Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם יונדאי I30 אוט' 2008

ronaldo17
שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך שהזמן רץ לו ואני כבר סוגר שנתיים עם היונדאי I30 דגם Inspire מנוע 1.6 אוט', נקנתה עם 90K ק"מ היום עומדת על 100K ק"מ, ממוצע של 5K ק"מ לשנה.

את הרכב לקחתי לבדיקה לפני קנייה והבדיקה יצאה טובה (כמה כסת"חים רגילים, לא משהו משמעותי) וכשבוע לאחר הקנייה לקחתי את הרכב לבדיקה כללית – בלמים, מחשב מנוע, הגה, צינורות והרכב נמצא תקין לחלוטין לשמחתי.

בנוסף כחודשיים לפני הקנייה הבעלים הקודם ביצע טיפול גדול לרכב כך שסך הכל קניתי בלב שלם את הרכב.

אבזור:

אמנם מדובר בדגם הליסינג ה"ערום" לכאורה אך נהפוך הוא – הרכב כולל 6 כריות אוויר, ABS, EBD, בקרת יציבות, 4 ח"ח, שליטה מלאה על הרדיו מההגה, כניסות USB+AUX, אפשרות נעילת תא כפפות ועוד כמה פיצ'יפקס ותוספות נוחות.

כל האבזור הנ"ל מגיע כסטנדרט, בהחלט לא רע בכלל J

נוחות וחווית נהיגה:

מבחינת נוחות הרכב מציע נוחות ממוצעת פלוס, מושב הנהג נוח (ברמת הסביר, לא מדובר על כורסת עור מפנקת) עם אפשרות לכיוון עומק המשענת באזור הגב העליון, ניתן לכוון את גובה ההגה, המושב על יד הנהג סטנדרטי ומאחורה יוכלו להכנס 3 מבוגרים בנוחות עם מרווח רגליים טוב בהחלט. תא המטען גם הוא גדול וניתן להכניס כמעט הכל כולל עגלה וישאר מקום נוסף לקניות / כדורסל / שמן מנוע או כל מה שמאפסנים בתא המטען.

מבחינת חווית הנהיגה מנוע הרכב מצוייד ב – 126 כ"ס כך שהרכב מגיב היטב לכל לחיצה על דוושת הדלק, וניחן בסיבה טובה גם בעליות עם מזגן פועל ו 3 מבוגרים ברכב – תענוג J

כמו כן הרכב שקט מאוד גם בעליות וגם במהירות גבוהה וגם אחרי שעה פלוס של נהיגה רצופה אני לא יוצא עייף.

מרחב הראייה טוב הן מלפנים והן מאחור, הקפיצים קצת נוקשים (בעיקר האחוריים), אחיזת הכביש טובה וכך גם ההיגוי.

המזגן טוב מאוד, שקט ומוציא אוויר קר מאוד כך שתוך 5 דק הרכב קריר ונעים.

עליי לציין לטובה את מערכת ה EBD שתפקידה חלוקת העומס בין הבלמים בזמן בלימה ואכן מורגשת בלימה מהירה ושקטה בעיקר בעצירה ממהירות גבוהה או בלימת פתע.

מנוע וביצועים:

מדובר על מנוע 1.6 בעל 126 כ"ס, המנוע חזק וזריז מאוד וניתן להאיץ במהירות רבה ממצב עמידה למהירות כבוהה וכך גם האצה לעקיפה ממהירות 80 קמ"ש למהירות 110 קמ"ש – הרכב מאיץ היטב.

תיבת ההילוכים קצת מיושנת, בעלת 4 הילוכים בלבד ובמהירות של 100 קמ"ש וצפונה מורגש היטב חסרונו של הילוך נוסף; מעבר לחסרון זה התיבה מתפקדת טוב מאוד והעברת ההילכוים חלקה ונעימה וברוב המקרים מתבצעת בזמן הרצוי.

מבחינת צריכת הדלק, אציין שכמעט כל הנסיעות שלי הן עירוניות וכוללות עליות רבות (חיפה) והצריכה עומדת על ליטר 1 ל 11 ק"מ. בפעמים הבודדות שיצאתי מחוץ לעיר הצריכה ירדה ל 1:12, 1:12.5.

אציין שלא מורגש הבדל בצריכת הדלק בין החורף בנסיעה ללא מזגן לבין הקיץ לנסיעה עם מזגן פועל קבוע.

אמינות:

עלי לציין לטובה את האמינות המוחלטת של הרכב, בשנתיים (טפו טפו טפו) לא התגלו אף תקלות, בעיות או קרקושים למיניהן מלבד פעם אחד בהופעתה של נורית ה ESP ותיקונה במורשה (בעייה ידוע בכל רכבי יונדאי - קאיה) ע"י החלפת יוניט אור בלם – 120 ש"ח.

את 2 הטסטים העברתי לרכב ללא בעיות, טיק טק וסיימנו.

מבחינת פלסטיקים, דשבורש, גומיות ושאר חלקים וחפצים כולם במצב חדש עדיין, שום דבר לא מתייבש / רועד / נשבר / נפגם ובהחלט נראה שחלקי הרכב איכותיים וחזקים.

עלויות אחזקה:

כמובן שאני ממשיך לטפל ברכב ע"פ הספר. את הטיפול הראשון ביצעתי במורשה יונדאי כאשר היה לי שובר לטיפול קטן חינם ונאלצתי להוסיף 250 ש"ח על החלפת נוזל קירור.

את הטיפול השני ביצעתי במוסך כללי (המוסך שבו טיפלתי ברכב הקודם שלי) כאשר את כל החלפים קניתי מיונדאי שופ והטיפול כלל החלפת שמן, מסנן שמן, מסנן אוויר, פלאגים ומסנן מזגן (כל החלפים מקוריים) בעלות כוללת של 600 ש"ח כולל הכל, כשרק לשם השוואה על אותו טיפול במורשה יונדאי ההצעה שקיבתי הייתה 1200 ש"ח אחרי הנחה.

לסיכום:

כפי שניתן לראות אני מאוד מרוצה מהרכב - נוח, טוב, אמין וזול לאחזקה ובסה"כ מדובר ברכב שנותן תמורה מלאה ביחס של עלות מול תמורה.

אני גם מאוד אוהב את העיצוב של הרכב פנימית וחיצונית וגם מקבל לא מעט פניות של "האם אתה מוכר"? ברמזורים ובפתקים על המגב.

אשמח לקבל הערות, תגובות, שאלות ושאר פניות.

P1030680.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסיקור,בהחלט רכב עם אמינות טובה כמו כול היונדאי,צריכת דלק בעיר די מפתיעה לכזה רכב,זה מה שהמחשב הראה או אתה חישבת?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוריי החזיקו יונדאי כזו משנת 08' עד לפני כחצי שנה.

במהלך 5 וחצי השנים הפגינה המכונית אמינות מוחלטת, ובדיקת הקנייה שביצע הרוכש, גילתה שגם לאחר 64K המכונית היתה חדשה לחלוטין.

תודה על הסיכום.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור,בהחלט רכב עם אמינות טובה כמו כול היונדאי,צריכת דלק בעיר די מפתיעה לכזה רכב,זה מה שהמחשב הראה או אתה חישבת?

מדוע אתה מופתע?

זו צריכה מאוד דומה למה שהורי השיגו בI30CW שלהם.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמשפחתית אוטומטית עם גיר פלנטרי עושה 1/11 בעיר,אבל אם זה המצב,מצוין.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחייך קלות כשאני שומע על רכבי 1.6 שהם מהירים ומאיצים מאוד מהר (גם כשאני אישית אומר את זה), זה נשמע כא ילו אלו רכבי טורבו עם 200 כח סוס. אין ספק שלנהוג ברכב משפחתי שמגיב טוב לדוושה כשצריך זה כיף.

מה שמפתיע אותי הוא זה שלא אמרת כלום על מנורות ?שמעתי שהייתה בעיה להם לאורך שנים. חוץ מזה, רכב חמוד.

ד"א, מתאים לו איזה ג'אנט חמוד :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע אתה מופתע?

זו צריכה מאוד דומה למה שהורי השיגו בI30CW שלהם.

גם אני מופתע,כבר חודש אני נוסע רק בתוך העיר לעבודה הלוך חזור (5 ק''מ ביום) עם מזגן הצריכה עומדת על 1/5 :lol:

פותח השרשור,אני שמח שאתה מרוצה,אין ספק אחלה תמורה לכסף.

על כמה עומד הסל''ד במהירות 100 קמ''ש ועל כמה ב120 קמ''ש?

אין רעשי כביש ורוח? אצלי כבר נהייתי חירש בקיה פורטה.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמפתיע אותי הוא זה שלא אמרת כלום על מנורות ?שמעתי שהייתה בעיה להם לאורך שנים. חוץ מזה, רכב חמוד.

על איזה בעיות מדובר? את הבעיה של נורת ה-ESP אני מכיר. יש עוד מחלות כרוניות?

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן נורות דרך נשרפות בקצב מסחרר עפ''י בעלי יונדאי I30.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן נורות דרך נשרפות בקצב מסחרר עפ''י בעלי יונדאי I30.

האמת שזה כלום לעומת בעיית הצריכה שלך, החלפת את הפורטה ב-GMC? ;)

איך אתה מגיע לצריכה כזו?

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שילוב של הנעה,נסיעה של 2 דקות,כיבוי,הנעה,נסיעה של 2 דקות,מזגן,עליות,טבריה.

אבל היום יצאתי איתה לראשונה מזה חודש מחוץ לעיר,1/13 ברגיל 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2034 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...