Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם יונדאי I30 אוט' 2008

ronaldo17
שימו לב! השרשור הזה בן 2038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון

אז עברו להם עוד שנתיים מהסיכום הקודם וסה"כ 4 שנים שאני והיונדאי ביחד.

בסה"כ אין הרבה שינוי, אותה צריכת דלק באותן תנאי נסיעה(80 אחוז נסיעה עירונית בחיפה הכוללת עליות רבות).

הרכב פשוט לא רואה מוסך, תענוג!!! גם די כיף לי לנסוע עליו, מרגיש ומתנהג כמו חדש, מזגן פצצה, סוחב יפה את העליות וגם נראה די טוב (לפחות לדעתי:roll:).

לגבי המחלות של היונדאי, אז כפי שכבר ציינתי יוניט ברקס הוחלף קצת אחרי שקניתי את הרכב ומאז טפו טפו הכל בסדר, הבעייה לא צצה שוב.

לגבי נורות שחלק טענו שיש צורך להחליף בתדירות גבוהה, אז פעם אחת החלפתי נורה וזהו! 4 שנים עם אותן נורות - קדמיות, אחוריות, צדדיות.

לפני כשנה הוחלף מצבר לאחר שהמצר הקודם ע"פ תאריך שהיה רשום עליו החזיק 4.5 שנים, קניתי מצבר שנפ באוטו דיפו, נקווה שיחזיק גם 4.5 שנים שזה זמן חיים מעולה למצבר.

זהו בינתיים, הפעם אין הרבה עדכונים כי הכל as is ושימשיך ככה.

אשמח לשמוע תגובות, שאלות וטענות שלכם לגבי הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• שנתיים מאוחר יותר...

עדכון:

סיכום 6 שנים:

אז אני והיונדאי I30 סגרנו 6 שנים יחדיו והגיע הזמן לסיכום נוסף.

נכון לעכשיו הרכב על 125 אלף ק"מ, והרכב פשוט 10!!!! למרות זאת, מתחיל לדגדג לי הרצון להתחדש אחרי 6 שנים, אך טרם נמצא הרכב המחליף הנכון לי.

אחזקה ואמינות:

עד כה הרכב מפגין אמינות מופלאה, ללא קלקולים או תקלות, הרכב נוסע חלק ושקט, עובר טסט ללא שום בעייה (מלבד לוחית רישוי דהוייה בטסט האחרון) ומלבד טיפולים שנתיים גם לא ראה מוסך חוץ מפעם אחת שהקליפס שמחזיק את חלון הנהג התייבש ולכן החלון היה תקוע; הרכב הוכנס לזגג ותוך כחצי שעה הקליפס הוחלף (400 ש"ח כולל עבודה).

הרבה דובר פה בפורום על עניין הנורות שנוטות להישרף לעיתים תדירות, אז אציין שבמשך 6 שנים הוחלפו פעמיים נורות אור דרך בכל צד וזהו, כלומר נורה מחזיקה סביבות השנתיים פלוס. כל שאר הנורות האחרות שברכב (פנימיות וחיצוניות) עדיין לא הוחלפו מזה 6 שנים שהרכב בחזקתי.

מבחינת טיפולים, הרכב מאוד זול לאחזקה, את כל החלפים אני רוכש ביונדאי שופ, מה שאפשר מחליף בעצמי (מסנני אוויר ומזגן, פלאגים) ומה שדורש מוסך נכנס למוסך עם החלפים שנקנו מיונדאי שופ ומשלם רק על עבודה, כך שהמחיר לטיפולים באמת יוצא זול מאוד והכי חשוב עם חלפים מקוריים בלבד.

צריכת דלק:

לאחרונה תוואי הנסיעה השתנה מעט והרכב נוסע רק בתוך העיר חיפה, נסיעות קצרות יחסית של 10 דק' ולכן הצריכה עלתה קצת ונעה סביב ה 1 – ל 10. אציין שעד לא מזמן 70 אחוז מהנסיעה הייתה עירונית והשאר בין-עירונית מה שהוריד מעט את הצריכה לסביבות ה 1 ל 11 (הכל מדידות במשאבה עם קובץ אקסל מסודר מיום קניית הרכב).

נסיעה מחיפה לת"א הלוך חזור עם הרבה פקקים באזור המרכז ומזגן דולק כל הדרך הניבה צריכה של – 1 ל 12.5 בשיוט רגוע של 105 – 110 ק"מ במרבית הדרך.

לסיכום:

כפי שאפשר להבין אני מרוצה מאוד מהרכב, הוא מספק אותי לצרכי, אמין, זול לאחזקה, נוח ומהנה לנהיגה (כן כן... לעומת כל מיני רכבים שיצא לי לנהוג עליהם שחדשים מהיונדאי בכמעט עשור ופחות נוחים ופחות מאובזרים ופחות חזקים למרות שעל הנייר הם מאותה הקטגורייה) ומגיב נהדר לדוושת הגז גם בעליות הכי קשות של חיפה (ולא חסר כאלו).

מבחינת חסרונות, העניין הכי משמעותי מבחינתי זה מחסור בהילוך חמישי או יותר, שכן במעט שיוצא לי לעבור את ה 120 קמ"ש הרכב מתחיל לצעוק ומראה סימני מאמץ כך שקיומו של הילוך חמישי היה תורם לנסיעה שקטה ורגועה יותר ובעיקר חסכונית יותר בדלק.

תודה על הקריאה, אשמח לשמוע תגובות ושאלות.

שנה טובה וחג שמח :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום.

אצלי בבית הI30 זה רכב שני,עושה גם 7-6 אלף בשנה.

נקנה ב2010 עם 55 אלף ק"מ כיום עם סביבות ה100 אלף.

אצלנו יותר מ8 שנים כבר ואפס תקלות,חוץ מהאור בלם שהוחלף ונורות שבודקים לפני הטסט.

חשבנו להחליף,הרכב שווה סביבות ה15 אלף וכדי לשדרג צריך להוסיף עוד 35-40 אלף שקל ופשוט אין למה להחליף.

כל עוד הרכב לא עושה בעיות,בנסועה הזו לא באמת יורגש שיפור.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שווה במחירון כרגע 25 אלף כלומר על רכב שמור אני מניח שאפשר לקבל טיפה יותר מ 15, סביבות ה 20 כי לרכב יש ביקוש כמשומש.

ומסכים איתך שבהיעדר אלטרנטיבה ראוייה הכי נכון בינתיים להמשיך להחזיק את הרכב עד שיתחילו הבעיות (לא עלינו...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסתכלתי קצת על חלקים מתבלים,

המחירים לא יקרים גם אם אצטרך להחליף בולמים,משולשים וכו' ולכן לא מטריד אותי לשים על זה את הכסף.

הרכב מטופל עצמאית ואין רצועת טיימינג.

בשביל אחזקה של 200 שקל בשנה, צמיגים ומצבר פעם ב4 שנים וירידת ערך אפסית כי הרכב גם ככה שווה 15 אלף

באמת קשה למצוא אלטרנטיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי רכב משנת 2010 שרכשתי מליסינג בשנת 2013 עשה לי עד סוף השנה שעברה (ומהרגע שרכשתי אותו) 6.5 ק"מ לליטר. הרכב הכי שתיין שהיה לי אי פעם. נסיעה עירונית ברובה. בשנה האחרונה הנורות נשרפו לי בקצב של אחת לחודש בערך. כל פעם נורה אחרת.

כשנוכחתי בצריכת הדלק לקחתי את הרכב למוסך הראשי וגם למוסך המורשה שלי. ביצעו כל בדיקה שהם יכולים לטענתם ולא מצאו שום בעיה. אבל זו היתה צריכת הדלק במשך 4 שנים שנהגתי בו.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי רכב משנת 2010 שרכשתי מליסינג בשנת 2013 עשה לי עד סוף השנה שעברה (ומהרגע שרכשתי אותו) 6.5 ק"מ לליטר. הרכב הכי שתיין שהיה לי אי פעם. נסיעה עירונית ברובה. בשנה האחרונה הנורות נשרפו לי בקצב של אחת לחודש בערך. כל פעם נורה אחרת.

כשנוכחתי בצריכת הדלק לקחתי את הרכב למוסך הראשי וגם למוסך המורשה שלי. ביצעו כל בדיקה שהם יכולים לטענתם ולא מצאו שום בעיה. אבל זו היתה צריכת הדלק במשך 4 שנים שנהגתי בו.

6.5 קמ"ל זה לא הגיוני בעליל, גם אני שרוב נסיעותי עירוניות הרריות (חיפה) עם מזגן דולק לפעמים גם רכב עמוס לא יורד מה 1 ל 10. לא יודע מה, אבל משהו לא תקין או נגיוני בצריכת הדלק שלך.

אני מכיר עוד כמה אנשים עם הרכב הזה שלרובם הצריכה נעה סביב ה 1 ל10 או הכי גרוע 1 ל 9.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שהרכב לא תקין,

או שסביר יותר שאתה לא יודע למדוד צריכת דלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. אני לא יודע למדוד צריכת דלק. טוב שיש חכמים כמוך שיודעים הכל וחושבים שאחרים לא..

אחת התגובות המועילות שקראתי כאן.

מעניין ששני חברים נוספים שלי עם רכב זהה הגיעו לצריכת דלק דומה.

אבל טוב שיש חכמים כמוך שיודעים הכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, המטרה פה לעזור ולשתף איש את רעהו.

אכן הצריכה שלך נראית קצת מוגזמת, אף אחד לא אומר שאתה לא יודע למדוד.

אפשר לדעת מה אופי הנסיעה שלך?

רגל כבדה, עירוני, בין עירוני, קצרות, ארוכות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה נורמלית לנסיעות עירוניות קצרות בתנאי עומס. דווקא 10 ק"מ לליטר בנסיעה עירונית טהורה נראה כמו חריג, אלא אם כן העיר נטולת רמזורים וצמתים, התנועה דלילה ושוטפת והנסיעות ארוכות. מנוע שלא עובד די בתנאי חום אופטימליים ונמצא חלק גדול מהזמן בהאצה והאטה, יהיה מנוע צמא, ככה זה. קחו יונדאי כזו, או כל אוטו אחר, לנסיעה של רבע שעה בשעות העומס במרכז תל אביב ותגלו צריכת דלק של סמיטריילר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, המטרה פה לעזור ולשתף איש את רעהו.

אכן הצריכה שלך נראית קצת מוגזמת, אף אחד לא אומר שאתה לא יודע למדוד.

אפשר לדעת מה אופי הנסיעה שלך?

רגל כבדה, עירוני, בין עירוני, קצרות, ארוכות?

רוב הנסיעה עירונית בנסיעות של חצי שעה עד 3/4 שעה עם נסיעה בין עירונית קצרה 3 עד 4 0עמים בחודש. רגל כבדה לפעמים אבל לא כדרך קבע. וכך הרכב נסע בערך 300 ק"מ על מילוי של 46 ליטר בערך.

צריך להבין שאחרי ישור קו שעשיתי מיד לאחר הרכישה לא היו לרכב בעיות מלבד טיפולים תקופתיים וכאמור צריכת הדלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב יכול להגיע לנתון צריכת הדלק הזה, אפילו רכבים די חסכוניים,

מקרים שיכולים לגרום לרכב לשאוב דלק בהגזמה הם:

1. רגל כבדה על הגז.

2. לא דואגים ללחץ אוויר תקין בצמיגים

3. נוסעים במהירות גבוה מעל כ70-80 קמ"ש עם חלונות פתוחים.

4. מטען כבד.

5. השארת הרכב מונע בעמידה ארוכה.

אתן דוגמה, לפני כמה חודשים אשתי נסעה תקופה ברכב שלי עם מנוע 1.2 רובוטי, ושמתי לב שצריכת הדלק עלתה לכ10-11 ק"מ לליטר, אז התחלתי לבדוק מה פשר העליה הניכרת בצריכת הדלק,

מצאתי שהיה חסר טיפה אוויר בצמיגים 29 במקום 33 (בטח הTPMS היה אוטוטו מתריע, הוא עושה את זה סביב ה27), אז מלאתי,

ראיתי במצלמת הרכב שהיא משאירה חברים או חמתי ברכב מונע עם מזגן להמון זמן,

נסעתי איתה, שמתי לב שבעליות היא פשוט הורגת את הרכב, רגל ממש כבדה, שומע שהמנוע נורא מתאמץ,

לכן הסברתי לה והערתי לגבי המאמץ המותר שהיא גורמת למנוע הצנום,

כבר בבדיקה הבאה ראיתי שזה עלה כבר סביב ה ל13.5-14 לליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2038 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...