Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מגאן דיזל 2014, צריכת סולר גבוהה בעיר

leibel
שימו לב! השרשור הזה בן 3522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

קניתי רנו מגאן 2014 חדשה דיזל(1.5 dci 110 כ"ס). הרכב אמור להיות מאד חסכוני גם לפי נתוני יצרן וגם לפי סקר שאני בעצמי עשיתי לפני שקניתי את האוטו (בעיקר מנהגי מוניות ופורומים).

הבעיה שלי היא שבעיר היא טוחנת סולר 1:11 בערך עם מזגן, אבל מחוץ לעיר זה סבבה 1:20 עם מזגן במהירות של 110 קמ"ש.

כשפניתי לחברה עם הבעיה הזאת הם עשו בדיקה בנסיעה של 90 קמ"ש מחוץ לעיר למשך 100 ק"מ כאשר בהתחלה תדלקו פול באוטו ובסוף הנסיעה תדלקו שוב פול וראו כמה נכנס. כמובן שבבדיקה הזאת לא הייתה שום בעיה והרכב עשה כמעט 1:25!

השאלה שלי היא עם משהו יכול לעזור בנושא ולהסביר למה הרכב אוכל כל כך הרבה סולר בעיר, והאם יש פתרון כלשהו לבעיה?

נ. ב הרכב עבר 11500 ק"מ ולפי נהגי מוניות הוא אמור לאכול 1:18 בממוצע כשאצלי הממוצע יוצא 1:13, 1:14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא אוכל בחוץ מה שהוא צריך, רוב הסיכויים שהבעיה אינה מכאנית, אלא קשורה לסגנון נהיגה. אצל לקוח שלי הרכב אוכל באזור ה-16 ק"מ/ל', בתוך חיפה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה קשור לנהיגה. נהיגה חסכונית זה 80% נהג, 20% רכב. כשתכיר יותר טוב את הרכב, ותשתמש בנתון הצריכה הרגעי של המחשב ותנסה כל פעם להוריד את הצריכה באותו מסלול, אין שום סיבה שלא תצליח להשתפר בזה. אתה הרי לא יכול להשוות את הנהיגה שלך לנהיגה של נהגי מונית שכבר שנים נוהגים בעיר ויודעים איך לנצל כל ק"מ לליטר שהאוטו שלהם יודע לתת על מסלולים שהם עושים כמה פעמים כל יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, נתון צריכת הדלק הרגעי (מה שנצרך באותו רגע) יכול להיות מאלף מצוין לנהיגה חסכונית.

שים על צג המחשב את נתון הצריכה הזו כל הזמן ונסה לשמור על ערכים נמוכים (כמובן תוך שמירה על בטיחות הנסיעה, אל תנהג עם העיניים בצג) ומהר מאוד תגלה שצריכת הדלק מתחילה לרדת.

בכל מקרה, הנתונים שהצגת (1:18 ו 1:11) נותנים ממוצע צריכה משולבת של 1:15, לא ממש מנותק מהמציאות, עם נהיגה חסכונית תוכל להגיע ל 1:17.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את דבריו של בגירה. לי יש מגאן דיזל 2014 והיא אוכלת לי בממוצע 1:15 בנסיעה לא כ"כ רגועה. הכל תלוי בהרגלי הנסיעה.

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

הצריכה כמובן גם תלויה באיזו עיר אתה נוסע. תל אביב בשמונה בבוקר לא שווה לקצרין בצהריים.

אצלי הצריכה בתוך נצרת עלית עם עליות, ירידות בלי פקקים אבל עם רמזורים מעצבנים בערך 1:13 עם רכב זהה.

דרך אגב, מחשב הדרך מאוד מדוייק, אתה באמת יכול לסמוך על ערך צריכת דלק ממוצעת, השגיאה פחות מ5%

ולדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לעקוב אחר העצה של נהיגה עם צריכת דלק רגעית, נשמח אם תחזור לעדכן על השיפור בצריכה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3522 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...