להמתין ליציאת הסיור, וכמובן - שוב ההמתנה לרכבל בירידה. כל זה לוקח די הרבה זמן.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב חלק מן הצימרים באזור מבקשים "ויירינג"- העברה בנקאית של כסף. כיצד מתבצע?

למחרת הזמנת הצימר גבו (מכרטיס האשראי) ממני 66 אירו מקדמה.

חברים, זה מטורף. אנחנו באמצע אוגוסט, במעבר גרוסגלוקנר יורד היום שלג. מעמיתה לעבודה שנמצאת באיזור זלצבורג הבנתי זכל האיזור סגרירי השבוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם צימר שאינם עובדים כנראה עם אשראי ודורשים ווירינג. איך כמה ולמה? ספריאל?

שלג- ברר במהלך שהותך. מניח שלא יפריע לגרוסגלוקנר באחד מן הימים אבל הכן אלטרנטיבות.

באשר למופע הבזים שפיספסת בטירת ורפן, הנה תחליף אפשרי: מופע ציפורי טרף, כנראה ינשופים... בפארק הלאומי הוה טאורן בתחנת ציפורי הטרף, נדרשת עלייה ברכבל: המופע בשעות 11 ו14.30, בדוק עדכונים בhochalm bird of prey station

heimalm.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העברתי באמצעות SWIFT - באותו זמן בעלת הצימר לא קיבלה כרטיסי אשראי. את ההפרש שילמנו במזומן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SWIFT הוא מה שנקרא אצלנו "זה"ב" - מערכת העברות בנקאיות מאובטחת ובלתי הפיכה.

המיקום שלי הוא מול הפורום, משתדל לא לחשוב, מתנקה מהשפעת החדשות והעבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העברתי היום כסף באמצעות swift עבור רפטינג עם חברת outdoor-unlimited.

העברת swift מבוצעת עם מספר IBAN (מזהה חשבון לקוח) וקוד swift (מזהה בנק).

הם ממוקמים ב- Abtenau, אבל מאחר ומדובר בקיץ, הזרימה ב-Lammer לא מספיקה, אז הם עושים את הפעילות על נהר ה-Salzach.

יחסית לרפטינג שעשיתי בסלובניה, המחיר מופקע (59 אירו לכ-3 שעות לאדם), אבל בגלל שהבנות איתנו, החלטנו לא לוותר על החוויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר כתבתי, גם אנחנו נטייל באיזור בראש- השנה. על נסיעה לכיוון גרמיש ומיטנוולד החלטתי לוותר ולהשאיר לפעם אחרת.

גם את הגלוסגלוקנר המהולל אשאיר לטיול חוזר במקום. מלבד הטיסה, כבר הזמנתי אוטו מסיקסט (6 ימים; 326 דולר לפוקוס או דומה)- זאת כבר הפעם השישית שאני מזמין רכב דרכם ועד כה, תמיד הייתי מרוצה.

בנושא הזה אני קצת old school ותמיד מעדיף ליצור קשר טלפוני עם המוקד שלהם בארץ ולהזמין דרכם. אגב, באתר העולמי שלהם, בקטגוריה של הפוקוס, מצורפת תמונה דווקא של ה-B-MAX; יותר מאשמח לקבל אותו.

בהיותי חובב מירוצים, בימים אלו אני מנסה ליצור קשר עם קבוצת "שניצר מוטורספורט" (אשר ממוקמים במרחק יריקה מהעיר זלצבורג), בנסיון לתאם ביקור קצר בסדנא ובאולם התצוגה שלהם. אני מנסה לעשות דבר דומה גם עם KTM (יצרנית האופנועים) אשר ממוקמים במאטיגופן, כפר קטן צפונית לזלצבורג (המפעל הסדרתי קצת פחות מעניין אותי; סדנת המירוצים שלהם היא- היא העניין האמיתי, מבחינתי).

בנוגע לעיר זלצבורג עצמה, אטרקציה מעניינת לחובבי פורמולה 1, מוטו ג.פ, דאקר ומטוסים- HANGAR 7.

מלבד זאת, נקדיש לעיר יום- יום וחצי, לא יותר (מוקדי העניין, מבחינתי: הטיפוס להר אונטרסברג, גני מירבל, המזרקות בארמון הלברון, מבצר הוהנזלצבורג; במידה וישאר זמן- מוזיאון הטבע, עליו יש המלצות רבות וארמון ליאופולד).

אטרקציה מוטורית נוספת, מעט מחוץ לעיר- מסלול זלצבורגרינג.

הקושי האמיתי בתכנון הטיול, מבחינתי, הוא סידור האטרקציות השונות (אגמים, נהרות, עמקים, הרים, מגלשות אלפיניות, מצודות, מכרות וכו', וכו'...), בימים שנותרו (4-5 ימים) ומציאת מקום לינה אידיאלי לטיולי כוכב.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האזור משופע באטרקציות. הגדר לך את אתרי החובה מבחינתך ואת האתרים בהם חשובות שעות הכניסה- אלו העוגנים של כל יום. אליהם הוסף לפי הגיון גאוגרפי את האתרים שבעדיפות השנייה ושלישית.

ישנו מוזיאון פורשה קטן, מוזיאון רכב בקפרון ובטח עוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...