Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נתיב תח"צ בכביש החוף? פחח, הצחקתם את אדון ישראלי

איתמר
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום בשעות הבוקר יצא לי לחוות על בשרי את דיווח התנועה הקבוע בגלגלצ, העומס מוינגייט עד הרצליה בכביש החוף. אציין כי העומס לא היה נורא כל-כך והתנועה זרמה לא רע, מצאתי עצמי משייט סביב ה 80 קמ"ש לאורך הפקק.

יחד עם זאת, נתיב התחבורה הציבורית, אשר מיועד בשעות האלו לאוטובוסים בלבד תוך ציון ברור עם שלטים לאורך כל הנתיב, נדמה כי הפך להיות לא פחות מנתיב תחבורה נוסף עם מלכים ששייטו בו על 100+ קמ"ש בעוד פשוטי העם הזדחלו להם 'רק' על 80 בנתיבים התקניים.

אציין כי לא היה מדובר על מכוניות בודדות, עשרות מכוניות עקפו את הפקק ושייטו להן באין מפריע, תוך ידיעה ברורה שאין אף אחד שיכול לעצור אותם והמשטרה כנראה עסוקה בדברים רציניים כמו לתפוס עברייני מהירות כבדים שנוסעים 10 קמ"ש מעל המותר או לחלק דוחות להולכי רגל שחצו שלא במעבר חצייה :evil:

משטרת ישראל, איפה אתם? באמת שחיפשתי אתכם הבוקר (וגם אתמול. ושלשום. וגם בנסיעה לחיפה. ולירושלים. ולבאר שבע. וברמת גן. וברחובות) ולא מצאתי. מה דעתכם להתחיל להראות קצת נוכחות? אתם יודעים, להקנות תחושת בטחון לאזרח, פיקוח והרתעה? ניידת סמוייה אחת עם מצלמה הייתה מנפקת הבוקר מאות דוחות לכל הצדיקים שעקפו את הפקק דרך הנת"צ, זו לא נראית לכם משימה חשובה? ואם כבר אז מה רע להכניס קצת כסף לקופה הציבורית דרך מי שבאמת מגיע לו לחטוף?

פרקתי.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 392
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לידיעה- נתיב התח"צ הזה לא מיועד לרכב פרטי באף שעה משעות היום. כשהוא לא מיועד לתח"צ הוא פשוט אסור לתנועה.

וכן, זו טעות איומה לא להציב שם ניידת. אולי בגלל שלא נשאר שול ימני לעמוד בו לאחר פתיחת הנתיב הזה... :|

מתניידת בפג'ו 206 1.4 ידנית שנת 2004 ( 1 2 3 4 5 )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זו בלבד שהוא לא מיועד לרכבים פרטיים, אלא גם שהוא מיועד לאוטובוסים בלבד. הלוואי שהבעיה היחידה עם הנתיב הזה תהיה שגם מוניות נוסעות בו, אבל כמו שזה נראה עכשיו אנחנו רחוקים מזה. אני זוכר את הסיפור של אייל, כיצד הוא קיבל נזיפה ממפקדו על כך שנתן דו"ח למישהו שנסע בנתיב תחבורה ציבורית. מעצבן מאוד.

בין 06:30 ל-09:00 זה נתיב אוטובוסים ובשאר הזמן זה שול לכל דבר. ועדיין, אף אחד לא שם פס.

איזה מזל שאני עובד עכשיו באותה עיר שאני גר בה [נתניה], במרחק 20 דקות נסיעה במונית שירות.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שתכל'ס, למה לא בעצם? אני נוסע בקטע המדובר לא מעט, גם בשעות פקוקות בהן אני מזדחל לאיטי על 7 וחצי קמ"ש לאורך שמונת הקילומטרים האלה וגם בשעות בהן התנועה זורמת לה בכיף במהירויות עוצרות נשימה של 70-80 קמ"ש. לא משנה מה השעה, לא משנה מה מצב הכביש, תמיד יהיו ה- ויסלחו לי מנהלי הפורום על השפה הבוטה, או שלא יסלחו, זה לגמרי שווה את זה - חבורת בני זונות האלה ששמור להם מקום מיוחד בגיהנום בו ידחפו להם אננס בריא ועסיסי לתוך הפאקינג תחת המזדיין שלהם בכל שעה עגולה, שיסעו בנתיב הזה.

הקטע הוא, שלא משנה אם השעה כרגע 8 בבוקר והנתיב מיועד לתנועת אוטובוסים (בלבד, יש לציין, גם לא מוניות -שירות או ספיישל, הסעות כאלו ואחרות או סתם ניידת שירותי דרך) או שהשעה היא 12 בצהריים והנתיב הלכה למעשה סגור ואמור לשמש כשול ימני לעצירות חירום. תמיד יהיו את אותם - ויסלחו לי שוב מנהלי הפורום - בני תערובת מזדיינים שצריך לתלות בפאקינג כיכר של הפאקינג עיר כדי שכל אותם בני זונות שלומדים מהם יראו ויראו, שימשיכו לנסוע שם.

אני אחזור לשאלה המקורית. למה לא בעצם? אף אחד לא אוכף את זה, וככל הנראה גם לא מתכוון לאכוף את זה. הנתיב הזה קיים כבר כמה? שנתיים? יותר? והרי אין שום סיכוי שבעולם שהמשטרה לא מודעת למה שקורה שם, אבל עובדה, אף אחד לא אוכף. אף אחד לא שם שם ניידת ביום ראשון בבוקר או ביום שלישי אחרי הצהריים.

אז הם מרוויחים עוד פלוס מינוס שעה ביום, שמצטברת להם לפלוס מינוס חודש עבודה שלם בשנה. ואנחנו יושבים פה ומתבייכנים אחד לשני על זה באינטרנט. הם מרוויחים. Survival of the fittest. אנחנו ככל הנראה אותם "גוד גאיז" שבחיים לא יעקפו בתור ואם הם כבר נעקפו אז נסתום את הפה כי לא נעים להעיר. אנחנו אותם אלה שנחכה מול הבר של המועדון שעה וחצי כי אנחנו לא צורחים על הברמן (או "כפרה", "נשמה", "מאמי", מה שהכי הולם את הסיטואציה) בקולי קולות שיביא לנו וודקרדבול. אנחנו אותם אלה שימשיכו לעמוד בפקק ולקנא מהצד על למה ל- יסלחו לי המנהלים - חבורת כלבים חסרי תועלת שבאמת, אבל באמת, אני מקווה שיעצבנו מלווה בריבית, יש את הביצים לעשות את זה ואנחנו יושבים פה ובוכים על כמה העולם לא בסדר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי יכול להעיר, הייתי מעיר. בסופר אף אחד לא עוקף אותך. גם לא בברים. הבעיה שבתוך קופסת הפח אנשים מרגישים מוגנים, ובאופן טבעי מרשים לעצמם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נאמר כבר הכל על הנתיב הזה, אבל אנסה להוסיף את תרומתי.

1. לדעתי זו יכולה להיות עילה לדין משמעתי או אולי גם פלילי (אני לא משפטן) של מפקדי המשטרה הבכירים אשר מורים לשוטרים שלא לאכוף את הנסיעה בנת"צ. מדובר בעיניי באקט אנטי - דמוקרטי! הרשות המבצעת מחליטה על דעת עצמה אילו חוקים מתחשק לה לאכוף ואילו לא.

2. אין מראה יותר מקומם מלראות שיירה של מכוניות, וביניהן ניידת משטרת תנועה, טסה לה בנת"צ. העבריינים יודעים שאין אכיפה, ושני הצדדים מתעלמים זה מזה באלגנטיות.

3. עד כדי כך העבריינים מרגישים בטוחים, שגם בימים ושעות בהם כביש החוף פנוי והתנועה זורמת, יש הנוסעים בנת"צ (לכאורה לקיחת סיכון לדו"ח בלי שום תועלת ממשית מצידם).

4. בנוסף, בנתיב יש מגבלת מהירות של 50 קמ"ש (שמתאימה לגדר ההפרדה שמרוחקת סנטימטרים מהנתיב) אבל התנועה בנתיב לעיתים חולפת במהירות כפולה. לא נדיר לראות עבריין א' צופר ונדבק לאחורי עבריין ב' בנת"צ, כי השני נוסע לאט מדי לטעמו.

5. עבריינים הם עבריינים בכל הזדמנות. רבים מהטסים בנת"צ נדחפים באגרסיביות חזרה לכביש במחלף רבין (כפר שמריהו) היכן שהנת"צ נפרד מכביש החוף. קורות שם לא מעט תאונות וכמעט תאונות.

6. ונקודה לאופטימיות. חשבתי לשמור לעצמי את המידע ולא לעזור לעבריינים (שמן הסתם גם גולשים פה) אבל אשתף אתכם בכ"ז. לפני כחודש וחצי, בוקר אחד, ראיתי בשני מקומות מצלמות (אחת היתה כדורית משונה, והשנייה מצלמת וידאו ביתית רגילה) מוצבות על חצובות צמוד לגדר ההפרדה, מצלמות לכיוון התנועה, ולובשי בגדים אזרחיים מעבר לשוליים שומרים כנראה על המצלמה. שבועיים אח"כ, רכב שכור ובו שוטר, על שטח ההפרדה שבין כביש החוף לירידה לגעש/שפיים, מצלם במצלמת וידאו דרך החלון.

אז באופטימיות אני אניח שמישהו עושה בדיקות כדאיות לגבי אכיפה/מצלמות (כאילו דה!).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש נתיב חארטה כזה גם באיילון צפון, עד לצומת חולון. למה חארטה? כי נוסעים בו אולי 2-3 אוטובוסים במהלך הבוקר, וגם ככה הם חותכים אח"כ לוולופסון (מה שגורם לעוד יותר פקקים). אני עוקף דרך הנתיב הזה מדב הוז את הפקק שנוצר עד וולפסון, לאחר מכן רק בימני. מודה.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו ככל הנראה אותם "גוד גאיז" שבחיים לא יעקפו בתור ואם הם כבר נעקפו אז נסתום את הפה כי לא נעים להעיר. אנחנו אותם אלה שנחכה מול הבר של המועדון שעה וחצי כי אנחנו לא צורחים על הברמן (או "כפרה", "נשמה", "מאמי", מה שהכי הולם את הסיטואציה) בקולי קולות שיביא לנו וודקרדבול. אנחנו אותם אלה שימשיכו לעמוד בפקק ולקנא מהצד על למה ל- יסלחו לי המנהלים - חבורת כלבים חסרי תועלת שבאמת, אבל באמת, אני מקווה שיעצבנו מלווה בריבית, יש את הביצים לעשות את זה ואנחנו יושבים פה ובוכים על כמה העולם לא בסדר.

תשמע אתה צריך להחליף משקפיים, אני נוסע שם כל יום ומי שנוסע על הנת״צ אלה תתפלא בעיקר אנשים ״נורמטיביים״ (מה שזה לא יהיה)

חלק גדול מהם עם מדבקות ״קרעו לי את הברוטו״ על הכנף האחורית, רובם לא שותי וודקה מוצהרים ורובם יהיו מאוד מנומסים בשיחה פנים מול פנים.

אגב משהו יותר מעצבן, אני ראיתי בעיניים שלי ניידת נוסעת על השמאלי במקטע של נתניה-שפיים-הרצליה ופשוט לא עושה כלום בזמן שחצי מדינה נוסעת על הנת״צ.

כל בוקר אני מזמזם לעצמי את השיר ההוא של הדג נחש למרות שאני לא מת עליהם הוא דיי מתאים בפקק כזה.

אני אומר אם כבר מגוחך, בואו נעשה את מגוחך לגמרי וניסע כולנו על הנת״צ ככה שיאבד את הפואנטה שלו לחלוטין ואולי רק אז יעשו עם זה משהו.

GOT סחוג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאין אכיפה (ובטח כשאין אכיפה אפקטיבית), כל החיות בג'ונגל עושות מה שבא להן כולל החיות ה"נורמטיביות".

הנת"צ בכביש החוף הוא רק דוגמא אחת לחוסר תרבות הנהיגה בישראל.

אבל מה יש לצפות? כשאין תרבות במדינה אין לנו להלין שגם אין תרבות נהיגה במדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכתחילה זה היה רעיון מטופש ומעוות. לקחת שול ולהפוך אותו לנתיב נסיעה, בין אם הוא ציבורי או לא, זה מנוגד לכל הגיון בריא או שכל ישר.

זה אולי יכול לעבוד במדינות בהן (רוב) האזרחים מציית לחוק, אבל אם אתה מוסיף למשוואה את הישראלי "היפה", שכשהוא עולה על ההגה הוא נהיה עוד יותר יפה- די צפוי שתראו את מה שפות"ש ואחרים מתארים.

ואל תחכו לאכיפה יעילה, זה לא יקרה (אני דווקא לא מאשים את המשטרה, שהיכולות שלה הגיעו לגבול העליון מזמן, בכל הגזרות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסעתי באיילון, ויש שם מקטע דומה עם נת"צ. בזמן שנסעתי היה פקק יחסית כבד, אבל מה שהפתיע אותי, הוא שחוץ ממספר אופנועים(לא ממש קטן), לא ראיתי מכוניות על הנתיב תח"צ. זה מראה שאכן נדיר לראות בארץ.

האם זה לא קשה לעזוב את ההרגשה של נסיעה ברכב מוגדש, ולחזור חזרה לשגרת המנוע האטמוספרי?

אצלי כואב לחזור למאזדה 3 גם אחרי שאני נוהג על סוס רתום לכרכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכיפה פשוטה. להציב מצלמות כל 500 מטר ולקרוא מספרי רישוי. דרוש כמובן חיבור למחשב של משרד הרישוי שיבדוק האם המספר שנקלט הוא של אוטובוס או של רכב פרטי. אם המספר הוא של רכב פרטי - לשלוח בדואר דוח אוטומטי.

הבעייות:

1. אכיפה זו אינה אכיפה של עברה "אטרטקטיבית" בעיני פוליטיקאים ועמותת "אור ירוק".

2. תוך זמן קצר יסבו את המצלמות לאכוף גם עברות יותר "אטרקטיביות" של מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה מקומם אבל יש פה בפורום לא מעט עיתונאי רכב, חלקם בטח גם ממערכות גדולות ולגיטימיות ואני תוהה למה אף אחד מהם לא פונה בשאלה בנושא לדובר משטרת התנועה. אם המשטרה מעלימה עין ומתעלמת בכוונה כדי שיהיה עוד נתיב שיקל על העומס, אז שיודיעו על כך ברבים כדי שכל בית ישראל ייהנה מזה ולא רק אלה שמצפצפים על החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...